Zāģu skaidas griestu siltināšanai?

mājai bēniņi ir bijuši siltināti ar zāģu skaidām. kā pareizi darīties,lai papildinātu siltinājumu. kas ir jādara ar skaidām, lai tās droši izbērtu. Mājai onduline jumts.

Mavs  3 3 Tā agrāk mēdza darīt, kad vēl nebija normālu siltināmo materiālu.
Es domāju, ka būtu viss jāņem nost un jāliek mīkstā akmensvate.
Zāģu skaidām pašām par sevi siltumizolācijas koeficients ir mazāks, turklāt vēl ar gadiem tās "sapresējās", pastāv riski, ka tur ieviesīsies visādi koku kaitēkļi u.t.t.

joga  5 1 Jā,pelēm ļoti patīk dzīvot zāģu skaidās.

zilamm  1 2 skaidas jauc ar kaļķi la tajāsd nedzivotu grauzēji bet no tā siltāks nav .liekās ka skaidām jābūt ari mitrām lai labāk sablivētos .tagad skaidas ir deficīds un siltāks būs tiktiešām ar kādu musddienīgu matreālu .ir kokšķiedras pušams matreāls ko vr iepūst ari tādās vietās kur ir apgrutināta piekļūšana .bija kautkāds gudris nosaukums tam matreālam .jumta segumam nav nozīmes ,galvenais lai netek

JurisK  1 1 Es nedarītu neko - zāģu skaidas ir sasmalcināts koks - kokšķiedras. Ja šķiet, ka slānis par plānu - ber pa virsu akmensvati vai ko ekoloģiskāku - nebūs lieku krenķu un izdevumu. Tas, protams, tādā gadījumā, ja skaidās nav ticis ūdens.

asais_vecis  1 3 Tieši tā - ber virsū beramo vati, minimums 10cm, protams, labāk vairāk, 25cm varētu būt OK, ja pieņemam ka tās zāģu skaidas strādā kā ~10cm vates. Risinājums pārbaudīts un darbojas jau vairākus gadus.

malders  1 1 skaidas vajadzetu sajaukt ar skidru kalkji,tad peles nedzivos,ideja laba!

AivarsN    3 Pelēm akmens vate patīk labāk,jo izveidotās alas labāk turas,bet zāģu skaidas ir birstošs materiāls. Ja bēniņos ir sauss,zāģu skaidas nesablīvēsies un nebojāsies pat gadu desmitiem. Var jau to akmens vati uzklāt pa virsu,ja nepietiekama siltumizolācija un skaidas nevar dabūt.

fokapirmais  1   Es bērtu virsū ekovati( sasmalcināta) makulatūra, biezums- īpaši vairāk par 25 cm nevajag. Pirms tam rūpigi vajag pārbaudīt dūmvadu stāvokli bēniņos vai nav plaisas, , ja ir- rūpīgi aizdarīt un veikt dūmvada balsinājumu.

Mavs  4 1 ... un cik tas viss forši nosvils, ja tur tiks uguns klāt ... :)

ruugumpods    2 Ja ber pa virsu vati, tad tikai eko vati no papīra vai kaņepēm. Tikai ne akmens vati. Zem akmens vates skaidas sāks pūt, Ja ber skaidas, tad samaisa ar nedzēstu kaļķi. Proporciju gan nepateikšu

jozolsen  2   Nu gan te laiž un nebēdu...Sarkano gaili (ugunsdrošību) galīgi piemirsuši..Un pēc tam ziedojiet,ziedojiet ..vienīgais miteklis.. un ja vēl mācētu elektro vadus pareizi ievilkt koka konstrukcijās..

Murgs_kaut_kads    1 Sarma, Tu apskaties, ko pati/pats sarakstīji: kas ir jādara ar skaidām, lai tās droši izbērtu!
Un tad skricelē šo: tas nav reāli izdarāms. nevajag noniecināt skaidu efektivitāti.
Umņiki, IBIO!!!!!

Valters1      Savulaik tehnikumā mums bija jāaprēķina siltumefektivitāte dažādiem materiāliem. Skaidrs bij´ viens. Skaidas nav no tiem labākajiem siltinājumiem. Arī ugunsdrošības ziņā nē..Ja pareizi atceros, tad skaidas vajadzētu 50-60cm slāni lai atsvērtu 20cm vates . Ar gadiem skaidas sablīvējas. Līdz ar to siltumizolācija būs arvien švakāka.. Es ar droši vien raktu nost vecās skaidas, jo tās tāpat vairs nepilda īsti savu funkciju pēc gadiem, un beramo vati vai ruļļu - vienalga liktu iekšā.. Jā ,tas ir darbs un naudiņa, bet ir to vērts.. 2024-01-28 23:11

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu