Siltināšana

Siltināšana - jautājumi un diskusijas

Zāģu skaidas griestu siltināšanai? (14)
mājai bēniņi ir bijuši siltināti ar zāģu skaidām. kā pareizi darīties,lai papildinātu siltinājumu. kas ir jādara ar skaidām, lai tās droši izbērtu. Mājai onduline jumts.
Pelēm akmens vate patīk labāk,jo izveidotās alas labāk turas,bet zāģu skaidas ir birstošs materiāls. Ja bēniņos ir sauss,zāģu skaidas nesablīvēsies un nebojāsies pat gadu desmitiem. Var jau to akmens vati uzklāt pa virsu,ja nepietiekama siltumizolācija un skaidas nevar dabūt. Tieši tā - ber virsū beramo vati, minimums 10cm, protams, labāk vairāk, 25cm varētu būt OK, ja pieņemam ka tās zāģu skaidas strādā kā ~10cm vates. Risinājums pārbaudīts un darbojas jau vairākus gadus. Tā agrāk mēdza darīt, kad vēl nebija normālu siltināmo materiālu.
Es domāju, ka būtu viss jāņem nost un jāliek mīkstā akmensvate.
Zāģu skaidām pašām par sevi siltumizolācijas koeficients ir mazāks, turklāt vēl ar gadiem tās "sapresējās", pastāv riski, ka tur ieviesīsies visādi koku kaitēkļi u.t.t.
Ja ber pa virsu vati, tad tikai eko vati no papīra vai kaņepēm. Tikai ne akmens vati. Zem akmens vates skaidas sāks pūt, Ja ber skaidas, tad samaisa ar nedzēstu kaļķi. Proporciju gan nepateikšu skaidas jauc ar kaļķi la tajāsd nedzivotu grauzēji bet no tā siltāks nav .liekās ka skaidām jābūt ari mitrām lai labāk sablivētos .tagad skaidas ir deficīds un siltāks būs tiktiešām ar kādu musddienīgu matreālu .ir kokšķiedras pušams matreāls ko vr iepūst ari tādās vietās kur ir apgrutināta piekļūšana .bija kautkāds gudris nosaukums tam matreālam .jumta segumam nav nozīmes ,galvenais lai netek ··· Siltināšana: Zāģu skaidas griestu ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Guļbūves siltināšana (7)
Vajag viedokli vai pieredzi par siltināšanu. Objekts veca koka māja - guļbūve, kas apšūta ar spundētiem dēļiem. Ir pienācis laiks nomainīt apšuvumu ar jauniem dēļiem. Līdzšinējā siltumizolācija ir spaļi (2,5 cm biezā ...
jā ja vari siltināt no ārpuses tas ir vis ideālākais variants, siltini ar akmens vati, cietajām plāksnēm biezumā sākot no 10cm atkarībā cik bieza siena, ja mājai ir 15cm koka sienas, tad 10 ir minimālais 15-20 ieteicamais un 25 ideālis variants, tālāk uz vates nāk virsū pretvēja plēve, tad paliek gaisa sprauga 3-5cm un tad nāk apšuvuma dēļi. piestiprinot cieto vati māju var arī apmest ar dekaratīvo apmetumu.
no iekšpuses siltinot tev principā sienas neelpo, jo tiek likta tvaikizolācija un sienas neelpo, vienīgais variants tad ir ekovate. UN NEKĀDUS PUTOPLASTUS!!!
Arējā sienā plaisās saliec sūnu,baļķus apstrādā ar koka balinātāju,pēc tam sinesto,pa virsu neko neliec,būs smukāk.No iekšpuses ko gribi,galvenais lai siltinājums elpotu. Ir tāda laba grāmata Rozes grāmatnīcā: "Praktiskie padomi iesācējiem māju siltināšanā". nu es akal nolatoju,akmens vate loksnees,var buut arii pereseetaa(putuplasts itka labaak siltumu tureetu,bet grauzeejiem buus super vieta celinju ieriikosanai:)) tvaika izolacija,un tad ar apdares deeli(man pasam ir spundeetais)pusspunde ja nav kartiigiu izzaavets var paradiities spraugas...un pa virsu var kadu toni uzlikt vai apstradaat ar kadu ziekji... Man ir 50 gadu guļbaļķu māja. Visa siltināšana notika no iekšpuses. Ārpusi veco tumšo laika veidoto nokrāsu notīrīja ar smilšpapīru un tad noklāja ar bezkrāsaino pinoteksu(pret saules iedarbību un kalpo kā antiseptiķis) Guļbaļķi nevajag slēp zem sintētikām, Tas notīrīts skaisti iznes savu skaistumu ,zaru veidojumu. ··· Siltināšana: Guļbūves siltināšana lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Logu siltināšana. (7)
Man ir koka logi. Jautājums- Kādas gumijas izmantot siltināšanai? Bez iefrēžēšanas.
Rekomendēju pašlīmējošās; nopērc tik metrus cik vajag un pēc dažu minūšu darba nekas pa šķirbām vairs nepūš. Es pielīmēju tādas kā bildē. Ir jaazin kaada ir sprauga starp raami un veertni. Un tad izveelas atbilstoshas gumijas. Pashliimeejoshaas, kaa Tinte jau teica.
Spraugu izmeeri iebaazot kozhljeni unaizverot logu. Peec tam pameeri cik taa ir saplacinaata. Un par gumiju profiliem vari paliisiit googlee. Es parasti izmantoju P vai D.
vēl vari pagūt uz Depo, tur tev iedos gumijas Skatoties kādi ir logi.
Ja dubultie-veclaiku, saucu tos par pirmspadomju, iespēja IR.(lai gan - arī Hrušcova laiku dubultrāmju logi arī tādi ir bija/ir) tad abiem-iespēja (+estētiski ir iespējams tos padarīt gaumīgus, vēsturiskus) Mīnuss gan ir viens - kādā stāvoklī ir logi? Ja ik pa 5 g krāsoti- viss OK. Ja nē - bēdīgi - maināmi un metami būvgružos bez žēlastības.Un gumijas tai sliktākajā variantā nelīdzēs - jo ja logi nav labi kopti, aizsargāti no atmosfēras iedarbības, spraugas, kas pūš būs tikai tāpat vien dekorācijas - jo nekoptiem logiem būs mikroporas,kuras ar katru gadu palielinās, lēni, bet palielinās, kuras pūtīs, līmē cik gribi, logs būs kā siets-pūtīs.Efekts būs ´´ledains´´ rāmis, auksts, netīkams, it kā nepūš , bet siltumatdeve mīnusā.

Cita lieta padomjlaika ´´jaunie´´ logi. Nu tos , kuriem ir vienots rāmis un vērtnes (veramie logi) bija paredzēts skrūvēt ar sešstūrniekiem (10 izm. ja nemaldos). Tad nu tie - GALĪGS MĒSLS! jo lai cik labi nekopti, sākotnēji šie logi savulaiku netika pienācīgi izžāvēti ´´cepot´´ sērijveida padomju laika tipveida namus - pats pārliecinājos - i noņēmu krāsu, i spaktelēju, antiseptiķoju, gruntēju, krāsoju 2x, Teicams rezultāts!Pūta tāpat, līmēju ar P un D blīvgumijām, un tāpat - nācās vien aizlīmēt ziemā visus rāmjus, vērtnes ar skoču+tāpat bija ´´ledusauksti´´.
Tur nekādi gumiju profili nelīdzēs.

Protams, protams - it kā ir meistari, kuri var ´´uzburt´´ (par pakešloga cenu un +) ar iefrēzētu gumiju un vēl viņu knifiem arī tiem bēdīgi slavenajiem logiem no tipveida mājām, izolāciju no aukstuma (personīgi neesmu nekur dzirdējis par tādiem restaurācijas šedevriem).

Rezumē - VISS IR ATKARIGS NO JŪSU LOGA STĀVOKĻA/TIPA. (Vērts čakarēties vai nē)
Ūja, kur logiem tik lielas šķirbas, ka var tādas pašlīmējošās gumijas uzlīmēt? ··· Siltināšana: Logu siltināšana. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Koka mājas siltināšana un logu maiņa (12)
Pirmais par koka mājas siltināšanu. Kuru materiālu izvēlēties-koka dēlīšu apšuvumu vai apmetumu? Plusi un mīnusi? Var piedāvāt arī citus Variantus. Otrais mainot logus - jauno PVC logu likt jau esošajā kārbā vai ņemt ...
Koka mājai likt PVC logus ir tas pats kas aut sandales pie uzvalka, jāliek koka logi.
Māju ieteiktu siltināt ar fasādes akmens vati un apšut ar dēlīšiem(obligāti jākrāso no abām pusēm)
Koka mājai, ja liek apšuvuma dēlīšus, nekāda plēve nav vajadzīga. Neviena plēve netur ilgāk par 20-30 gadiem, dēlīši - vismaz 100 gadus, ja tos regulāri pārkrāso (vieglāk, nekā nomainīt). Plēvei tāpat tur jēgas nav. Siltināt var tikai ar minerālvati, ja ir vēlēšanās siltināt. Vispār koka mājām nekāds siltinājums nebūtu vajadzīgs, ja ir lietus notekas, ap pamatiem 50-80 cm zeme ir nosegta ar betonu vai citu materiālu, lai mitrums nesūcas pamatos, tad sienu biezums (guļbūvei) ir pietiekams. Siltināšana visur ir siltumizolācijas materiālu ražotāju reklāmas pasākums. Fasādes apdare var/drīkst būt jebkāda, ne tikai 2 nosauktie varianti. Konstruktīvie risinājumi atšķiras.

Siltināt var/drīkst kā ar cieto, tā mīksto vati. Konstruktīvie risinājumi atšķiras.

Ja maina logus, tad maina, nekādas esošās kārbas nepaliek, viss jauns. PVC logus parasti neliek aiz labas dzīves (attiecīgi liek pašus lētākos, ko spēj atrast). Nav labākais variants neatkarīgi no kvalitātes, jebkuri koka vai koka/alumīnija logi labāki.
1) Ar tām koka mājām tā ir kā ir.. Variantu daudz, iespēju daudz! Atkarīgs no maciņa biezuma. Siltināt viennozīmīgi no ārpuses, atstājot gaisa spraugu starp sienu un vati, tad var veidot dekoratīvo apmetumu, nokrāsot un viss!
Lai apšūtu ar dēlīšiem, arī neredzu problēmu, siltinām tāpat, speciālo plēvi virsū un pie viena taisām karkasu dēlīšu stiprināšanai!

2) Zinu, ka vieglāk būtu ielikt jauno PVC vecajā rāmī, taču neiesaku. Nesen paziņa tā izdarīja un tagad lieki izdevumi papildus aiļu izveidei un siltināšanai. Taču tas vairāk tīri individuāli attiecīgajā situācijā! Nepareizi tas nav, taču neiesaka tā darīt!
Dēlīšus jāimprignē.Un nevis vagonku bet parastos neēvelētos,kurus naglo ar pārlaidumu.Vislabākais ja izmanto tā saukto zviedru krāsu,kuras sastāvā jau ir vara vai dzelzs vitriols. ··· Siltināšana: Koka mājas siltināšana un ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Griestus nolato ar 40cm atstarpeem.Ja vate 5cm bieza,tad atstaaj apm2-3cm ventilaacijai.Liec vati precizi 40cm,nekaadaa gadiijumaa ciesi neliec,jaabuut bliivi.Kad noklaaj,vari likt speciaalo griestu pleevi un sai gad ir speciaala lenta ar abpuseeju limi.Visu ruupiigi saliec un vari klaat virsuu regipsi vai kaadu citu materiaalu. Pareizi!Bet 59cm ir par daudz griestiem!Optimaalais 30 vai 40cm ir ok!Te SWE visur griestos 30cm atstarpe!☺ stokholma, arī jā, bet nu skatoties no kā to visu taisi, kur tas viss atrodas, ja liec ģipsi tad 40 cm 30cm manuprāt ir biku sviests, priekš kam?? 40 jau ir super labi :D ja gribas kvalitativi tad parei ir 40cm starpas nu un protams griestiem plevi salime kopa ar limlenti. ja liec no augšas, bēniņiem, tad vispār nevajag nekādas latas, noklāj vati pārklāj ar plēvi, tik nestaigā pāri ··· Siltināšana: Kā pareizi siltinat griestus ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Koka ēkas siltināšana (19)
Padalamies ar savu pieredzi un ieteikumiem, saistībā ar pirmskara koka mājas fasādes siltināšanu un apdari (bilde failā)......Kādus materiālus paši labāk izmantotu un kāpēc !?! Jau iepriekš paldies!
:)- Izraisīja smaidu- ´Bet nu tā tīri praktiski un procentuāli ar statistikas datiem......cik..´- padomā pats- cik uz planētas ZEME ir cilvēku, kuri saprot, ka Dievs ir, bet saprot arī to, ka Viņš nav tāds psihopātisks slepkavnieks, kurš liek saviem faniem nogalināt tos, kuri par Viņu nefano- kā to liek darīt bībeles&korāna ´dievs´. Tādus ´cilvēkus-saprātīgos´- uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt..! Tad kāpēc lai daudzi spētu saprast, ar ko siltināt koka ēkas, un kāpēc nedrīkst siltināt tā, ka pietiek tikai ar iemītnieku izelpoto silto-mitro dvašu, lai nebūtu jākurina vispār..;) https://prof.lv/lv/buvmateriali/apdares-materiali/gridas-segumi/apaksklaji/p-161649-amorim_cork4u_ko
rka_apaksklajs_5mm_1x10m - cena kvadrātmetrā- kā vislētākajam linolejam, siltumnoturība kā visbiezākajai koka brusai, ´elpo´kā ekovate, nepiemirkst kā ekstrudēts putoplasts... Kā tas iespējams!? Elementāri- tas ko radījuši izcilākie zinātnieki, ir tikai bērna šļupsti salīdzinot ar to materiālu, ko radījis Dievs!;)
No pieredzes... ēka ir grausts...!!! Starpstaavu, zemgriidas un bēninju siltinajums droshvien izdedzhi... :( sienas koka staavbuve no 10.cm brusam ar shkjirbam pirksta platumaa... ieksha kalkja apmetums... :(
Rentablāk.. sho māju nojaukt...!!! Lētāk, ērtāk... veselīgāk...!!
Bet ja patīk dzīvot, kā vecā koka skapī.. un elpot tos radiaktīvos izdedzhus...
Tad ieteiktu siltināt... no ārpuses vibrolīts-siets-dekoratīvais apmetums....
No iekshpuses mikstā kokshkjiedras plāksne-siets-apmetums...
Tas ir vienkarshakais un letakais veids..

Turklāt ēka turpinās elpot, kas ir vitāli svarigi koka ēkām... un dieva dēlj neliec nekadas plēves un akmens vates...

Esmu tādu eku vedis kartibā... beigas secināju... ka esmu veco ēku izmetis pa logu un uzbuvejisvjaunu... tā kā iesaku Neatkarto manu kljudu...!!! Vispirms nojauc.. un tad cel jaunu!!! Jo shai ekai arii siltinaatai un renoveetai vertiba buus tik tavās acīs...!!! Bankas to uzskatis par graustu un domajoshi pirceji ar... sho ēku siltināt ir kā ieguldit naudu sarusejusha vecā automashināa...!
palasi labāk šo.....
KOKA MĀJAS RESTAURĀCIJA ĶĪPSALĀ http://abc.lv/?article=maja_ogluiela_konkurss
Es personīgi no ārpuses tikai bagātīgi ´no-pinoteksētu´- karstā laikā- to ēkas ārpuses koka virsmu, ja visi būtu sametuši naudiņu tam:(ja ne- tad tik savu fasādes ārpuses sienas daļu:)... No iekšpuses savas ārējās sienas nosiltinātu ar 5mm materiālu no korķa apakšklāja ruļļa, un tad kurinātu jau daudz daudz mazāk vēsā laikā. Siltums visvairāk pazūd caur griestiem(ar to var sekmīgi cīnīties tikai pielīmējot visbiezāko&visgaisīgāko ´puķiku´ pie griestiem), aukstumu visvairāk iepūš no švaki ´ap-makrofleksētiem´ logiem (tagad jau par pietiekoši labu logu ziemeļ-zemju klimatam- var saukt tik kvalitatīvi ieliktu trīs-stikl-nieku ar selektīvo stikla pārklājumu). Par grīdu jau viss uzrakstīts- atkarīgs- vai 1.-aukstais stāvs, vai kāds nākošais stāvs- virs apkurināmām telpām... ··· Siltināšana: Koka ēkas siltināšana lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Guļbūves siltināšana (12)
sveiki.mans jautajums ir sads,ir gulbuves maja ,kurai ir fibrolita skaidu siltinajums un apmests ar cementu,vai drikst nosiltinat ar putaplastu pa virsu visam tam?
Nevar!!!! Māja sapūs dēļ kondesāta. Paņem fibrolīta plaksnes un visu smuki salīmeņo.Tad piestiprini sietu,apmet un vis būs čikeniekā. Domāju ka ar 50mm pietiks.Bet es liktu 50 +25 tā lai šuves nekrustojas. Drizak jau pamatus saved kartiba un ar putoplastu nosiltini...ja nu tas fibrolits ir galigi sacakstejis, tad tam pa virsu neko likt nav jegas, jarauj nost, bet ar putoplastu sienas siltinat gan diez vai bus nopietni, mitrums krasies un bojas maju. Labak tad, ka teica leopardine, ar vati apsut un apmest😉 Vai nav vienkāršāk noplēst veco nekvalitatīvo apmetumu un nosiltināt ar fasādes vati? Ir tāda speciāla cieta vate jau kvadrātos sagriezta. Jo guļbūvei un arī cilvēkam veselīgāka ir vate, bet būs dārgāk kā putuplasts. Baigās kārtu kārtas. Teorētiski jau var, tikai kā tas putuplasts turēsies pie tā apmetuma un pa virsu putuplastam taču atkal jāliek apmetums. Ja būtu vnk guļbūve tad labāk ar vati siltināt. Pats taisies to darīt? Nevar, nosiltinot agri vai vēlu paliksi bez mājas, sapūs koks dēļ neizžūstoša kondensāta, pie tam pūšanas procesā var nākties cīnīties ar visādām sēnēm :)
Lai putaplastu klātu no ārpuses ir jābūt labi sakārtotai sienu tvaika izolācijai un ventilācijas sistēmai!
··· Siltināšana: Guļbūves siltināšana lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Fasādes siltināšanas izmaksas (17)
Varbūt kādam ir svaiga pieredze.Cik Ls/m2 izmaksātu fasādes siltināšana ar 100 mm putoplastu/akmens vati,+dekoratīvais apmetums+krāsošana.Māja 1,5 stāvi,200m2.Kur lētāk nopirkt materiālus.Vai meistari vēl Latvija ir jeb visi ...
var droši likt putuplastu, tikai jāatstāj aptuveni 1metru plata sprauga, starp māju un putuplastu, lai mitrums tiek ārā... un siltums arī... bet ja nopietni, tad es gāzbetonam izskatītu tikai fasādes vates vai tamlīdzīgus materiālus. putuplasts nav slikts pats par sevi, vienīgi viņa pareizā vieta ir konstrukcijās zem zemes līmeņa. Ja taisi sev..uz gāzbetonu labāk putuplastu neliec...svīdīs sienas...mēģini atrast Rockwool..pagaidām tā bija lētākā...jeb ss.lv reizēm piedāvā atlikumus no objektiem...dekoratīvais apmetums pats par sevi ir balts...ja nu vienīgi gribēsi kādu egalizācijas krāsu kas atgrūž netīrumus..putekļus un dziļi saķer apmetumu...
bet jā...tādu m2 cenu tev neviens nepateiks...atbrauks paskaitīs precīzi..pārāk daudz visādas nianses...RLKF labāk nevajag...fasādēm labas ir Sadolin,Sakret, paskaties netā pa mājas lapām...bet vislabāk atrodi sev kādu labu paziņu kas jēdz no celtniecības...ja ne pats...lai vismaz par simbolisku samaksu apskatā piedāvāto tāmi lai neiesmērē fufeli:) Lai veicās:)
Cena aptuvenā sākot no 25 LS/m2, kas ir minimums ar ko rēķināties... vari likt putuplastu, bet atceries par spraugu un vēja(tvaika izolācijau ), kur ventilēties savādāk pelēs...,jo gāzbetons par šo laiku ir pilns ar mitrumu, lai to dabūtu ārā paies vismaz 5 gadi.... Nekā tur sarežģīta nav... Putuplastam ir slikta ūdens tvaiku caurlaidība (TC). Tāpēc to liek tikai uz sienām ar vēl sliktāku TC, proti, uz monolīta dzelzsbetona un ķieģeļa. Uz vieglbetona un koka ēkām liek tikai akmens vati, ja negrib, lai māja svīst, pelē un pūst. Sameklē *Celtniecības izcenojumi* bez PVN pati! ··· Siltināšana: Fasādes siltināšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ar ko labāk siltināt jaunbūvi? Akmensvati, putupolisterolu? (11)
Ar ko labāk siltināt 2 stāvu gāzbetona jaunbūvi?Ar akmensvati vai putupolisterolu? Un cik cm biezu vajadzētu iegādāties,ja gāzbetona biezums ir 20 cm?
Protams, ka akmens vati. Tikai fasdčiki ne visai mīl ar to darboties, ar putoplastu vienkāršāk.
Latvijas klimatiskajos apstākļos, sienu biezumam jābūt, ja pareizi atceros- 38 cm.
Ar 100 mm jau sen nesiltina...150 minimums..Galvenais pareizi uzlikt. Fasādes siltināšana darbojas uz VAKUMA principa..Nedrikst nekur būt aukstā gaisa piekļuve , nevienas spraudziņas..Ļoti jāpievērš uzmanība pieslēgumu mezgliem ..Durvis , logi , palodzes ,jumta salaidums ,pamatu pieslēgums..
Reti esmu redzējis pareizi izdarītu darbu..
Gāzbetonu tikai ar vati. 20 ar 100 vati
Zem putupolistirola gāzdetons sāk sairt
Pietiks ar 100mm vati! Un fasadciki,ka maksa...ta siltina! Ja,kas-dod zinu! Tikai un vienīgi ar skmens Vati no 8cm- 180cm biezumsm... Skstoties cik vari stlsuties :) labsksis bütu no 10cm uz sugdhu ;) ··· Siltināšana: Ar ko labāk siltināt ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Putuplasts grīdā virs cementa (14)
Grauzēju dēļ grasos likt jaunā grīdā siltinājumu virs betona, nevis apakšā, lai tur nedzīvo tie nezvēri. Vai tā var darīt?
Grauzēji noteikti priecāsies, jo šamiem principā vienalga, kur dzīvot - virs vai zem betona... Būs krietni īsāks ceļš līdz ēdamajam un dzeramajam. Protams, ka var, taču jāapbēdina-grauzēji labprāt dzīvo putaplastā. Ja galvenā problēma ir cīņa ar grauzējiem, tad nav būtiski vai būs zem vai virs izlīdzinošās betona kārtas. Protams...Ielej betonu līmenī, uzmet puķiku (cieto - grīdām domāto, protams) un tad pa virsu kādu plātņu materiālu. Visus putuplastus labāk tomēr noslēpt betonā. Grauzēji dikti labi dzīvo arī putoplastā, tas ir materiāls siltināšanai, nevis žurku ķeršanai. ··· Siltināšana: Putuplasts grīdā virs cementa lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu