Bēniņu siltināšana

Bēniņu siltināšana - jautājumi un diskusijas

Zāģu skaidas griestu siltināšanai? (14)
mājai bēniņi ir bijuši siltināti ar zāģu skaidām. kā pareizi darīties,lai papildinātu siltinājumu. kas ir jādara ar skaidām, lai tās droši izbērtu. Mājai onduline jumts.
Pelēm akmens vate patīk labāk,jo izveidotās alas labāk turas,bet zāģu skaidas ir birstošs materiāls. Ja bēniņos ir sauss,zāģu skaidas nesablīvēsies un nebojāsies pat gadu desmitiem. Var jau to akmens vati uzklāt pa virsu,ja nepietiekama siltumizolācija un skaidas nevar dabūt. Tieši tā - ber virsū beramo vati, minimums 10cm, protams, labāk vairāk, 25cm varētu būt OK, ja pieņemam ka tās zāģu skaidas strādā kā ~10cm vates. Risinājums pārbaudīts un darbojas jau vairākus gadus. Tā agrāk mēdza darīt, kad vēl nebija normālu siltināmo materiālu.
Es domāju, ka būtu viss jāņem nost un jāliek mīkstā akmensvate.
Zāģu skaidām pašām par sevi siltumizolācijas koeficients ir mazāks, turklāt vēl ar gadiem tās "sapresējās", pastāv riski, ka tur ieviesīsies visādi koku kaitēkļi u.t.t.
Ja ber pa virsu vati, tad tikai eko vati no papīra vai kaņepēm. Tikai ne akmens vati. Zem akmens vates skaidas sāks pūt, Ja ber skaidas, tad samaisa ar nedzēstu kaļķi. Proporciju gan nepateikšu skaidas jauc ar kaļķi la tajāsd nedzivotu grauzēji bet no tā siltāks nav .liekās ka skaidām jābūt ari mitrām lai labāk sablivētos .tagad skaidas ir deficīds un siltāks būs tiktiešām ar kādu musddienīgu matreālu .ir kokšķiedras pušams matreāls ko vr iepūst ari tādās vietās kur ir apgrutināta piekļūšana .bija kautkāds gudris nosaukums tam matreālam .jumta segumam nav nozīmes ,galvenais lai netek ··· Bēniņu siltināšana: Zāģu skaidas griestu ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Bēniņu siltināšanas izmaksas (5)
cik izmaksās nosiltinat bēniņus 300mm biezumā ar akmens vati uz izdedžu pamatnes
200 mm. vate jumtam pilnigi pietiek...300 nav vajadzigi musu klimatam. Par izmaksām nezinu. Bet kāda X pēc vajag 30 mm? Un vēl virs izdedžiem. Ja tāds biezums ir prasīts kaut kādos normatīvos, nu lai tā būtu, nevajag tos galvā ņemt. Un nevajag klausīties celtniekus, kurie interesē tikai viens - notirgot pēc iespējas vairāk. Parunā ar māju īpašniekiem, tie pateiks ck biezu siltimnājumu vajag.
Man pašam ir siltinājums 150 mm. Tad ir plēve , reģipsis un krāsa divos slāņos. Siltumu tur tā kā labāk nevar vēlēties. Ir uztaisīts energoaudits. Rezultāts ir vairāk kā pārliecinošs - šāds pīrāgs tur siltumu PERFEKTI!
Grūti sareizināt vates m2 izmaksas ar reālo skaitli?
Pats iztīsi rulli un ieliksi.
Vecām mājām vajag vati minimali- ap 150mm, jo izdedži ir pietiekami biezā kartā un sablīvējušies, pie tam pārējie slāņi dod efektu; Padomju majām, kur izdedži ir plānāka kārtā, vati tiešām vajag biezāku kārtu. Ekovate (pūšamā) 450-500mm vecas mājas bēniņos. Izpūtu pārsimts eurikus liekus? Muļķības, enerģija paliek arvien dārgāka, bet naudā ieguvumu izrēķināt nevar. Ir arī ekomājas, kur iepūš pus metru, sablīvē un pūš vēl. Uz siltināšanu ekonomēt ir muļķīgi. Celtniecības normas ir kā sarkanā līnija, zem kuras nevajadzētu būvēties...katrs dara kā grib, lieciet tik tās plēves, būs vairāk rasas punktu ar švaku siltināšanu. ··· Bēniņu siltināšana: Bēniņu siltināšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu