Tomātu audzēšana - izturīgākās škirnes?

Tomātu audzēšana - izturīgākās škirnes?Jautājums tomātu audzētājiem: vai ir kāda muļķu-droša tomātu šķirne (siltumnīcas), kas neprasa lielu uzmanību un garantēti dod daudz maz normālu ražu neatkarīgi no saules, siltuma, mēslojuma u. c. To šķirņu ir tik daudz, vienmēr man tirgū k-kādus stādus ´´iesmaida´´, bet dažreiz tikai lapas vien un tomāti labi, ja 2-3. Gribu vienu šķirni atrast un vairs neeksperimentēt.

velneens16  4   Kāpēc obligāti siltumnīcas?.....audzēju lauka tomātus, uz lauka un...aug labi.

mieru_tikai_mieru  3 4 ja tomāti saiet lapās - iespējams nav vainīga šķirne, bet pārāk daudz slēpkļa un pārāk maz kālija+fosfora. Un tomātu raža vienmēr būs atkarīga no saules, siltuma un mēslojuma, plus vēl mitruma režīma. ja godīgi, tad ekonomiski izdevīgāk ir pirkt tomātus veikalā, nevis pašam ķēpāties.

Deisa    1 Šķirnes nosaukumu gan nezinu, bet gana izturīgi un ražīgi ir mazie tomātiņi - mazi, saldi un daudz. Mamma pat balkonā pamanās izaudzēt ne mēslojot, ne ko griežot.

paeglis    1 viss ticamāk, siltumnīcā par karstu, un augi nespēj apputeksnēties. šķirnes meklēšana nepalīdzēs.

_Krasula_      No dārzkopības jau sen esmu patālu, bet tomēr...
Nedomāju, ka ir tāda tomātu šķirne, kas augs pašplūsmā un dos bagātīgas ražas. Tomāts tomēr nav kartupelis un pat pēdējam ir zināmas prasības. Šķirni gan neieteikšu. Par ļaunu nenāktu papētīt informāciju internetā par piemērotākām šķirnēm plēves jeb stikla siltumnīcām. Nepirkt stādus uz tirgus, kur segtajām platībām piemērotu šķirņu vietā var "iesmērēt", ja ne gluži kartupeļu stādus, bet audzēšanai uz lauka piemērotas tomātu šķirnes gan.
Maz augļu- iespējamie iemesli jau iepriekš minēti. Ja ziedēšanas laikā ir augsta gaisa temperatūra, var papurināt tomātu stādus,- tas veicina pašapputi. Protams, ir pietiekoši arī jāvēdina, jāizlauž pazares, jalaista, jāmēslo...Tomāti un gurķi gan nav labākie sabiedrotie. Gurķiem vajag augstu gaisa mitrumu, ko nevar teikt par tomātiem.

arnisb  2 2  foto Lauka šķirnes arī lieliski aug siltumnīcās vai plēvju būdās, bet jākopj ir tā kā tā, pazarīte, vecās lapas, laistīšana, pa reizei mēslošana ar šķidrajiem laistīšanas laikā, un kas pats galvenais netaisīt siltumnīcu ciet lai stādi var normāli augt un neslimo, no vēsuma tiem nekas nenotiks, bet ja par karstu tad arī sākas visādas problēmas, kā daudz lapu zied bet augļu nav vai pat vispār nezied. Labs variants nojume, dažādos veidos, kāda nu kuram iztēle, galvenais lai lietus netek virū, pa zemi tas patbūtu ieteicams, mazāk jālaista.
Šķirne ar atbilstošu nosaukumu "Sliņķa sapnis" bildē

Spameris    1 Zem tomātu augiem kā mēslojumu vajag zivju iekšas vai reņģes likt apakšā. Nopietni! Un rozēm arī!

_Krasula_      Par tomātu šķirnēm var atrast informāciju, piemēram, portālā neslinko.lv. Un tad var izvēlēties, vai ņemt lauka tomātu šķirni, kas sasniedz 50-60 cm augstumu jeb kādu siltummīlošāku, kas izaugs līdz 1.5 metram.:)

limonija  1   Tomāti ir gana cimperlīga kultūra...:) Nevarēšu ieteikt vienkāršākos, bet varu ieteikt vienus no garšīgākajiem - Favorit;) Par audzēšanas lietām pilnīgi piekrītu arnisb ieteikumiem. Ekonomiskākai laistīšani pie katra auga iesaku ierakt plastmasas minerālūdens pudeli ar kaklu uz leju, dibens nogriezts, tad tur lej ūdeni, tomāts izdzer, cik vajag, lieka mitruma siltumnīcā nav, nezāles arī mazāk aug;)

limonija  1   P.S. Pudelei korķis jāsacaurumo ar naglu vai īlenu...:)

Lucy    3 kad es ar šito lietu nodarbojos neko īpaši es tur nedomāju,aizbraucām uz tirgu,sapirkām dazādus stādus,atvedām no laukiem kūts meslus kurus liku bedrīte pirms ielikt tomātu,tad mēslus ielikām lielā mucā un aplējām ar ūdeni,lai tur rūgst un ar to žļuru 2x nedēļā kamēr mazi bija laistijām,tad tas paduses jāizgriež..un raža bija uh labu labā,paši nevarējam apēst.
Ja nav kūts mēsli tad var tās reņģes+ ka zāli nopļaj liek mucā,aplej ar ūdeni,lai labi sarūgst,labs kompasts ir arī.
Nepiekritīšu par pirkšanu veikalā,tie tomāti nav ēdami,ir skābi,bet norauts tieši no savas siltumnīcas,tā ir ņāmma,tāpat,ka loki un dilles no savas dobes,cita smarža,garša.

typhoo    1 Vakar tirdzinjaa nopirku kaut kaadus "Andra tomaatus" taa uz uzliimiites (gluzhi kaa Maarupei) bija rakstiits.
TAADA tomaatiiga garsha... vnk super!

Adamsone    2 Savulaik, ka vēl bija siltumnīca ( nojaucām), stādus pirkām dārzniecībā nevis tirgū, tirgū var nopirkt dieva zīmes, pērc ko pirkdams...:(
Ar tomātiem ir jāčubinās, siešana, pazarītes, laistīšana ar siltu ūdeni, mēslot, nepārkarsēt, vēdināt... Mazai ģimenei bezjēdzīga nodarbība ,nu pilnīgi kā ar mājdzīvnieku, skrien vakarā mājās siltumnīcu ciet taisīt, no rīta atkal vaļā...
Nu paldies, tos pāris kilogramus tirgū npērku un miers.

atenii  2   Pieļauju, ka pieprasītākās tomātu šķirnes jau ir pārdotas, un palicis tikai tas, kas palicis. Un tad tiešām var nopirkt visu, ko vajag, tikai, kas izaugs... :))
Savulaik, kad nopietnāk biju pievērsusies tomātu audzēšanai, tad "Cunero" man šķita diezgan izturīga šķirne, salīdzinājumā ar citām, arī ražīga. Protams, paaugsta un pazares jālauž. Ražīga "Kondīne", "Fontana", "De- Barao", "Rondello" utt. utt., "Jūrmala" ļoti gara izaug, zemākās siltumnīcās pat jānolauž galotne, bet tomāti lieli un garšīgi. "Dombello", "Aveņu milzis", "Apelsīnu", "Vērša sirds"- tomāti lieli, garšīgi, bet nav daudz. Visiem jālauž pazares. Par šo tēmu varētu izteikties plaši. :) Bet šobrīd iesaku nopirkt dažādas šķirnes pie dažādiem pārdevējiem un tad skatīties, kas par brīnumiem izaugs, protams, neaizmirstot par vēdināšanu, laistīšanu un pārējo "apčubināšanu" :)

dalija_13    1 Berberane -izturīgi pret slimībām .Ražīga. 2015-10-29

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu