Tomātu audzēšana

Tomātu audzēšana - jautājumi un diskusijas

Labāk ne´.Abi vienas dzimtas augi Neieteicu, Puve uc slimības Nevar stādīt- pat tuvumā nē,jo vienas dzimtas augs,var dabūt nematodi vai lakstu puvi. Varēt jau var, taču, kā jau iepriekš teikts, labāk ievērot augseku, lai nesavairojas kaitēkļi, iespējams arī augsnei labāk.. pat šajā gadījumā, kad vienam augam par vērtīgām uzskatām saknes, otram - augļus. Var,ja kartupeļi ir noņemti. ··· Tomātu audzēšana: Var stādīt tomātus zemē kur ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai var ņemt sēklas no tomātiem, ja lapām ir puve? (3)
Vai sēklas pārnesīs šo kaiti uz nākamo ražu?
Domāju, ka nevajadzētu..., sēklas jāņem no veseliem, spēcīgiem un ražīgiem augiem, nevis no slimību un citu kaišu novārdzinātiem....! Nē. Ir jå°nem.Un jådod ar°i pårėjiem. ··· Tomātu audzēšana: Vai var ņemt sēklas no ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Tomātiem rullējas lapas (2)
Kāpēc tomātiem rullējas lapas uz augšu, lapas nav treknas?
kad pēdējo reizi aplaistīji? Trīs iespējas - kāda kaite, pārmēsloti vai tieši otrādi kaut kas pietrūkst. ··· Tomātu audzēšana: Tomātiem rullējas lapas lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Tomātu audzēšana - izturīgākās škirnes? (18)
Jautājums tomātu audzētājiem: vai ir kāda muļķu-droša tomātu šķirne (siltumnīcas), kas neprasa lielu uzmanību un garantēti dod daudz maz normālu ražu neatkarīgi no saules, siltuma, mēslojuma u. c. To šķirņu ir tik ...
ja tomāti saiet lapās - iespējams nav vainīga šķirne, bet pārāk daudz slēpkļa un pārāk maz kālija+fosfora. Un tomātu raža vienmēr būs atkarīga no saules, siltuma un mēslojuma, plus vēl mitruma režīma. ja godīgi, tad ekonomiski izdevīgāk ir pirkt tomātus veikalā, nevis pašam ķēpāties. kad es ar šito lietu nodarbojos neko īpaši es tur nedomāju,aizbraucām uz tirgu,sapirkām dazādus stādus,atvedām no laukiem kūts meslus kurus liku bedrīte pirms ielikt tomātu,tad mēslus ielikām lielā mucā un aplējām ar ūdeni,lai tur rūgst un ar to žļuru 2x nedēļā kamēr mazi bija laistijām,tad tas paduses jāizgriež..un raža bija uh labu labā,paši nevarējam apēst.
Ja nav kūts mēsli tad var tās reņģes+ ka zāli nopļaj liek mucā,aplej ar ūdeni,lai labi sarūgst,labs kompasts ir arī.
Nepiekritīšu par pirkšanu veikalā,tie tomāti nav ēdami,ir skābi,bet norauts tieši no savas siltumnīcas,tā ir ņāmma,tāpat,ka loki un dilles no savas dobes,cita smarža,garša.
Savulaik, ka vēl bija siltumnīca ( nojaucām), stādus pirkām dārzniecībā nevis tirgū, tirgū var nopirkt dieva zīmes, pērc ko pirkdams...:(
Ar tomātiem ir jāčubinās, siešana, pazarītes, laistīšana ar siltu ūdeni, mēslot, nepārkarsēt, vēdināt... Mazai ģimenei bezjēdzīga nodarbība ,nu pilnīgi kā ar mājdzīvnieku, skrien vakarā mājās siltumnīcu ciet taisīt, no rīta atkal vaļā...
Nu paldies, tos pāris kilogramus tirgū npērku un miers.
Lauka šķirnes arī lieliski aug siltumnīcās vai plēvju būdās, bet jākopj ir tā kā tā, pazarīte, vecās lapas, laistīšana, pa reizei mēslošana ar šķidrajiem laistīšanas laikā, un kas pats galvenais netaisīt siltumnīcu ciet lai stādi var normāli augt un neslimo, no vēsuma tiem nekas nenotiks, bet ja par karstu tad arī sākas visādas problēmas, kā daudz lapu zied bet augļu nav vai pat vispār nezied. Labs variants nojume, dažādos veidos, kāda nu kuram iztēle, galvenais lai lietus netek virū, pa zemi tas patbūtu ieteicams, mazāk jālaista.
Šķirne ar atbilstošu nosaukumu "Sliņķa sapnis" bildē
Šķirnes nosaukumu gan nezinu, bet gana izturīgi un ražīgi ir mazie tomātiņi - mazi, saldi un daudz. Mamma pat balkonā pamanās izaudzēt ne mēslojot, ne ko griežot. ··· Tomātu audzēšana: Tomātu audzēšana - ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kāpēc tomātiem rullējas lapas? (5)
tomatu stadi smuki lieli. laistam regulari, reizi nedeļa pieliekam ari bio humusu speciali tomatiem. treknas lapas bet rullejas uz augšu?
Krasas temperatūras svārstības, naktis vēsas, dienas karstas. Šķirne jūtīga pret šādām svārstībām. Varbūt augsne par "treknu"? Uz lapam laistot nelejat? mees ar tomatiem siltumniicaa niekojamies, daudz palasiijaamies par tomaatiem un problemaam internetaa. skjiet ka svariga ir arii temperatuura un mitrums. pameklee google. ··· Tomātu audzēšana: Kāpēc tomātiem rullējas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ziedi, pārsvarā, birst no karstuma. Ja temperatūra, dienā, siltumnīcā pārsniedz 26-28 grādus, tad nenotiek appute un zieds vienkārši izzied un nokrīt.
Vajag paskatīties kāds paliek zieda kātiņš dzeltens vai pelēks, ja dzeltens tad temperatūra, ja pelēks tad vai nu sēne, vai mitrums pie vainas.
Visticamāk ar temperatūrām kaut kas nav. Pa nakti pa aukstu, pa dienu pārkarst...
Var būt arī disbalanss barības vielās, bet tas ir mazāk ticams.
Siltumnīcā caurvējš? ··· Tomātu audzēšana: Kāpēc tomātiem birst ziedi? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
ja, un padusites ari jaisina gurkiem, bet tomatiem izlauz. Tomātiem jā, gurķiem nē, jo tomāts ūdeni uzņem ar saknēm, gurķis ar lapām. Ne velti saka, ka tomātam kājām jābūt slajumā , galvai sausumā, gurķim otrādi. Gurķis bez lapām ātri vien izbeigsies. pareizi, visas lapas nost, nez ko tā daba tādu aplamību izveidoja ar lapām:)
Lapas ir paredzētas lai augs elpotu un uzņemtu visu ko tam vajag uzņemt caur lapām, lapas nogriež tad kad tās ir beigušas savu funkciju un maina krāsu. Arī tad ja esat saaudzējuši ar pārmērīgu mēslošanu daudz lapu tās var paretināt, kaut vai no vidus ja ir tāda vajadzība.
Gurkjiem praktiski nee, tomaatiem jaaskataas - paaraak daudz atvashu un lapu var buut kaitiigi, ja slikta saknju sisteema. Taapeec tomaati jaastaada dzilji, veel labaak - guljus. Tad praktiski nekas nebuus jaagriezh, ja meeslojums pareizaa daudzumaa un kvalitaatee. Kad tomāti sāk ziedēt, tad apgriežu lapas, pēdējo atstājot zem pirmajiem ziediem, no apakšgala. paduses var jau laicīgāk izkniebt. Vēl es piesienu, lai tad, kad sāk tomāti aizmesties, nenolūzt. ··· Tomātu audzēšana: Vai tomātu un gurķu lapas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Tomātu stādiem dzeltē lapas (4)
iestādiju tomātus 4dienā sāka dzeltēt lapas no apakšas
Varētu pastāstīt ko vairāk par stādīšanu un audzēšanu? Jo no šāda jautājuma pat dakterim rastos desmit jautājumi, lai nebūtu daudz jājautā tad vajag izstāstīt, ko kā cik. Nav ventilācijas, par daudz mitruma. Laistīt vēlams ar ūdeni, kura temperatūra ir tāda pati, kā telpā, kurā tie aug, t.i., jau laicīgi siltumnīcā atstāt lejkannu ar ūdeni, lai "uzsilst". Un tomātam ūdeni nevajadzētu liet uz lapām. Tas arī var attīstīt dzelti un vēlāk puvi. + Ja tomāts sāk ziedēt, jau pamazām vajag apgriezt apakšējās lapas, lai augam spēks aiziet ziedos un augļos. Šajā gadījumā es bojātās lapas nogrieztu. Pārāk krasas temperatūras svārstības. Drosi ventilacijas nav jo ka var dzeltelapas no apaksas,
Mitrums stav un skabs gais nak no zemes,kutka ta laikam pec zemites noteikumiem ,neesu dailrunatajs
··· Tomātu audzēšana: Tomātu stādiem dzeltē lapas lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Padomi par lauka tomātiem? (8)
Cik dzirdēts no "vecajiem bukiem", tad audzējot uz lauka, maza cerība ko sakarīgu izaudzēt. Kādas šķirnes no šogad veikalos pieejamajām vislabāk stādīt uz lauka. Un kādi vēl vispārīgie padomi par tomātu audzēšanu uz ...
Vislabāk zem katra tomātu cera palikt pāris reņģes. Mana vīrene, visu savu mūžu strādādama zivju konservu cehā, stādīja tomātus uz reņģu ķeskām. Un jamai tomāti bija kā baobabi. Es speciāli reņģes neeju pirkt, bet metodes iedarbīgumu varu apliecināt.
Ja būs slapja vasara, tad laukā tomātiem uzmetīsies kartupeļu lakstu puve. Sausā gadā ir cerība dabūt ražu. Nu bet kaut jel kādu būdu taču no plēves var uzsliet?
arnisb - Tu esi izaudzējis kaut vienu tomātu? joga - labs jautājums:)
tas ,ka reizēm piemirstās ieķeksēt ķeksīti attiecīgā vietā un reizēm kad ieķeksē pilnīgi nesaprotami, neko nenozīmē
Par reņģēm jau gadus 20 ir skaidrs, labāk atdot kaķim, būs vairāk labuma, kā jau rakstīju, likt blakus sprīža attālumā, ja tomātam vajadzēs viņš aizies un paņems, bet ja jūs tomātu kā narkomānu speciāli uzsēdināt uz reņģes tad viņam ir divas iespējas, vai nu kaut kā nebūt pārciest šīs mocības vai nomirt. Jūs tiešām zinat, ka zemē trūkst fosfors, ka tur vēl zives jāliek, iespējams no lašiem būtu labāki tomāti, ko ta ar reņģēm, vai mums kā reņgēdājiem nekas labāks nepienākas!
Ir citādi paņēmieni kā dabūt fosforu augos, augi jau daudzus vajadzīgos minerāļus nemaz tā pa tiešo nespēj uzņemt, ir vajadzīgs tos pārstrādāt augiem uzņemamā formā, tāpēc ir tādi Efektīvie Mikroorganismi kuri to spēj ļoti veiksmīgi izdarīt un jūs būsiet pārsteigti par rezultātu. ieķeksēju pareizo ķeksīti:)
Mūsu ķīmiski piesārņotajos laika apstākļos it īpaši lietū tomāti bez seguma neizaugs. Izaugt jau izaugs, bet ne jau tas ir galvenais, galveneis lai bumbuļi nogatavojas, tāpēc vajadzīgs jumtiņš, pārējais viss sīkums.
Pļekas un kur nu vēl reņģes zem saknēm likt ir kaitīgi, ja ļoti gribas ielikt tad blakus, sprīža attālumā no saknēm.
··· Tomātu audzēšana: Padomi par lauka tomātiem? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu