Siltumnīca

Siltumnīca - jautājumi un diskusijas

Siltumnīcas izvēle (13)
Kādu siltumnīcu izvēlēties savam mazdārziņam?Dalieties pieredzē, kāda ir jums siltumnīca un cik ilgus gadus kalpo tā jums,kādi ir lētākie varianti. Šobrīd modē polikarbonāta siltumnīcas,taču cenas ir manuprāt ...
Mammai uzstādīju polikarbonāta siltumnīcu jau divus gadus atpakaļ. vēl nekas neliecina par tā bojāeju. Cik atceros tā cena nebija neko liela, ja salīdzina ar roku darbu no nulles uzbūvēt jaunu. Polikarbonātam svarīgi ir aizlīmēt galus, lai mušās un citi sīkie kukaiņi nesalien iekšā, tad gan eksterjers būs fui. Priekš kam tērēties stikla siltumnīcai ar pamatiem....tad jau uzreiz piemājas ziemas dārzu un miers! :) Kristinīt es domāju ka jābūvē pašam no kvalitātīvas plēves ! Izmēram jābūt vismaz 10 reiz 3 metri ar kvalitātīvu ventilāciju .Tomātam sava siltumnīca un gurķiem cita .Lai siltumnīcu uzbūvētu tā izmaksā no 300 līdz 500 eiro ! Pati jau uzrakstīji atbildi savā jautājumā! Viss atkarīgs no izmaksām!
Vēlies šiki, tad nāksies piemest kapeiku... Vēlies vienkārši un efektīvi- apvelc ar plēvi un viss! Ja smuks karkass, tad vari iestiklot, taču tas nebūs lētāk...

Patiesībā vieglāk tev būs iesist guglē un aplūkot piemērus no citiem, nevis šeit jautāt ļoooooooti vispusīgu jautājumu par to, kā būtu, ja būtu... ;)
Ja gribi lai acis priecē, lej pamatus un taisi stikla siltumnīcu. ··· Siltumnīca: Siltumnīcas izvēle lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
jāierok zivis, būs divi labumi vienā - iznīdēs skudras un būs mēslojums tomātiem forfora veidā:)

un skudras dārzā ir kaitēkļi!!!!
Es katru gadu cenšos ar viņām sarunāt, lai iet citus dzīvot, bet vēl mums neizdodas iziet uz kompromisu. Vienīgais līdzeklis kas palīdzēja skudru iznīcināšanā ir mannā.Izbēru pa takām un caurumiem kur viņas lien ārā un miers mājā.Trešo gadu nezinu kas tas ir.Nav kaitīgi ne suņiem,ne kaķiem.Ja kaut kur parādās,pieber vēl mazliet.Var bērt arī prosu,bet mannā ir smalkāka.Pārbaudīts variants. Ko vinjas sliktu dara? Cik zinu - gurkjus, tomaatus tachu neeed, driizaak tikai labu dara - kaiteekljus izniidee. Lai tachu dziivo radiibinjas! Man arī nekāda sarunāšana nelīdz, bet es pirku , man liekas pat kādā no liellveikaliem speciālu preperātu, ko pakaisa uz augsnes. Pagājušā gadā iznīdēju, bet šogad atkal ir......tiesa tomātus un gurķus skudras neēd, bet augsni "izvago"un augi sāk nīkuļot. ··· Siltumnīca: Kā iznīdēt skudras ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Pūpēži siltumnīcā (3)
Ir plēves siltumnīca, tomāti (ne īpaši ņipri) un pūpēži (jau otro gadu). Kāpēc pūpēži ieperinājušies, kas viņiem tajā zemē vai vietā tā patīk?
Sēnes ir augiem noderīgas, jo organiku pārstrādā minerālvielās - tieši minerālvielas ir tas, ko augi ēd. Ja kas - gandrīz visi Latvijas pūpēži, kamēr jauni, ir labas ēdamās sēnes. Ja pūpēžu nav daudz, tad var tos aplaistīt ar ūdenī atšķaidītu "Fairy" šķīdumu, bet augsni vajag kārtīgi samēslot, kaļķot un trīs reizes sezonā iestrādāt "Trihodermīnu". Nopērkams dārzkopības veikalos. Tad tomāti arī nepūs. ··· Siltumnīca: Pūpēži siltumnīcā lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Tomātu audzēšana - izturīgākās škirnes? (18)
Jautājums tomātu audzētājiem: vai ir kāda muļķu-droša tomātu šķirne (siltumnīcas), kas neprasa lielu uzmanību un garantēti dod daudz maz normālu ražu neatkarīgi no saules, siltuma, mēslojuma u. c. To šķirņu ir tik ...
ja tomāti saiet lapās - iespējams nav vainīga šķirne, bet pārāk daudz slēpkļa un pārāk maz kālija+fosfora. Un tomātu raža vienmēr būs atkarīga no saules, siltuma un mēslojuma, plus vēl mitruma režīma. ja godīgi, tad ekonomiski izdevīgāk ir pirkt tomātus veikalā, nevis pašam ķēpāties. kad es ar šito lietu nodarbojos neko īpaši es tur nedomāju,aizbraucām uz tirgu,sapirkām dazādus stādus,atvedām no laukiem kūts meslus kurus liku bedrīte pirms ielikt tomātu,tad mēslus ielikām lielā mucā un aplējām ar ūdeni,lai tur rūgst un ar to žļuru 2x nedēļā kamēr mazi bija laistijām,tad tas paduses jāizgriež..un raža bija uh labu labā,paši nevarējam apēst.
Ja nav kūts mēsli tad var tās reņģes+ ka zāli nopļaj liek mucā,aplej ar ūdeni,lai labi sarūgst,labs kompasts ir arī.
Nepiekritīšu par pirkšanu veikalā,tie tomāti nav ēdami,ir skābi,bet norauts tieši no savas siltumnīcas,tā ir ņāmma,tāpat,ka loki un dilles no savas dobes,cita smarža,garša.
Savulaik, ka vēl bija siltumnīca ( nojaucām), stādus pirkām dārzniecībā nevis tirgū, tirgū var nopirkt dieva zīmes, pērc ko pirkdams...:(
Ar tomātiem ir jāčubinās, siešana, pazarītes, laistīšana ar siltu ūdeni, mēslot, nepārkarsēt, vēdināt... Mazai ģimenei bezjēdzīga nodarbība ,nu pilnīgi kā ar mājdzīvnieku, skrien vakarā mājās siltumnīcu ciet taisīt, no rīta atkal vaļā...
Nu paldies, tos pāris kilogramus tirgū npērku un miers.
Lauka šķirnes arī lieliski aug siltumnīcās vai plēvju būdās, bet jākopj ir tā kā tā, pazarīte, vecās lapas, laistīšana, pa reizei mēslošana ar šķidrajiem laistīšanas laikā, un kas pats galvenais netaisīt siltumnīcu ciet lai stādi var normāli augt un neslimo, no vēsuma tiem nekas nenotiks, bet ja par karstu tad arī sākas visādas problēmas, kā daudz lapu zied bet augļu nav vai pat vispār nezied. Labs variants nojume, dažādos veidos, kāda nu kuram iztēle, galvenais lai lietus netek virū, pa zemi tas patbūtu ieteicams, mazāk jālaista.
Šķirne ar atbilstošu nosaukumu "Sliņķa sapnis" bildē
Šķirnes nosaukumu gan nezinu, bet gana izturīgi un ražīgi ir mazie tomātiņi - mazi, saldi un daudz. Mamma pat balkonā pamanās izaudzēt ne mēslojot, ne ko griežot. ··· Siltumnīca: Tomātu audzēšana - ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
ja, un padusites ari jaisina gurkiem, bet tomatiem izlauz. Tomātiem jā, gurķiem nē, jo tomāts ūdeni uzņem ar saknēm, gurķis ar lapām. Ne velti saka, ka tomātam kājām jābūt slajumā , galvai sausumā, gurķim otrādi. Gurķis bez lapām ātri vien izbeigsies. pareizi, visas lapas nost, nez ko tā daba tādu aplamību izveidoja ar lapām:)
Lapas ir paredzētas lai augs elpotu un uzņemtu visu ko tam vajag uzņemt caur lapām, lapas nogriež tad kad tās ir beigušas savu funkciju un maina krāsu. Arī tad ja esat saaudzējuši ar pārmērīgu mēslošanu daudz lapu tās var paretināt, kaut vai no vidus ja ir tāda vajadzība.
Gurkjiem praktiski nee, tomaatiem jaaskataas - paaraak daudz atvashu un lapu var buut kaitiigi, ja slikta saknju sisteema. Taapeec tomaati jaastaada dzilji, veel labaak - guljus. Tad praktiski nekas nebuus jaagriezh, ja meeslojums pareizaa daudzumaa un kvalitaatee. Kad tomāti sāk ziedēt, tad apgriežu lapas, pēdējo atstājot zem pirmajiem ziediem, no apakšgala. paduses var jau laicīgāk izkniebt. Vēl es piesienu, lai tad, kad sāk tomāti aizmesties, nenolūzt. ··· Siltumnīca: Vai tomātu un gurķu lapas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Siltumnīcas būvēšana (6)
Kur atrast informāciju par pareizu siltumnīcu būvēšanu no caurulēm un plēves?
Lai atmaksātos tā gatavā siltumnīca,tad tur intensīvi jāaudzē daudzus,daudzus gadus,ja spēs tik ilgi nodzīvot. Tad jau labāk tās puķes vai dārzeņus nopirkt. Ja no caurulēm būvē,tad tās vislabāk saliekt C veidā,galus uzbāžot uz vienā līnijā iedzītiem metāla stieņiem. 6m plēvi pārvelk pāri,sānu malas pierok,bet galos durvis un lūku vēdināšanai. Ja grib lielāku un ir tik izturīgas caurules,tad divu plēvju malas savieno sanaglojot kopā 2 latas,kuras pēc tam nostiprina siltumnīcas korē. Sarežģītākas konstrukcijas siltumnīcu būvējot jau būs vajadzīgas metinātāja iemaņas. Tad jau vienkāršāk izgatavot no koka un plēves nostiprināšana arī būs vienkāršāka. Ovālai konstrukcijai tāda priekšrocība,ka vējš plēvi nevar pluinīt,pat ja tā nav pienācīgi nostiepta. Acis darbu ieraudzīja,rokas darbu padarīja...ieskatījos kāda smuka plēvjubūdele bija kaimiņam un ar bērniem uztaisījām paši(20 tomātu stādi brīvi sadzīvoja ar 2 gurķu virtenēm),bez kāda vīrieša rokas palīdzības un nokalpoja 4 sezonas,tad vai tiešām vīriešiem tas nav pa spēkam....vajag tik gribēt darīt un lai veicas....:)) Darzam veltitajos zurnalos vari paskatities, kadai jabut siltumnicai, lai augi neparkarstu, neapdegtu...bet tehnologisko risinajumu vislabakais spikeris, manuprat, ir Modelist-Konstruktor. goglē, ja pajautā siltumnīca, attēli. nezinu vai būs pareizi, bet tur dažādi varianti manīti Aiziet uz K-rautu un nopērk gatavu pa 70 eiro, tad izpēta instrukciju un sastellē kopā :D Gana stabila konstrukcija, ātri un bez galvassāpēm (2x3m un 1,9m augsta). Ja vajag lielāku tad paņem divas tādas, jeb sāc tiešām domāt par būvēšanu- betona pamati, koka vai metāla rāmis un stikls vai plastikāts. ··· Siltumnīca: Siltumnīcas būvēšana lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kāpēc siltumnīcā plaisā tomāti? (17)
Siltumnīcā tomātiem parādās plaisas ar tumšām svītrām, kas var būt pie vainas, karstums vai mitruma trūkums(siltumnīca ventilējās)??? Jūsu pieredze par šo, paldies par kom. jau iepriekš!!
Par maz mitruma augsnee , vajag nogatavoshanaas laikaa stipraak salaistiit , lai augs dabuu kaartiigi "padzerties" - un REGULAARI laistiit - TIKAI NE UZ LAPAAM ! un vel varbūt kalcija trūkums. Tāpēc ,ka Kālijs pietrūkst... man šķiet, ka zināmā mērā vainīgs karstums, tomēr tā parasti notiek tikai ar atsevišķām šķirnēm plaisā tās lielās šķirnes tomāti...nevajag visādus importus stādīt...... nestādi gurķus blakus ··· Siltumnīca: Kāpēc siltumnīcā plaisā ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kā atbrīvoties no melnajām skudrām siltumnīcā? (12)
Kā tikt vaļā no melnajām skudrām siltumnīcā? Esot kaut kāds aerosols, tad vēl kokakolu iesaka. Pieredze ir? P.s. karstā ūdens terapija šeit nebūs vietā.
Ja runā pa skrudām,ta šamās vaig piedzirdīt.A ja pa nopietno,ta padumjos laikos estipoiši ražoja tādu veļas līdzekli"Fermenta"vo tas skrudām baigi nepatīk,šamās fiksi savāc figvamus un lamājoties aiztinas nahren. ...es savas skudras ar dzeramo sodu dabuju laukā no gurķiem...pabēru nežēlojot ,ka zeme bija balta,bet pēc 3 dienām no skudrām ne vēsts...citur arī viņas nebija redzamas...:) Dažus gadus atpakaļ man izdevās nopirkt kaut ko uz zemes kaisāmu pret skudrām - palīdzēja uzreiz - tas gan nebija līdzeklis ar kuru visu nogalina :) - skudrām tikai nepatika tā līdzekļa smaka un viņas pārvācās uz citu dzīves vietu.
Pirku Centrexā. Vajag pajautāt pārdevējiem, varbūt ir arī tagad pārdošanā.
Mana pieredze rāda, ka var sajaukt visparastāko borskābes pulveri ar cukuru un izbērt uz papīra lapiņām siltumnīca, pēc nedēļas borskābe būs apēsta un skudras, kā nebijušas. rušini daudz un bieži - šamām dikti nepatīk, bet augi starā par to. ··· Siltumnīca: Kā atbrīvoties no melnajām ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Plēves siltumnīcas kalpošanas laiks (10)
Kas jādara,lai metāla siltumnīcai plēve ilgāk saglabātos vesela?
Griesties pie speciālistiem, kuri uzliks profesionālo plēvi :) Tā tur jau vairākus gadus un neplīst, bet dārga gan pēc vella! Fakts, izmanto armēto plēvi un tad tev būda būs jāatjauno reizi 5-10 gados.... parastā plēve tāpat par vienu sezonu ilgāk netur Nopeerc attieciigam laika periodam piemeerotu pleevi.Kaa tad citaadi taa lai saglabaajas, ja paredzeetais nolietoshanaas laiks ir klaat? Vēl jau tie draugi putni-meklējot aiz plēves uz latiņām kukaiņus- atknābā to armēto,jeb vienalga kuru ka nemetas!:)) ··· Siltumnīca: Plēves siltumnīcas ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Plēves siltumnicas pārvilkšana (10)
Siltumnīca ir augsta un 6x3m liela. Kādu plēvi pirkt zinu. Tikai esmu viena un nav kas to plēvi pārvelk. Vai ir kāda organizācija, kas to varētu par samaksu izdarīt?
Siltumnīcai plēvi jāiegādājās ne pārlieku plāna,jo pie pirmajiem stiprajiem vējiem to vienkārši noplēsīs,pārāk bieza arī nebūs tā labākā izvēle ilgāk gan kaipos,bet intensīvi jāseko temperatūras režīmam,optimālākā būs vidēja biezuma plēve. Ja ar plēves pārvilkšanu,gan jau ka ir tuvākajā apkārtnē kāds vīrieša gabals,kurš to vat izdarīt,nekā sarežģīta šajā pricesā nau,to var izdarīt pat saprātīgs pusaufzis. Organizācija saucas - draugi, radi, paziņas, kaimiņi... Polietilēns un kaprons (siets iekšā) saules staros (UV) kļūst neizturīgi, tā ka tas nav uz ilgiem laikiem. Es drīzāk domātu par slīpāku stikla jumtu (apm 3O°, lai ziemā sniegs nesaplēš), savukārt plēvi var kniedēt pie sienām. Protams, ja dārziņš, pieejamā vietā, tad stikli arī būs neizturīgi pret vandāļu ordām.. tad plēve ir labākais risinājums.
Par pašu darbu - tur kādi meistari jāmēģina sadzīt rokā (meistari.lv), vai nu jāsarunā kādi kaimiņi talkā - gan jau kāds atsauksies.
Nezinu kāda ir tava siltumnīca , manējā pusapaļa un mazāka . Taču mana metode ir vējš un pareizi salikt. Vējš nāk palīgos pārmest pāri lokiem plēvi , makšķernieku tīkls ar palielām acīm pa augšu man plēvi noturēja vietā stipros pūtienos . Vairākus gadus bija ok. Šogad pauze. Pamainīšu sējumus un stādījumus.
Bet vispār , dārza kaimiņi arī bija gatavi iet palīgos , pat īpaši neaicināti . Labas attiecības.
Laba ir ilggadīgā EVA plēve ar pretkondensāta pārklājumu. Tā jāklāj siltā dienā - 20 grādi -, kad ir izpletusies, un ļoti pamatīgi, ar spēku, jānostiepj. Tāpēc visi asumi uz rāmja jālikvidē vai jāapsit, piemēram, ar bieza linoleja gabaliņiem. Plēvi piestiprina ar līstēm. Nostiepšanai un pieturēšanai noteikti vajag divus vai trīs cilvēkus. Kur tos ņemt - nezinu. ··· Siltumnīca: Plēves siltumnicas ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu