Tomātu stādu audzēšana

Audzēju no sēklām tomātu stādus. Stāda apakšējās lapas sāk krokoties uz iekšu, lapu gali paliek dzelteni un lapa sāk kalst līdz nobojājas pavisam. Kas par vainu - augsnē kaut kas trūkst vai ir par daudz? Lūgums komentēt tiem, kas tiešām kaut ko saprot no tomātu audzēšanas.

kafijpupina  2   Pati esmu audzejusi tomatus, bat ne no seklām, bet ka stadinu un raza bija fantastiska. .. .. pienemu, ka stāda audzēšanā vajag nopietnas zinasanas, tapec labak visu smalki uzzināt un tikai tad audzet. .. .. .

Horrors      oHo ļautiniem nav aktuāli tomātu stādu audzēšanas nianses?! Dīvaini... parasti te ir dažas bābiņas un pāris cibriki, kuriem vienmēr ir ko teikt - neskatoties uz uzdotā jautajuma temu.
Ja nav sveša krievu valoda, tad internets ir pilns ar šāda temata info.
Un ja mani atmiņa neviļ, tad iespējams, ka augsne ir pārāk trekna vai/un ir pārspīlets ar meslojumu.

zakis_bez_lipas  1   Tomāti vispār ir diezgan kaprīzi. Kaite var būt jebkāda. Sākot ar nepiemērotu augsni, kas sakarā nodedzina saknes kā rezultātā sāk kalst lapas un beidzot ar lakstu puvi. Es domāju, ka nav ko lieki lauzīt galvu un ja ir vēlme pēc tomātiem, tad ir pēdējais laiks doties uz Centrāltirgu, jāmeklē zemnieku saimniecības "Neslinko" stendu un jānopērk tomātu stādi. Tie cilvēki patiešām māk izaudzēt veselus un labus tomātu stādus + ja patīk paeksperimentēt tad tur var nopirkt faktiski jebkuras krāsas, garšas, veida tomātu stādus.

kloss    1 Kādreiz Dižais Meistrs man bij teicis :
Temperatūra vai par daudz , vai par maz ..
Gaisma vai par daudz , vai par maz ..
Mēslojums vai par daudz , vai par maz ..
Pārējais ir izdomātas slimības ...

Tavā gadījumā toč izskatās ka pārmēslots ...

piparbecinja  1 3 cik es zinu, tad jālaista pareti, bet bagātīgi un tikai uz saknēm.

NEZALE8      Audzēju katru gadu,nekad ar ko tādu neesmu saskārusies,saules nevarētu būt par daudz,varbūt pārlaistīts,temperatūra arī nevar būt par daudz,jālej gan tikai uz saknēm.Tomāti jau kā nezāles,neko īpašu nevajag.

Ai_rina      Tomāts labāk pacieš nelielu sausuma brīdi nekā,kad ir pārlaistīts.Es stādus audzēju Latfloras speciāli sagatavotā kūdrā,nav bijis problēmu.Izklausās ,ka jūsu variantā-pārmēslots.

MaryClaire    2 lapu gali dzeltē no slāpekļa trūkuma un pārlaistīšanas.
grūti kaut ko secināt no tik skopas infas, - vajadzīgs apraksts - kāda augsne izmantota stādīšanai, vai katrs dēsts ir iepodots savā kasetē (vai vēl labāk podiņā - nu jau tiem vajadzētu būt ar pirmo ziedu aizmetņiem, tātad kā minimums ap 35-40 cm augstiem), vai aug pilnā saulē (šobrīd), vai pietiek siltuma (tomāti apstājas augt, ja zemāka par 16 grādiem pēc Celsija), vai laistot tiek papildmēslots ar kādu no šķidrajiem pilnmēslojumiem, vai vēl labāk tomātiem domāto.
es pagājušajā gadā pārcentos ar slāpekli - bija tāāādi tomātu stādi kā "koki", bet pašus tomātus dabūju vien rudens sākumā. tā ka tas viss nav - iebāzu zemē, lai aug ...

avenekazene      Jalaista reti,bet kartigi, tikai uz saknem, tomati nemil mitrumu uz lapaam.... 2022-01-02 15:18

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu