Tomāti

Tomāti - jautājumi un diskusijas

Tomātu stādu audzēšana (9)
Audzēju no sēklām tomātu stādus. Stāda apakšējās lapas sāk krokoties uz iekšu, lapu gali paliek dzelteni un lapa sāk kalst līdz nobojājas pavisam. Kas par vainu - augsnē kaut kas trūkst vai ir par daudz? Lūgums komentēt ...
cik es zinu, tad jālaista pareti, bet bagātīgi un tikai uz saknēm. lapu gali dzeltē no slāpekļa trūkuma un pārlaistīšanas.
grūti kaut ko secināt no tik skopas infas, - vajadzīgs apraksts - kāda augsne izmantota stādīšanai, vai katrs dēsts ir iepodots savā kasetē (vai vēl labāk podiņā - nu jau tiem vajadzētu būt ar pirmo ziedu aizmetņiem, tātad kā minimums ap 35-40 cm augstiem), vai aug pilnā saulē (šobrīd), vai pietiek siltuma (tomāti apstājas augt, ja zemāka par 16 grādiem pēc Celsija), vai laistot tiek papildmēslots ar kādu no šķidrajiem pilnmēslojumiem, vai vēl labāk tomātiem domāto.
es pagājušajā gadā pārcentos ar slāpekli - bija tāāādi tomātu stādi kā "koki", bet pašus tomātus dabūju vien rudens sākumā. tā ka tas viss nav - iebāzu zemē, lai aug ...
Kādreiz Dižais Meistrs man bij teicis :
Temperatūra vai par daudz , vai par maz ..
Gaisma vai par daudz , vai par maz ..
Mēslojums vai par daudz , vai par maz ..
Pārējais ir izdomātas slimības ...

Tavā gadījumā toč izskatās ka pārmēslots ...
oHo ļautiniem nav aktuāli tomātu stādu audzēšanas nianses?! Dīvaini... parasti te ir dažas bābiņas un pāris cibriki, kuriem vienmēr ir ko teikt - neskatoties uz uzdotā jautajuma temu.
Ja nav sveša krievu valoda, tad internets ir pilns ar šāda temata info.
Un ja mani atmiņa neviļ, tad iespējams, ka augsne ir pārāk trekna vai/un ir pārspīlets ar meslojumu.
Audzēju katru gadu,nekad ar ko tādu neesmu saskārusies,saules nevarētu būt par daudz,varbūt pārlaistīts,temperatūra arī nevar būt par daudz,jālej gan tikai uz saknēm.Tomāti jau kā nezāles,neko īpašu nevajag. ··· Tomāti: Tomātu stādu audzēšana lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai var ņemt sēklas no tomātiem, ja lapām ir puve? (3)
Vai sēklas pārnesīs šo kaiti uz nākamo ražu?
Domāju, ka nevajadzētu..., sēklas jāņem no veseliem, spēcīgiem un ražīgiem augiem, nevis no slimību un citu kaišu novārdzinātiem....! Nē. Ir jå°nem.Un jådod ar°i pårėjiem. ··· Tomāti: Vai var ņemt sēklas no ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Izsit korķus (10)
Sveiki, zinošie! :) Man tāda problēmiņa: dzīvoklī pēkšņi sāk "sit korķus" ārā, lai gan lietoju tās pašas ierīces, ko līdz šim. Lielākā sāpe veļas mašīna - līdz izmazgātām drēbēm tā arī neesmu tikusi, korķi ...
Tev kaut kur vadi silst,līdz ar to sit ārā korķus. Zinātājs ātri atradīs kurā vietā.Paņem pagarinātāju,iespraud atsevišķi veļas mašīnu un staigā pa kontaktiem. Ja kašķis nav pie skaitītāja,kādā kontaktā vajadzētu darboties. Tik neaizmirsti,tas nav ilglaicīgs pasākums.Elektriķis,jeb zinošs cilvēks vajag meklēt pēc iespējas ātrāk.Nokurināsi visu savu iedzīvi. Tas uz priekšdienām. Pagaidu variantā vienkārši nedarbini visas ierīces reizē. vienkāršākais ir nedarbināt visu uzskaitīto reizē, un konstatēt no kādas ierīces iestājas atslēgums, atslēgties var arī silstošu vadu savienojumu gadījumā, to gan tā vienkārši neredzēsi, no šāda veida silšanas parasti aizdegas mājas. ja baigi vajag tīras drēbes tad vešmašīnu varētu ieštepselēt citā kontaktā. Pārējās elektroierīces atslēdz,varbūt pārslodze šajā fāzē.. Pārslodze uz "korķiem". Lieta vienkārša, jāiegādājas un jāieliek jaudīgāki, proti vismaz 16A, jo patreiz tev sadales skapī noteikti stāv standarta versija 10A un tie reizē nespēj visus agregātus pavilkt, rodas pārslodze tīklā un drošinātāji atslēdzas. ··· Tomāti: Izsit korķus lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Tomātu audzēšana - izturīgākās škirnes? (18)
Jautājums tomātu audzētājiem: vai ir kāda muļķu-droša tomātu šķirne (siltumnīcas), kas neprasa lielu uzmanību un garantēti dod daudz maz normālu ražu neatkarīgi no saules, siltuma, mēslojuma u. c. To šķirņu ir tik ...
ja tomāti saiet lapās - iespējams nav vainīga šķirne, bet pārāk daudz slēpkļa un pārāk maz kālija+fosfora. Un tomātu raža vienmēr būs atkarīga no saules, siltuma un mēslojuma, plus vēl mitruma režīma. ja godīgi, tad ekonomiski izdevīgāk ir pirkt tomātus veikalā, nevis pašam ķēpāties. kad es ar šito lietu nodarbojos neko īpaši es tur nedomāju,aizbraucām uz tirgu,sapirkām dazādus stādus,atvedām no laukiem kūts meslus kurus liku bedrīte pirms ielikt tomātu,tad mēslus ielikām lielā mucā un aplējām ar ūdeni,lai tur rūgst un ar to žļuru 2x nedēļā kamēr mazi bija laistijām,tad tas paduses jāizgriež..un raža bija uh labu labā,paši nevarējam apēst.
Ja nav kūts mēsli tad var tās reņģes+ ka zāli nopļaj liek mucā,aplej ar ūdeni,lai labi sarūgst,labs kompasts ir arī.
Nepiekritīšu par pirkšanu veikalā,tie tomāti nav ēdami,ir skābi,bet norauts tieši no savas siltumnīcas,tā ir ņāmma,tāpat,ka loki un dilles no savas dobes,cita smarža,garša.
Savulaik, ka vēl bija siltumnīca ( nojaucām), stādus pirkām dārzniecībā nevis tirgū, tirgū var nopirkt dieva zīmes, pērc ko pirkdams...:(
Ar tomātiem ir jāčubinās, siešana, pazarītes, laistīšana ar siltu ūdeni, mēslot, nepārkarsēt, vēdināt... Mazai ģimenei bezjēdzīga nodarbība ,nu pilnīgi kā ar mājdzīvnieku, skrien vakarā mājās siltumnīcu ciet taisīt, no rīta atkal vaļā...
Nu paldies, tos pāris kilogramus tirgū npērku un miers.
Lauka šķirnes arī lieliski aug siltumnīcās vai plēvju būdās, bet jākopj ir tā kā tā, pazarīte, vecās lapas, laistīšana, pa reizei mēslošana ar šķidrajiem laistīšanas laikā, un kas pats galvenais netaisīt siltumnīcu ciet lai stādi var normāli augt un neslimo, no vēsuma tiem nekas nenotiks, bet ja par karstu tad arī sākas visādas problēmas, kā daudz lapu zied bet augļu nav vai pat vispār nezied. Labs variants nojume, dažādos veidos, kāda nu kuram iztēle, galvenais lai lietus netek virū, pa zemi tas patbūtu ieteicams, mazāk jālaista.
Šķirne ar atbilstošu nosaukumu "Sliņķa sapnis" bildē
Šķirnes nosaukumu gan nezinu, bet gana izturīgi un ražīgi ir mazie tomātiņi - mazi, saldi un daudz. Mamma pat balkonā pamanās izaudzēt ne mēslojot, ne ko griežot. ··· Tomāti: Tomātu audzēšana - ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Padomi par lauka tomātiem? (8)
Cik dzirdēts no "vecajiem bukiem", tad audzējot uz lauka, maza cerība ko sakarīgu izaudzēt. Kādas šķirnes no šogad veikalos pieejamajām vislabāk stādīt uz lauka. Un kādi vēl vispārīgie padomi par tomātu audzēšanu uz ...
Vislabāk zem katra tomātu cera palikt pāris reņģes. Mana vīrene, visu savu mūžu strādādama zivju konservu cehā, stādīja tomātus uz reņģu ķeskām. Un jamai tomāti bija kā baobabi. Es speciāli reņģes neeju pirkt, bet metodes iedarbīgumu varu apliecināt.
Ja būs slapja vasara, tad laukā tomātiem uzmetīsies kartupeļu lakstu puve. Sausā gadā ir cerība dabūt ražu. Nu bet kaut jel kādu būdu taču no plēves var uzsliet?
arnisb - Tu esi izaudzējis kaut vienu tomātu? joga - labs jautājums:)
tas ,ka reizēm piemirstās ieķeksēt ķeksīti attiecīgā vietā un reizēm kad ieķeksē pilnīgi nesaprotami, neko nenozīmē
Par reņģēm jau gadus 20 ir skaidrs, labāk atdot kaķim, būs vairāk labuma, kā jau rakstīju, likt blakus sprīža attālumā, ja tomātam vajadzēs viņš aizies un paņems, bet ja jūs tomātu kā narkomānu speciāli uzsēdināt uz reņģes tad viņam ir divas iespējas, vai nu kaut kā nebūt pārciest šīs mocības vai nomirt. Jūs tiešām zinat, ka zemē trūkst fosfors, ka tur vēl zives jāliek, iespējams no lašiem būtu labāki tomāti, ko ta ar reņģēm, vai mums kā reņgēdājiem nekas labāks nepienākas!
Ir citādi paņēmieni kā dabūt fosforu augos, augi jau daudzus vajadzīgos minerāļus nemaz tā pa tiešo nespēj uzņemt, ir vajadzīgs tos pārstrādāt augiem uzņemamā formā, tāpēc ir tādi Efektīvie Mikroorganismi kuri to spēj ļoti veiksmīgi izdarīt un jūs būsiet pārsteigti par rezultātu. ieķeksēju pareizo ķeksīti:)
Mūsu ķīmiski piesārņotajos laika apstākļos it īpaši lietū tomāti bez seguma neizaugs. Izaugt jau izaugs, bet ne jau tas ir galvenais, galveneis lai bumbuļi nogatavojas, tāpēc vajadzīgs jumtiņš, pārējais viss sīkums.
Pļekas un kur nu vēl reņģes zem saknēm likt ir kaitīgi, ja ļoti gribas ielikt tad blakus, sprīža attālumā no saknēm.
··· Tomāti: Padomi par lauka tomātiem? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Bīdāmo vārtu uzstādīšna (8)
tāks, ir interese par bīdāmajiem vārtiem ar visu automātiku un uzstādīšanu, moš kādam ir kāds labs meistars?
Ar šito pasākumu nodarbojas kantori,ne privāti meistari.Tur arī meklē.Vai Guglē,kas pateiks to pašu... Uzliku atveramos, tagad domāju, ka labāk tomēr bija braucošie. Un galvenais lai tāmi norāda ietverot visu! Par bīdāmiem vārtiem ar visiem loriņem un pašiem vārtiem tāme bija ap 1000Ls protams uzstādīšana arī.
A vienkāršie motori ar uzstādīsānu veramajiem /bez vārtiem/ bija ap 650Ls.
Ir tāda firma Konkas Sia, viņi gan ražo, gan uzstāda bīdamos vārtus un ne tikai: www.konkas.com Ir taada firma Lightsome taisa visas shiis lietinjas man ir paziistams tehniskais direktors ja vajag tad raksti ··· Tomāti: Bīdāmo vārtu uzstādīšna lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Sēšanas darbi (8)
Ja kādam ir pa rokai sējas kalendārs, lūdzu paskatieties, vai šodien gadījumā nav galīgi nelabvēlīga diena tomātu sēšanai. Gribu to izdarīt. Mīļš paldies!
Sodien,rīt un parīt ir ļoti labvēlīga diena tomātu sēšanai.lauku avīzes kalendārs rekomendē. Es nekad neskatos pēc kalendāra , pati domāju . Gurķus , tomātus jāsēt dažas dienas pirms pilnmēness .. Mēness augošs - var sēt/stādīt visu, kam nepieciešama augšējā daļa - salāti, tomāti, gurķi, puķes, ogu krūmus utt. Dilstošajā mēnesī - to, kam ēdamas "apakšas", t.i., bietes, redīsus, sīpolus, kartupeļus utt. Pilnmēnesī - pupas, zirņus.
Ja šito iemācās, nekādus sējas kalendārus nevajag :)
Lai jums labi aug! Veel var ieveerot,vai ir augshupejosh vai lejupeejosh meeness.Ja bljodas ragi raada uz leju-seejamais laiks,ja uz augshu-vaacamais laiks.Taa ir tikai papildinformaacija....:)))) ··· Tomāti: Sēšanas darbi lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kāpēc siltumnīcā plaisā tomāti? (17)
Siltumnīcā tomātiem parādās plaisas ar tumšām svītrām, kas var būt pie vainas, karstums vai mitruma trūkums(siltumnīca ventilējās)??? Jūsu pieredze par šo, paldies par kom. jau iepriekš!!
Par maz mitruma augsnee , vajag nogatavoshanaas laikaa stipraak salaistiit , lai augs dabuu kaartiigi "padzerties" - un REGULAARI laistiit - TIKAI NE UZ LAPAAM ! un vel varbūt kalcija trūkums. Tāpēc ,ka Kālijs pietrūkst... man šķiet, ka zināmā mērā vainīgs karstums, tomēr tā parasti notiek tikai ar atsevišķām šķirnēm plaisā tās lielās šķirnes tomāti...nevajag visādus importus stādīt...... nestādi gurķus blakus ··· Tomāti: Kāpēc siltumnīcā plaisā ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
X5 kārbas remonts (19)
Kāds var ieteikt,kur ar normālu garantiju,bez apčakarešanas var salabot x5 ātrumkārbu?
no savas pieredzes..esmu jaajies ar taam vecaam mashiinaam visu muuzhu..nauda cupaam izgaazta..un esmu nonacis pie secinaajuma..nav veerts remonteet auto ja remonts paarsniedz 2 tuukstoshi..respektiivi nojucis kaads nopietns agregaats..te var vilkt paraleeles ar kazino..vot ieliec tu tuukstoti remontaa..un zemapzinjaa domaa taa..ja esmu daargi remonteejis tad nu auto ir salabots.un kalpos ilgi..ne vella..taa domaat ir tas pats kaa speelmanim.ja esmu daudz zaudeejis tad noteikti tuuliit vinneeshu..ir likums nerakstiits..ja juuk kaarba piemeeram.kaa tavaa gadiijumaa.tad naakamais buus suuknis.turbiina.motors.kompis..da jebkas..un saakas naudas riishana..cilveekam ir gruuti pienemt ka kautkas daargi pirkts ir jaaizmet..un iluuzija.ka ieguldot daudz buus auto kaa jauns..un taas dotaas garantijas servisos ir tikai reklaamas triks..esat dzirdejushi kaut vienu gadiijumu.kad remonteejot kaarbu piemeeram..un tai nojuukot atkaartoti..ka serviss bez maksas pa garantiju to labos?nav taada gadiijuma bijis Sory ,taču saprotu ,ka runa ir par BMW X5 automātkārbu???
Man ir Ford Company automehāniķa sertifikāts un tāpēc uzdrošināšos dot kādu padomu--lai ķertos klāt ātrumkārbai vispirms ir jāveic pilna auto motora diagnostika .Jo ātrumkārba ir pilnībā atkarīga no motora darbības.Ja motoram ir kādas problēmas,reizēm tas nav pat jūtams ,tad ātrumkārba nedarbosies kā nākas.Urrā remontniekiem vienmēr viss zināms..--kārba dirsā ,jāņem nost un jāremontē)))Un tad tiešām sākas problēmas...
Diemžēl ,es vairs neesmu lietas kursā par Latvijas ātrumkārbu speciem..Ari pirms gadiem desmit daudzi nodarbojās ar appišanu.Vienu ko varu ieteikt --painteresējies leišos --tie tagad darbojas diezgan godīgi ,bez apčakara..un speci viņiem ir daudzaugstākā kvalitātē nekā jebkur Latvijā!!!Un cenas tiešām pieņemamas.Bet kā jau teicu---vispirms diagnostika---100 proc kvalitativa diagnostika jau ir 90 proc no visa darba!@!!un ne visi ,kuriem diagn .iekārta ir diagnosti..lielāka daļa sevi par tādiem uzskata ))
Viss jau atkariigs, kas , un kaa ir braucis to autinnu. Ir milzu starpiiba starp vienkaarssi nojaatu auto, un taadu kur saimnieks visu laicigi dariijis. Milzu starpiiba. muusdienaas auto ir tik sarezgiitas uzbuuves ka nodilstot kaadai detaljai.mainot to blakus detalja kas ir bijusi kontaktaa ar to bojaato jauno detalju nepienem.jo taa pati aagrumkaarba..tur atstarpes starp zobratiem.gultnjiem utt..ir tik nieciigas.ka mainot vienu..otra detalja nepieguls tik preciizi pirmajai..taapeec jau daargiem auto..kaa mersedes.bmw..un citiem premium auto..ir liela jauda.komforts.nav vibraacijas utt..jo ljoti precizi katra detalja pielaagota ..tas taapat kaa mutee ieliekot vienu jaunu zobu.smaids neuzlabosies ja blakus bjus vecie zobi..tad jaamaina visi zobi mums latvijaa nav veel iegaajies tas ka ir taadi auto remonti..kuri neatmaksaajas..cilveeki par katru cenu grib savu luuzni atdziivinaat..kad biju iirijaa..tur izplatits defekts auto ka sajuugs beigts..jo kalnaina zeme.sajuugi deg nost..tad tur pilni sludinaajumi.kur noraada ka taads defekts..jo ja cilveeks pats neremontee..samainit to sajuugu iirijaa zervisaa maksaa 1500 eiro..kur ieklauts disks.kurvis.un arii sparats piededzinaats..un ir uzneemiigi cilveeki kuri nopeerk taadu auto.pats remontee..un tad paardod ejoshaa kaartiiba..un gribu noraadiit.ka cena smiekliiga taadus auto paardodot..noraadiita..tikai pie mums ir taa.ka peerdeveejs no ejosha auto cenas atrekina tik detalju un servisa cenu un grib notirgot..meklee mulkus vaardu sakot..reaali taads bmw x5..kura cena ir 5000 .(ja kaarba nobrukusi.tad noskreejiens liels acimredzot).tad nu luuk..taa auto cena patreiz ir 1700.ne vairaak(tresdalja)no vertiibas..vai muuseejie paardos pa taadu naudu?..nee vinsh ieguldiis remontaa veel 2500 eiro.un matemaatiski sanaak ka vinsh ja notirgotu pa 1700 ar kaarbas defektu..pluss nebuutu 2500 par remontu jaatdod..taatad 4200 buutu kabataa palicis..un biski pieliekot buutu nopircis taadu pashj bmw..un bez zervisa gemorojiem..nemaak muusu cilveekj skaitiit.nemaak..tas laikam nk skopuma..un autoram varu pastaastiit ko teiks servisaa.teksts buus taads..nemsim nost kaarbu.skatiisimies..un kad auto bez kaarbas.kaarba izjaukta pazinjos ka remonts 2500 .taa ir servisu prakse..apjaajiens ··· Tomāti: X5 kārbas remonts lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Bimetāliskie drošinātāji auto (24)
80desmitajos gados bija GAZ-53 auto. Tajā bija lielisks izgudrojums, bimetāliskie drošinātāji. Pārslodzē tie atslēdzās un ar veiklu pirkstu kustību ieslēdzās, atjaunojot darbību. Nevienā, mūslaiku auto, traktor tehnikā ...
Vienreizeeji ir taapeec izdomaati.ka cilveeki ar gaz 53 ir vienkaarshi debili..taa vietaa lai atrastu vainu vados un nesistu aaraa droshinaataajus..vinsh brauks kameer pats yzies gaisaa.un auto nodegs.... Praktiksi modernos autinnos neko vairs neizdariisi bez laptopa. Vai tas ir eerti cilveekim, nee! Vai tas ir tiessaam vajadziigs , nee. Vai tiessaam visas elementaaraas lietas autinna jaavada ar data cables, un chipsiem? Nee ! Un veelreiz nee.Zinat cik to chipssu modullu ecu ir autinnos , vakar programmeeju tiessi lai....lai iesleegtos lukturis priekssaa. Taa vietaa lai tas buutu plug and play , ir laptopa cietaajaa man 400Gb data ar softiem ....lai, ibj , "iesleegtos lukturis". Pamullkki. . Tas ja kaadam sskkiet normali, man nav ko teikt vairaak. Pameegginiet pabraukt , esmu braucis, ar Teslu, kur ir iets veel solis taalaak, visas fichas , pat visas elemntaaraas auto funkciju pogas ir sabaastas bakstaamaja ekraanaa.Pamegginiet to bakstiit braucot uz 150 ...good luck with that . Taapeec skaidri zinu, ka ja tas buus elektro autinnss, taa noteikti nebuus ssodien tesla. Nu ja vinnai varbuut ieklausiisies cilveekos, un nolaidiisies uz zemes.
Tehnikai, ibj, jebkurai ir jaakalpo cilveekam, nevis otraadi. Ssodien tas viss saak izskatiities, ka mees kalpojam tehnikai, un taas glluukiem. Ja kaads man te grib teikt, ka muusdienu tehnikai pateicoties datorizaacijai, ir mazaak problemu, ej ieskrienies ar pieri sienaa, varbuut saaksi ko tiessam saprast, kaa ir reaalajaa dziivee, nevis pie....oHo pie keyborda.
Tieshi taa..shii elektrikaacija ir izdeviiga ne jau auto lietotaajam.tagad bez spec servisa parasts elektrikis neko nevar izdariit..un taapeec servisaa par katru elektriska gljuka noveershanu prasa 3 ciparu skaitli...arij autorizeetie servisi pelna..pelna visi uznemot auto pirceeju..ironiski..krievijaa tagad razzos zigulus peec vecaam tehnologijaam..jo nav detalju vinjiem moderno...komforts braukshanaa cietiis mazliet..bet toties remonti leeti....kapitaalismaa viss kas tiek razots pirmkaart ir pelnjas noluukos..taapeec arii razo sarezgiiti...bet kameer cilveekam patiks visaadi sleedziishi .visaadi strunti.tikmeer maksaasiet..nebriiniishis ja driuz saaks razot auto.kursh veiks minetu brauciena laikaa kungi, nu, ja buutu kaut minimaala sajeega teemaa, juus zinaatu, ka musdienaas pamataa izejas izmanto IPS [Intelligent Power Switch], kas kontrolee izejas straavu, vajadzibas gadiijumaa izeja aiziet protect mode. Visu pateeretaaju Uavg tiek vadiits, izmantojot PWM [piem., spuldzes, utml.], nekaada ´´paarslodze´´ [paarspreigums] nav iespeejama. ´´releju´´ [klasiskaa izpratnee] skaits ir minimaals [es te par pusliidz moderniem auto runaaju]. Paarslodzes/fault conditions tiek piefikseeti, ierakstiti konkreetaa bloka EEPROM atminjaas, pa LIN/CAN datu kopneem info tiek nolasiits dCAN kopnee diagnositkas veikshanai. Nav NEKAADAS nepiecieshamiibas peec kaut kaadiem ´´bimetaliskajiem´´ droshinaataajiem. Droshinaataajs tiek izsists globaala bojaajuma gadiijumaa [kad ir nofeilojushas visas citas metodes/risinaajumi] un vispirms jaaveic remonts. Tikai pilniigs dolbajobs, ne elektrijis, maina droshinaataaju taa izsishanas gadiijumaa bez probleemas ceelonja noveershanas. Tāpēc ka tas iekš auto bija vienīgais, un pieskatīja tādas nenozīmīgas ķēdes kā pagriezienu rādītāji un un priboru panelis... ··· Tomāti: Bimetāliskie drošinātāji ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu