Siltināšana

siltināšana foto attēls

Siltināšana - jautājumi un diskusijas

Fasādes siltināšanas izmaksas (17)
Varbūt kādam ir svaiga pieredze.Cik Ls/m2 izmaksātu fasādes siltināšana ar 100 mm putoplastu/akmens vati,+dekoratīvais apmetums+krāsošana.Māja 1,5 stāvi,200m2.Kur lētāk nopirkt materiālus.Vai meistari vēl Latvija ir jeb visi ārzemēs un...
var droši likt putuplastu, tikai jāatstāj aptuveni 1metru plata sprauga, starp māju un putuplastu, lai mitrums tiek ārā... un siltums arī... bet ja nopietni, tad es gāzbetonam izskatītu tikai fasādes vates vai tamlīdzīgus materiālus. putuplasts nav slikts pats par sevi, vienīgi viņa pareizā vieta ir konstrukcijās zem zemes līmeņa. Sameklē *Celtniecības izcenojumi* bez PVN pati! Ja taisi sev..uz gāzbetonu labāk putuplastu neliec...svīdīs sienas...mēģini atrast Rockwool..pagaidām tā bija lētākā...jeb ss.lv reizēm piedāvā atlikumus no objektiem...dekoratīvais apmetums pats par sevi ir balts...ja nu vienīgi gribēsi kādu egalizācijas krāsu kas atgrūž netīrumus..putekļus un dziļi saķer apmetumu...
bet jā...tādu m2 cenu tev neviens nepateiks...atbrauks paskaitīs precīzi..pārāk daudz visādas nianses...RLKF labāk nevajag...fasādēm labas ir Sadolin,Sakret, paskaties netā pa mājas lapām...bet vislabāk atrodi sev kādu labu paziņu kas jēdz no celtniecības...ja ne pats...lai vismaz par simbolisku samaksu apskatā piedāvāto tāmi lai neiesmērē fufeli:) Lai veicās:)
Zinoši vīri strādāja ,,Rīgas būvserviss,,..mājaslapai jābūt...ja atradīsi meistarus..materiālus sakomplektēs tur bez problēmām...un pa labām cenām...lielajās bodēs ja ir akcijas kaut ko var atrast...bez akcijām...tad labāk uz ,,Rīgas būvserviss,,...:) Cena aptuvenā sākot no 25 LS/m2, kas ir minimums ar ko rēķināties... vari likt putuplastu, bet atceries par spraugu un vēja(tvaika izolācijau ), kur ventilēties savādāk pelēs...,jo gāzbetons par šo laiku ir pilns ar mitrumu, lai to dabūtu ārā paies vismaz 5 gadi.... Nekā tur sarežģīta nav... ··· Siltināšana: Fasādes siltināšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ar ko labāk siltināt jaunbūvi? Akmensvati, putupolisterolu? (11)
Ar ko labāk siltināt 2 stāvu gāzbetona jaunbūvi?Ar akmensvati vai putupolisterolu? Un cik cm biezu vajadzētu iegādāties,ja gāzbetona biezums ir 20 cm?
Protams, ka akmens vati. Tikai fasdčiki ne visai mīl ar to darboties, ar putoplastu vienkāršāk.
Latvijas klimatiskajos apstākļos, sienu biezumam jābūt, ja pareizi atceros- 38 cm.
Ar 100 mm jau sen nesiltina...150 minimums..Galvenais pareizi uzlikt. Fasādes siltināšana darbojas uz VAKUMA principa..Nedrikst nekur būt aukstā gaisa piekļuve , nevienas spraudziņas..Ļoti jāpievērš uzmanība pieslēgumu mezgliem ..Durvis , logi , palodzes ,jumta salaidums ,pamatu pieslēgums..
Reti esmu redzējis pareizi izdarītu darbu..
Gāzbetonu tikai ar vati. 20 ar 100 vati
Zem putupolistirola gāzdetons sāk sairt
Pietiks ar 100mm vati! Un fasadciki,ka maksa...ta siltina! Ja,kas-dod zinu! Tikai un vienīgi ar skmens Vati no 8cm- 180cm biezumsm... Skstoties cik vari stlsuties :) labsksis bütu no 10cm uz sugdhu ;) ··· Siltināšana: Ar ko labāk siltināt jaunbūvi?... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Putuplasts grīdā virs cementa (14)
Grauzēju dēļ grasos likt jaunā grīdā siltinājumu virs betona, nevis apakšā, lai tur nedzīvo tie nezvēri. Vai tā var darīt?
Grauzēji noteikti priecāsies, jo šamiem principā vienalga, kur dzīvot - virs vai zem betona... Būs krietni īsāks ceļš līdz ēdamajam un dzeramajam. Protams...Ielej betonu līmenī, uzmet puķiku (cieto - grīdām domāto, protams) un tad pa virsu kādu plātņu materiālu. Visus putuplastus labāk tomēr noslēpt betonā. VAjag paņemt cieto flīžu līni, plastmasas sietu un pa virsu putuplastam uzvilkt kārtu ar flīžu līmē iestrādātu sietu. Protams, ka var, taču jāapbēdina-grauzēji labprāt dzīvo putaplastā. Ja galvenā problēma ir cīņa ar grauzējiem, tad nav būtiski vai būs zem vai virs izlīdzinošās betona kārtas. ··· Siltināšana: Putuplasts grīdā virs cementa lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Koka karkasa mājas siltināšana - vates stiprināšana (4)
Ir koka karkasa māja kas ir apšūta ar osb vēlos siltināt ar akmens vati. Jautājums vai pietiek ka vati piestiprina ar "sēnēm" vai ir nepieciesamas vēl montazas putas vai vates līme.
Šodien kā reiz arī interesējos par šādu jautājumu. saklapē latas un iepūš ekovati, šīs man vislabāk patika, jo aiztaisa visas šķirbas un nav čakar. Bet ja ar loksnēm tad domāju likt profilus kā starpsienas taisot un vati divās kārtās, apakšā var mīkstākas loksnes pa ārpusi cietās pretvēja var plānākas, nevajagot nekādas plēves, tad gaisa sprauga 2,5 - 5 cm un apšuvums. Siltināšana no iekšpuses vai no ārpuses ? Pietiek kad piestiprina ar senem. arpus latvijas ta visi dara Ja šķūnis ir apšūts ar OSB, tad tas pēc definīcijas nav piemērots dzīvošanai un šķūnīšus neviens nesiltina. Te labāk būs pielaist uguni lai nodeg un būvet jaunu un kapitālu māju no normaliem materiāliem.
Jā kads naivais domā ka OSB ir ekoloģisks un elpojošs, tad viņš galīgi neko nezina vai dziļi maldās. Tur tas visas skaidas salīmētas ar līmi kura pec tam izdala visādas lietas gaisā. Līmes lielais daudzums neļauj arī tai plāksnei elpot.
Es tādām "būvēm" eju ar lielu līkumu apkārt. Ja kāds vēlās tados mēslos dzīvot, tad to lai arī dara.
··· Siltināšana: Koka karkasa mājas siltināšana... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Zāģu skaidas griestu siltināšanai? (13)
mājai bēniņi ir bijuši siltināti ar zāģu skaidām. kā pareizi darīties,lai papildinātu siltinājumu. kas ir jādara ar skaidām, lai tās droši izbērtu. Mājai onduline jumts.
Tieši tā - ber virsū beramo vati, minimums 10cm, protams, labāk vairāk, 25cm varētu būt OK, ja pieņemam ka tās zāģu skaidas strādā kā ~10cm vates. Risinājums pārbaudīts un darbojas jau vairākus gadus. skaidas jauc ar kaļķi la tajāsd nedzivotu grauzēji bet no tā siltāks nav .liekās ka skaidām jābūt ari mitrām lai labāk sablivētos .tagad skaidas ir deficīds un siltāks būs tiktiešām ar kādu musddienīgu matreālu .ir kokšķiedras pušams matreāls ko vr iepūst ari tādās vietās kur ir apgrutināta piekļūšana .bija kautkāds gudris nosaukums tam matreālam .jumta segumam nav nozīmes ,galvenais lai netek Pelēm akmens vate patīk labāk,jo izveidotās alas labāk turas,bet zāģu skaidas ir birstošs materiāls. Ja bēniņos ir sauss,zāģu skaidas nesablīvēsies un nebojāsies pat gadu desmitiem. Var jau to akmens vati uzklāt pa virsu,ja nepietiekama siltumizolācija un skaidas nevar dabūt. Tā agrāk mēdza darīt, kad vēl nebija normālu siltināmo materiālu.
Es domāju, ka būtu viss jāņem nost un jāliek mīkstā akmensvate.
Zāģu skaidām pašām par sevi siltumizolācijas koeficients ir mazāks, turklāt vēl ar gadiem tās "sapresējās", pastāv riski, ka tur ieviesīsies visādi koku kaitēkļi u.t.t.
Es nedarītu neko - zāģu skaidas ir sasmalcināts koks - kokšķiedras. Ja šķiet, ka slānis par plānu - ber pa virsu akmensvati vai ko ekoloģiskāku - nebūs lieku krenķu un izdevumu. Tas, protams, tādā gadījumā, ja skaidās nav ticis ūdens. ··· Siltināšana: Zāģu skaidas griestu... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Jumta siltināšana koka mājai, pirmā stāva griestus nojaucot. (5)
Vai var izmantot putaplastu lai mazinātu uzsilšanu saules ietekmē.
Var, bet nevajag. Kaut vai tikai tāpēc, ka ugunsnedrošs.

Ar 10 cm var nepietikt pat ziemai, bet vasarā noteikti ir par maz, apakšā būs tropu māja ar tuksneša iemītniekiem.
jaa,var gan likt putoplastu.bet ja vinjs ir 10 cm biezuma.jo ja bus planaks vinjs laidis siltumu cauri un ja telpa bus vesaks un griesti bus silti radisies kondensats un tev piles lietus uz galvas skatoties TV :-D Jumta siltināšanai nepieciešamais biezums 250 mm vates.Pēdējā 50 mm kārtā var lietot cieto ar foliju25-30mm. Putoplast ļoti degošs un indi izdalošs materiāls.Lieto tikai zem apmetumiem un logu durvju pieslēgumos aizvieto ar akmensvati. vislabāk vati kā min 250 mm un vēl labāk pat 300 kā Skandināvijā,tikai ne putoplastu. tikkai ne putuplastu. tas ka jumts silst ir normali ··· Siltināšana: Jumta siltināšana koka mājai,... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Bēniņu siltināšanas izmaksas (5)
cik izmaksās nosiltinat bēniņus 300mm biezumā ar akmens vati uz izdedžu pamatnes
200 mm. vate jumtam pilnigi pietiek...300 nav vajadzigi musu klimatam. Par izmaksām nezinu. Bet kāda X pēc vajag 30 mm? Un vēl virs izdedžiem. Ja tāds biezums ir prasīts kaut kādos normatīvos, nu lai tā būtu, nevajag tos galvā ņemt. Un nevajag klausīties celtniekus, kurie interesē tikai viens - notirgot pēc iespējas vairāk. Parunā ar māju īpašniekiem, tie pateiks ck biezu siltimnājumu vajag.
Man pašam ir siltinājums 150 mm. Tad ir plēve , reģipsis un krāsa divos slāņos. Siltumu tur tā kā labāk nevar vēlēties. Ir uztaisīts energoaudits. Rezultāts ir vairāk kā pārliecinošs - šāds pīrāgs tur siltumu PERFEKTI!
Grūti sareizināt vates m2 izmaksas ar reālo skaitli?
Pats iztīsi rulli un ieliksi.
Vecām mājām vajag vati minimali- ap 150mm, jo izdedži ir pietiekami biezā kartā un sablīvējušies, pie tam pārējie slāņi dod efektu; Padomju majām, kur izdedži ir plānāka kārtā, vati tiešām vajag biezāku kārtu. Ekovate (pūšamā) 450-500mm vecas mājas bēniņos. Izpūtu pārsimts eurikus liekus? Muļķības, enerģija paliek arvien dārgāka, bet naudā ieguvumu izrēķināt nevar. Ir arī ekomājas, kur iepūš pus metru, sablīvē un pūš vēl. Uz siltināšanu ekonomēt ir muļķīgi. Celtniecības normas ir kā sarkanā līnija, zem kuras nevajadzētu būvēties...katrs dara kā grib, lieciet tik tās plēves, būs vairāk rasas punktu ar švaku siltināšanu. ··· Siltināšana: Bēniņu siltināšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Līvānu mājas siltināšana (8)
Gribēju lūgt padomu tiem kas ir siltinājuši līvānmāju- vai īpašniekiem ,vai meistariem.Ar ko tur varētu sākt- liekas,ka sienu pildījuma vairs galīgi nav.Māja apšūta ar ķieģeļiem.Kā būtu pareizāk- pildīt to gaisa spraugu ,kas ir starp māju...
Dārgi jau gan būs, bet tomēr lētāk nekā būvēt no jauna. Labākais variants - demontēt bez žēlastības ķieģeļu apšuvumu un kārtīgi noizolēt no ārpuses. Sliktākie varianti - ķimerēties no iekšpuses pa vienai sienai, vai tikai apšujot fasādes sienas. Bet tas saistīts ar vājprātīgu bardaku, neērtībām un paķerot klāt vēl saistītos darbus. Putas sapūst nav nopietni - pie diskutabla siltuma pieauguma dabūjam lielākus pelēšanas un pūšanas riskus. Sāc ar to, ka ziemā paņem termogrāfu un apskaties pa kurieni pazūd siltums. Tad spēsi atbildēt uz visiem citiem jautājumiem.
ja sāksi ar bakstīšanos - nekas labs nav gaidāms.
un vēl neatkarīgi no siltināšanas utētē- līvāniete ir silta tik ilgi kamēr katls kuras, vai no akumulatora siltais ūdens tiek padots sistēmā.
Nu nevar ( vai nenormāli dārgi, lētāk no jauna) no mežstrādnieku pagaidu mājas izcelt izcilu siltu ziemas māju.
Lētākais variants būs - iepūst speciālās putas aiz ķieģeļiem(man izmaksāja ap 600Ls), to vienas dienas laikā var paveikt speciālisti. Drusku siltāk jau palika pēc tam - lēnāk māja atdzisa, jo naktīs nekurinājām. Bet varianti ir, protams, vēl citi arī. Meistarus atradu pēc sludinājuma, bet neesmu kontaktus saglabājusi, jo māja ir pārdota(laimīgi);) Cik es zinu putas būs dārgas un tur sāks dzīvot visādi mošķi.Es domāju ka vaig termogrāfu atrast kur pazūd siltums un tad pildīt tos caurumus ar pūšamo vati jo tā izplešas. ja siltina, tad tika no ārpuses. Bez diskusijām.
klausi ko saka 3teevadeels
··· Siltināšana: Līvānu mājas siltināšana lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Koka mājas fasādes apšūšana ar vati (11)
vai ir iespejams apsut fasadi koka ar vati un uzlikt dekoru .
Guļbaļķu mājās starp baļķiem lika balto purva sūnu,nevis zāli. man bija gulbuve, ar domu ekologiska-tikai balki, sunas, linu ella utt-nepatika.
tagad celu gulbuvi, bet iekspusi nosiltinasu ar vati un apsusu ar delisiem.
arpusi gan nemainisu,,,
domaju ka var ari otradi-apsut arpusi un likt dekoru.
tik ne ar putoplastu, bet akmens vati.
Kaut patiesībā irsā darbs un materiāls, šādi sabojāt gulbūvi
Īsā atbilde - jā.

Garākai vajag vairāk informācijas, koka mājas ir dažādas, kaut te augstāk dedzīgi metušies apspriest tikai vienu veidu.

Pret Edgara ieteikumu izturēties piesardzīgi, celtniecībā iegājies putas pūst, kur vien pagadās, bez apjausmas vai vajag vispār un vai vajag tieši putas un vai vajag tieši šīs putas.
Jā var un vajag,bet pareizi un pēc tehnoloģijas. Putas ir noderīga lieta,bet aizrauties nevajag.Putas vairāk montažai. ··· Siltināšana: Koka mājas fasādes apšūšana ar... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Mājas siltināšana ar eko vati gaisa spraugā (9)
Es laikam ļoti neprofesionāli uzdevu jautājumu,domāta bija siltināšana ar eko vati ,varbūt kāds ir siltinājis savu māju gaisa spraugā starp koku un ķieģeli un varētu dalīties pieredzē ,gribētu pozitīvu rezultātu ,negribētos bezjēdzigi...
Neskied laiku un naudu! Saac ar beeninjiem! Siltumu notur gaiss kursh nekustas! Gaisss starp maaju un kiegeli daudz "nekursee" un siltumu neaiznes! piekrítu Z. r. ir jásák ar béniniem ,bet aizpildít spraugu var ar putám,ir firmas kuras piedává shos pakalpojumus,pie reizes tá ir arí skanas izolácija. Lai iepildītu ekovati vajag ne mazāk kā 5 cm spraugu (jo šaurā kvalitatīvi iepildīt grūti).
Ja sprauga sienā ir maza, tad labāk der aminoterma putas(bet cena par kubikmetru ir apmēram četras reizes lielāka nekā ekovatei).
Nosiltinot sienas zudumi caur griestiem protams ka saglabājas... griestu siltināšana ir tikpat nozīmīgs un pat ļoti nozīmīgs pasākums.
Cik zinu,tad vienkārša siltināšana tur neder,koks sapūs nu...ne vēlāk,kā pēc 10 gadiem! Man bija tāda doma un gudri cilvēki pateica..NEKĀDĀ GADĪJUMĀ! Nosiltini bēniņus,skati ka ar visam sānu malām,bet tā...neiesaku. Man tā šķiet pavisam slikta doma. Ja tā sprauga būtu starp ķieģeli un ķieģeli vai jebko nepūstošu, tad varētu domāt. Bet tā kā tā ir starp koku, tad pazudīs vēdināšana un tas koks manuprāt sapūs, varbūt ne uzreiz, bet vēlāk gan. Nezinu kāpēc tik ļoti reklamē to šķirbu piepildīšanu, tiešām nezinu, bet es to noteikti nedarītu.
Ja gribas naudu tik tiešām lietderīgi izmantot, tad ir jēga uztaisīt mājas termofoto, ar termogrāfu. Tur vajadzētu redzēt, kur ir lielākie siltumzudumi. Pēc manas pieredzes - grīda un griesti un logi. Es sienas neaiztiku iesākumā, ja aiztiktu, tad komplektā ar dārgo ventilāciju, kura savāc siltumu no ventilācijas, jo citādi nopakojot visu māju logi būs jātur tik un tā vaļā.
··· Siltināšana: Mājas siltināšana ar eko vati... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu