Siltināšana

siltināšana foto attēls

Siltināšana - jautājumi un diskusijas

Griestus nolato ar 40cm atstarpeem.Ja vate 5cm bieza,tad atstaaj apm2-3cm ventilaacijai.Liec vati precizi 40cm,nekaadaa gadiijumaa ciesi neliec,jaabuut bliivi.Kad noklaaj,vari likt speciaalo griestu pleevi un sai gad ir speciaala lenta ar abpuseeju limi.Visu ruupiigi saliec un vari klaat virsuu regipsi vai kaadu citu materiaalu. Pareizi!Bet 59cm ir par daudz griestiem!Optimaalais 30 vai 40cm ir ok!Te SWE visur griestos 30cm atstarpe!☺ ja liec no augšas, bēniņiem, tad vispār nevajag nekādas latas, noklāj vati pārklāj ar plēvi, tik nestaigā pāri stokholma, arī jā, bet nu skatoties no kā to visu taisi, kur tas viss atrodas, ja liec ģipsi tad 40 cm 30cm manuprāt ir biku sviests, priekš kam?? 40 jau ir super labi :D ja gribas kvalitativi tad parei ir 40cm starpas nu un protams griestiem plevi salime kopa ar limlenti. ··· Siltināšana: Kā pareizi siltinat griestus ar... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Koka ēkas siltināšana (19)
Padalamies ar savu pieredzi un ieteikumiem, saistībā ar pirmskara koka mājas fasādes siltināšanu un apdari (bilde failā)......Kādus materiālus paši labāk izmantotu un kāpēc !?! Jau iepriekš paldies!
https://prof.lv/lv/buvmateriali/apdares-materiali/gridas-segumi/apaksklaji/p-161649-amorim_cork4u_ko
rka_apaksklajs_5mm_1x10m - cena kvadrātmetrā- kā vislētākajam linolejam, siltumnoturība kā visbiezākajai koka brusai, ´elpo´kā ekovate, nepiemirkst kā ekstrudēts putoplasts... Kā tas iespējams!? Elementāri- tas ko radījuši izcilākie zinātnieki, ir tikai bērna šļupsti salīdzinot ar to materiālu, ko radījis Dievs!;)
:)- Izraisīja smaidu- ´Bet nu tā tīri praktiski un procentuāli ar statistikas datiem......cik..´- padomā pats- cik uz planētas ZEME ir cilvēku, kuri saprot, ka Dievs ir, bet saprot arī to, ka Viņš nav tāds psihopātisks slepkavnieks, kurš liek saviem faniem nogalināt tos, kuri par Viņu nefano- kā to liek darīt bībeles&korāna ´dievs´. Tādus ´cilvēkus-saprātīgos´- uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt..! Tad kāpēc lai daudzi spētu saprast, ar ko siltināt koka ēkas, un kāpēc nedrīkst siltināt tā, ka pietiek tikai ar iemītnieku izelpoto silto-mitro dvašu, lai nebūtu jākurina vispār..;) palasi labāk šo.....
KOKA MĀJAS RESTAURĀCIJA ĶĪPSALĀ http://abc.lv/?article=maja_ogluiela_konkurss
Es personīgi no ārpuses tikai bagātīgi ´no-pinoteksētu´- karstā laikā- to ēkas ārpuses koka virsmu, ja visi būtu sametuši naudiņu tam:(ja ne- tad tik savu fasādes ārpuses sienas daļu:)... No iekšpuses savas ārējās sienas nosiltinātu ar 5mm materiālu no korķa apakšklāja ruļļa, un tad kurinātu jau daudz daudz mazāk vēsā laikā. Siltums visvairāk pazūd caur griestiem(ar to var sekmīgi cīnīties tikai pielīmējot visbiezāko&visgaisīgāko ´puķiku´ pie griestiem), aukstumu visvairāk iepūš no švaki ´ap-makrofleksētiem´ logiem (tagad jau par pietiekoši labu logu ziemeļ-zemju klimatam- var saukt tik kvalitatīvi ieliktu trīs-stikl-nieku ar selektīvo stikla pārklājumu). Par grīdu jau viss uzrakstīts- atkarīgs- vai 1.-aukstais stāvs, vai kāds nākošais stāvs- virs apkurināmām telpām... No pieredzes... ēka ir grausts...!!! Starpstaavu, zemgriidas un bēninju siltinajums droshvien izdedzhi... :( sienas koka staavbuve no 10.cm brusam ar shkjirbam pirksta platumaa... ieksha kalkja apmetums... :(
Rentablāk.. sho māju nojaukt...!!! Lētāk, ērtāk... veselīgāk...!!
Bet ja patīk dzīvot, kā vecā koka skapī.. un elpot tos radiaktīvos izdedzhus...
Tad ieteiktu siltināt... no ārpuses vibrolīts-siets-dekoratīvais apmetums....
No iekshpuses mikstā kokshkjiedras plāksne-siets-apmetums...
Tas ir vienkarshakais un letakais veids..

Turklāt ēka turpinās elpot, kas ir vitāli svarigi koka ēkām... un dieva dēlj neliec nekadas plēves un akmens vates...

Esmu tādu eku vedis kartibā... beigas secināju... ka esmu veco ēku izmetis pa logu un uzbuvejisvjaunu... tā kā iesaku Neatkarto manu kljudu...!!! Vispirms nojauc.. un tad cel jaunu!!! Jo shai ekai arii siltinaatai un renoveetai vertiba buus tik tavās acīs...!!! Bankas to uzskatis par graustu un domajoshi pirceji ar... sho ēku siltināt ir kā ieguldit naudu sarusejusha vecā automashināa...!
··· Siltināšana: Koka ēkas siltināšana lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Guļbūves siltināšana (12)
sveiki.mans jautajums ir sads,ir gulbuves maja ,kurai ir fibrolita skaidu siltinajums un apmests ar cementu,vai drikst nosiltinat ar putaplastu pa virsu visam tam?
Nevar!!!! Māja sapūs dēļ kondesāta. Paņem fibrolīta plaksnes un visu smuki salīmeņo.Tad piestiprini sietu,apmet un vis būs čikeniekā. Domāju ka ar 50mm pietiks.Bet es liktu 50 +25 tā lai šuves nekrustojas. Drizak jau pamatus saved kartiba un ar putoplastu nosiltini...ja nu tas fibrolits ir galigi sacakstejis, tad tam pa virsu neko likt nav jegas, jarauj nost, bet ar putoplastu sienas siltinat gan diez vai bus nopietni, mitrums krasies un bojas maju. Labak tad, ka teica leopardine, ar vati apsut un apmest😉 Vai nav vienkāršāk noplēst veco nekvalitatīvo apmetumu un nosiltināt ar fasādes vati? Ir tāda speciāla cieta vate jau kvadrātos sagriezta. Jo guļbūvei un arī cilvēkam veselīgāka ir vate, bet būs dārgāk kā putuplasts. Baigās kārtu kārtas. Teorētiski jau var, tikai kā tas putuplasts turēsies pie tā apmetuma un pa virsu putuplastam taču atkal jāliek apmetums. Ja būtu vnk guļbūve tad labāk ar vati siltināt. Pats taisies to darīt? Nevar, nosiltinot agri vai vēlu paliksi bez mājas, sapūs koks dēļ neizžūstoša kondensāta, pie tam pūšanas procesā var nākties cīnīties ar visādām sēnēm :)
Lai putaplastu klātu no ārpuses ir jābūt labi sakārtotai sienu tvaika izolācijai un ventilācijas sistēmai!
··· Siltināšana: Guļbūves siltināšana lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Fasādes siltināšanas izmaksas (17)
Varbūt kādam ir svaiga pieredze.Cik Ls/m2 izmaksātu fasādes siltināšana ar 100 mm putoplastu/akmens vati,+dekoratīvais apmetums+krāsošana.Māja 1,5 stāvi,200m2.Kur lētāk nopirkt materiālus.Vai meistari vēl Latvija ir jeb visi ārzemēs un...
var droši likt putuplastu, tikai jāatstāj aptuveni 1metru plata sprauga, starp māju un putuplastu, lai mitrums tiek ārā... un siltums arī... bet ja nopietni, tad es gāzbetonam izskatītu tikai fasādes vates vai tamlīdzīgus materiālus. putuplasts nav slikts pats par sevi, vienīgi viņa pareizā vieta ir konstrukcijās zem zemes līmeņa. Putuplastam ir slikta ūdens tvaiku caurlaidība (TC). Tāpēc to liek tikai uz sienām ar vēl sliktāku TC, proti, uz monolīta dzelzsbetona un ķieģeļa. Uz vieglbetona un koka ēkām liek tikai akmens vati, ja negrib, lai māja svīst, pelē un pūst. Sameklē *Celtniecības izcenojumi* bez PVN pati! Ja taisi sev..uz gāzbetonu labāk putuplastu neliec...svīdīs sienas...mēģini atrast Rockwool..pagaidām tā bija lētākā...jeb ss.lv reizēm piedāvā atlikumus no objektiem...dekoratīvais apmetums pats par sevi ir balts...ja nu vienīgi gribēsi kādu egalizācijas krāsu kas atgrūž netīrumus..putekļus un dziļi saķer apmetumu...
bet jā...tādu m2 cenu tev neviens nepateiks...atbrauks paskaitīs precīzi..pārāk daudz visādas nianses...RLKF labāk nevajag...fasādēm labas ir Sadolin,Sakret, paskaties netā pa mājas lapām...bet vislabāk atrodi sev kādu labu paziņu kas jēdz no celtniecības...ja ne pats...lai vismaz par simbolisku samaksu apskatā piedāvāto tāmi lai neiesmērē fufeli:) Lai veicās:)
Zinoši vīri strādāja ,,Rīgas būvserviss,,..mājaslapai jābūt...ja atradīsi meistarus..materiālus sakomplektēs tur bez problēmām...un pa labām cenām...lielajās bodēs ja ir akcijas kaut ko var atrast...bez akcijām...tad labāk uz ,,Rīgas būvserviss,,...:) ··· Siltināšana: Fasādes siltināšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ar ko labāk siltināt jaunbūvi? Akmensvati, putupolisterolu? (11)
Ar ko labāk siltināt 2 stāvu gāzbetona jaunbūvi?Ar akmensvati vai putupolisterolu? Un cik cm biezu vajadzētu iegādāties,ja gāzbetona biezums ir 20 cm?
Protams, ka akmens vati. Tikai fasdčiki ne visai mīl ar to darboties, ar putoplastu vienkāršāk.
Latvijas klimatiskajos apstākļos, sienu biezumam jābūt, ja pareizi atceros- 38 cm.
Ar 100 mm jau sen nesiltina...150 minimums..Galvenais pareizi uzlikt. Fasādes siltināšana darbojas uz VAKUMA principa..Nedrikst nekur būt aukstā gaisa piekļuve , nevienas spraudziņas..Ļoti jāpievērš uzmanība pieslēgumu mezgliem ..Durvis , logi , palodzes ,jumta salaidums ,pamatu pieslēgums..
Reti esmu redzējis pareizi izdarītu darbu..
Gāzbetonu tikai ar vati. 20 ar 100 vati
Zem putupolistirola gāzdetons sāk sairt
Pietiks ar 100mm vati! Un fasadciki,ka maksa...ta siltina! Ja,kas-dod zinu! Tikai un vienīgi ar skmens Vati no 8cm- 180cm biezumsm... Skstoties cik vari stlsuties :) labsksis bütu no 10cm uz sugdhu ;) ··· Siltināšana: Ar ko labāk siltināt jaunbūvi?... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Putuplasts grīdā virs cementa (14)
Grauzēju dēļ grasos likt jaunā grīdā siltinājumu virs betona, nevis apakšā, lai tur nedzīvo tie nezvēri. Vai tā var darīt?
Grauzēji noteikti priecāsies, jo šamiem principā vienalga, kur dzīvot - virs vai zem betona... Būs krietni īsāks ceļš līdz ēdamajam un dzeramajam. Protams...Ielej betonu līmenī, uzmet puķiku (cieto - grīdām domāto, protams) un tad pa virsu kādu plātņu materiālu. Visus putuplastus labāk tomēr noslēpt betonā. VAjag paņemt cieto flīžu līni, plastmasas sietu un pa virsu putuplastam uzvilkt kārtu ar flīžu līmē iestrādātu sietu. Protams, ka var, taču jāapbēdina-grauzēji labprāt dzīvo putaplastā. Ja galvenā problēma ir cīņa ar grauzējiem, tad nav būtiski vai būs zem vai virs izlīdzinošās betona kārtas. ··· Siltināšana: Putuplasts grīdā virs cementa lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Koka karkasa mājas siltināšana - vates stiprināšana (4)
Ir koka karkasa māja kas ir apšūta ar osb vēlos siltināt ar akmens vati. Jautājums vai pietiek ka vati piestiprina ar "sēnēm" vai ir nepieciesamas vēl montazas putas vai vates līme.
Šodien kā reiz arī interesējos par šādu jautājumu. saklapē latas un iepūš ekovati, šīs man vislabāk patika, jo aiztaisa visas šķirbas un nav čakar. Bet ja ar loksnēm tad domāju likt profilus kā starpsienas taisot un vati divās kārtās, apakšā var mīkstākas loksnes pa ārpusi cietās pretvēja var plānākas, nevajagot nekādas plēves, tad gaisa sprauga 2,5 - 5 cm un apšuvums. Siltināšana no iekšpuses vai no ārpuses ? Pietiek kad piestiprina ar senem. arpus latvijas ta visi dara Ja šķūnis ir apšūts ar OSB, tad tas pēc definīcijas nav piemērots dzīvošanai un šķūnīšus neviens nesiltina. Te labāk būs pielaist uguni lai nodeg un būvet jaunu un kapitālu māju no normaliem materiāliem.
Jā kads naivais domā ka OSB ir ekoloģisks un elpojošs, tad viņš galīgi neko nezina vai dziļi maldās. Tur tas visas skaidas salīmētas ar līmi kura pec tam izdala visādas lietas gaisā. Līmes lielais daudzums neļauj arī tai plāksnei elpot.
Es tādām "būvēm" eju ar lielu līkumu apkārt. Ja kāds vēlās tados mēslos dzīvot, tad to lai arī dara.
··· Siltināšana: Koka karkasa mājas siltināšana... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Zāģu skaidas griestu siltināšanai? (13)
mājai bēniņi ir bijuši siltināti ar zāģu skaidām. kā pareizi darīties,lai papildinātu siltinājumu. kas ir jādara ar skaidām, lai tās droši izbērtu. Mājai onduline jumts.
Tieši tā - ber virsū beramo vati, minimums 10cm, protams, labāk vairāk, 25cm varētu būt OK, ja pieņemam ka tās zāģu skaidas strādā kā ~10cm vates. Risinājums pārbaudīts un darbojas jau vairākus gadus. skaidas jauc ar kaļķi la tajāsd nedzivotu grauzēji bet no tā siltāks nav .liekās ka skaidām jābūt ari mitrām lai labāk sablivētos .tagad skaidas ir deficīds un siltāks būs tiktiešām ar kādu musddienīgu matreālu .ir kokšķiedras pušams matreāls ko vr iepūst ari tādās vietās kur ir apgrutināta piekļūšana .bija kautkāds gudris nosaukums tam matreālam .jumta segumam nav nozīmes ,galvenais lai netek Pelēm akmens vate patīk labāk,jo izveidotās alas labāk turas,bet zāģu skaidas ir birstošs materiāls. Ja bēniņos ir sauss,zāģu skaidas nesablīvēsies un nebojāsies pat gadu desmitiem. Var jau to akmens vati uzklāt pa virsu,ja nepietiekama siltumizolācija un skaidas nevar dabūt. Tā agrāk mēdza darīt, kad vēl nebija normālu siltināmo materiālu.
Es domāju, ka būtu viss jāņem nost un jāliek mīkstā akmensvate.
Zāģu skaidām pašām par sevi siltumizolācijas koeficients ir mazāks, turklāt vēl ar gadiem tās "sapresējās", pastāv riski, ka tur ieviesīsies visādi koku kaitēkļi u.t.t.
Es nedarītu neko - zāģu skaidas ir sasmalcināts koks - kokšķiedras. Ja šķiet, ka slānis par plānu - ber pa virsu akmensvati vai ko ekoloģiskāku - nebūs lieku krenķu un izdevumu. Tas, protams, tādā gadījumā, ja skaidās nav ticis ūdens. ··· Siltināšana: Zāģu skaidas griestu... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Jumta siltināšana koka mājai, pirmā stāva griestus nojaucot. (5)
Vai var izmantot putaplastu lai mazinātu uzsilšanu saules ietekmē.
Var, bet nevajag. Kaut vai tikai tāpēc, ka ugunsnedrošs.

Ar 10 cm var nepietikt pat ziemai, bet vasarā noteikti ir par maz, apakšā būs tropu māja ar tuksneša iemītniekiem.
jaa,var gan likt putoplastu.bet ja vinjs ir 10 cm biezuma.jo ja bus planaks vinjs laidis siltumu cauri un ja telpa bus vesaks un griesti bus silti radisies kondensats un tev piles lietus uz galvas skatoties TV :-D Jumta siltināšanai nepieciešamais biezums 250 mm vates.Pēdējā 50 mm kārtā var lietot cieto ar foliju25-30mm. Putoplast ļoti degošs un indi izdalošs materiāls.Lieto tikai zem apmetumiem un logu durvju pieslēgumos aizvieto ar akmensvati. vislabāk vati kā min 250 mm un vēl labāk pat 300 kā Skandināvijā,tikai ne putoplastu. tikkai ne putuplastu. tas ka jumts silst ir normali ··· Siltināšana: Jumta siltināšana koka mājai,... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Bēniņu siltināšanas izmaksas (5)
cik izmaksās nosiltinat bēniņus 300mm biezumā ar akmens vati uz izdedžu pamatnes
200 mm. vate jumtam pilnigi pietiek...300 nav vajadzigi musu klimatam. Par izmaksām nezinu. Bet kāda X pēc vajag 30 mm? Un vēl virs izdedžiem. Ja tāds biezums ir prasīts kaut kādos normatīvos, nu lai tā būtu, nevajag tos galvā ņemt. Un nevajag klausīties celtniekus, kurie interesē tikai viens - notirgot pēc iespējas vairāk. Parunā ar māju īpašniekiem, tie pateiks ck biezu siltimnājumu vajag.
Man pašam ir siltinājums 150 mm. Tad ir plēve , reģipsis un krāsa divos slāņos. Siltumu tur tā kā labāk nevar vēlēties. Ir uztaisīts energoaudits. Rezultāts ir vairāk kā pārliecinošs - šāds pīrāgs tur siltumu PERFEKTI!
Grūti sareizināt vates m2 izmaksas ar reālo skaitli?
Pats iztīsi rulli un ieliksi.
Vecām mājām vajag vati minimali- ap 150mm, jo izdedži ir pietiekami biezā kartā un sablīvējušies, pie tam pārējie slāņi dod efektu; Padomju majām, kur izdedži ir plānāka kārtā, vati tiešām vajag biezāku kārtu. Ekovate (pūšamā) 450-500mm vecas mājas bēniņos. Izpūtu pārsimts eurikus liekus? Muļķības, enerģija paliek arvien dārgāka, bet naudā ieguvumu izrēķināt nevar. Ir arī ekomājas, kur iepūš pus metru, sablīvē un pūš vēl. Uz siltināšanu ekonomēt ir muļķīgi. Celtniecības normas ir kā sarkanā līnija, zem kuras nevajadzētu būvēties...katrs dara kā grib, lieciet tik tās plēves, būs vairāk rasas punktu ar švaku siltināšanu. ··· Siltināšana: Bēniņu siltināšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu