Koka mājas siltināšana un logu maiņa

Pirmais par koka mājas siltināšanu. Kuru materiālu izvēlēties-koka dēlīšu apšuvumu vai apmetumu? Plusi un mīnusi? Var piedāvāt arī citus Variantus. Otrais mainot logus - jauno PVC logu likt jau esošajā kārbā vai ņemt ārā veco logu ar visu kārbu. Plusi mīnusi? Paldies!

aisiic (2018-09-16 18:11)    1 1) Ar tām koka mājām tā ir kā ir.. Variantu daudz, iespēju daudz! Atkarīgs no maciņa biezuma. Siltināt viennozīmīgi no ārpuses, atstājot gaisa spraugu starp sienu un vati, tad var veidot dekoratīvo apmetumu, nokrāsot un viss!
Lai apšūtu ar dēlīšiem, arī neredzu problēmu, siltinām tāpat, speciālo plēvi virsū un pie viena taisām karkasu dēlīšu stiprināšanai!

2) Zinu, ka vieglāk būtu ielikt jauno PVC vecajā rāmī, taču neiesaku. Nesen paziņa tā izdarīja un tagad lieki izdevumi papildus aiļu izveidei un siltināšanai. Taču tas vairāk tīri individuāli attiecīgajā situācijā! Nepareizi tas nav, taču neiesaka tā darīt!

kaspis1982 (2018-09-16 20:06)      Tikai bez gaisa spraugas starp vati un sienu netaisi! ventilācijas sprauga starp apšuvumu,un sienas siltināšanas slāni,kas pārklāts ar pretvēja(elpojošu) plēvi..

nazis (2018-09-16 20:36)    2 Koka mājai, ja liek apšuvuma dēlīšus, nekāda plēve nav vajadzīga. Neviena plēve netur ilgāk par 20-30 gadiem, dēlīši - vismaz 100 gadus, ja tos regulāri pārkrāso (vieglāk, nekā nomainīt). Plēvei tāpat tur jēgas nav. Siltināt var tikai ar minerālvati, ja ir vēlēšanās siltināt. Vispār koka mājām nekāds siltinājums nebūtu vajadzīgs, ja ir lietus notekas, ap pamatiem 50-80 cm zeme ir nosegta ar betonu vai citu materiālu, lai mitrums nesūcas pamatos, tad sienu biezums (guļbūvei) ir pietiekams. Siltināšana visur ir siltumizolācijas materiālu ražotāju reklāmas pasākums.

aisiic (2018-09-16 20:55)      Speciālā plēve (neatminos pareizo nosaukumu) bija domāts tas "papīrveidīgais" materiāls, kuru grūti saplēst un ir ļoti izturīgs, kā arī nodrošina drošu barjeru starp dēlīšiem un siltinājumu! Tieši tādam mērķim tā ir paredzēta, lai mitrums netiek vatē un tā pildītu savu funkciju!

Un vēl, es neatbalstu dēlīšus stiprināt ar naglām, būs problēmas agrāk vai vēlāk, jo mūsu klimats ir kāds ir! Jā, ir smukāk bez skrūvēm, bet tas jau atkarīgs no katra paša gaumes un iespējām...

Ja grib vispār pa glauno, var taisīt gatavus paneļus, kuri saskrūvēti no otras puses un likti klāt, kā arī izmantot dabīgos materiālus siltināšanai. Būs eko māja, taču tas jau ir pa dārgo...

Jebkurā gadījumā variantu un iespēju būs daudz! Galvenais pareizi nosiltināt, lai nemestos sēne, jo tad būs pavisam traki no tās tikt vaļā..

Tā, lūk! Viss iz dzīves pieredzes. Skopais maksā divreiz!

kvarts (2018-09-17 09:48)    3 Koka mājai likt PVC logus ir tas pats kas aut sandales pie uzvalka, jāliek koka logi.
Māju ieteiktu siltināt ar fasādes akmens vati un apšut ar dēlīšiem(obligāti jākrāso no abām pusēm)

Araabs (2018-09-17 11:18)    1 Dēlīšus jāimprignē.Un nevis vagonku bet parastos neēvelētos,kurus naglo ar pārlaidumu.Vislabākais ja izmanto tā saukto zviedru krāsu,kuras sastāvā jau ir vara vai dzelzs vitriols.

Dvinsky (2018-09-17 11:23)  1   Kā jau minēja - koka mājai koka logus nevis sūda PVC

Stokholma (2018-09-17 12:37)      Kaadu variantu veelaties? Daargo vai ekonomisko?😊

joens (2018-09-17 12:39)    2 Fasādes apdare var/drīkst būt jebkāda, ne tikai 2 nosauktie varianti. Konstruktīvie risinājumi atšķiras.

Siltināt var/drīkst kā ar cieto, tā mīksto vati. Konstruktīvie risinājumi atšķiras.

Ja maina logus, tad maina, nekādas esošās kārbas nepaliek, viss jauns. PVC logus parasti neliek aiz labas dzīves (attiecīgi liek pašus lētākos, ko spēj atrast). Nav labākais variants neatkarīgi no kvalitātes, jebkuri koka vai koka/alumīnija logi labāki.

typhoo (2018-09-17 17:24)    1 Koka maajai vislabaaka siltinaashana ir miikstaas kokskjiedu plaaksnes. Un tad ieveerojot gaisa spraugu apsist no aarpuses ar deeliishiem. Liekas ka kaut kaads pretveeja materaials melnaa kraasaaa arii bija,To shovasar izdariija vienai maajas uz J.Asara ielas, pretiim (Sarkanajam Krustam)Kaa vieniigos un pareizos sevi reklamee RRB, bet ne par matu sliktaak nav citi razhotaaji, teiksim taa pati isoplat, ir aizdomas ka RRB saveejo arii suuta pie vinjiem (igaunijaa)
Pie tam, tas ir arii ideaals siltinaashanas materiaals no iekshpuses, visaadu rigjipshu un pleevju vietaa (ja nav iespeejas siltinaat no aarpuses)
Pashi shogad 120 gadiigai koka daudzdziivoklju maajai to izdariijaam veicot dziivoklii kapitaalremontu. Vaco apmetumu nost liidz kokam, virsuu 2 kaartas pa 2 cm kokskjiedru plaaksnes un apmest ar kalkja apmetumu, protams iestraadaajot sietu. Ja kas, taa visas kalnciema kvarataala maajas ir siltinaatas no iekshpuses.

aisiic (2018-09-17 17:48)      Atcerēsimies, ka no iekšpuses siltināt māju ir pēdējais risinājums, ja nav citu iespēju! Jebkurš eksperts apgalvos, ka pareizi ir siltināt tikai un vienīgi ārpusi, jo pamatprincips ir neļaut salam izsaldēt sienas!

Tehnoloģiski preizi nosiltinātai mājai, iekštelpās ziemā jābūt silti, bet vasarā patīkami vēsi...

Diemžēl, mūsdienās, daudzi cieš "iegrābjoties" no pavirši celtām mājām, tas, nu ir fakts!

Cemodans (2018-09-17 19:22)    1 Galvenais neaizmirst pretvēja izolāciju, vislabāk plāksnes. Ārpusi es apšūtu ar neēvelētu dēli trīnītī, naglojot naglas mazliet atstātu virs dēļa, tā dēlis nebojājas un naglojumu vietas nebūs uzkrītošas.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu