Siltināšana

Siltināšana - jautājumi un diskusijas

Koka karkasa mājas siltināšana - vates stiprināšana (4)
Ir koka karkasa māja kas ir apšūta ar osb vēlos siltināt ar akmens vati. Jautājums vai pietiek ka vati piestiprina ar "sēnēm" vai ir nepieciesamas vēl montazas putas vai vates līme.
Šodien kā reiz arī interesējos par šādu jautājumu. saklapē latas un iepūš ekovati, šīs man vislabāk patika, jo aiztaisa visas šķirbas un nav čakar. Bet ja ar loksnēm tad domāju likt profilus kā starpsienas taisot un vati divās kārtās, apakšā var mīkstākas loksnes pa ārpusi cietās pretvēja var plānākas, nevajagot nekādas plēves, tad gaisa sprauga 2,5 - 5 cm un apšuvums. Ja šķūnis ir apšūts ar OSB, tad tas pēc definīcijas nav piemērots dzīvošanai un šķūnīšus neviens nesiltina. Te labāk būs pielaist uguni lai nodeg un būvet jaunu un kapitālu māju no normaliem materiāliem.
Jā kads naivais domā ka OSB ir ekoloģisks un elpojošs, tad viņš galīgi neko nezina vai dziļi maldās. Tur tas visas skaidas salīmētas ar līmi kura pec tam izdala visādas lietas gaisā. Līmes lielais daudzums neļauj arī tai plāksnei elpot.
Es tādām "būvēm" eju ar lielu līkumu apkārt. Ja kāds vēlās tados mēslos dzīvot, tad to lai arī dara.
Siltināšana no iekšpuses vai no ārpuses ? Pietiek kad piestiprina ar senem. arpus latvijas ta visi dara ··· Siltināšana: Koka karkasa mājas ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Jumta siltināšana koka mājai, pirmā stāva griestus nojaucot. (5)
Vai var izmantot putaplastu lai mazinātu uzsilšanu saules ietekmē.
Var, bet nevajag. Kaut vai tikai tāpēc, ka ugunsnedrošs.

Ar 10 cm var nepietikt pat ziemai, bet vasarā noteikti ir par maz, apakšā būs tropu māja ar tuksneša iemītniekiem.
jaa,var gan likt putoplastu.bet ja vinjs ir 10 cm biezuma.jo ja bus planaks vinjs laidis siltumu cauri un ja telpa bus vesaks un griesti bus silti radisies kondensats un tev piles lietus uz galvas skatoties TV :-D Jumta siltināšanai nepieciešamais biezums 250 mm vates.Pēdējā 50 mm kārtā var lietot cieto ar foliju25-30mm. Putoplast ļoti degošs un indi izdalošs materiāls.Lieto tikai zem apmetumiem un logu durvju pieslēgumos aizvieto ar akmensvati. vislabāk vati kā min 250 mm un vēl labāk pat 300 kā Skandināvijā,tikai ne putoplastu. tikkai ne putuplastu. tas ka jumts silst ir normali ··· Siltināšana: Jumta siltināšana koka ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Bēniņu siltināšanas izmaksas (5)
cik izmaksās nosiltinat bēniņus 300mm biezumā ar akmens vati uz izdedžu pamatnes
200 mm. vate jumtam pilnigi pietiek...300 nav vajadzigi musu klimatam. Par izmaksām nezinu. Bet kāda X pēc vajag 30 mm? Un vēl virs izdedžiem. Ja tāds biezums ir prasīts kaut kādos normatīvos, nu lai tā būtu, nevajag tos galvā ņemt. Un nevajag klausīties celtniekus, kurie interesē tikai viens - notirgot pēc iespējas vairāk. Parunā ar māju īpašniekiem, tie pateiks ck biezu siltimnājumu vajag.
Man pašam ir siltinājums 150 mm. Tad ir plēve , reģipsis un krāsa divos slāņos. Siltumu tur tā kā labāk nevar vēlēties. Ir uztaisīts energoaudits. Rezultāts ir vairāk kā pārliecinošs - šāds pīrāgs tur siltumu PERFEKTI!
Grūti sareizināt vates m2 izmaksas ar reālo skaitli?
Pats iztīsi rulli un ieliksi.
Vecām mājām vajag vati minimali- ap 150mm, jo izdedži ir pietiekami biezā kartā un sablīvējušies, pie tam pārējie slāņi dod efektu; Padomju majām, kur izdedži ir plānāka kārtā, vati tiešām vajag biezāku kārtu. Ekovate (pūšamā) 450-500mm vecas mājas bēniņos. Izpūtu pārsimts eurikus liekus? Muļķības, enerģija paliek arvien dārgāka, bet naudā ieguvumu izrēķināt nevar. Ir arī ekomājas, kur iepūš pus metru, sablīvē un pūš vēl. Uz siltināšanu ekonomēt ir muļķīgi. Celtniecības normas ir kā sarkanā līnija, zem kuras nevajadzētu būvēties...katrs dara kā grib, lieciet tik tās plēves, būs vairāk rasas punktu ar švaku siltināšanu. ··· Siltināšana: Bēniņu siltināšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Līvānu mājas siltināšana (8)
Gribēju lūgt padomu tiem kas ir siltinājuši līvānmāju- vai īpašniekiem ,vai meistariem.Ar ko tur varētu sākt- liekas,ka sienu pildījuma vairs galīgi nav.Māja apšūta ar ķieģeļiem.Kā būtu pareizāk- pildīt to gaisa ...
Dārgi jau gan būs, bet tomēr lētāk nekā būvēt no jauna. Labākais variants - demontēt bez žēlastības ķieģeļu apšuvumu un kārtīgi noizolēt no ārpuses. Sliktākie varianti - ķimerēties no iekšpuses pa vienai sienai, vai tikai apšujot fasādes sienas. Bet tas saistīts ar vājprātīgu bardaku, neērtībām un paķerot klāt vēl saistītos darbus. Putas sapūst nav nopietni - pie diskutabla siltuma pieauguma dabūjam lielākus pelēšanas un pūšanas riskus. Sāc ar to, ka ziemā paņem termogrāfu un apskaties pa kurieni pazūd siltums. Tad spēsi atbildēt uz visiem citiem jautājumiem.
ja sāksi ar bakstīšanos - nekas labs nav gaidāms.
un vēl neatkarīgi no siltināšanas utētē- līvāniete ir silta tik ilgi kamēr katls kuras, vai no akumulatora siltais ūdens tiek padots sistēmā.
Nu nevar ( vai nenormāli dārgi, lētāk no jauna) no mežstrādnieku pagaidu mājas izcelt izcilu siltu ziemas māju.
Man koleegjis nopirka pirms paaris gadiem liivaanu maaju, ar kjiegjeljiem apshuutu - pirmaa lieta - uzlika visus jaunus pakeshlogus, otraa - rekonstrueeja pilniibaa apkures sisteemu. Vairaak pagaidaam neko iipashu siltinaashanai nav dariijis. Ar to pietiek, lai peedeejaas ziemaas dziivotu siltaa maajaa, apkurei teereejot paaris simtu eiro gadaa. Lētākais variants būs - iepūst speciālās putas aiz ķieģeļiem(man izmaksāja ap 600Ls), to vienas dienas laikā var paveikt speciālisti. Drusku siltāk jau palika pēc tam - lēnāk māja atdzisa, jo naktīs nekurinājām. Bet varianti ir, protams, vēl citi arī. Meistarus atradu pēc sludinājuma, bet neesmu kontaktus saglabājusi, jo māja ir pārdota(laimīgi);) Cik es zinu putas būs dārgas un tur sāks dzīvot visādi mošķi.Es domāju ka vaig termogrāfu atrast kur pazūd siltums un tad pildīt tos caurumus ar pūšamo vati jo tā izplešas. ··· Siltināšana: Līvānu mājas siltināšana lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Koka mājas fasādes apšūšana ar vati (11)
vai ir iespejams apsut fasadi koka ar vati un uzlikt dekoru .
Guļbaļķu mājās starp baļķiem lika balto purva sūnu,nevis zāli. man bija gulbuve, ar domu ekologiska-tikai balki, sunas, linu ella utt-nepatika.
tagad celu gulbuvi, bet iekspusi nosiltinasu ar vati un apsusu ar delisiem.
arpusi gan nemainisu,,,
domaju ka var ari otradi-apsut arpusi un likt dekoru.
tik ne ar putoplastu, bet akmens vati.
Kaut patiesībā irsā darbs un materiāls, šādi sabojāt gulbūvi
Īsā atbilde - jā.

Garākai vajag vairāk informācijas, koka mājas ir dažādas, kaut te augstāk dedzīgi metušies apspriest tikai vienu veidu.

Pret Edgara ieteikumu izturēties piesardzīgi, celtniecībā iegājies putas pūst, kur vien pagadās, bez apjausmas vai vajag vispār un vai vajag tieši putas un vai vajag tieši šīs putas.
Jā var un vajag,bet pareizi un pēc tehnoloģijas. Putas ir noderīga lieta,bet aizrauties nevajag.Putas vairāk montažai. ··· Siltināšana: Koka mājas fasādes ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Mājas siltināšana ar eko vati gaisa spraugā (9)
Es laikam ļoti neprofesionāli uzdevu jautājumu,domāta bija siltināšana ar eko vati ,varbūt kāds ir siltinājis savu māju gaisa spraugā starp koku un ķieģeli un varētu dalīties pieredzē ,gribētu pozitīvu rezultātu ...
Neskied laiku un naudu! Saac ar beeninjiem! Siltumu notur gaiss kursh nekustas! Gaisss starp maaju un kiegeli daudz "nekursee" un siltumu neaiznes! piekrítu Z. r. ir jásák ar béniniem ,bet aizpildít spraugu var ar putám,ir firmas kuras piedává shos pakalpojumus,pie reizes tá ir arí skanas izolácija. Lai iepildītu ekovati vajag ne mazāk kā 5 cm spraugu (jo šaurā kvalitatīvi iepildīt grūti).
Ja sprauga sienā ir maza, tad labāk der aminoterma putas(bet cena par kubikmetru ir apmēram četras reizes lielāka nekā ekovatei).
Nosiltinot sienas zudumi caur griestiem protams ka saglabājas... griestu siltināšana ir tikpat nozīmīgs un pat ļoti nozīmīgs pasākums.
Cik zinu,tad vienkārša siltināšana tur neder,koks sapūs nu...ne vēlāk,kā pēc 10 gadiem! Man bija tāda doma un gudri cilvēki pateica..NEKĀDĀ GADĪJUMĀ! Nosiltini bēniņus,skati ka ar visam sānu malām,bet tā...neiesaku. Man tā šķiet pavisam slikta doma. Ja tā sprauga būtu starp ķieģeli un ķieģeli vai jebko nepūstošu, tad varētu domāt. Bet tā kā tā ir starp koku, tad pazudīs vēdināšana un tas koks manuprāt sapūs, varbūt ne uzreiz, bet vēlāk gan. Nezinu kāpēc tik ļoti reklamē to šķirbu piepildīšanu, tiešām nezinu, bet es to noteikti nedarītu.
Ja gribas naudu tik tiešām lietderīgi izmantot, tad ir jēga uztaisīt mājas termofoto, ar termogrāfu. Tur vajadzētu redzēt, kur ir lielākie siltumzudumi. Pēc manas pieredzes - grīda un griesti un logi. Es sienas neaiztiku iesākumā, ja aiztiktu, tad komplektā ar dārgo ventilāciju, kura savāc siltumu no ventilācijas, jo citādi nopakojot visu māju logi būs jātur tik un tā vaļā.
··· Siltināšana: Mājas siltināšana ar eko ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ko darīt ar putuplasta siltinājumu zem tapetēm? (13)
Lūdzu,dodiet padomu.Tagad ir atvaļinājumu laiks un es izdomāju savā istabā pārlīmēt tapetes.Noplēsu vecās ,un zem tām atklājās plāns putoplasta siltinājuma segums,kas vietām nonāca no sienas kopā ar veco tapeti,radot ...
Viss atkarīgs no laika un finansēm.
Es personīgi līmētu visu no jauna, jā naudas izteiksmē dārgāk, bet cik vajadzēs laika ,lai salāpītu caurumus.
No sākuma noskaidro kādiem mērķiem bija līmēts šis putoplasts, ir jaunas tehnoloģijas.
Vari droši griesties tikai pie speciālista nekādā gadījumā pie pārdevēja Kuršos vai Krūzā, Depo neiesaku.
Plānais nav siltināšanai,bet skaņas izolācijai. Ne man attiecīga pieredze, ne izglītība, bet šķiet, ka putuplasts ir nevēlams no ugunsdrošibas viedokļa. Nu lūk, maziņas zināšanas mums ir.
No sākuma jāzina vai tā ir iekšiena vai ārsiena, kas atrodas aiz šīs sienas?
Ja vajaga skaņas izolāciju šitai štellei izmanto korķa izolāciju, veikalā pārdodas sarullēts rullis.
Ja negribi elpot fenola un citu formaldehīdu buķeti, iesaku apmest ar apmetumu to putiku. Veco nost, tad uzlīmēt 50mm, tad siets, tad apmetums. Kkā tā:) ··· Siltināšana: Ko darīt ar putuplasta ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dzīvokļa siltināšana, blīvgumijas logu rāmjos? (18)
Ir jēga likt vecajos logu rāmjos blīvgumijas? Tas reāli saglabā siltumu?
Es esmu nosiltinājusi vienai istabai ārsienu (pirms gada). Plastmasas logi man arī ir vairāk kā 5 gadus. Tos vienmer, ja nav briesmīgs vējšs vai mīnusi, turu ar rokturi 45 grādu leņķī, lai būtu svaigs gaiss. Vasarā vispār netaisu ciet. Bet pēc tās siltināšanas īsti atšķirības nav. Nu tikai smuki, kā jau pēc remonta.
Vecos logus vienmēr uz ziemu aizlīmēju, vēlāk lipināju tās gumijas, un tāpat mājās bija auksts. Droši vien, neaizlīmējot būtu bijis vēl aukstāk.
Visam pamatā ir gaisa kustības novēršana, caur logu. Kā to izdara, ar vecām avīzēm, blīvgumiju( iefrēzējot vai pielīmējot), vai uzlīmējot papīra lentu uz šķirbas, gandrīz vienalga. Vajag pieklauvēt stiklam, ja tas grab, tad vēlam pārstiklot, liekot uz piemērotu akrila vai silikona ķiti. Ja rāmji ir beigti( jūk arā), tad domā par jauniem rāmjiem, vai logiem. fokam ļoti pareizs teksts - respect! uz pavasari logus līmēt ciet maza jēga Protams, .. viss atkarīgs no logu stāvokļa. ··· Siltināšana: Dzīvokļa siltināšana, ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Nosiltināta ārsiena – siltāka grīda (11)
Varbūt kāds var padalīties idejās , ar ko nosiltināt ārsienu , ja tā sanāk kā grīda daļēji izvirzītai istabai . Māja paneļu. Un vispār , vai tik tas nav jādara centralizēti visai mājai , vai iespējams lokāli , vizuāli ...
Nesapratu, kā siena var būt grīda, drīzāk jau lodžijas apakša ?

Varbūt ir vērts padomāt par siltināšanu no iekšpuses ?
Ir gadiijumi kad grīda ir siena, bet nekaadaa gadiijumaa ne otraadaak.

Nedomaaju ka siltinaashana no iekshpuses ir efektiiva.

Bija runas, ka liks piespiedu kaartaa visas maajas siltinaat, pie reizes sildot ekonomiku, taa kaa es domaaju ir veerts paciesties, un nogaidiit kas notiek. Ka nesanaak vienu un to pashu darbu 2 reizes dariit.
Viens variants ir pacelt visu grīdu pa 5 cm lai ievietotu sildkabeļus un piebetonēt + 1-2 cm laminātu ar dubulto mīksto starpliku no korķa!! Otrs variants ir nosiltināt zem gridas paneļa un daļēji arī pagraba sienu, lai aukstums neizlaužas caur pagrabu! A kāpēc par vēlu ? Manuprāt Ivo004 pareizi saka - pacelt grīdu un vai nu apakšā kabeļus (tas gan nebūs lēti), vai arī zem grīdas palikt cieto putuplastu. Vienmēr saprātīgāk ir siltināt no ārpuses (no telpas, kur temperatūra var būt mīnusos) un tikai pilnīgi bezcerīgos gadījumos izskatīt siltināšanu no iekšpuses. Derīgi abi varianti, tikai iekšpusē sarežģītāk un iekšējo telpu aizņem.

Pirms veidot grīdu paneļniecēs, no tām noskalda visu lieko līdz pat dzb panelim, tur var būt pat padsmit un vairāk cm. Pēc tam taisa pīrāgu pa jaunu ievietojot izolāciju un tā.

Kamēr nerādi bildes, tomēr sanāk zobu labošana pa telefonu.
··· Siltināšana: Nosiltināta ārsiena – ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Līvānu mājas siltināšana (6)
Kā siltināt Līvānu mājas ārpusi? ar šitām mājām esot kaut kas savādāk,tāpēc vajag specifisku meistaru. Kāds var ieteikt varbūt?
Zin. Kur obžekts atrodas? Nu a kur taa maaja vispaar ir?? Un kurshtev teica, ka tur kautkas ir savaadaak? ieteiktu siltināt, iepūšot spaciālas putas gaisa šķirkārtā.(ķieģeļu šķirbās izurbj caurumus caur kuriem iepūš putas) Vecāku līvānenei šādi nosiltināju, efekts tīri labs. Ja vajag varu iedot kontaktu. Pasākums izmaksāja ap 500lvl. Var jau neslēpt, vai tā ir vecākā versija ar skaidu plates paneļiem +/- apmūrēta, monolītā keramzītbetona 1. stāvs, saliekamie dz.betona paneļi 1. stāvam? Savādāk nav, bet ar šo trūcīgo aprakstu neko jēdzīgu neviens nepateiks. ··· Siltināšana: Līvānu mājas siltināšana lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu