Mājas siltināšana ar eko vati gaisa spraugā

Es laikam ļoti neprofesionāli uzdevu jautājumu,domāta bija siltināšana ar eko vati ,varbūt kāds ir siltinājis savu māju gaisa spraugā starp koku un ķieģeli un varētu dalīties pieredzē ,gribētu pozitīvu rezultātu ,negribētos bezjēdzigi iztērēt naudu.

Zelta_rokas (2010-10-10 19:00)    1 Neskied laiku un naudu! Saac ar beeninjiem! Siltumu notur gaiss kursh nekustas! Gaisss starp maaju un kiegeli daudz "nekursee" un siltumu neaiznes!

theateris (2010-10-10 19:21)    1 piekrítu Z. r. ir jásák ar béniniem ,bet aizpildít spraugu var ar putám,ir firmas kuras piedává shos pakalpojumus,pie reizes tá ir arí skanas izolácija.

udis (2010-10-10 19:51)    1 Lai iepildītu ekovati vajag ne mazāk kā 5 cm spraugu (jo šaurā kvalitatīvi iepildīt grūti).
Ja sprauga sienā ir maza, tad labāk der aminoterma putas(bet cena par kubikmetru ir apmēram četras reizes lielāka nekā ekovatei).
Nosiltinot sienas zudumi caur griestiem protams ka saglabājas... griestu siltināšana ir tikpat nozīmīgs un pat ļoti nozīmīgs pasākums.

Satelits_Dzeja (2010-10-11 00:58)      Man tā šķiet pavisam slikta doma. Ja tā sprauga būtu starp ķieģeli un ķieģeli vai jebko nepūstošu, tad varētu domāt. Bet tā kā tā ir starp koku, tad pazudīs vēdināšana un tas koks manuprāt sapūs, varbūt ne uzreiz, bet vēlāk gan. Nezinu kāpēc tik ļoti reklamē to šķirbu piepildīšanu, tiešām nezinu, bet es to noteikti nedarītu.
Ja gribas naudu tik tiešām lietderīgi izmantot, tad ir jēga uztaisīt mājas termofoto, ar termogrāfu. Tur vajadzētu redzēt, kur ir lielākie siltumzudumi. Pēc manas pieredzes - grīda un griesti un logi. Es sienas neaiztiku iesākumā, ja aiztiktu, tad komplektā ar dārgo ventilāciju, kura savāc siltumu no ventilācijas, jo citādi nopakojot visu māju logi būs jātur tik un tā vaļā.

JurisK (2010-10-11 12:40)      Cik zinu, tad tādām mājām starp koka konstrukcjām siltuma izolācijai bēra izdedžus vai kūdru. Tāpēc piekrītu, ka pirmkārt vajadzētu piepildīt sarukušo pildījumu un nosiltināt bēniņus. Sienas labāk siltināt no ārpuses ar Dobeles putuplastu vai fibroblokiem un apmest. Šķirba lai paliek vēdināšanai un pie viena arī kā izolācija.

fernfahrer (2012-07-22 20:27)      ...iespējams, ka māja ir būvēta stāvbūvē un tad apmūrēta ar ķieģeļiem, tāpēc var gadīties, ka tai stāvbūvei starp brusām šis drīvējums ir izbiris, žurkas izstaipījušas... Te nu tā padomu uzreiz nevar dot.

taalais_sakura (2012-08-04 22:05)      Lai aizpildītu šādu nelielu spraugu ir jāizmanto vai nu speciālas polistirola lodītes(liekas saucas Rigiperl,bet dārgas),vai perlīts(nezinu kur mūsu laikos var dabūt),vai ļoti lēts materiāls-maltais(bet smalki malts) putoplasts.Visi šie materiāli " tek" kā ūdens un pa nelieliem samērā retiem caurumiem viegli iestrādājas,tos vienkārši no plastmasas maisa iepūšot(iespiežot ).Jāraugās,lai kautkur apakšā vai ap logiem tam materiālam nebūtu iespējams iztecēt ārā.

PurvaVilcene (2012-08-18 01:59)      esmu ievākusi šādu info:
1) nosiltināt bēniņus; jo siltais gaiss ceļas uz augšu.
2) šādu spraugu vispirms vajagot augšā (bēniņos) aizpakot ciet, lai tas sasildītais gaiss no spraugas netiek laukā un prom.
un pēc tam jāskatās, vai maz vajag sienu siltināt.
3) aizpūšot ar putām (siltsnams.lv) esot siltāk par grādu,diviem.
bet nu jā, mani ar biku mulsina, ka šādi koks tiek nopakots un no ārpuses vairs neelpos...

vellamaate (2014-12-23 18:27)    1 Cik zinu,tad vienkārša siltināšana tur neder,koks sapūs nu...ne vēlāk,kā pēc 10 gadiem! Man bija tāda doma un gudri cilvēki pateica..NEKĀDĀ GADĪJUMĀ! Nosiltini bēniņus,skati ka ar visam sānu malām,bet tā...neiesaku.

Līdzīgi jautājumi
Zagu skaidas griestu siltinasanai? (14 atbildes)Koka ekas siltinasana (19 atbildes)Majas siltinasana (6 atbildes)Koka majas siltinasana un logu maina (12 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu