Elektriskais sildītājs.

Sveiki. Domāju par sildītāja iegādi koridoram un vannas istabai. Māja ar krāsnīm istabās. Koridors un kāpņutelpa auksta. Centrālapkure nav plānota ievilkt. Papētīju dažādus variantus. Konvekcijas, elektriskais pūtējs vai infrasarkano staru sildītājs? Ņemot vērā elektrības maksas pieaugumu - kurš būtu efektīvāks un izmaksu ziņā lētāks?

Cemodans  3 2 Nekāds sildītājs, jāsaved kārtībā apkures sistēma, nevis jāapkaras ar krāsniņām un sildītājiem.

zurka1987  1 1 Viss atkarīgs no komforta līmeņa, ko gribi dabūt. Infrasarkanais silda tikai konkrēto vietu, nevis visu telpu. Elektrības rēķins jebkurā gadījumā būs viens...ja nauda ļauj, var ierīkot gaiss gaiss siltumsūkni...ap 1000 €, bet elektrība būs uz 2/3 mazāk. Tas ir tāds, kas pūš, kā kondicionieris, tikai silda

multi    3 zurka1987 varbūt vēl jāiesaka zemes siltumsūknis pa 10k?

Pie šādiem apstākļiem, depo pašu lētāko pie sienas stiprināmo sildītāju ar aptuveno jaudu 100w uz 1m² (10m² telpu tas būtu 1kw) un programmējamu termostatu. Pa visu sanāktu zem 100€, ja uzstāda paši.

LoveLove    1 Karstā gaisa pūtēji galīgi garām. Nenormāli sausina gaisu. un tas troksnis...
Ir tādi pie sienām stiprināmie kā panelīši. Tie liekas vislabākie, nopietnākie. Laukos dzelzceļa stacijā lielu telpu tāds mazs pintiķis labi uzsilda. es ņemtu tādu , ja man vajadzētu.
Visvairāk elektr. patērē manuprāt eļļas radiatori.
infrasarkanie neder, jo silda neefektīvi.

Kurmitis      cik liela platiba,cik nopietni siltinatas un blivejums durvim,ja ir piekluve pie skurstenja simts punktu dodu mazai Jotul krasninai!

zurka1987  1   Zemessiltumsūknis ir dārgs, jā. Tāds par 1000 € pavilktu lielāku platību par 10 m2. Ja tā, tad jau ierīkot siltās grīdas no Devi ar var, ja salidzina ar 100 w radiatoru. 6 mēneši ziema,, 1 kw stundā, pieņemsim 12 kw diennaktī, sanāk 2160 kw sezonā - 400€ sezonā...siltumsūknis gaiss gaiss toč atmaksāsies 5os gados ;)

edding  2 5 Koridorā nelielu eļļas radiatoru, vannas istabā ar termostatu.
Neņem galvā tos kuri visiem un vienmēr piedāvā visādus sūkņus, gaisa, zemes uc. Viņi nejēdz, ko runā.

Jurijs1962Augums163  2 4 Ja krasns apkure, tad es pievilktu gaisa ventilāciju no siltas istabas, no paša augša, kur gaiss vissiltākais, lai dzen silto gaisu uz tām aukstām telpām.

Elektrības pateriņa ziņa, viens hrens - visi elektriskie silditāji vienādi. Sildīties var ar jeb ko - cik eļektrisko kW ienāca telpā, tik daudz siltuma izveidojas. Un nekas neko nežavē - tas ir mīts : gaiss ziemā sauss ne sildītāju dēļ, a deļ tā ka mitruma vispār ziemā gaisā maz.

rokons    2 Ir arī tāda loģika - koridorā un kāpņu telpā uzturas vien mirkli.
Lai justu siltumu, derērtu infrasarkanais, kas ieslēdas tikai uz to laiku, kamēr tur ir.
Ja grib tai telpā vispār palielināt siltumu, jāsāk ar termoizolācijas uzlabošanu - piem,. durvju nomaiņu.
Grīda varētu tikt ar DEWI sildīta, bet ar labu termoregulēšanu - padārgi gan iznāk, un tas prasa grīdas termoizolēšanu vismaz 2 cm. Ar +15 C varētu pietikt tad, tikai durvis ir galvenā lieta.

multi  1 3 Kosmosā aizlidot dažam...
Par gaisa "sūkņiem" pa 1000€ koridorim, tad par kaut kādām siltā gaisa caurulēm no istabām (šāds risinājums nemaz nestrādā) Pat pareizi izbūvēta kārstā gaisa apkure no kamīna bargā ziemā var nepavilkt.... Siltās grīdas....
Cilvēks te prasa vienkāršu risinājumu koridorim, skaidri uzrakstījis, ka nekādi lieli remontdarbi nav šobrīd predzēti.
Neko vairāk par lētu pie sienas stiprināmu sildītāju šeit nevajag!

oliva    3 Tikko atrisināju identisku problēmu vecā padomijas laika koka karkasa mājā, kur nav plānota centrālapkure un vienīgais apkures avots bija Ulefos čuguna krāsniņa. Kad ierados mājā nedēļas beigās, iekšā temperatūra bija pat zemāka nekā ārā, un pagāja vesela diena, kamēr kaut cik sasildīju telpas. Tagad iegādājos divus elektriskos Thermor inerces radiatorus (ar eļļu), kurus var regulēt un ieprogrammēt, kā vajag, teiksim, atrodoties projām, iestatīt pretaizsalšanas režīmā +7 C (temperatūra telpā). Kad plānota atgriešanās mājās, programma pati zinās nedēļas dienu un laiku, kad temperatūra ir jāpaaugstina līdz vēlamajai komforta temperatūrai. Tādējādi patēriņš un izmaksas tiek regulētas pēc vajadzības. Šie skaitās visdrošākie radiatori, kurus var atstāt bez uzraudzības. Šodien bija pirmā diena, kad beidzot baudīju siltumu visās telpās. Redzēs, kāds būs strāvas patēriņš mēneša laikā. Jāpiebilst, ka neesmu Thermor izplatītāja, un šī nav reklāma, bet mana jaunākā personīgā pieredze.

Bazhix    3 Ja negribas maksāt 200-300eur par Thermor radiatoru (cenas no mājas lapas. Ja nav pareizi, tad sorry), tad ir lētāks risinājums :)
Māsai ir parasti konvekcijas radiatori (tie, kas silda tajā brīdī, kad ieslēgti) un ķīniešu "gudrās" rozetes (aliexpress maksāja 15eur :)). Pirms iznākšanas no darba, šīm rozetēm telefonā ieslēdz elektrību (mājās vajag būt wi-fi pieslēgumam) un kamēr atnāk mājās, viss uzsilis. Kad iet ārā, ķīniešu rozetēm elektrību atslēdz un nesilda tukšu māju :)

Postremo    2 labus elektriskos ellas radiatorus saliec, viss.

oliva    1 Kam ir mājās bezvadu internets un ķīniešu rozetes, tas var pirkt lētāku konvekcijas radiatoru. Kas negrasās ieviest bezvadu internetu un ķīniešu rozetes, tam jāiztiek ar Thermor. ;)

vilks28    1 Ir tādi somu "Ensto" vai jau minētos Termor . Labāk būti infras paneļi ,ne lampas .Tāds kā siets viņiem priekšā, Termoram tādi ir ,bet padārgi. Ķīniešu gadās ka sīc ,krīt uz nerva un mūžs arī īss.

oliva    1 Ensto arī labi, bet aizsardzības klase ir zemāka. Thermoram ir IP 24, bet Ensto - IP 21.

av2    2 ir taadi radiatori elektriski....ar feenu . Ssancee lloti klusu, un uzsilda telpu aatri. Ir termostats, uzliec temperatuuru , laiku taimerii utt. Da vispaar, ssodien vissu to vadi no telafona, ja gribi.
Kautkas liidziigs ssiem :

https://www.amazon.co.uk/Dimplex-403TSFTie-Electric-Convector-Heater/dp/B00O1UR8CI?&tag=experevi-21&
ascsubtag=1405966

Martins36      Man ir līdzīga situācija. Reti arī laukos parādos ziemas periodā. Vannasistabā standarta sildītājs 2000W, telpa uzsilusi tad pārslēdzu uz sienas radiotora tipa spirālveides sildītāju 700W. Pašā mājā 8000W, kamēr neuzsilst ar krāsnīm telpas. Un garāžā puška uz dīzeļa.
Tas tāds pingvīnu variants, bet interesanti.
Manā skatījumā ir tā, ja ir māja tad tai ir jādzīvo. It sevišķi guļbūvēm šāds brīvdienu eksperiments nenāk par labu ziemas p.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu