Elektriskie sildītāji (radiatori)

Elektriskie sildītāji (radiatori) - jautājumi un diskusijas

Elektriskais sildītājs. (25)
Sveiki. Domāju par sildītāja iegādi koridoram un vannas istabai. Māja ar krāsnīm istabās. Koridors un kāpņutelpa auksta. Centrālapkure nav plānota ievilkt. Papētīju dažādus variantus. Konvekcijas, elektriskais pūtējs vai infrasarkano staru...
Koridorā nelielu eļļas radiatoru, vannas istabā ar termostatu.
Neņem galvā tos kuri visiem un vienmēr piedāvā visādus sūkņus, gaisa, zemes uc. Viņi nejēdz, ko runā.
Ja krasns apkure, tad es pievilktu gaisa ventilāciju no siltas istabas, no paša augša, kur gaiss vissiltākais, lai dzen silto gaisu uz tām aukstām telpām.

Elektrības pateriņa ziņa, viens hrens - visi elektriskie silditāji vienādi. Sildīties var ar jeb ko - cik eļektrisko kW ienāca telpā, tik daudz siltuma izveidojas. Un nekas neko nežavē - tas ir mīts : gaiss ziemā sauss ne sildītāju dēļ, a deļ tā ka mitruma vispār ziemā gaisā maz.
zurka1987 varbūt vēl jāiesaka zemes siltumsūknis pa 10k?

Pie šādiem apstākļiem, depo pašu lētāko pie sienas stiprināmo sildītāju ar aptuveno jaudu 100w uz 1m² (10m² telpu tas būtu 1kw) un programmējamu termostatu. Pa visu sanāktu zem 100€, ja uzstāda paši.
Tikko atrisināju identisku problēmu vecā padomijas laika koka karkasa mājā, kur nav plānota centrālapkure un vienīgais apkures avots bija Ulefos čuguna krāsniņa. Kad ierados mājā nedēļas beigās, iekšā temperatūra bija pat zemāka nekā ārā, un pagāja vesela diena, kamēr kaut cik sasildīju telpas. Tagad iegādājos divus elektriskos Thermor inerces radiatorus (ar eļļu), kurus var regulēt un ieprogrammēt, kā vajag, teiksim, atrodoties projām, iestatīt pretaizsalšanas režīmā +7 C (temperatūra telpā). Kad plānota atgriešanās mājās, programma pati zinās nedēļas dienu un laiku, kad temperatūra ir jāpaaugstina līdz vēlamajai komforta temperatūrai. Tādējādi patēriņš un izmaksas tiek regulētas pēc vajadzības. Šie skaitās visdrošākie radiatori, kurus var atstāt bez uzraudzības. Šodien bija pirmā diena, kad beidzot baudīju siltumu visās telpās. Redzēs, kāds būs strāvas patēriņš mēneša laikā. Jāpiebilst, ka neesmu Thermor izplatītāja, un šī nav reklāma, bet mana jaunākā personīgā pieredze. Ja negribas maksāt 200-300eur par Thermor radiatoru (cenas no mājas lapas. Ja nav pareizi, tad sorry), tad ir lētāks risinājums :)
Māsai ir parasti konvekcijas radiatori (tie, kas silda tajā brīdī, kad ieslēgti) un ķīniešu "gudrās" rozetes (aliexpress maksāja 15eur :)). Pirms iznākšanas no darba, šīm rozetēm telefonā ieslēdz elektrību (mājās vajag būt wi-fi pieslēgumam) un kamēr atnāk mājās, viss uzsilis. Kad iet ārā, ķīniešu rozetēm elektrību atslēdz un nesilda tukšu māju :)
··· Elektriskie sildītāji (radiatori): Elektriskais sildītājs. lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Sildītāja atstāšana (10)
Citāts: "Ejot uz darbu, ieslēdzu (atstaaju) elektrisko sildītāju (eļļas) - patērē maz" . Vai tiešām var droši atstāt elektrisko sildītāju bez uzraudzības, nebaidoties, ka no darba atnākot, māja būs nosvilusi?
kādu sildītāju ,ja +21..?!)) Nebojātiem eļļas sildītājiem nav daļu kas uzkarstu līdz aizdegšanās temperatūrai, tāpēc tos var droši atstāt bez uraudzības. Bet jābūt nedaudz trakai, lai šādus jautājumus uzdotu vasaras karstumā :D jau gadus 4 ziemā siltumu iegūstu ar elektrību,eļļas radiatoru kā rudenī ieslēdzu,tā pavasarī izslēdzu- nekāda vaina! Eļļas radiatori ir vieni no drošākajajiem. Es arī tādu bieži vien ziemā atstāju bez uzraudzības. Galvenais, lai ir kārtībā elektrības kabelis un slēdzis. Jā var; risks nav lielāk kā aizdegšanās no jebkuras citas elektroierīces - kau vai ledusskapja (to taču neviens ejot uz darbu ārā neslēdz... bet risks ir). ··· Elektriskie sildītāji (radiatori): Sildītāja atstāšana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu