Pieslēguma jauda elektriskajām plītīm.

Sveiki! Nesen atteicos no gāzes pieslēguma dzīvokļu blokmājās. Gribu iztikt tikai ar elektrisko plīti (elektriskos riņķus un elektrisko cepešplīti kopā) . Doma man dikti patīk. Bet nesen dzirdēju viedokli, ka man var nepietikt elektrības daudzums dzīvoklī. Ka sitīs korķus ārā elektriskā pečka, jo tās esot baigi jaudīgas.
Tā var būt?
Es patreiz dzīvoju ar gāzes plīti, kuri četri riņķi ir ar gāzi un cepeškrāsns - elektriskā. Nav bijušas problēmas ar elektrību ne vienu reizi, kad lietota elektriskā cepešplīts...
Ir kāds, kuram dzīvoklī ir elektriskā plīts? Var padalīties ar savu pieredzi, šai sakarā?
Vai ir nepieciešams doties uz latvenergo un veidot projektus par lielāku elektrības daudzumu tai sakarā?

miers2  2   Jā, vari mierīgi aplauzties ar to jauno plīti..noteikti vispirms vajag uzzināt , cik paredzēta jauda uz tavu dzīvokli un cik tērēs jaunā plīts..plusā vari pieskaitīt patēriņu uz apgaismojumu ziemā, vešmašīnu, gludekli..neredzu jēgu mainīt plīti - gāzes plītij pēc būtības nav ne vainas, ne

logger  1   Visticamāk Latvenergo Tev atteiks tādu jaudas pieslēgumu ,virsma + cepeškrāsns būs ap 8-9 kw
Ja ir 3 f pieslēgums vēl ok bet dzīvoklī uz 1f būs švakri, vai stāvvads turēs tālāk ,ja vēl kaimiņi ar to pašu sadomā ielikt.
Protams var jau sev un citiem iestāstīt ka nekad visus riņķus un cepeni kopā neslēgsi.

derevnja10  1 2 Vienīgais ko piebilst, aizstaigā uz namu pārvaldi. Dabū rokās elektriķi, kas apkalpo Jūsu mājas. Izstāsti savas vēlmes. Šim ir jābūt lietas kursā, ko kur drīkst vai nedrīkst. Ar elektrību joki mazi, deg diez gan ātri.

zebs    3 Ja visus patērētājus nesaslēdz vienlaicīgi un ēst negatavo uz visiem riņķiem reizē - pietiek ar standarta pieslēgumu.
Nu un tad, ja reizēm izsit drošinātāju? Grūti izslēgt kādu patērētāju, bez kura tajā brīdī var iztikt drošinātāju ieslēgt atpakaļ? Jau N-tos gadus tā lietoju elektrisko plīti, veļas mašīnu, elektrisko veļas žāvētāju un visu citu.
Bet ieteicams pakonsultēties ar elektriķi, kā teica : derenvja10".

derevnja10      Un vēl. Nezinu kā tagad, bet necik senā pagātnē Latvenergo kompetence beidzās pie mājas ieejošās drošinātāju kastes. Tālāk sākās namu pārvaldes, vai apsaimniekotāja padarīšana. Man domāt, pie mājas attiecīgais kabelis pienāk. Uzvilkt līdz Tev vajadzīgam stāvam nevarētu būt lielas problēmas. Kaut kā tā.

hewy      Kaut kā nav dzirdēts, ka visi, kam elektriskās pllītis, no Latvenergo prasītu papildus jaudu. Man ir divriņķu plīts ar cepeškrāsni, kurai vienlaicīgi strādā vai nu abi riņķi, vai cepeškrāsns+riņķis. Taču man dzīvoklim uzreiz kopā ar remontu tika nomainīta arī visa staļina laiku elektroinstalācija un plītij tika atsevišķs elektrības vads ar savu kloķi korķu kastē. Savādāk varbūt var sanāk kā kolēģei, kura saslēgusi visus 4 plīts riņķus, cepeškrāsni, veļas mašīnu un tad vēl sadomāja tējkanu ieslēgt - tas tad gan rezultējās ar izspertiem korķiem.

edding    1 Nu nezinu gan. Viss Mežciems, piemēram ir ar elektriskajām plītīm, diez vai tur vadi citi un 3 fāzes.
Protams, labāk pilnīgi visu reizē nesaslēgt, bet ja atsevišķi, pēc mana, nekas nenotiks. Bet protams, drošāk parunāt ar jēdzīgu elektriķi.

AivarsN  2 6 Keramiskā plīts tērē uz pusi mazāk elektrības par parasto,bet indukcijas plīts uz pusi mazāk par keramisko. Varbūt tas var dot papildus drošību.

riebekle    1 Vīrs saka, ka jāzina, kāda strāva ienāk dzīvoklī (automāti kādi) un kādi ir vadi dzīvoklī. Tad jāskatās - būtu vajadzīgs vilkt atsevišķu vadu tieši plītij (no sadales kāpņu telpā, ja tas ir dzīvoklis). No Latvenergo neko nevajag.

sergejs1983  1   drosi vien var jo pinak 3 fazu kabelis uz katru stavu un uz dzivokliem sadalas pa 1 fazej var ievilkt atskevisku kabeli no sadales laj uz dzivokli pienak 3 fazes nezinu kads tarifs dzivoklu majam par 1kw privat majam 17 centi man par bojleri un visu parejo dzivojot vienam sanak maksat 40 ejro menesi bet man vis uz elektribas daudzivoklu majam citi tarifi jo pec jauniem likumiem tikaj pa to ka tev pienak tris fazes jamaksa gada abonements 60 ejro plus pateretajs elektribas skajts izdevigak diezvaj sanaks

multi  1 2 Ha ha var redzēt, ka nav mājā vīrieša :D
Pašlaik izklausās pēc aplauziena, kas izmaksās vairāk par tiem 140€ :D Latvenergo ar pa brīvu 3 fāzes nedod, cik paziņas taisījuši tad izmaksas no 200€ (150ls) līdz pavisam nesen 1000€ par pieslēgumu :D
Nekādas indukcijas, keramiskās plītis neglābs, ja dzīvoklim ir viena fāze 20a :D
Protams saplānojot kad ceps, kad vārīs un kad mazgās veļu var iekļauties, bet kas tā par dzīvi.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu