Briketes vs malka

Cik jāņem brikešu (dzeltenās, kantainās), salīdzinoši ar malku, ja kurina podiņu krāsni?

AivarsN  1   Ja piemēram 1 tonna brikešu maksā ap 200€,tad parēķini,cik par to pašu naudu sanāks malka. Par briketēm nezinu,bet 100kg akmeņogļu siltumatdeves ziņā atbilst 1 steram ozola malkas,vai 2 steriem apses malkas. Pārējo koku malka attiecīgi pa vidam.

Araabs  1 1 Nosver malku un ņem tik pat daudz brikešu pēc svara.

rokons  1 1 Briketēm mazāk pelnu

dzozefinaups    2 Nu pag,vai tev ir malkas daudzums,ko lieto vienai kurinasanai,piemeram-8pagales? Ka saprast-cik janem? Ja runa nav par pirksanu? Tas tacu atkarigs,cik karstu kurini,cik lielu telpu apkurini.

edmunds  3 5 malka ir vismaz 2x, reali 3-4x, izdeviigaaka

dzozefinaups    2 man ir pieredze,bet tas atkarrigs no daudziem faktoriem,,, Ja kurini katru dienu,krasns jau silta,vajag mazak,bet taa tak ir ari ar malku... Vai iekurini un aizej prom? neseko kas notiek? Es iekurinu,kad kuras,durtinas pieveru,skureteni pieveru. Kad paliek ogles,aizveru pavisam,gan durtinas,gan skursteni,tad atri krasns uzkarst. Klepitis malkas vai 4-5 briketes,ja kurina katru dienu. Ja ara sals.vajag vairak,lai telpu piekurinatu.

Kurmitis      5 kubi

rikititikitai    1 Liec apmēram uz pusi mazāk nekā liktu malku. Labāk sāc ar mazāku daudzumu. Man uz manu podiņu krāsni pietiek ar 4 briketēm.

Adelante      Edmunds- padalies lūdzu ar informāciju, kur var nopirkt 3...4x izdevīgāku malku par briketēm.

Netrupējušam, sausam ozolam vai osim lielāks karstums kā dzeltenajām, kantainajām briketēm.
Cik daudz kurināt? Empīriskā ceļā noskaidro, 3 briketes nokurini un rēķini cik likt nākamajā reizē.

paipuika    3 Malka un briketes sastāv no koka.Un,kas paskaidros kā kilo presētu skaidu var dot vairāk siltuma nekā kilogramīga pagale?

Eneile    3 Ozols tīrā veidā ir par niknu podiņu krāsnij.
Tad, no briketēm, bērza briketes deg ilgāk, skuju koku, sadeg ātrāk.

av2  1 1 kas ir briketes? Sapreseetas skaidas? Tad jau tur kautkaada..liime klaat?

Lenita    1 Lignīns ir dabīgā saistviela.

slieks    2 Nu tā. Man ir parasts apkures katls. Visu laiku kurināju ar briketēm, patērējot 3t jeb 3 paletes sezonā. Pie tam reizi 3 gados pirku arī malkas atgriezumus iekuram. Kad briketes maksāja 100 eur , tad apkurei tērēju 350 eur sezonā. Šogad tonna brikešu maksā 170 eur, tāpēc nopirku malku, iekļaujoties tajos pašos 350 eur. Un nav ne vainas. Siltums izplatās tikpat ātri, kad gribu iziet, uzlieku virsū dažas lielas pagales, durvis ciet, un 2 stundas lēni deg. Iespējams, ka skurstenis ātrāk pieķeps, bet to jau tā kā tā katru gadu jātīra.

Līdzīgi jautājumi
Skaidu briketes (12 atbildes)Kur vislabāk pirkt skaidu briketes krāsns kurināšanai? (19 atbildes)kā aizdedzināt briketes? (26 atbildes)Briketes (10 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu