kā aizdedzināt briketes?

Vasarā uzstādīju mazo čuguna kamīnkrāsniņu, 30 m2 apsildīšanai. Vakar vakarā jau bija diezgan drēgns un mēģināju pakurināt briketes. Esmu nopirkusi dažas pakas "Latvijas finiera" bērza skaidu briketes. Veselu kaudzi papīru izdedzināju, kamēr tās briketes kaut drusku sāka degt. 2h laikā, kamēr es aizmigu, viņas man tikai lēnām gruzdēja. No rīta krāsnī stāvēja smukas, kantainas pelnu čupiņas. Šitā jau es ziemā nosalšu. Kā panākt, lai viņas deg un dod kārtīgu siltumu.

Tessa      veikalos ir atrodams sausais spirts. atlauz gabalinju,ieliec aviizes,virsu kartiigi saliec briketes. kad bus riktiigs shtimungs,pieliec vel kadu,tad gaidi,kamer izdeg pirma chupa,liec uz ogliitem nakosho porciju.
ko tad tu domaji,ar paris briketem pakurinat ij viss? un aizet gulet?
nudien,pilsetnieki. man briketes vispar ir tikai iekuram,malka ir pamatapkurinamais.

Tessa      nu bet kas ir divas briketes!! tas galiigi nekas nav. lai butu tagad kaut nedaudz omuliigi,ir jaizdedzina vismaz 6,pie tam chupa un riktiiga ugunii. ziemas vakara aiziet 2 pakas vismaz,bet tad ja nav malkas.
ja malkas nav,briketes sanak saliiti.

sandra1111    1 es parasti lietoju apakšā skaliņus , kurus vēl aprasinu ar kautko degošu-speciāls šķidrums, ož pēc spirta.
ja tu lietosi tikai briketes karstums būs mežonīgs.padomā vēl par malkas pagalēm.

Skaidrite_Leeninna      Par kurināmo vajadzēja jau domāt un gādāt, pērkot un uzstādot to krāsniņu. Būs vien jāgādā malka, kaut nelielus krājumus. Tessa jau visu labi paskaidroja.

caca_kaca      Man ir vecais Leišu centrālapkures katls, tad nu pielādēju pilnu katlu, tas ir viena paka, apakšā sākumā sadrupinu nedaudz briketi, tad degmaisījumu un sērkociņu klāt..iet tā lieta, man trīsstāvu augstumā skurstenis, laba vilkme:)
Bet bez degmaisījuma būs grūti, tikai nepārforsē, var sanākt viens riktīgi liels ugunskurs un Degpunktam sižets :D

Lovetta      nu...es kurinu 220kvadrātmetrus...ar lielu apkures katlu...apakšā ielieku divi pagalītes malkas, pa vidu papīrus un skaliņus...DEPO nopērkami ar degmaisijumu piesūcināti kubiņi, kkas līdzīgs presētam kartonam...maksā apmēram latu. Aizdedz vienu kubiņu un krāsī iekšā, kad malka aizdegas-uzmet pa virus 2-3 briketes. Man liela kvadratūra-ja ir liels sals iziet 1.5 pakas brikešu dienā. manai družkai ir mazs jotuls-viņai vajag 4 briketes dienā...

non_grata      sildu 36 kvadrātus ar elektrību, sanāk ap 30 ls mēnesī un nekādu problēmu! dullā vecen:) vienīgais labums ka kurienot savu buržuiku vari arī zupu uzvārīt:) tik vēl jāiemācās kā uguni pielaist:):):)

flery21      Gatava pasaules galam, tik uguni nemāk aizdedzināt ...

Tuftalogs    1 Ar benzīnu bagātīgi aplaistīt un pielikt sērkociņu...
/par sekām atbildību uzņemās pats darbības veicējs/a.../

kikumura      Veikala ir nopērkami speciali aizdedzināšanas klucīši! Pat Rimi pie kurināmajiem un griliem tos var atrast!

rudaa_lapsa      Cenukluba veikalos ir nopērkami skaliņi un arī aizdedzināšanas kubiciņi. Briketes ir ērtas, neaizņem daudz vietas, dod daudz siltuma. Pasūtu tos ar piegādi... malka ir labi tad, ja ir, kur glabāt ...

Bikini      Būtu kāds no gudriniekiem personīgās konsultācijas meitenei piedāvājis klātienē, nevis fuinājies ;):)))))

slieks  1   Es arī kurinu ar briketēm, bet papildus katrai ziemai pērku kravu ar malkas atgriezumiem (tādi maksā Ls 65 par kravu, nevis no Ls 120 kā malka). Tur ir visādi plāni skaliņi, pašķeļu vēl ar nazi, ar tiem arī iekurinu, uzmetu vēl dažus lielākus virsū un, kad labi iedegas, tad lieku briketes, durvis ciet un viss notiek.
Tagad drēgnā laikā pietiek ar 1 paku brikešu diviem vakariem, bet aukstā ziemā izkurinu 3 pakas pa dienu.

slieks    1 Ak jā, tas ir parastam čuguna apkures katlam (apsildāmā platība daudz lielāka).

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu