Malka

malka foto attēls

Malka - jautājumi un diskusijas

Iesakiet čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW (15)
Sveiki, Tā nu ir sanācis.. Likteņa ironija. Uz jauno gadu salūza apkures katls, nokalpoja tikai 7. gadus. Kas varētu ieteikt normālu čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW? ( interesēkatla nosaukums un kur var nopirkt) ? Paldies!
http://www.commodus.lv/lat/granulu-apkures-katli/?gclid=CLW39MmSqNECFQnPsgodpxMMEg Un šāda jautājuma dēļ jātaisa jaunu anketu! Ak tu kungs un tētīt, cik kautrīgi visi.
Man ir lietuviešu Strupova, pirms tam bija čehu Viadrus, nokalpoja gadus 15, un tagadējam saimniekam cerams ka vēl tikpat nokalpos.
Abi domāju ka labi.
Un iesaistās sievietes-malacītes!
Rīt būs aukstums-izlaid sistēmu un funktierē fiksāk.
Ja pats nenosalsi-tad vismaz akvāriju ar zivtiņām apsedz...
Vispār neapskaužu-izvēlies,ko vēlies pēc apstķļiem-lai veicas.
Itāļu katls SIME malkas,granulu sistēmu var pielikt pērkot atsevišķi ,varbūt ir jau komplektā .Katls 25kw.Nopirkt noteikti var kādā sant.veikalā. http://apkureskatli.com/otopitelnye-kotly/gorelki/granulnye-gorelki/ ··· Malka: Iesakiet čuguna malkas -... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Trokšņo apkures katls (12)
Malkas plītī ir iebūvēts apkures katls, kādu laiku atpakaļ tīrot pelnus vienā stūrī tie bija nedaudz mitri tagad jau lielākā platībā pelni ir mitri. kurinot ir jocīga skaņa tāda kā burbuļojoša vai klukstoša. par ko tas varētu liecināt? ka...
Nu kur vēl stulbākus komentārus izlasīt... Tvertne, kurā tiek karsēts ūdens ir caura, tādēļ arī pelni slapji. Kurinot nenotiek pietiekama ūdens cirkulācija un tas tvertnē sāk vārīties, vai kā labāk patīk, trokšņot, burbuļot, plēst tvertni un visu to čudo sistēmu.
Ko darīt? Steidzīgi iztukšot sistēmu no ūdens un mainīt tvertni. Ir kāda spiediena tvertne, vai pārspiediena vārsts?
Neko jau neesi tuvāk pateicis par savu apkuri. Tiesa spriežot pēc apraksta tev ir vaļēja sistēma, pieļauju ka pat uz pašcirkulāciju. Ja būtu slēgta, tad pa to sūci nāktu ar spiedienu un skaņa būtu vairāk kā šņākšana un sīkšana. Burbuļo parasti ja rodas tvaika burbuļi kādā vietā un neiet lāgā prom. Izdedzis būs tavs brīnums jo visdrīzāk tajā vietā kur sūce materials ir palicis plāns, radusies plaisa. Gaidi niagāras ūdenskritumu plītī, līdz tam visdrīzāk vairs nav tālu. Plānajā vietā temperatūra ir augstāka, ūdens tur karstāks, straujāk tvaiko un arī atlikušais materiāls nolietojas ātrāk. Ja tas tev paštaisīts katls tad visdrīzāk taisītājs nav visu labi līdz galam izdarījis. Ja pirkts veikalā rūpnieciskais katls, tad varbūt problēma ar līmeni. Izaardi katlu un vainu atradiisi!Mana diagnoze-SUUCE!!! Ja katls darbojas uz pašteci, tad trokšņi liecina par to, ka ir aizvārījies (aizkaļķojies) katls vai caurules - apgrūtināta ūdens cirkulācija.

Tas varētu būt pat bīstami, jo veidojas liels spiediens.
Ieteiktu veikt rūpīgu pārbaudi, pirms lietot tālāk! ;)
iztiirit duumvadu un pieejosho gaisa vadu, ja burbulj...nemet vairs pagales ··· Malka: Trokšņo apkures katls lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kādas atsauksmes par Termofor Sibīrijas katliem? (8)
Lūgums izteikt savu pieredzi un ieteikumus par gaisa apkures katliem. Skatos Bulerjan , jo ir gaisa vadi uz otro stāvu un iepriekšējais nolietojās. KUrā firmā pirkt tagad. VAriants Termofor Docents, nav sīkākas informācijas cik ilgi kurās?
Ļoti laba lieta cehiem, noliktavām, garāžām.
Diez vai laba izvēle dzīvojamajām telpām.
Savai darbnīcai izgatavojusi pats,līdzīgu Bulerjan. Ļoti laba siltumatdeve. Degšanas ilgums ļoti atšķirīgs,atkarībā no gaisa padeves un malkas diametra. Ar resnu malku var izvilkt līdz rītam. Gaisa apkures katliem, cik saprotu nav inerces, siltums netiek akumulēts. Tas nozīmē, ka kamēr katls kurās, siltums ir, ja nekuras, māja sāk atdzist. Noteikti neatzīstu kā apkures iekārtu dzīvojamai ēkai. Sanāk, ka normāli kurinot katlu tas ātri izdeg, bet čūkstinot rodas kreolīts, kas bojā gan krāsni, gan skursteni.
No praktiski jebkura cita apkures katla, vai krāsns, kas akumulē siltumu un atdod to diennakts gaitā, izejošo dūmgāzes siltumu arī var ievadīt siltuma kanālos, tas būtu daudz prātīgāk.
Laba lieta, ja ir ilgi degoša- rupja malka, un ļoti laba lieta, ja arī karstie dūmi no tās netiek izlaisti pa taisno skurstenī, bet tie sasilda~kubikmetru ūdens tvertni ap skursteņa cauruli, vai vēl labāk(bet dārgāk)- ap vairākām karto dūmu caurulēm! Zināšanai- kad tvaika lokomatīvēm vienu lielu cauruli(pa kuru izplūda karstās liesmas un dūmi)caur sildāmo ūdens tvertni- aizvietoja ar vairākām mazākām caurulēm, kuras(katra no tām) saskārās ar sildāmo ūdeni tvertnē- lietderības koeficients trīskāršojās!;) Katliem jāmak apieties pareizi lietojot mūžs ir ilgs ··· Malka: Kādas atsauksmes par Termofor... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
man tāda ir virtuvē,bet pievienots siltummūrim,tad ir ok Kur atrodas esošā krāsniņa ? Cik tālu no otras istabas ? Kur ir ievads skurstenī ? Kāds tas ir ? Krāsniņas līmenī skurstenī uzreiz vai no krāsniņas metāla caurule uz augšu kādu gabalu ( cik garš tas gabals ) un tuvāk griestiem skurstenī ? Tad būs skaidrāks , ko var darīt . Citādi jautājums nekāds . Jautātājs onanīms, tādēļ tuvāk paskaidrot nevarēs. Būs vien jāmin. ieliec feenu durviis. Es taa...dzeseeju 2 istabas ar vienu kondiciooniere.....tiessi ssobriid.Klusuma noluukos :) Tev jau 1x te skaidroja. Tas ir bleķis, kurš kad to silda/kurina/ uzkarst un kad nē, pēc 5 minūtēm atdziest.Pat centrālapkures katli neuztur siltumu visu laiku. "Buržuikas" ir derīgas tikai aukstam laikam kā papildinājums centrālapkurei, vai vēsākiem vasaras vakariem. Kamīni, smukumam, romantikai. Citādi štrunti pēdējie. ··· Malka: Kā apsildīt divas telpas ar... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Cik izmaksā plīts pārmūrēšana? (11)
Cik izmaksā plīts pārmūrēšana?
Plītis ir dažādas. Iemet izmērus, tad varbūt kāds pateiks. nu vispar tas ir atkarigs kada tev ir vai 2 rinku un vai ir aizmukure tas grapis kur sildas udens un kads meistars taisa piemeram es varetu usraisit 2 dienas Nopērc celtniecības veikalā karstumizturīgo javu, samaisi un uz priekšu, izmaksās kādi 20eu - cik tur tā darba! Ja gribi jaunu mūret - mazāk par kādi 250, vai pat visi 400eu, nebūs. Karstumizturīgie ķieģeļi padārgi, meistari ar par velti nestrādā. Nedrīkst pirms maksāt meistariem,dzeru un aizgāju. godmaņpapa buržuika arī mūrīti uzsildīs,bez problēmām... ··· Malka: Cik izmaksā plīts pārmūrēšana? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
ss, piedāvā visu ko, piemēram tikai alksni Ja gribi pa lēto - jāpērk uzreiz veels baļķvedējs un pašam jāzāģē. Bet tas būs kādi 30 m3 bez piekabes un 2x vairāk - ar piekabi. Lētāk būs tieši lapu koku mežu tuvumā. Balkvedeejaa kaa reiz ir 35-36m3 malkas, bez piekabes - puse, prieksh lohiem protams-- kautvai simts, skaldita malka urgas.lv ··· Malka: Kur visizdevīgāk nopirkt malku.... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Franču kamīnu kurtuve patstāvigai apkurei. (3)
kādas atsauksmes par ilgruzdošām franču kamīnu kurtuvēm apkurei. 10 gadus kurinu jotul buržuiku. gribas kaut ko nopietnāku. par jotul viss skaidrs. intrese ir par labām franču.
Par ko nopietnaaku var palasiit nopietnaakaas lapaas, piem., http://salmiunmali.lv/category/apkure/ Paskaties kartē un padomā, kuram tad ir nopietnāka ziema, norvēģiem vai frančiem ... no tā tad arī spried par krāsnīm Nopietnāk ir kārtīga krāsns, ar nopietnu sildmūri. ··· Malka: Franču kamīnu kurtuve... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā? (13)
Kur var atrast instrukciju kā pareizi kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā? Vēlos uzzināt - kā jākurina centrālapkures katls ar malku? Vai jāčūkstina , lai radiatori knapi silti vai pareizāk uzdzīt siltumu un tad to uzturēt?
Katlam vislabāk darboties ar nominālo jaudu, pie temperatūras 80-85 grādi. Tālāk jālieto akkumulators un 3 gaitas vārsts. ilglēndegšana ir DEMAGOĢIJA -joens. Kāds katls? Visus ne zemāk par 60 vēlams. Iekurinot, saliek smalkāku malku, bet kad 60 grādi sasniegti katlā un 20 grādi istabā, tad piemet rupjākas pagales, vai saliek blīvāk rupjākās pieejamās, lai ilgāk deg un uztur temperatūru! Ir labi, ja ir tāds liels 120-150 litru ūdensboileris, kam cauri iet ūdeni sildoša apkures caurule, un/vai speciāla papildus sildāma ~pustonnīga tvertne apkures sistēmā, lai visu nakti siltums ziemā, sala laikā turas, ja uzsilda tvertni līdz 70 grādiem, un sūknis turpina cirkulāciju sistēmā līdz pusnakts/pusrīta paču-raitim, vai pat kaut līdz rītam. Gruzdināt gan nevajag- tad nenooksidēta CO gāze iziet (pa dumjo-muļķīgi) pa skursteni un bezjēgā piesārņo gaisu. Vajag aizvirināmajai durtiņai būt ne līdz galam aizvērtai- ar mazu spraudziņu, lai neliels gaisa daudzums- kā ar turbopūti- no priekšas apakšas- lielā ātrumā tiktu iesūkts ar dūmeņa dūmu, pacelšanās rezultātā, radušos vilkmi! Bet nevajag arī turēt aizviru 100% vaļā, jo tad dūmenī aizplūst ne tikai dūmi, kuriem pa skursteni jāpaceļas, lai radītu vilkmi, un neizbēgamais siltuma zudums, kurš dūmeni uztur sausu, bet arī tas siltums, ko varētu noturēt krāsnī! Lai maximāls siltums, no minimāla kurināmā patēriņa :(lietderības koeficients ir tuvāks 100%, ja dzesētāja temperatūra ir ļoti zema, bet ja telpā vajag 22grādus, tad dzesētāja- ūdens- temperatūra reti kad būs zem 44grādiem... es pārsvarā kurinu ar bezmaksas ´satriektiem´/zāģētiem betonformu-finieriem, šaurākos no kuriem var saskaldīt- karatē variantā- ar poļu garo tēšamcirvi, bet platākiem vajag pobedīta ripas, kuras kaut ko maksā+ transports maksā= ļoti lēti, bet ekoloģiski ne tik tīri, kā ar apses´cara´ malku- bez sodrējiem... ··· Malka: Kā kurināt centrālapkures katlu... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kur vislabāk pirkt skaidu briketes krāsns kurināšanai? (19)
Radinieks palūdza nopirkt viņa mammai skaidu briketes, kamēr pats pa ārzemēm, bet es nekad ar tādām neesmu kurinājusi un attiecīgi nav nekādu kontaktu. Varbūt te kāds var ieteikt, no kurienes labāk ņemt? Nav obligāti ar piegādi, ir iespēja...
26112140 - zvaniet, sarunājiet, pievedīs klāt visā LV teritorijā, 110Ls par tonnu. Sausas, kvalitatīvas, otro gadu no viņiem ņemu. Jau trešo gadu kurinu ar "Latvijas finieris" briketēm- super! Liels siltums, nejūk ārā, ļoti maz pelnu. Citas NEPIRKŠU!!! pirku ss.lv

paskaties tur ir liela izvēle.
es gan pirku tā pavairāk ( 10 tonnas) bet veda klāt arī tad kad pirku tonnu... palete... nav nemaz tik daudz a siltums labs! Pat ar malku vairs negribās ķēpāties.
Latvijas Finiera baltās bērza. Skujukoks nav tik labs. Vēl nesen, pagājušogad un iepriekš, ar to iegādi nebija problēmu. Šogad ražotāji ar privātajiem negrib krāmēties. ··· Malka: Kur vislabāk pirkt skaidu... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu