Kā Jotul tipa krasniņu pareizi ielaist skurstenī?

Ka pareizi ielaist viņu skursteni. Doma vienkarsi palaist skursteni, bet te teica ka vajagot skursteni papildus trubu jo skurstens lai neizdeg....Uzrakstiet lai mans virs zina ko un ka darit.

AivarsN    8 Ne jau lai neizdeg,bet gan lai neaizaug ar darvu un sodrējiem,dēļ pārāk zemās temperatūras skurstenī. Cik cilvēku jau neatgriezeniski sabojājuši skursteņus,gribēdami ietaupīt uz kurināmo.

Kurmitis    5 Jotul krasninjas pec butibas ir ilgidegsanas krasninjas lidz arto protams var kautkada veida skurstenja eikspusi liesmas saskares momentu izoderet ar karstumizturigu materialu,bet lielaka uzmaniba japievers lai malka butu SAUSA.,ja ne veidosies pikis kas suksies kiegeli bus smaka un no arpuses saks pat pilet pikis ...pieredzets?

JurisK    5 Malkai, jebkurai, sadegot pilnība, pāri ideālā gadījumā paliek CO2 un H20. Ja dūmi nebūs pietiekami karsti, ūdens tvaiki kondensēsies uz skursteņa sienām. Vai nu jākurina ar gandrīz pilnībā atvērtu šīberi(tad viss siltums aizies skurstenī), vai skursteņa iekšpuse jāizolē, t.i. - ieliek papildus metāla vai keramikas cauruli ar siltumizolāciju tai apkārt. Tad dūmi nepagūs atdzist, arī malkai lēni degot, un ūdens tvaiki vairs nekondēsies skurstenī, bet jau ārpus tā.

Jurijs55  1 1 18:24 Kāpēc "neatgriezeniski" ? Skursteņus gan tīra (slauc)

multi    1 Tad sarēķinam jotula un skursteņa modernizācijas izmaksas un saprotam, ka varam uzmūrēt ķieģeļu krāsni.

Civiks      Man pagaidam ir kautkas lidzig jotulim,bet ir jau laiku nokalpojusi.Orginala truba kas naca lidzi ielaidam skursteni un miers.

AivarsN    5 Neatgriezeniski tāpēc,ka darva izsūcas cauri skurstenim un tas notek no ārpuses ar melnu smirdīgu masu. Piedevām tādos gadījumos bieži notiek skursteņa aizdegšanās no iekšpuses un tad atliek tikai lūgt Dievu,lai nenodeg māja. Kā jau te rakstīja,varbūt tomēr lētāk sanāk kurināt pa vecam ar krāsni,plīti,centrālo,vai kas nu tur bijis,kā pārtaisīt skursteni,lai varētu kurināt to brīnumkrāsniņu.

edding    3 Protams, ka trubu vajag. Kāpēc, te jau paskaidroja.
Krāsni ne katrā telpā var ielikt, krāsnij vajag betona pamatu, ari krāsns cena attiecībā pret tādu jotuliņu ir 10:1.

Spoguliitis    1 Vadoties no taa, ko es zinu, ir naacies saskarties, ielieku plusus AivaramN. Kurmitis un JurisK.

Lenita    1 Jotul krāsniņas mēdz būt skaistas un ne tik skaistas. Skaistās priecē acis, padara interjeru krāšņāku, kā arī patīkamāku klimatu telpā. Mūrētās krāsnis negribētu.
Par trubas nepieciešamību skurstenī taisnība, tā ir pilnīgi obligāta.
Varbūt pirmajā sezonā darva nepaspēs izsūkties caur skursteni (ja nav ievietota truba), bet vēlāk gan.
Arī skursteņa aizdegšanās ļoti iespējama. Truba- papildus drošība.

Bet vienalga man patīk Jotul krāsniņas- ne visu var mērīt naudā, vajag arī acīm tīkamas lietiņas!

Jurijs55    1 Kāpēc krāsnim neliek trubu skursteņī ? Krāsni arī taču kurinā dažādi, un kad mazā ugunī, dūmi nav ļoti karsti.

Jurijs1962Augums163      Give a dog bad name and hang it.....
Kurica - ne ptica, jotul - ne pečka ?
Vārds "Jotul", pieškirtais priekšmetam, pārvieto tā no kategorijas "krāsnis" citā kategorijā ?!

Jurijs1962Augums163      pārvieto to nevis krāsnis ar cieto kurināmo grupā, bet ko ? paskaidroiet lūdzu.

Lenita    1 Jurij, visefektīvāk kurināt ar četrkantīgajām skaidu briketēm- tās mēdz būt ļoti blīvas.
Aizverot gaisa padevi, tās turpina degšanas procesu, bet ne ar liesmu (kā kurai krāsniņai- var būt pavisam neliela liesmiņa, bet tad ātrāk izdeg), saglabājot siltumu un karstas ogles, piem., astoņas stundas, tad, atverot un ieliekot jaunas briketes, turpinās degšana.
(Ar malku to panākt gandrīz neiespējami).
Lūk, arī lēnā degšana.
Tādi procesi parastajām krāsnīm, šķiet, ka nav novērojami.

Jurijs55  3 1 23:46 Kāpēc krāsnī nesanāks lēna degšana ? - pietaisi gaisa padevi un būs lēna, tā i dara malku taupībai.
Vispār sanāc kaut kāda biznesu saruna : pieprasījums pēc trubām saruka, trubnieki neziņā kur likt savas trubas izdomājuši Jotul. :) Masonu roka saredzāma - brīnos kā modrais AivarsN to palaida garām, un pat uzķērās viņu viltībā. :))))))

taizelis22  2   Čuguna krāsniņas no mednieku un aitu ganu namiņiem noskatīja pirms 50g sacensībās pasprukušie padumju kalnu slēpotāji no Latvijas.Nav viņasdomātas pastāvīgai Kurināšanai,tāpat kā kamīns!

Jurijs55    2 Beidzot atminēts mīklainais milzīgu vidusslaiku ugunsgrēku celonis, kas postīja nost veselas pilsētas - skursteņos nebija iebaztas trubas !

multi      2018-10-23 20:07
Nepārspīlē, jotul arī maksā labu naudu (400+) un bleķa truba arī savus 20+ metrā, ja ņem siltināto, tad cena var sanākt pat 100+ metrā. Tad rēķini cik kopā sanāk pieslēgt jotulu... un vai tiešām ir 10:1
Ķieģeļi maksā 0.5eiro gabalā un māla maisījumsap 6 maisā, durtiņas no 50. Visgrūtākais atrast labu mūrnieku, kas nav aizceļojis kosmosā vai nav nodzēries...

Adelante    2 Jurijs55
Kā jau te daudzi rakstīja, ja liek jotulveidīgo krāsniņa, tad vecajam, parastajam ķieģeļu skurstenim "odere" (metāla truba pa iekšpusi) NEPIECIEŠAMA, jo lēni degot, gruzdot skurstenis aizaug ar melnu ķēpu, kas izspiežas caur ķieģeļiem, apmetumu, un arī krāsu, kas krāsota pēc skursteņa bojāšanas novēršanas.
Savu skursteni jaunībā sabojāju 1...2 ziemu laikā, lēni kurinot ķieģeļu krāsni (4os iekurināju ar malku, aizvēru durtiņas, šīberis pusvirus un prom darbos, ap 21iem, kad atgriezos, vēl bija mazas oglītes un istaba silta).

Jurijs55      21:13 Kas tieši noticis ar to skursteņi ?

vilks28      Ja pataisno skurstenī, tad vel tā ir puse bēdas, bet nekādā gadijumā nelaid viņu caur sildmūri, ja tev jau ir plīts. Tad ugunsgrēks būs 100%.Liek tāpēc , ka veidojas darva no lēnās gruzdēšanas. Ja grib lai darvas nebūtu ,tad jākurina uz pilnu klapi, bet tad pazūd tas krāsniņas jēga un pati krāsniņa ātri izdeg un tās aizsarg plāksnes un tas plauktiņš augšā, kas ir iekšā krāsniņā ir dārgi vismaz oriģinālam Jotul . Pērkot tāda veida "pečkas" pirms iegādes ir jāpakonsultējas ar vietējo skursteņslauķi .Tāds man tev būtu padoms.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu