Skurstenis (dūmvads)

skurstenis (dūmvads) foto attēls

Skurstenis (dūmvads) - jautājumi un diskusijas

Tek skurstenis (16)
Vai te nebūtu kāds speciālists apkures jomā?Kamēr mājā bija vecā apaļā krāsns skurstens netecēja,kad tā savu laiku nokalpoja,tika samūrēta plīts ar sildmūrīti(uz 3 cukām).Tagad pa skursteņa iekšpusi pil ūdens,kas sūcas arī cauri.Malka...
...skurstenis tek...skurstenis pil...vēl kādam tas saucās *rasaspunkts*....
Vislabāk jau nerunāt,ja sajēgas par kādu lietu nav,vismaz nenokļūsiet āksta lomā!
Jūs jau te pieraduši dažādas diagnozes viens otram pat labāk,kā Kašpirovski no tāluma pateikt,bet ja *skurstenis svīst*,tad pat DIVI sKašpirovski to skursteņa diagnozi no attāluma nepateiks-tas jāredz uz vietas.
ar kādu 90-95% pārliecību varu teikt, ka jaunā apkures iekārta skurstenim dod daudz vēsāku dūmu nekā iepriekšējā, tāpēc arī minētās problēmas. jo ķieģeļu skurstenim pēc definīcijas ir jādod siltāks dūms, tāpēc pārkrāsošana, jauns apmetums ir tikai acu aizmālēšanai uz laiku. teorētiski varbūt palīdzētu tā siltināšana, bet daudz drošāk un jēdzīgāk ir šinī gadījumā ielikt ņeržas oderi. izmaksās ap 200 latiem, bet atkritīs jebkāda kondensāta varbūtība. Interesanti kaa to piefiksee? Ja reiz kondensaats tad vienaa reizee varbuut glaaziite uudens kopaa salasaas. Bet pat caur puskiegeli biezu skursteni taapeec reaals uudens neizspiezaas! var liidzet skurstena siltumizoleshana beeninu dalaa. hmmm... reiz bij liidziiga probleema, vaina bij malkaa... taa tomeer nebij sausa un kurinaats tika reti... ··· Skurstenis (dūmvads): Tek skurstenis lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kur likt šīberi dūmvadam? (6)
Mazai malkas krasninai liksu 1,5m garu vertikalu metala dumvadu ar 90°likumu, ieeju skursteni. Kur vislabak ielikt šīberi ? Varbut lietderigi ir ielikt divus šīberus? Kur ielikt trubai reviziju?
Divi šīberi ir nevajadzīga greznība - pietiks ar vienu. Jo tuvāk skurstenim, jo labāk, lai laikā starp kurināšanām aukstais dūmvada posms mazāk dzesē telpu. Revīziju sarežģītāk, bet labāk likt līkumā vai tuvu tam, lai tiec ar birsti klāt gan vertikālajam, gan horizontālajam posmam. Protams, samērojot funkcionālo ar estētisko. Ja ievads tie´si skursteni tad vieta kur at1laujas ja tie´sais ievvads ja ar likumu tad p´ec likuma Liec 45 grādi un šīberi pirms līkuma. Ja normāla krāsniņa ar vilkmes un pieplūdes regulatoru,manuprāt, papildus atribūtika ir lieka.
Ar tik garu brīvo posmu izjaukt nebūs problēmu.
Protams,ja jūtami šķirbaina konstrukcija-jāliek,bet vietas izvēli nosaka estētiskas izjūtas...
Ja ir ilgdedzes kràsniña tad sìberi nevag vispàr. Un pèc noteikumiem ilgdedzes skursteñi ir jàoderè. ··· Skurstenis (dūmvads): Kur likt šīberi dūmvadam? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kāpēc pirtī krāsnij nav vilkmes? (9)
Pirts piebūvēta pie mājas. Pirts ārējā sienā skurstenis. Skurstenis 4m augsts. Mājai lēzenais jumts. Pirts piebūvēta pie zemākās sienas. Skurstenis nepārsniedz mājas augšējo kori.Pelni, sodrēji nevar būt, jo tikko uzbūvēts. No krāsns pa...
Par īsu skurstenis un par šauru cukas diametrs ,iespējams ka par tālu krāsniņa no skursteņa. Lai skurstenis vilktu vajadzīgs siltums! Ja dūmi pārāk atdzesēti, vai skursteņa sienas aukstas un siltie dūmi atdziestot veļās atpakaļ! Vajadzīga zem skursteņa vieta kur aizdedzināt papīru vai ko nopietnāku, lai iekustinātu dūmu plūsmu! Man darbnīcai krāsns arī nevilka,kamēr nepagarināju skursteni pāri korei. Skurstenim jābūt vismaz par 30cm augstāk par kori.Ja valdošie vēji nāk no kores puses, tad tie sit dūmus atpakaļ savādāk.Var skurstenim pieslēgt papildus piepūti no āra ar nelielas jaudas ventilatoru, kurš likvidēs pretspiedienu un skursteņa garums nebūs jāpalielina.Protams, ar vismaz 45 grādu pieslēgumu uz augšu. Tev tas skurstenis sanāk aizvējā, tādēļ arī nav vilkmes. ··· Skurstenis (dūmvads): Kāpēc pirtī krāsnij nav vilkmes? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Tek skurstenis (10)
Tek skurstenis. Pa visam spraugām istaba. Ko darīt?
...svīst...iekšā t pa mazu/skurstenī/... Caur ķieģeļiem arī lien tā darva ja jotul tipa krāsns. Jotulam vajag metāla oderētu skursteni. Kas tieši tek no skursteņa? skatoties kad tek,ja lietus laikā tad kāpt uz jumta un skatīties vai ap skursteni bleķis ir kārtībā. un vēl kas ir stāvu augstāk kaimiņi vai bēniņi? ··· Skurstenis (dūmvads): Tek skurstenis lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Dūmvadu tīrīšana. (8)
Varbūt kādam privātmājas īpašniekam bijusi nesen saskare. Cik maksā skursteņa tīrīšana. Vismaz aptuveni, cik jums izmaksāja. Mājai 1,5 stāvi vai 1 stāvs. 1 oderēts, otrs nē. Kur ņēmāt skursteņslauķus. Manējais pēdējā laikā obarzel,...
kurā pusē tad tas slauķis vajadzīgs???Man ir zināms Liepā pie Cēsīm,bet vispār var interesēties pie ugunsdzēsējiem,viņi sadarbojas,jo tikai sertficēti skursteņslauķi izsniedz apstiprinājumu par dūmvadu drošību. ...eh kas tie par expertiem-aizej tur,nezin kur,paņem to nezin ko?....ja būšu Latvijā pirms apkures sezonas,par labu expresso(labu),un pašceptām smalkmaizītēm iztīrīšu ,jo kam gan dzejniekam nauda,tik vēders Dievs visaugstākais....bet laba sirds un neatsaku,ja palūdz izpalīdzu... tiešām google nestrādā? http://www.skurstenslaukiem.lv/chimney-sweeper-list.html Nezinu kā ar skursteņslauķiem, bet ar citiem meistariem no tā, kas ir Google un realitātē, kā no Zemes līdz Mēnesim.
Atvainojos, ka tikai garāmejot, jo pašai ar šiem amatniekiem darīšana nav bijusi. Izskatās ka citiem arī nē:)
Ipašniece noķera skurstenslauķi no iela,darbiņš nav ilgi,15ls.Es murēju un remontu daudz skursteni dažāda vieta Rīga. www.skurstenlauki tīrišana cena.lv ··· Skurstenis (dūmvads): Dūmvadu tīrīšana. lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Skursteņa oderēšana (10)
Kā tas ir - izoderēt skursteni. Lai droši varētu kurināt ar Jotulu.
Skurstenis ir auksts , arī Jotul izejošie dūmi taupības režīmā ir ar diezgan zemu temperatūru . Rezultātā veidojas kondensāts = melna zupa kura tek ārā par visām iespējamām spraugām. Iesaku šim skurstenim vēl pieslēgt vismaz vienu parasto kurināmo vietu( Plīts , krāsns un tmll.) Vai nu tas ir blakus istabā , vai stāvu zemāk , vai augstāk. Tas arī izžāvēs skursteni no šī kondensāta un arī radīs labāku vilkmi . Piezvani cilvēkiem, kas ar to nodarbojas un viņi tev izoderēs...
Realitātē tas ir, ka tavam skurstenim ir pipec - lai viņu varētu droši ekspluatēt, tad viņu no iekšpuses vajag izoderēt - tam izmanto parasti vai nu ņeržu vai arī ir keramiskās caurules.
Skurstenī ievieto čaulu visā garumā, līdz ar to skurstenis tiek aizsargāts pret svīšanu utt Izoderēt skursteni tā klasiskajā izpratnē nozīmē izveidot dūmu kanālam gludu virsmu, to no iekšpuses plānā kārtiņā apmetot. Tas novērš dūma virpuļu veidošanos, uzlabojas vilkme un laikam arī sodrēji mazāk nosēžas.
TOTIEs, ja parastam mūrētam skursenim vēlas pievienot kādu no ilgās degšanas apkures sistēmām, vai vienkārši čūkstināt parasto krāsni, jāievieto čaula. Ir dažādas čaulas, un jauni moduļu skursteņi ar čaulām.
Normāla skursetņa dūmgāzes t jābūt 150 c. , tas nodrošina, ka skursteņa sieniņas nesvīdīs, nesajauksies ar sodrējiem un neveidos tā saucamo kreolītu, kas iesūcas ķieģeļu šuvēs un bojā skursteni.Netīrīts, ar kreolītu un sodrējiem, skurstenis var sākt degt un tiek sasniegtas augstas t,, kā rezultātā skurstenis var saplaisāt.
Ja skurstenis ir sliktā stāvoklī, viens no risinājumiem ir ievietot čaulu, ja to neizdara, tad 3-4 gadi un skurste im hana.
....bet padomā- ja skurstenis ir beigts- varbūt ir vērts padomāt par jauna būvēšanu...un tad komplektā ar visām piedevām....?! Drošiiba tomēr ir pirmais uz ko jāskatās....jeega štaukāt nez kādas oderes, ja skurstens iram jau caurspiidiigas...! ··· Skurstenis (dūmvads): Skursteņa oderēšana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ko darit ja plaisajis dūmvads? (8)
Mani piemeklejusi liela problema un nezinu ka tikt gala. dzivoju daudzzivoklu maja pirmaja stava. Viena jauka diena pie manis ierodas inspektore no uzgunsdzesibas parvaldes un parbauda apkures iekartu, j bijusas sudzibas no kaimina tresaja...
Tas dūmvada jautājums jau nav jārisina jums. Tas ir mājas apsaimniekotāja kompetencē, vai arī jārisina tam dzīvoklim, kura robežās ir plaisa. Ir jāsauc sertificēts būvinženieris, lai novērtē situāciju un nosaka, kas un kā darāms, ja vajadzīgs lielāks remonts, jātaisa projekts. Sliktāk būtu, ja par dūmvadu ir tikusi izmantota ventilācijas šahta, tādā gadījumā pat nezinu ko ieteikt. Ja dūmvadu būvēji Tu, jāremontē Tev, ja ne, tad kāda Tev daļa gar 3.stāvu? Kur problēma, veči mājā ir lai meklē ta to caurumu rokā un ķipina ciet!
Es tikai neiebraucu, kā var visai majai dūmvadu aizsleegt kaut kāda inspektorīte?...kā viņa- akmeņus skursteni sabēra, vai kā kaut kādu ūdenskrānu aizgrieza ciet?!
Tas jau ir atkarigs pa kurieni kaiminam nak dumi ieksa? Kur Tu dzīvo Dobeles novadā. ? Pagaidu variants elektrosilditājs. Kāda daudzdzīvokļu māja ? Ja mājā nav sākotnēji bijušas krāsnis, tad nē kādu variantu ( izņemot gāzi,vai skārda surstenis pie ārsienas) ··· Skurstenis (dūmvads): Ko darit ja plaisajis dūmvads? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Viensienu nerūsējošā tērauda dūmvadu montāža (ķieģeļu skursteņu oderēšana, metāla čaulas ievietošana (21)
Viensienu nerūsējošā tērauda dūmvadu montāža (ķieģeļu skursteņu oderēšana, metāla čaulas ievietošana)
Centrālapkures katls 50kw ,ievadīts ķieģeļu dūmvadā ar nerūsējošu čaulu (oderēts),māja-2st. Ātri aizaug skursteņa augšējā daļa, rodas piedūmojums augšējā stāva istabās. Ko darīt? Ilgtermiņā šādu variantu neiesaku! Ieteiktu keramisko dūmvadu. A kapēc bleka odere ir slikta. Liec tik to čaulu un miers. Es arī nākošnedēļ taisos likt un tieši Saulkrastos . Lielu problēmu neredzu , protams , ar svešām rokām . KERamiskais dūmvads ir dārgāks, parasta matematika. Visus pričendaļus taisos pirkt Artilērijas ielā, var būt atradi kur lētāk? ··· Skurstenis (dūmvads): Viensienu nerūsējošā tērauda... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Cik garai jābūt oderei virs skursteņa augšmalas? (5)
Meistars ielika skurstenī oderi -tagad tā vējainā laikā tā labi gaudo un rēgojas augšā kādus 20 cm.vai tā ir jābūt?
Var būt garāka čaula. Nezinu gan vai jābūt garākai.Vismaz manas mājas skursteņiem nekas lauka nerēgojas. Piekrītu teodorai. Viņas bildē gan nav tas labākais risinājums skursteņa galam Tā nav problēma, ja nepatīk, griez nost, bet neiesaku, nav zināma jumta konfigurācija, attālums līdz korei u.c. vilkmi ierobežojoši faktori. 20 cm , tas nav nekas, labāk , nekā būtu par īsu,jo tad nodarvojas pats skurstenis. ··· Skurstenis (dūmvads): Cik garai jābūt oderei virs... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Sodrēju smaka no krāsns to nekurinot (3)
Jotul krāsniņu nekurinām, bet nāk sodrēju smaka istabā, kāpēc tā varētu būt un ko tur var darīt?
Pieveers uzmaniibu vai shii paraadiba ir iipashi izteita briizhos, kad straadaa virtuves vai sanmezgla (vai abas) nosuuces. Ja logi un durvis ir gana bliivi aiztaisiiti, tad caur krasni rauj iekshaa gaisu, pat oie aizveerta shiibera. Risinaajums - organizeet gaisa piepluudi telpai. ...mitrums- kondensāts...nedažuvusi malciņa... šīberi vaļā, durtiņas nedaudz pavērtas, iztīri pelnus, ieliec sausu malku, lai ātrāk uzsūc mitrumu un varbūt jāpadomā par jumtiņu skurstenim. ··· Skurstenis (dūmvads): Sodrēju smaka no krāsns to... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu