Sūce metāla centrālapkures katlam. Vai iespējams metināt?

Katlam 8 gadi.Sūce pelnu restīšu līmenī no mugurpuses.Katls Termomax 10 kw.
Vai ir iespējams labot, kādi ieteikumi?

JurisK    1 Droshi vien, ka var, tik, iespeejams, metaals tur ir ´´izsvilis cauri´´ un sametinaat nevarees. Vajaga labu metinaataaju - lai paskataas, iespeejams var ielaapu lielaaku uzmetinaat. Bet, visdriizaak, kraaj naudu jaunam - shitiem kalposhanas laiks nevareetu buut iipashi ilgaaks par tiem 8 gadiem - paskatiijos bildees - plaans metaals izskataas.

euromens    1 atrodi caurumu un metini ciet...viss atkarīgs no kā caurums radies...ja izrūsējis, tad nav jēgas laiku tērēt

anis    1 Diez vai perspektīvā tas būs vienīgais caurums... Ja materiāls saprotams ,var mēģināt metināt.
Esmu lodējis arī ar mīkstlodi-saudzīgāk. Avārijas brīdī var izlīdzēties arī ar koka/dzelzs tapiņu...

amorabulta69    2 sametini defektu un piemetini metala plaksni no arpuses tur kur ir defekts...

AivarsN    5 Kas tie tagad par katliem? Manam leišu čugunniekam nākamgad apaļa 60 gadu jubileja.😀

cilveeks      Lētāk nomainīt.

ssskeptike    2 Aivars N - nesaki hop ;) mūsmājās 60-to gadu leišu katls pirms pāris gadiem kādā ļaunumu nesološā ziemas vakarā padeva sīcošu skaņu, kurai netika pievērsta pienācīga uzmanība. Apm pēc 10 min atskanēja sprādziens. viena iekšējā sekcija atgāja vaļā. Krāsnij apm 55 gadu darba mūžs.. iedomājies uz pilnu klapi kuroša krāsns, kurā no iekšpuses sāk plūst viss ūdens no sistēmas, pelni, tvaiki - tas bija iespaidīgi :D
negribu būt nelaimes piesaucēja, vnk pieredze. esi uzmanīgs ar lielīšanos, bet kas svarīgāks - esi uzmanīgs ja sadzirdi aizdomīgus trokšņus. Plīsuma priekšvēstnesis bija apm 10 minūtes sīcošs troksnis, kad, acīmredzot, sūce bija pavisam neliela un iespējams labojama.

Stokholma      Nevar metinaat!Iesaku ielikt jaunu!

sandra111    4 savulaik bija vietejo meistaru pastaisits apkures katls.saka sulot tiesi suves vieta,,,
puikas nonema nost no sistemas,sametinaja suvi un vel pargaja pari aizdomigam vietam,iemetinaja kautkadu vel plati ieksa ,lai liesma nav tik liela.
katls vel ilgi kalpotu,bet velejos vizuali skaistaku, tapec pec kadiem paris gadiem nomainiju pret viadrusu. veco atdevu kaiminu kundzei,ta vel ilgi bija prieciga un pateiciga.
ja var atrast istus viriesus,nevis tuksu salmu kulejus un bagatnieku telotajus-es metinatu.

av2    2 ja var tikt klaat tai vietai, nav izruseejis baigi, kur jaametina , protams, ka var metinaat.

rihtigais    3 Man katlam sūce bija radusies metālā poras veidā. Izurbu caurumu, iegriezu vītni un ieskrūvēju skrūvi ar šaibu uz kuras uzliku blīvējošu šaibu. Viss Ok!

trakais_puika_28      protams ka var metinat

Edg    1 ssskeptikei var teikti tikai vienu, kurināt ari vajag ar galvu. Ja tev kas tu "sprāga" tad visdrīzāk tas notika citu iemeslu dēļ un nevis dēl vecuma.
Es biedram teiktu tā, ja situācija dikti spiedīga, meklē kas sametina. Tik ūdens gan vispirms jāizlaiž citādi sūdu būs vēl vairāk. Bet kā viens biedrs te minēja tavējam plāns metāls un visdrīzāk taisīts no metāla ar augstu oglekļa saturu, nepiemērots dotajam pielietojumam. Plus vēl metināts visdrīzāk tiks ar širpotreba elektrodiem, un tā ir garantija ka tās šuves ar nekalpos pārāk ilgi.
Tāpēc sāc gatavoties jaunam katlam, ieteiktu čuguna. Varbūt dārgāks, bet drošāks un kalpos labāk.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu