Kā kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā?

Kur var atrast instrukciju kā pareizi kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā?
Vēlos uzzināt - kā jākurina centrālapkures katls ar malku? Vai jāčūkstina , lai radiatori knapi silti vai pareizāk uzdzīt siltumu un tad to uzturēt?

abols23  4   Apkures katlam ir jāstrādā ar paredzēto jaudu,tas ir,jākurās maksimāli,lai radiātoros sasniegtu +45...+55 grādus,augstāk nē!Kad ir sasniegta šī temperatūra radiātoros,tad kurina krāsni mazāku jaudu,lai uzturētu +45....+55 grādus vai arī zemāku temp.par uzrādīto.

irgo      Kā ir pareizi tas ir garš stāsts , bet čūkstināt gan nedrīkst !

ledusskapis  1   Kada tipa katls, ? mans ieteikums butu , labak uzaicini specialistu kurs visu noregules un sniegs konsultaciju tiesi par konkreto gadijumu,, ir daudz aspektu kuri jaizverte, radiatoru skaits un tilpums, majas apjoms, apkures sistemas izvietojums u.c.

lazdarr       foto Tad ta spečuki! Ar auto visi nez kapē cenšas braukt ar dzinēja t* 90*...un ziemā aizklāj autopriekšu, lai siltums turas. Varbūt ar 45* arī varētu? Ko a, fiziķi ķīmiķi???
Malkai jādeg ar pietiekamu gaisa klātbūtni. To regulē ar aizbīdni- kā krāsnīm senāk- tur augšā. Tagad aiz katla izejas- tā šībere DAUDZ ietekmē, protams arī gaisa atvere kurtuvē apakšā. Var arī uz pilnu klapi, ka pagales rauj skurstenī. Normāli būs pašam izvēlēties sadegšanas ātrumu kurtuvē. Ātri piešausies, kā labāk. Tāda ilgdegšana IR PILNĪGAS BLĒŅAS.

joens      Šodien tie katli dažādi un katram sava pieeja kurināšanai. Ir tradicionālie, ir ilglēndegšanai utt.

lazdarr    4 ilglēndegšana ir DEMAGOĢIJA -joens.

jollyroger    4 Katlam vislabāk darboties ar nominālo jaudu, pie temperatūras 80-85 grādi. Tālāk jālieto akkumulators un 3 gaitas vārsts.

vilks28    2 Kāds katls? Visus ne zemāk par 60 vēlams.

estepat    2 Iekurinot, saliek smalkāku malku, bet kad 60 grādi sasniegti katlā un 20 grādi istabā, tad piemet rupjākas pagales, vai saliek blīvāk rupjākās pieejamās, lai ilgāk deg un uztur temperatūru! Ir labi, ja ir tāds liels 120-150 litru ūdensboileris, kam cauri iet ūdeni sildoša apkures caurule, un/vai speciāla papildus sildāma ~pustonnīga tvertne apkures sistēmā, lai visu nakti siltums ziemā, sala laikā turas, ja uzsilda tvertni līdz 70 grādiem, un sūknis turpina cirkulāciju sistēmā līdz pusnakts/pusrīta paču-raitim, vai pat kaut līdz rītam. Gruzdināt gan nevajag- tad nenooksidēta CO gāze iziet (pa dumjo-muļķīgi) pa skursteni un bezjēgā piesārņo gaisu. Vajag aizvirināmajai durtiņai būt ne līdz galam aizvērtai- ar mazu spraudziņu, lai neliels gaisa daudzums- kā ar turbopūti- no priekšas apakšas- lielā ātrumā tiktu iesūkts ar dūmeņa dūmu, pacelšanās rezultātā, radušos vilkmi! Bet nevajag arī turēt aizviru 100% vaļā, jo tad dūmenī aizplūst ne tikai dūmi, kuriem pa skursteni jāpaceļas, lai radītu vilkmi, un neizbēgamais siltuma zudums, kurš dūmeni uztur sausu, bet arī tas siltums, ko varētu noturēt krāsnī! Lai maximāls siltums, no minimāla kurināmā patēriņa

lazdarr  1   ...kad 60 grādi sasniegti katlā un 20 grādi istabā....
Tev tā termostats ierīkots? Kaut kā nesaderīgi tie cipari.

estepat      :)lazdarr! Varu ciparu saderību izteikt tādā līdzībā- lai uzturētu optimālo vieglā 1,95L benzīn-gāzes auto ātrumu 90km/h uz starppilsētas ceļa- pietiek ar pieslēgtu piekto pārnesumu uzturēt dzinējā ~2500apgr./min, bet lai no 0 tiktu līdz 90km/h- tikai ar 2500apgriezieniem vien- nu būs dikti ilgi, ja vispār būs...;) Tāpat, lai tikai pusstundas laikā ar viadrus katlu no 17grādiem tiktu līdz 22grādiem sešās telpās + paralēli pasildīt arī izslēgtu dražice 120L ūdens (arī elektriski sildāmi) boileri- ar 40 grādiem katlā- būs dikti ilgi un garlaicīgi gaidīt- kad istabā būs 20grādi, un tad varēs- atlaist gāzi nē, bet tikai uzturēt katlā vajadzīgo siltumu- loģiski, ka ja dzīvoklī visām mēbelēm un gaisam jau ir 23grādu temperatūra, tad katlā pietiek ar 33grādiem, jo uzsildīt neko vairāk nevajag, vajag tikai kompensēt siltuma zudumus caur logiem, sienām, griestiem, ja ir korķa grīda...;)

lazdarr      Nu nezinu nezinu- te daudzi teica, ka katlā ir jābūt ~90*, es arī par to! vien tad pašattīrās no sodrējiem. Un 30* katlā ar ieslēgtu cirkulāru ir aplami. man gan liekas, ka ar Viadrusu no 17* katlā, un istabās ap 16*, tad līdz 20*++ istabās, un boileri, pietiks ar 1,5 stundām, ka vārīsies viss...Ja vien tas katliņš nav sērkociņkastītes lielumā. Ja kas, es žarīju ar cietkoksnes atgriezumiem-viss tīrs un balts..

estepat    1 :(lietderības koeficients ir tuvāks 100%, ja dzesētāja temperatūra ir ļoti zema, bet ja telpā vajag 22grādus, tad dzesētāja- ūdens- temperatūra reti kad būs zem 44grādiem... es pārsvarā kurinu ar bezmaksas ´satriektiem´/zāģētiem betonformu-finieriem, šaurākos no kuriem var saskaldīt- karatē variantā- ar poļu garo tēšamcirvi, bet platākiem vajag pobedīta ripas, kuras kaut ko maksā+ transports maksā= ļoti lēti, bet ekoloģiski ne tik tīri, kā ar apses´cara´ malku- bez sodrējiem...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu