Trokšņo apkures katls

Malkas plītī ir iebūvēts apkures katls, kādu laiku atpakaļ tīrot pelnus vienā stūrī tie bija nedaudz mitri tagad jau lielākā platībā pelni ir mitri. kurinot ir jocīga skaņa tāda kā burbuļojoša vai klukstoša. par ko tas varētu liecināt? ka ir sūce ir skaidrs, kas tā par skaņu un cik ilgi katls var izvilkt?

ival19621962    1 iztiirit duumvadu un pieejosho gaisa vadu, ja burbulj...nemet vairs pagales

Dzhaz      Vispār,ja no tehniskā viedokļa,ja katls trokšņo,tas darbojās un pilda savas funkcijas! Ja būtu palicis galīgi kluss,tad ir jauztraucas!

HOUSE    5 Nu kur vēl stulbākus komentārus izlasīt... Tvertne, kurā tiek karsēts ūdens ir caura, tādēļ arī pelni slapji. Kurinot nenotiek pietiekama ūdens cirkulācija un tas tvertnē sāk vārīties, vai kā labāk patīk, trokšņot, burbuļot, plēst tvertni un visu to čudo sistēmu.
Ko darīt? Steidzīgi iztukšot sistēmu no ūdens un mainīt tvertni. Ir kāda spiediena tvertne, vai pārspiediena vārsts?

Edg    2 Neko jau neesi tuvāk pateicis par savu apkuri. Tiesa spriežot pēc apraksta tev ir vaļēja sistēma, pieļauju ka pat uz pašcirkulāciju. Ja būtu slēgta, tad pa to sūci nāktu ar spiedienu un skaņa būtu vairāk kā šņākšana un sīkšana. Burbuļo parasti ja rodas tvaika burbuļi kādā vietā un neiet lāgā prom. Izdedzis būs tavs brīnums jo visdrīzāk tajā vietā kur sūce materials ir palicis plāns, radusies plaisa. Gaidi niagāras ūdenskritumu plītī, līdz tam visdrīzāk vairs nav tālu. Plānajā vietā temperatūra ir augstāka, ūdens tur karstāks, straujāk tvaiko un arī atlikušais materiāls nolietojas ātrāk. Ja tas tev paštaisīts katls tad visdrīzāk taisītājs nav visu labi līdz galam izdarījis. Ja pirkts veikalā rūpnieciskais katls, tad varbūt problēma ar līmeni.

bonifacijs      Tie trokssnni no taa ka uudens uuzvaaraas un rodaas tvaiks,nenotiek cirkulaacija,maini katlu.

volviks  1 1 Izaardi katlu un vainu atradiisi!Mana diagnoze-SUUCE!!!

Mavs      Nu katls ar laiku izdeg. Ja tas noticis pa 4 gadiem - tad ir bijis slikts katls. Man izvilka 10 gadus.

Zulu    1 Labdien! Pēc aprakstītās situācijas var spriest, ka troksnis rodas vietā, kur apkures caurulei ir plaisa krāsnī. Plaisas vietā karstumā kurināšanas laikā tiek "iespiests" gaiss, kurš kopā ar ūdeni veido tvaiku. Par cik tvaikam un ūdenim ir dažāda molekulārā struktūra tie "kaujas" radot troksni-borbuļošanu, sīkšanu, dažkārt kompresijas klaudzieni. Tēraudam ar laiku karsējot izdeg ogleklis un tas palier trausls līdzīgi kā stikls. Apkurse katls jāremontē/jāmaina!

008    2 Ja katls darbojas uz pašteci, tad trokšņi liecina par to, ka ir aizvārījies (aizkaļķojies) katls vai caurules - apgrūtināta ūdens cirkulācija.

Tas varētu būt pat bīstami, jo veidojas liels spiediens.
Ieteiktu veikt rūpīgu pārbaudi, pirms lietot tālāk! ;)

Buks15      Apkures katls ir savu nokalpojis.Par to liecina-
1.Sūce
2.Trokšņi, kuri liecina par katla cauruļu aizkaļķošanos.
Kaļķakmens rodas no latvjas kvalitatīvā ūdens. Savā apkures sistēmā nekad necenšos mainīt ūdeni. Ūdens tiek papildināts tikai nepieciešamības gadījumā

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu