Kā apstrādāt lapegles dēļu grīdu - lakot, eļļot?

Ja eļļot pēc slīpēšanas jaunu lapegles dēļu grīdu,ar ko?
Nepieciešama pēc iespējas noturīgāka grīda.Linsēklu eļļu, parketa vasku,lineļļu, kokdarvas lineļļas krāsa.
Ja lakot ar ko? It kā vislabākā laka-Kiilto-Opal, varbūt ir kāda cita?

Ronis26 (2015-09-08 16:46)    1 Ja grīda tiks lietota regulāri :) ,tad iesaku lakot .
Parketu Nams (uz Brīvības ielas)...tur bij laba vācu divkomponenta laka (profesionālā)....

Ar eļļotajām grīdām vairāk problēmas: pietiekami bieži jāatjauno aizsargkārta+ieteicams kopt ar speciālu mazgāšanas līdzekli (ar naF lēts prieks) ;)

neko (2015-09-08 18:12)    1 Vaskot ar speciālo vasku. Kalpo daudz ilgāk kā jebkura laka, bet padārgi ~ 100 EUR litrā. Toties pēc tam bez īpašas kopšanas turas gadus 3-4.

lode (2015-09-08 19:45)      Es par visu dabisko un žmogas mani par žizņi ir tracinājuši, tā kā......NEKO variants vai eļļot-ar BIO eļļu, protams :-)

Edg (2015-09-08 20:37)    1 Lapegles dēļõu grīda - skaisti izskatās, bet tas ir viss vissliktākais grīdas materiāls. Ja ir 100% dabīgi dēļi, bez kādas "modernas" figņas, tad esi gatavs ka tie dēļi staigās visu kalpošanas laiku. Te būs šķirbas, te to nebūs. Un tas viss neatkarīgi no materiāla ko klāsi virsū. Tur nekas nelīdz. Koksnes tehnologiem ir tāds jēdziens kā koka miršanas laiks. Tas ir kad koks dabīgi ir sasniedzis tādu stāvokli kad koka šūnas ir pārstājušas dzīvot. Nu no sugas ir atkarīgs, dažaiem tas ir gads vai pāris. Cietākiem kokiem vairāk, bet lapeglei tur ir kādi gadi 15 ja ne vairāk.
Izvairīties no šāda stāvokļa var uzliekot līmēto lapegles parketu, tas ir lapegles finieris ir uzlīmēts uz cita inertāka materiāla. Bet tās jau ir modernās figņas un nav no tīra materiāla.

Līdzīgi jautājumi
Flizes uz koka gridas (15 atbildes)Atjaunotas delu gridas labosana (10 atbildes)Laka kura aizpilda spraugas grida?! (5 atbildes)Gridas remonts (9 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu