Atjaunotas dēļu grīdas labošana

Dzīvoklī atjaunota vecā dēļu grīda, krāsa, noņemta, dēļi nolakoti. Pagājuši kādi gadi- laka arī vietumis nolupusi, izstaigājusies. Ko darīt? Atkal saukt dārgos slīpētājus?

dolce_no_pasaran (2009-03-15 09:39)      var neko nedarīt. var saukt dārgos, var saukt lētos, var iznomāt aparātu un slīpēt pats...karoč, iespēju daudz!

pavians (2009-03-15 09:44)      variants viens var grīdu viegli uzlīpēt un nolakot pa jaunu tā teikt atsvaidzināt.
otrs variants slīpē visu laku nost un uz dēļiem klāj virsū eļļu Syntecco kas ir uz sveķu bāzes,un tad atkritīs daudzas problēmas kas ir ar lakotu grīdu :)

edmunds (2009-03-15 10:51)      ar ellu paarklaata griida ir siltaaka un neluup :)

Kamija (2009-03-15 11:03)      eļļu ieteicam likt jaunai grīdai, veco labāk atjaunot un pārlakot...

lai būtu labi ir jānoslīpē visa vecā kārta nost & tad jālako par jaunu, citu iespēju nav ;) kaut ko drusku paslīpējot būs pleķi & neglīti izskatīsies...

ja izdodas visu telpu atbrīvot noņemt grīdlīstes un izslīpēt kā jaunu, tad protams labāk eļļot, bet veceia grīdai ir tā saucamie caurumi, kurus ir jāaizšpaktelē un tad nu labojumi tomēr labāk izskatās komplektā ar laku :)

pati pagājušajā vasarā pārlakoju un izpētīju par lakām & eļļām, manā gadījumā labāk bija lakot...

garaamejoshais (2009-03-15 14:18)      Nu principaa par 100% var piekrist dolchem

edmunds (2009-03-15 14:26)      naakosreiz, ja lakosi, klaaj 2 vai 3 kaartas vairaak lakas tajaos rajonos kuri izstaigaajaas - tad daudz retaak buus japaarlako un arii izdeviigaak sanaak.

tiritomba (2009-03-16 08:55)      pag, man šķiet, ka es savējo grīdu lakoju ļoti plānās kārtās, bet 3-4 kārtas pavisam noteikti. nu jau 4 gadi pagājuši, pat nebija ienākusi doma prātā, kā šī varētu dilt.

scoufield (2009-03-16 19:58)      Labas grīdas pamatā ir kvalitatīvs materiāls un kvalitatīvi, tehnoloģiski pareizi izpildīts darbs!! Lakas jāizvēlas atbilstoši slodzei. Jūsu gadījumā mājas slodzei. Var izvēlēties stiprākas lakas, bet...jā, laka iespējams nenodils arī pēc 15 gadiem, tomēr pēc ~4-6gadiem tā tāpat paliks vizuāli nepievilcīga lielākas slodzes vietās(skrāpējumi, neliels nodilums utt.). Es ieteiktu izvēlēties laku kas domāta mājas slodzēm. Un pie pareizas lietošanas un kopšanas, normāli būtu jābūt, ka laka kalpo 3-6gadi. Pašiem ar būtu patīkamāk pēc kaut kāda laika tomēr to atjaunot, ja izskats un svaiguma sajūta ir svarīga. Atjaunošana notiek veco lakas kārtu nomatē(pulējamo vai ko tamlīdzīgu) un uzklāj jauno lakas kārtu. Atjaunošana ieteicama 2-3 ciklus. Pēc tam gan vēlams grīdu jau slīpēt līdz kokam un klāt pa jaunu 2-3 lakas kārtas(pareizi būtu 2 kārtas, bet iespējams kāds lakas ražotājs domā savādāk).
Darbs! Pašlaik cenas par darbu ir ļoti interesantas(ar krīzi tās kļuvušas lētākas). Bet jāatcerās, ne vienmēr lētākais ir arī kvalitatīvākais! Svarīgi, lai meistars ievēro tehnoloģiju ko izstrādājis lakas ražotājs. Piemēram, populārākais lakas uzklāšanas veids ir ar rullīti...hmmm, bet ar kādu rullīti??? Ne visas lakas var uzklāt ar jebkādu rullīti!! Lielākai daļai laku ražotāji iesaka no sākuma lietot grunti, kas paredzēts tieši tai lakai!!! Laika posms uzklāšanai starp abām lakām, telpas temperatūra, gaisa mitrums...utt!! Jā...un rokām ar jābūt "savās vietās":) ....apgalvojums par lakas uzklāšanas biezumu vietās kur vairāk staigā - ir pilnīgi aplams!!!!!
Ja Jūs paši negrasāties veikt to darbu, noteikti ieteiktu no sākuma atrast kas to darbu darīs un jau ar meistariem saskaņot materiālu(laku) ko izmantosiet! Pretējā gadījumā var rastie

scoufield (2009-03-16 20:02)      ...pretējā gadījumā var rasties situācija, kad meistars varētu būt nekompetents darba izpildei! Īsāk sakot, katrs sīkums ir svarīgs!!!
Veiksmi!:)

kurbulis (2009-04-20 21:11)      slīpēšana- tagad ir reālipa lēto- no 2 ls/m2,

laba ellja ar svekjiem
www.amberwood.lv

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu