Laka kura aizpilda spraugas grīdā?!

Ir doma taisīt kamīntelpā pie pirts grīdu no veciem kokmateriāliem, ēvelēt un salīmēt kopā lielākos gabalos, tad uz pusspundi. Tā kā kokmateriāli ir veci tad tiem ir dažādas plaisas, bedrītes, iespiedumi, zaru vietas u.t.t. "traumas", ar špahteli ņemties negribas, smukāk būtu aizpildīt tukšumus ar laku - kādu laku izvēlēties lai aizlīdzinātu ciet, aizpildītu plaisas, salaidumus un visu pārējo. Esmu dzirdējis ka tādas esot, klājot tās pat ar gumijas špahteļlāpstiņu, bet man nav ne jausmas kā tās lakas sauc, kur tādas meklēt un cik aptuveni maksā.

jau iepriekš paldies par palīdzību, ceru ka tāda sekos.

fokapirmais      Sveiks. Uz pusspundi neko likt nevajag ,katrs vairogs strādās atsevišķi. Jālieto pilnas spundes,kā grīdas dēļiem, vai grope- iedzītnis savienojums,ko vieglāk no rokas pagatavot. Diemzēl par lakām neko precīzu nepateikšu; taču lakai ir sedzoša un aizsargājoša fukcija, spakteļmasām aizpildoša un virsmas izlīdzinoša. ja vēlas eksperimentēt tad lakai manuprāt būtu jābūt ar cietinātāju, tad verētu mēģināt jaukt špakteļmasu uz šis lakas bāzes,bet tie jau ir eksperimenti. Vieglāk ie piemeklēt atbistošu koksnes spakteļmasu jau gatavu veikalos.

008    4 Ar to špaktelēšanu man nekas labs nav sanācis..... Man ir noslīpēti pēc tam špaktelēti un pēc tam lakoti priedes dēļi.

Koks staigā/elpo gadalaikiem mainoties un arī spraugas starp dēļiem paliek lielākas un mazākas. Finālā cietā špaktele sāk sadrupt.... un tāpat parādās spraugas.

Esot elastīgās špakteles, kas staigā koka dēļiem līdzi, bet tādu nevar lakot - tikai eļļot / vaskot.

Tā kā šis process veicams gana regulāri, no šāda risinājuma atteicos.

Saskrūvē dēļus, noslīpē un tad ar beici ietonē , nolako un gar spraugām un salaiduma vietām neliecies ne zinis! ;)

Par lakām, ko klāj ar špakteļlāpstu nezinu. Esmu mēģinājis uz epoksīdsvēķiem bāzētu caurspīdīgu maisījumu - ražo MAPEI, bet tos parasti klāj uz betona un ir noturīgs pret nodilumu.

irgo    1 Ja liec no veciem dēļiem tad tas nozīmē to ka gribi tā teikt "vecuma smeķi".... un kur tad senatnē bija grīdas bez spraugām? Kā kaut kur bija rakstīts tad grīdai spraugas špaktelēja ciet tikai līdz tam laikam kamēr nebija izgudrots putekļsūcējs ... tagad kad ir putekļsūcējs spraugas neko netraucē ....man tā domāt.

devini_krekli    1 man arī to pašu teica - necepies (teica) - šķirbas var palikt, pat izskatās krutāk

Trampedahs  1 1 Ja kas, patika Abšlifā (uz Čakenes pretī Ziedoņdārzam) špaktele, ko jauc ar slīpēšanas skaidām. Vispaz pašam sanāca perfekti - tonis sakrīt, špaktele ļauj brīvu vietu dēļiem pakustēties pastaigāties cik jau vajag, un man šķiet, ka varēja to arī lakot (es eļļoju) It kā padārga, bet uz kopējā remontu fona nekas tāds. Ja pacietības nav, var neņemt ūdens bāzēto, bet ātri žūstošo. Tikai tas, ka to ar jāpārslīpē 2015-10-14

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu