Grīdas lakošana

grīdas lakošana foto attēls

Grīdas lakošana - jautājumi un diskusijas

Lakot dēļus ar laku uz eļlas bāzes? (2)
Esmu dzirdējusi, ka labs variants ir lakot dēļu grīdu ar vecā tipa laku uz eļļas bāzes, grīda pēc tam esot īpaši izturīga, arī skrambas nerodas tik ātri, kalpo vismaz 10 gadus. Kā to pareizi var izdarīt un kur var iegādāties tāda tipa...
Vecā tipa eļļas laka ir stipri nenoteikti. Godīgi nezinu ,kas ar to domāts, vai laka uz pentaftālsveķu bāzes, ,vai poliuretāna. .Bet tas galu galā nav svarīgi. Jaunās modernās lakas ir ar daudz lielāku nodilumizturību un arī cenu. Ja vēl ekoloģiskāsuz ūdens bāzes tad cena vēl lielāka. Skaista grīda iznāk arī apstra´dājot ar linneļļu , bet tur ir nepieciešamas iemaņas( patiesībā labi grīdu nolakot vai noeļlot vajag mācēt, sev varbūt mēģinātu ,bet citam nekad). Vēl paskaties līdzīgos jautājumos tur ir atbilde. un vēl šos materiālus labāk meklēt speciālizētos veikalos,arī konsultāciju, Depo, Kuršos, Krūzās utt nevienmēr krāsu pārdevēji ir zinoši. Vēl protams vajag izlasīt kas uz bundžiņas rakstīts. Nu ,bij no skandināviem (padārga) jahtu laka ;)
Ar nav zemē metams variants (gan nodilum,gan karstum un mitrum noturība)...bet dārgs !
··· Grīdas lakošana: Lakot dēļus ar laku uz eļlas... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kā apstrādāt lapegles dēļu grīdu - lakot, eļļot? (4)
Ja eļļot pēc slīpēšanas jaunu lapegles dēļu grīdu,ar ko? Nepieciešama pēc iespējas noturīgāka grīda.Linsēklu eļļu, parketa vasku,lineļļu, kokdarvas lineļļas krāsa. Ja lakot ar ko? It kā vislabākā laka-Kiilto-Opal, varbūt ir kāda cita?
Ja grīda tiks lietota regulāri :) ,tad iesaku lakot .
Parketu Nams (uz Brīvības ielas)...tur bij laba vācu divkomponenta laka (profesionālā)....

Ar eļļotajām grīdām vairāk problēmas: pietiekami bieži jāatjauno aizsargkārta+ieteicams kopt ar speciālu mazgāšanas līdzekli (ar naF lēts prieks) ;)
Vaskot ar speciālo vasku. Kalpo daudz ilgāk kā jebkura laka, bet padārgi ~ 100 EUR litrā. Toties pēc tam bez īpašas kopšanas turas gadus 3-4. Lapegles dēļõu grīda - skaisti izskatās, bet tas ir viss vissliktākais grīdas materiāls. Ja ir 100% dabīgi dēļi, bez kādas "modernas" figņas, tad esi gatavs ka tie dēļi staigās visu kalpošanas laiku. Te būs šķirbas, te to nebūs. Un tas viss neatkarīgi no materiāla ko klāsi virsū. Tur nekas nelīdz. Koksnes tehnologiem ir tāds jēdziens kā koka miršanas laiks. Tas ir kad koks dabīgi ir sasniedzis tādu stāvokli kad koka šūnas ir pārstājušas dzīvot. Nu no sugas ir atkarīgs, dažaiem tas ir gads vai pāris. Cietākiem kokiem vairāk, bet lapeglei tur ir kādi gadi 15 ja ne vairāk.
Izvairīties no šāda stāvokļa var uzliekot līmēto lapegles parketu, tas ir lapegles finieris ir uzlīmēts uz cita inertāka materiāla. Bet tās jau ir modernās figņas un nav no tīra materiāla.
Es par visu dabisko un žmogas mani par žizņi ir tracinājuši, tā kā......NEKO variants vai eļļot-ar BIO eļļu, protams :-) ··· Grīdas lakošana: Kā apstrādāt lapegles dēļu... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu