Cik ilgi tur siltumu mazās Jotul kamīnkrāsniņas?

Tā kā man dzīvoklī (30 m2) ir sabrukusi krāsns, ir doma uzlikt mazo kamīnkrāsniņu, bet mani draudzenes baida, ka viņas ātri atdziest un tas nav nopietni. Vai tiešām ziemas vakarā iekurinot, no rīta istabā ir aukstums?
Varbūt turpināt sildīties ar elektriskajiem sildītājiem? ko darīt?

fokapirmais  2 1 Krāsniņa normāla , bet prasa arī ieguldījumus skursteņa pārbūvē. Vēsas dūmgāzes noved pie darvas izsvīdumiem uz skursteņa sienas apkurināmās telpās un to pašu bēniņos un virs jumta, kur ar sala un nokrišniem palīdzību skurtenis paātrināti sadrūp.

Domino6  2 2 Laukos Jotul kamīns apsilda 82 m2, pat -30 grādos! Tikai malka pašai jānes un pelni jāgrābj :)
Katram savs.

fokapirmais      Visas ilgispēlējošās metāla krāsniņas ir ar līdzīgu blakni.Nezinu , kas Tev par krāsni,bet pats iespējams meklētu meistaru krāsns pārmūrēšanai. Bet labāka padoma sniegšanai būtu jāredz uz vietas.

kapuchiino    1 Man jau šķiet, ka tomēr krietni ātrāk atdziest par mūrētu krāsni. Viena paziņa šovasar tieši Jotul vietā uzmūrēja. Tagad siltums turoties krietni ilgāk un nav arī pastāvīgi jākurina - mazāk malkas un rūpju...

taizelis22  2   Sildiitaaji ar gaazes baloniem domaati kafejniicu terasu daljeejai apsildei piegaldinjiem.Taapat kaa elektriskie nav leeti un nopietni.Jotul jaabuut tuvu skurstenim.

dogville  1 2 Tad,kad pieshaujas pie kurinaashanas(jo taa ir pavisam cita opera,saliidzinot ar parasto kraasni),kuras un arii silda 4-6 stndas,kad pilnu piekraamee.Man mazaa dziivokliitii tad bija "tashkenta":))Paareejais atkariigs no taa cik ilgi dziivoklis tur to siltumu.Veel pluss,ka silts paliek uzreiz peec iekurshanas.

MaryClaire  2 1 tas nav nopietni ...

Lucy  5   Ir ja vienai paziņai rančo ta mazā Jotul kamīnkrāsniņa.Kamēr kurini silts,tiko atdziest auksti momentā paliek.Domāju labāk pārmūrē krāsni,tas būs kudi lētāk.

hefny  2   ja grib,lai čugunka būtu kaut cik rentabla un lai kurētos/bez gaisa padeves/.-tad OBLIGĀTI jārmūē jeb jāoderē skurstenis, kā ja te teica, bet ,ja kurina ar OBLIGĀTO gaisa padevi/šiberi nedrīkst beigās aiztaisīt- nosmaksi!/
,-tad visu nakti vai ik brīdi-jāpapildina briketes/malka/,-tad IR ĻOTI NERENTABLI, jo,kā nekuras-atdziest.bet-es ieliku virtuvē-ar riņķiem-ēdiena gatavošanas iespējai ziemā-tad ĻOTI āti iesilst virtuve un pieguļošā istaba,-kamēr gatavoju ēst,-tikmēr istabā kurinu krāsni/uz nkti/. Un pa to laku sildos, un to slavēju, pie čugunkas,kurai ir kamīna lodzņš-ROMANTIKAI.Tajā krāsns stikla nomelnēšanā ar izdeguma darvu-var saprast, kas notiek ar skursteni. Lai stiklu tīritu-lieku apsi/mazāju ar trauku-ataukojošiem īdzekļiem/.
Ja nav citas izejas,- tad 1.ziemai var,- tad jau redzēs,j o "bagāts dara, kā grib, pārējie,-kā sanāk."....veiksmi!

erucanob  5 1 Siltums turas tik ilgi,kamēr iekšā kas deg,kā sadeg,tā čušs.Par to naudu noteikti var uzmūrēt krāsni.Iedomājies,cik malkas vajag lai nepārtraukti kurinātu.Krāsni,ja laba,var kurināt reizi 2 dienās,pietiek ar pāris klēpīšiem .

JurisK    4 Noteikti, ka lētāk, nekā ar elektrību. Paziņas divstāvu dzīvokļa otro stāvu - trīs nelielas istabas - apkurināja ar jotul tipa krāsniņu vairākus gadus, kamēr neuztaisīja centrālapkuri. Bija apmierināti. Galvenais - pareizā jauda un izolētais metāla skurstenis.

komjauniets  2   Jāatzīst iperiekšējo viedoklis: metāla krāsniņai ir laba un momentāna siltumatdeve, bet ne ilgstoša, proti vakarpusē iekursi, būs ļoti silti(tavā 30 kvm dzīvītī pat karsti), bet jau pēc pusnakts, kad malka izdegs, tas sāks atdzist un no rīta puses(ja Tev nav labi nosiltināts tas dzīvītis), tas būs auksts, tā kā ja apkure, tad parastās krāsnis ir izsenis sevi pierādījušas, kā vislabākais risinājums, lai arī padārgs. Tas tā varētu būt, ka ap 500 Ls ar visiem materiāliem, bet ir vērts pameklēt tomēr gan ķieģeļus lētāk, gan arī meistaru.

edmunds  1 3 der ari parasts skurstenis ja pirmo malkas porciju izkurina ar labu vilkmi lai skurstenis iesilst. peec tam vari kurinaat kaa veelies. malkai jaabuut sausai. mees ar mazo jotulu apsildijaam 100m2 dziivokli, tikai naacaas izzaageet gaisa luukas pie griestiem uz visaam telpaam..

guntis45  2 4 ....man ir jotul kamīnkrāsns jau 15 gadus un esmu ļoti apmierināts,jo kas var būt vislabāk vakariņojot pie kamīna,apmēram piecpasmit minūtēs 60m2 halle ir patīkami silta.Protams vajadzīga ļoti sausa kamīnmalka....bērzs,melnalksnis vai osis.

Turmas    1 Gāzas sildītājs nodedzina skābekli.Dzīvoklī galīgi neder.
Jotul krāsniņām labu atzinumu deva Lucy.

aaliiga  2 4 Ir labi! Man ir Jotul kamīns jau 15 gadus. Pirmos četrus gadus ap 100m2 apkurināju tikai ar to....Nu vienīgi kas jāatzīmē, ir jāpiešaujas ar kurināšanu.Lietoju skaidu briketes un uz nakti piemetu kūdras briketes. Ja 10 vakarā uzpildu kamīnu, tad no rīta 7 vēl ir reālas ogles kur var pievienot kurināmo un viss notiek. Skurstenis gan ir oderēts. Par cik esmu ārpus pilsētas, kaimiņiem gandrīz visiem pa Jotul krāsniņai. Visi apmierināti.

prusacins  1 1 Pati krāsns atdzisīs atri! Vajag parmūret! Vajag kas uztur siltuma inerci! Krāsni apmūre ar vecajiem māla ķieģeluem un siltums turēsies līdz 2 dienām:) var būt :) visideālāko krāsni, ko esmu redzejis...tētis Dzērumos uzbūvēja krustmātei par brīvu! Krasns izmaksas 0ls! Tikai jāatrod vecie māla ķieģeli...200l padomju laika benzina muca čuguna...iekšā iemūrē māla ķieģeļus vairākās kārtās! Lejā caurumu augšā izvadu uz skursteni....tai krāsnin toč siltums turējās 2dienas tajos ķieģeļos!

kodums  2 2 laba krāsns turēs līdz divām diennaktīm, bet ja grib ar šīm mazām "buržuijkām´ siltumu uzturēt, tad jākurina uz nakti ar briketēm.
Kas attiecas uz krāsns mūrēšanas cenu, tad tā nav investīcija vienam gadam, bet vismaz 10 gadiem. Malkas ziņā noteikti ekonomija, jo siltumam cits ceļa garums, kamēr nonāk skurstenī + visa oderējuma masa uztura siltumu kā akumulators, un pakāpeniski atdiest, atdodot siltumu telpai. Ļoti svarīgs protams ir šīberis, dažreiz ir pat vērts iemontēt divus, lai siltums neaizskrien tik daudz skurstenī. /podnieka viedoklis/

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu