Krāsns

Krāsns - jautājumi un diskusijas

Vēlreiz par šīberi (15)
Pirts krāsns ar apkārt sakrautie akmeņiem, kurtuve ārpusē, keramiskais dūmvads 160
Nenocietos, piezvanīju čomam kurš ar to ir ņēmies. Viņa versija ir tāda - ir gaužām maz palicis cilvēku, kas māk kurināt krāsnis. Ja ieliksi normālu šīberi, praktiski nolem cilvēkus saindēties ar tvana gāzi, tad ir pretenzijas, bļaustīšanās, tāpēc labāk ir nelikt vispār, bet, ja nu klients uzstāj, tad liec tādu kā butaforiju, kas pilnīgi neaiztaisās.

Un, tieši tādēļ - ja ir jautājums, kāpēc vajag un vai vajag, tad NOTEIKTI NEVAJAG.
kur probleema pagaidiit lai izkuraas malka kaartiigi , un tad aizveert siiberi? Ja nav ssibera, caurveejaa viss atdzisiis lloti aatri. Es arī nesaprotu kur problēma- šīberis dārgs, vai aizvērt par grūtu?Kad krāsns izkurējusies, šiberi aizverot telpa ilgāk saglabās siltumu.Beidzot pērties pirts durvis taču arī tiek aizvērtas?Logi nepaliek vaļā? Ja gribi, lai akmeņos karstums turas un ūdens tik ātri neatdziest, tad noteikti jāiebūvē. Varu tikai piebilst,ka vilkmi neregulē ar krāsns durtiņām-ar tām regulē gaisa padevi degšanas procesam...
Kā pieminēts 20:21-3/4 aizvars domāts vilkmes regulēšanai...
··· Krāsns: Vēlreiz par šīberi lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Ja tā ir metāla pirts krāsns, ar pakrautiem akmeņiem, tad praktiskas vajadzības pēc šīberes nav.
Ja tā ir veco laiku parauga akmeņu krāns, kur liesma silda ceru akmeņus, tad šībere ir obligāta, citādi viss uzmestais gars izies laukā caur skursteni.
Man ir metāla pirts krāsns ar akmeņiem, kurināma no divām pusēm un pat nevaru iedomāties, ka varētu nebūt šīberis.bez šibera jau siltums no uzkurinātas krāsns, lai kāda tā būtu, aizies kaimiņam...:)) Es arī biju iedomājies ka gaisa padevi regulē ar caurumiem durtiņās vai ja tāda nav atstājot durtiņām mazu spraudziņu.:)šīberis ir vajadzīgs lai telpu nedzesētu caur skursteni, un tad kad krāsns izkurējusies ,lai aiztaisītu dūmkanālu un siltums neaizkrietu pa to ārā:) Vilkmi regulēt ar gaisa padevi-tā ir ātruma regulēšana ar bremzēm... Ja grib kurināt kā grib,tad vajag. Ja tā kā sanāk-var iztikt bez... Krāsnij noteikti to nevajag. Krāsns saimniekam gan - mazāk malka aizies. ··· Krāsns: Vai pirts krāsnij vajaga ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
man tāda ir virtuvē,bet pievienots siltummūrim,tad ir ok Kur atrodas esošā krāsniņa ? Cik tālu no otras istabas ? Kur ir ievads skurstenī ? Kāds tas ir ? Krāsniņas līmenī skurstenī uzreiz vai no krāsniņas metāla caurule uz augšu kādu gabalu ( cik garš tas gabals ) un tuvāk griestiem skurstenī ? Tad būs skaidrāks , ko var darīt . Citādi jautājums nekāds . Jautātājs onanīms, tādēļ tuvāk paskaidrot nevarēs. Būs vien jāmin. divu telpu apsildi noteiks
1.griestu linija ,kur uzcelas siltais gaiss ,savienojums ar istabam(taisni,pagriezieni utl.),respektivi durju augsejas linijas( sasildita gaisa kabata 1telpa.m3)
2.auksta un sasildita gaissa attieciba temp.(kura ari nosaka gaisa dinamiku-kustibupa rinki-,sasilsana augsup ,atdzisana un krisana uz leju)
3.kamina izvietojums ,kas nosaka auksta gaisa vilkmi-,zemaka linija , auksta gaisa kustiba telpa
4.sienu maksimalais atdzisanas koificensts(arsienas,ieksienes),ko butu jaattiecina pret kamina jaudu kw,telpu m3
utt.,utt.
Pieej tehniski,tad sapratisi vai ir pietiekosa dabiga silt.gais.cirkulacija,vai nepieciesama papildus silt.gaisa dzisana(sukni,ventilatori,rekup.sist.)
ieliec feenu durviis. Es taa...dzeseeju 2 istabas ar vienu kondiciooniere.....tiessi ssobriid.Klusuma noluukos :) ··· Krāsns: Kā apsildīt divas telpas ar ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Ko darīt lai nedūmotu plīts? (13)
Uzmūrēta jauna plīts it kā viss ir kā vajag.Mēs to nekurinām visu laiku (katru dienu),gadās starplaiki nedēļu un ilgāki,kad netiek kurināts. iekurināt pēc šādām brīvdienām ir ļoti grūts process. Jāpiebilst,ka ...
Nāks rudentiņis, būs barga ziema, un tā plīts sāks vilkt bez problēmām. Tas parasti ir siltā laikā, kad skurstenis ir aukstāks par āra gaisu. Var iekustināt vilkmi ar fēnu, ventilatoru un citādi. pareizi būtu skursteņa kājā ierīkot durtiņas - veramu lūku, un pirms kurināšanas skursteni caur to "iedarbināt" ar degošu avīzi, lai radītu skurstenī vilkmi.
Ja skurstenis ilgi stāv bez darba, viņš sāk slinkot.
Es skursteni iekustinu,vvilkmi,ar celt.fenu pa plits durtinjam! Tas tā ir ne vien jums. Tiesa par neiesildīto gaisu skurstenī - nav kam celties augšup, tādēļ nav vilkmes. Nakamajā dienā skurstenis no dūmgāzēm vēl joprojām silts, tāpēc velk labi. Avīzes kumšķis lūkā, btw ir visai laba metode, arī profilaktiski - nodedzina sodrējus dūmvadā, mazāka iespējamība dabūt darvu. a malka ta laba, sausa? Iekuram vajag skalus , labu malku, kura uzreiz dod karstumu, nevis duumus tikai. Un pareizi te saka par, ka vajag svaigu gaisu telpaa, jaattaisa logs , durvis.
Katreiz tak nebaaziisi aviizes cukaas.
A no kurienes viņam ņēmt gaisu degšanai ja logi laikam plastikāta, gandrīz hermetiskie ? ··· Krāsns: Ko darīt lai nedūmotu plīts? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Mūrīša apdare (4)
Ir plīts uz kuras nekas netiek gatavots. Blakus plītij māla podiņu mūrītis bez glazūras. Ar ko tik tie vien nav krāsoti, bet jautājums nav par to. Vecā krāsa nokasīta. Ar ko man labāk izlīdzināt podiņu virsmu. Negribu ...
Neredzu iemeslu kasīt nost krāsu, ja tā labi turās klāt! Nogruntē, ja gribi ekstra stiprību, tad betonkontakt....elastīga flīžu līme arī labi salipinās visu kopā ar armējošo sietu.....un droši špaktelē, krāso kā vien sirds vēlās!
Es aiz neko darīt šo podiņu mūrīti ar Vetonit LR novicoju, nokrāsoju, nolakoju un nežēlojos! Aptuveni šādi izskatās....
Var nolīdzināšanai noņemt kārtu ar abrazīvu. Var uzmest kārtu ar sietu. Domāta līmjava?
Ja siets būs nostiprināts ar enkuriem-ja kas,stāvēs vismaz kā vairogs...
Nogruntee ar betonkontaktu, uzklaj to javu kura Tev ir, iestraadaa sietu - buutu jaabuut OK. Parasti sildmūrītī vajadzētu būt divām tīrāmajām lūciņām vienai starp 2 un 3 vadu, otrai virs mūrīša noslēgšanas šībera.Tās nevajadzētu aizšpaktelēt. Ja normāla vilkme, labi silda un ir tikai dekoratīvā funkcija var tīrīt ar abrazīvu līdz gludam mālam, lakot, krāsot, flīzēt. Pie flīzēšanas jārēķinās, ka sildmūra pārmūrēšana, vairs nebūs iespējama, ja laika gaitā būs tāda vajadzība. Pašlaik pieejamas radiatoru ūdens emulsijas, kas tur līdz 120grādu siltumu uz podiņa virsmas. Esmu saskāries ar visiem šiem variantiem, gaumes lieta, kas kuram aktuāli. ··· Krāsns: Mūrīša apdare lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vajadzīgs nedārgs plīts meistars (9)
Vajadzīgs pieredzējis plīts meistars,kurš varētu pārmūrēt plīti lauku mājā par abpusēji pieņemamu cenu. Vecā plīts jau ir demontēta,materiāli visi sagādāti,atliek tikai darbs.Meistaru varam vest ar savu transportu no ...
Ieteiktu beigt sapņot un darba cenu nolikt prasību pēdējā vietā vai vispār izslēgt no prasību saraksta un koncentrēties tikai uz meistara prasmēm un pieredzi. derevņa, man nupat uzmūrēja jaunu plīti. Redzot, kā tas viss notika, es tomēr ieteiktu pašiem klāt neķerties. Kāda maza niansīte, kaut kas ne tā, un varēs cīnīties ar plīti, kas dūmo un nevelk; katru gadu tak plīti no jauna nemūrē, tad labāk, lai ir tiešām viss tā, kā pienākas. derevņa, nu re, tu esi uzmūrējis ne vienu vien, bet mēs ar cienīto nevienu. Tāpēc izdomāju, ka nav ko spokoties un nedēļām bakstīties, piedevām galīgi neesot drošiem par rezultātu. Un tā nu man pazīstams meistars (gaidīju rindā 2 mēnešus) pa divām dienām uztaisīja vecās plīts vietā jaunu. Tā kā visi materiāli man bija jau mājās, tad maksāju tikai par darbu- 80naudiņas. Uzskatu, ka tā ir pat ļoti pieņemama un patīkama cena, un esmu droša, ka viss ir samūrēts pareizi un labā kvalitātē.
Ja es izdomātu remontēt kādu istabu, un aiz nemācēšanas saķēzītu, tad nākamvasar varētu taisīt remontu par jaunu. Bet plīts nu ir tā lieta, kam būs jākalpo ne gads, ne pieci un pat ne desmit. Tai jābūt pareizai.
Roberts -26713197 . Paarbaudita veertiba ! Luusila , i lietas, ko var izdarīt pats. Tici man, esmu uzmūrējis ne vienu vien. Pats labākais, aizbrauc, apskaties, kas par vainu, un nesaproti, ko es šeit daru. Tos darbus, ja rokas no pēcpuses neaug, vari mierīgi izdarīt pats. ··· Krāsns: Vajadzīgs nedārgs plīts ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā pareizi notīrīt un ar kādu krāsu nokrāsot senas podiņu krāsns rotājumus? (17)
Dzīvoklī ir skaistsa podiņu krāsnis labā stāvoklī,tikai rotājumus nepieciešams uzprišināt.Kā to pareizi darīt,ar kādu krāsu krāsot?
....palasīju komentus,un padomāju,cik tomēr neuzmanīgi ir cilvēki....jautājuma autore nevienā vietā neminēja,ka krāsniņa ir krāsota,pajautāja tikai KĀ UZPRIŠINĀT DEKORUS(ar kādu krāsu tos krāsot)...!?!...
P.S...nu protams,es ne par visiem,tikai par tiem,kas nelasa,bet tikai bliež iekšā komentu.
Diletantu bars. Tas ir Bema fabrika gatavots krasns kronis. Tani laika produkcija tika attiecigi braketa. Labas detalas tika glazetas un maksaja dargi. Ar brakiem tika pardotas neglazetas. Gudriniekam varu pateikt, ka pie temperaturas 1200 gradi mals,no ka izgatavoti podini jau tek kaa udens,tik tumsi bruna krasa. Apdedzinasanas temperatura parasti neparsniedza 960 gradus,jo citadi saka veidoties geometriskas deformacijas. Udens emulsiju nelieto nekada gadijuma. Sen ir civilizetaki lidzekli. Akrilu ieteicu,jo tas ir uz udens bazes. Mals ir hidroskopisks. Emulsija veidos plevi. Krasns kronis ir tikkai dekorativs elements,kas nosedz krasns"cuku" augsejo parklajumu. Parasti viena karta jumta karninu un divas kartas kiegelu seguma.Tur temperatura neparsniedz 69 gradus. Piekritu,ka atsedzot krasu var atklaties defekti,del kuriem prieksmets brakets. Tos pavisam vienkarsi labo ar visparastako celtniecibas spahteli. Parasti rotājums ir ģipša lējums. Ar fenu uzmanīgi, var ātri saplaišat, krāsas noņēmējs ir ar skābu reakciju, ja lieto, tūlīt ar sārmainu vielu, piem. pelnu šķidumu, jāapstrādā. Var arī ar kaļku putru glazetos baltos podinus nekraso.Krasa neturesies.Augsejo dalu un vidus rotajumu janotira ar fenu. Krasas nonemeju lietot nav velams.Pec tam jauna krasa lobisies nost,jo reakciju nevares apturet. Ir protams ari citi restavratoru panemieni. Pec tam var krasot ar akrila krasam. Ja keramikas,kas krasoti ar spidumu-to var notirit,(bet izskatas,ka podini ir originali-spidigi) tie ir glancetie podini,krasot nedrikst,un nevajag. Runa ir par dekoriem,tos gribas atsvaidzinat,nezinu,cik var patirit,varbut ar vieglu-smalku smilspapiru nomatet,un krasot var ar udens emulsiju,vienalga-matetu,pusmatetu vai ar spidumu,zinu,ka turesies! Pasai ir podinu krasns,ar keramikas podiniem,originala tie ir mateti mala.Reizem nokurinu,ka roku nevar pielikt,ber emulsija turas.... Pietem,te dekori-bus labi! Ja velies,raksti privati,varu pat bildi aizsutit.... Ir iespeja telpas dizainam pieskanoties,emulsiju ietonet,es ari ta daru,. ··· Krāsns: Kā pareizi notīrīt un ar ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Krāsns un sienas savienojuma vieta (3)
Vajadzīgs padoms kā un ar ko lai salabo vietu starp krāsni un sienu.Zinu tikai to ka vadzīga cietā akmensvate starpā Reģipsis ir parastais bet laikam vajag karstumizturīgo.
Var likt riģipsi parasto,uz Peflix javas, krāsns neuzkarsīs līdz 120 ", labāk līdz durvīm un augšu arī aizšūt, bet var arī vienkārši aizmūrēt un apmest,tikai vēlams atstāt no krāsns izplešanās spraugu apm. 0,5cm, ko aizpildīt ar karstumizturīgo elastīgo hermētiķi. Nav jāiespringst par cieto akmensvati ,der jebkura minerālvate, kas lētāka un pieejama. Nevienu padomu nedodu neredzot problēmu uz vietas. To var tikai Juris Tiršs, esmu praktizējošs, nevis teoretizējošs remontdarbu veicējs un diplomēts podnieks-kamīnu, krāšņu un pavardu mūrnieks. 26471740 Beidz dzīt zosis,paņem normālu džiburu,kurš saprot-ko dara.:)izklausies 10 darba rūķus,un izlem-kurš labāks,sakarīgāks,vai izvēlies ofic firmu,kura "itkā čakli strādā un garantē-Visu":))sapiķo astronomisko kāpostu-un secini kad viss sagājis ķīselī,tad pasaucat ģedu Feģu no kaimiņiem lai visu izlabo:)un viss būs bumbās:)vai raksti,palīdzēšu sameklēt-pareizo ceļu,Jūsu velmēm:)) ··· Krāsns: Krāsns un sienas savienojuma ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ar ko aiztaisīt šķirbas krāsnij? (33)
Man veca krāsns. Bija meistars, teica, ka kalpos vēl ilgi. Tagad noslīpēju krāsu, bet pirms pārkrāsošanas gribu aiztaisīt šķirbas. Ar ko aizšpaktelēt? Pievienoju bildi- izskatās lielas šķirbas, bet bilde pievilkta krietni ...
Celtniecības materiālu veikalā (piem. depo, mājai un dārzam ) ir nopērkams jau gatavs maisījums krāsns, mūrīšu spraugu aizpildīšanai. Var nopirkt dažādu kg iepakojumos 1kg un lielāki. Atliek vien sajaukt ar ūdeni. tikai ar maaliem !!! nedrikst nekada gadijuma azbestu tikai ar maaliem !!! Ar māliem. ugunsdrošu mālu maisījums ··· Krāsns: Ar ko aiztaisīt šķirbas ... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Kur likt šīberi dūmvadam? (6)
Mazai malkas krasninai liksu 1,5m garu vertikalu metala dumvadu ar 90°likumu, ieeju skursteni. Kur vislabak ielikt šīberi ? Varbut lietderigi ir ielikt divus šīberus? Kur ielikt trubai reviziju?
Divi šīberi ir nevajadzīga greznība - pietiks ar vienu. Jo tuvāk skurstenim, jo labāk, lai laikā starp kurināšanām aukstais dūmvada posms mazāk dzesē telpu. Revīziju sarežģītāk, bet labāk likt līkumā vai tuvu tam, lai tiec ar birsti klāt gan vertikālajam, gan horizontālajam posmam. Protams, samērojot funkcionālo ar estētisko. Ja ievads tie´si skursteni tad vieta kur at1laujas ja tie´sais ievvads ja ar likumu tad p´ec likuma Liec 45 grādi un šīberi pirms līkuma. Ja normāla krāsniņa ar vilkmes un pieplūdes regulatoru,manuprāt, papildus atribūtika ir lieka.
Ar tik garu brīvo posmu izjaukt nebūs problēmu.
Protams,ja jūtami šķirbaina konstrukcija-jāliek,bet vietas izvēli nosaka estētiskas izjūtas...
Ja ir ilgdedzes kràsniña tad sìberi nevag vispàr. Un pèc noteikumiem ilgdedzes skursteñi ir jàoderè. ··· Krāsns: Kur likt šīberi dūmvadam? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu