Kamīnkrāsns

Kamīnkrāsns - jautājumi un diskusijas

man tāda ir virtuvē,bet pievienots siltummūrim,tad ir ok Kur atrodas esošā krāsniņa ? Cik tālu no otras istabas ? Kur ir ievads skurstenī ? Kāds tas ir ? Krāsniņas līmenī skurstenī uzreiz vai no krāsniņas metāla caurule uz augšu kādu gabalu ( cik garš tas gabals ) un tuvāk griestiem skurstenī ? Tad būs skaidrāks , ko var darīt . Citādi jautājums nekāds . Jautātājs onanīms, tādēļ tuvāk paskaidrot nevarēs. Būs vien jāmin. divu telpu apsildi noteiks
1.griestu linija ,kur uzcelas siltais gaiss ,savienojums ar istabam(taisni,pagriezieni utl.),respektivi durju augsejas linijas( sasildita gaisa kabata 1telpa.m3)
2.auksta un sasildita gaissa attieciba temp.(kura ari nosaka gaisa dinamiku-kustibupa rinki-,sasilsana augsup ,atdzisana un krisana uz leju)
3.kamina izvietojums ,kas nosaka auksta gaisa vilkmi-,zemaka linija , auksta gaisa kustiba telpa
4.sienu maksimalais atdzisanas koificensts(arsienas,ieksienes),ko butu jaattiecina pret kamina jaudu kw,telpu m3
utt.,utt.
Pieej tehniski,tad sapratisi vai ir pietiekosa dabiga silt.gais.cirkulacija,vai nepieciesama papildus silt.gaisa dzisana(sukni,ventilatori,rekup.sist.)
ieliec feenu durviis. Es taa...dzeseeju 2 istabas ar vienu kondiciooniere.....tiessi ssobriid.Klusuma noluukos :) ··· Kamīnkrāsns: Kā apsildīt divas telpas ar... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Cik ilgi tur siltumu mazās Jotul kamīnkrāsniņas? (20)
Tā kā man dzīvoklī (30 m2) ir sabrukusi krāsns, ir doma uzlikt mazo kamīnkrāsniņu, bet mani draudzenes baida, ka viņas ātri atdziest un tas nav nopietni. Vai tiešām ziemas vakarā iekurinot, no rīta istabā ir aukstums? Varbūt turpināt...
Laukos Jotul kamīns apsilda 82 m2, pat -30 grādos! Tikai malka pašai jānes un pelni jāgrābj :)
Katram savs.
Noteikti, ka lētāk, nekā ar elektrību. Paziņas divstāvu dzīvokļa otro stāvu - trīs nelielas istabas - apkurināja ar jotul tipa krāsniņu vairākus gadus, kamēr neuztaisīja centrālapkuri. Bija apmierināti. Galvenais - pareizā jauda un izolētais metāla skurstenis. Ir labi! Man ir Jotul kamīns jau 15 gadus. Pirmos četrus gadus ap 100m2 apkurināju tikai ar to....Nu vienīgi kas jāatzīmē, ir jāpiešaujas ar kurināšanu.Lietoju skaidu briketes un uz nakti piemetu kūdras briketes. Ja 10 vakarā uzpildu kamīnu, tad no rīta 7 vēl ir reālas ogles kur var pievienot kurināmo un viss notiek. Skurstenis gan ir oderēts. Par cik esmu ārpus pilsētas, kaimiņiem gandrīz visiem pa Jotul krāsniņai. Visi apmierināti. laba krāsns turēs līdz divām diennaktīm, bet ja grib ar šīm mazām "buržuijkām´ siltumu uzturēt, tad jākurina uz nakti ar briketēm.
Kas attiecas uz krāsns mūrēšanas cenu, tad tā nav investīcija vienam gadam, bet vismaz 10 gadiem. Malkas ziņā noteikti ekonomija, jo siltumam cits ceļa garums, kamēr nonāk skurstenī + visa oderējuma masa uztura siltumu kā akumulators, un pakāpeniski atdiest, atdodot siltumu telpai. Ļoti svarīgs protams ir šīberis, dažreiz ir pat vērts iemontēt divus, lai siltums neaizskrien tik daudz skurstenī. /podnieka viedoklis/
Krāsniņa normāla , bet prasa arī ieguldījumus skursteņa pārbūvē. Vēsas dūmgāzes noved pie darvas izsvīdumiem uz skursteņa sienas apkurināmās telpās un to pašu bēniņos un virs jumta, kur ar sala un nokrišniem palīdzību skurtenis paātrināti sadrūp. ··· Kamīnkrāsns: Cik ilgi tur siltumu mazās... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu