Kāda ir Jūsu pieredze ar granulu kamīniem dzīvoklī?

Dzīvoklis ir auksts pirms uzsāk centālo apkuri un kad pavasarī atslēdz. Ir vieta krāsnij,kamīnam vai jotul krāsniņai.Dzīvoklis 70 m2

Stefa      nez, es krāšu gāzes pieslēgumam, nav ko tirsties. bez tam granulu katliem LV esot pārākie uzcenojumi

Stefa      granulu katls labākā opcija tiem, kuriem ir centrālapkure. jotul darbības ilgums ir īss. vai spied uz elektrību. ja nav tās apkures pusgadu, tad jau tik un tā boileris jāiegādājas, nu un elektro grīdas diez vai milzu robu iesitīs?

Kurmitis    2 Jotul un ar stikla durtinjam..atra unlaba siltumatdeve. Letaks bet ari vienkarss eksplotacija,redzet ugunsliesmu speli vien ir veerts!

Jilly  1 2 Tā spēle beidzās pārāk ātri, un vispār krāsns uzdevums nav demonstrēt trikus, bet apsildīt istabu un ja var, tad arī uzsildīt ūdeni:)

vilks28  1   Viņi ir par dārgu. Nav vērti tās naudas.

Amadejs      Vispirms jāskatās vai ir dūmkanāls.Iespājams ka labāk kamīns vai neliela krāsns ar malku kurināma.Ja nebūtu centrālapkure, varētu uzstādīt centrālapkures granulu kamīnu.Iespējams ka lai pasildītos pavasarī un agrā rudenī vienkāršāk uzlikt čuguna krāsniņu-sanāks lētāk.

AbrEgle    3 Dzīvoklī ērtāk gaiss/gaiss siltumsūkni, tas pats kondicionieris, tikai jāpaskatās, lai uz apkuri koeficients labs. Var izmantot apkurei pavasarī/rudenī un dzesēšanai, ja karsta vasara. Siltuma izmaksas aptuveni kā granulām, toties nevajag maisus stiept. Lai kaut ko dedzinātu vajag dūmeni, ja tāds dzīvoklī ir tad maza jotulene tur visu piesildīs viens divi.

vilx      Saprotu, ka ir divas vēlmes - lai būtu kamīns, un lai būtu starpsezonā siltums. Dzīvokļa versijai prātīgākais protams būtu AbrEgle ieteikums, Jotul arī ir normāla klasika - čuguna gabals istabā ar malkas klēpi blakus.

Bet tomēr - ja reiz vēlies kamīnu, tad neklausi "kālabākkālētāk" tipa padomus, un krāmē tik iekšā. Esmu redzējis kamīnus dzīvokļus, superīgi un prikolīgi. Nezinu, vai granulu kamīns to spēj, bet esmu ēdis dzīvokļa kamīnā ceptu šašliku - arī samērā prikolīgi bet neteiktu ka patika, jo virtuvē gaļu var pagatavot daudz garšīgāk. Skursteņa problēma, jā, tas kaut kur ir jāsaskaņo.

rinkulis      Vispirms, ieteiktu sazināties ar kādu skurstenslauķi, lai noskaidrotu, vai vispār kamīna pieslēgšana objektā būtu legāla no ugunsdrošības veidokļa.

vilx    4 Kādēļ netiek pieminēts populārākais variants? Izmakšķerēt no pagraba eļļas radiatoru, un ieslēgt uz tām pāris dienām. Priekš dažu grādu piesildīšanas pietiek ar minimālu režīmu, un rēķinā par elektrību pat īsti neparādās krasas izmaiņas.

Kamīns - nu tas ir cits stāsts, tur piesildīšanas funkcija ir otršķirīga. Tāpat pieminētais kondicionieris, kurš lieti noderēs arī vasarā. Bet taisīt alternatīvu apkures sistēmu, tas jau izklausās kā gatavošanās karam vai zombiju apokalipsei.

AbrEgle      vilx - tas ir pārāk vienkārši un racionāli, lai apspriestu :)

multi      Autorei ieteiktu aiziet uz jotul mājas lapu apskatīt cenas, vēlme pēc papildus apkures ātri vien pāries un tiks iepirkts elektrosildītājs.

CoCoSan      Autorei ieteiktu vispirms noskaidrot pašvaldībā, vai vinas mājā ir atļauta alternatīvā apkure. Ka tik umņikus saklausījusies pectam nedabū jaukt nost visas savas krāsniņas, ēkā, kura pieslēgta centrālai apkurei.

CoCoSan      Āaaa, nu ja par kolhozu, tad jāaaa, kautvai ar saļarku kurināmo katlu var likt. Bet jautājums vienalga, ko jums par šiem brīnumiem pažarnieki saka? Mums pilsētniekiem pat tvaika nosūcējus noliedza ventilācijas šahtās, un kur jūs tos dūmus laižat? Cerams kolhozos mājas nav celtas ulmaņlaikos, kad dūmvadi bija ieprojektēti?

vilks28      Ir tādi cilvēki, kas ir skursteņslauķi , sāc ar to un ,tad kad viņš būs apsekojis , tad viņš tev arī pateiks ,ko tu tur vari slēgt klāt . Ja tas kamīns ir bez centrālās apkures iespējām, tad nafig tādu sarežģītu s...u .

AbrEgle      Saimniec! Vajag precizēt jautājumu. Granulu kamīns ir laba lieta Itālijā, kur nav lētas malkas un dārga elektrība. Latvijā nav racionāli. Bleķa kaste kā bleķa kaste, kas tur īpašs, izņemot cenu. Skurstenis tāpat jāoderē (nerūsējošā tērauda čaula). Ja vajag piekurināt starpsezonā tad par to pašu naudu varēsiet gadus 15 vismaz svilināt eļļas radiatoru. Ja gribat smuku guntiņu - tad parastais kamīns seksīgāks, bet šitas arī apmierinās pieticīgās vēlmes. Ja gribat kā baltie cilvēki bez raizēm - liekat siltumsūkņus. Ja mājas cepat picas tad noderēs malkas krāsns. Ja ziemā slikti kurina un gribat pilnībā uz savu pāriet - nu tad jādomā savādāk.

av2    1 nedomaaju, ka kaada daudzstaavu maajas dziivoklii ir...skuurstenis. Kaadas veel kurinaamaas kraasnijnas ? Jaasildaas ar elektriibu, un arii tad jaaskataas vadu resnums piesleegumam utt.
Kautko taadu katraa istaba, un miers :

https://www.homeair.org/best-oil-filled-heater-reviews/

udenssieva      Lieciet kārtīgu keramisko vai čuguna kamīnkrāsni- ,kur var regulēt degšanas ilgumu,,, siltumatdevi pa kanāliem var novirzīt uz visām telpām.

udenssieva    2 Vienmēr visos laikos ir gudri atstāt alternatīvo apkuri,tāpat kā - dzīvoklī ir elektrība,bet katrā mājā jābūt baterijām,svecēm un sērkociņiem.

Līdzīgi jautājumi
Pieredze ar granulu kaminu. (5 atbildes)Apkures granulas (4 atbildes)Kamina virsmas marmora tirisana (4 atbildes)Kamina kiegelu tirisana (8 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu