Grīda

grīda foto attēls

Grīda - jautājumi un diskusijas

Dēļu grīdas slīpēšana (32)
Virtues dēļu grīda- 6 m2, esoša, sen krāsota ar eļļas krāsu, kas vietām nolobījusies. Vai iekš Oho ir kāds meistars, kas uzņemtos grīdas slīpēšanu? Cik varētu darbs izmaksāt? Vrb ir kādam zināms meistars? Virtuve ar visu grīdu atrodas...
Es protams atvainojos, kā neceltnieks esmu pāris grīdas atjauninājis un klausoties šo standarta bulšitu nevarēju noturēties.
Pirmkārt, jāsaprot, vai šī grīda ir pūļu vērta.
Otrkārt, ja slīpē, obligāti jāaizdara spraugas, pretējā gadījumā netīrumi krāsies un būs grūti kopt.
Treškārt, nevaskotu, neeļļotu, ņemtu pusmatēto parketa laku un pēc labas sagatavošanas, ietonētu, tad kādas trīs reizes lakotu. Starp kārtām pārslīpētu un grīda būtu gluda, tai nebūtu raupjumu, vietu, kur aizķerties netīrumiem.
Kāds meistars nesen sadzina naglas dziļāk, izslīpēja , neaizdarīja spraugas un naglu vietas, nolakoja pārāk plānā kārtā, starp tām nepārslīpējot un gar sienām atstāja nelīdzenas vietas tā ka kājlīstes pielikt būtu vesels piedzīvojums. Par to paprasīja 16 euro m2.
Varu tikai piebilst, ka tie, kas uzskata šo darbu par lēti paveicamu, lai ņem šādus meistarus vai liek laminātu un nepauž savas gudrības pārējiem.
Jau simtiem gadu cilvēki ir lietojuši virtuvēs krāsotas dēļu grīdas un laka pēc būtības tā pati krāsa vien ir tik caurspīdīga. Man ir tieši tā kā te jau minēja noslīpēta vecu dēlu grīda un tad 3 kārtās nolakota ar pusmatēto rīgas laku un krāsu rūpnīcas laku. Un škirbas aizpildīja ar noslīpēto skaidu un lakas maisījumu. Izskatās lieliski, visi kas ienāk manā mājā uzreiz pamana superīgās grīdas, tas ir mana mājokļa lepnums. Nemaz nenožēloju tos 1000 eur ko man tasatjaunošanas pasākums izmaksāja. Kopt ļoti viegli un putekļus arī netedz tā kā uz lamināta, grīda ir silta un nav skaļa. Goda vārds, tikai plusi ir tādai vecai lakotai dēļu grīdai. Un dēļi bija perfekti saglabājušies, man pat jautā vai tā ir jauna dēlu grīda, jo neizskatās, ka tie dēli tur jau 80 gadus būtu stāvējuši, nebija neviena vieta, kur tie būtu bojāti. Arī meistari priecājās cik skaisti plati un biezi dēļi man ir uz grīdas. Neklausi Arābu, laka rullē un man virtuvē ir lakots dēlis un nesūdzod, pat priecājos, ka neklausiju meistariem, kas ieteica eļlot. Tā eļļa ir murgs, draudzenei ir. Tā grīda izskatās visu laiku netīra taukaina ar tādiem kā pleķiem un nav spīdīgi gluda kā mana lakotā, sajūta, ka skabargaina tā eļļotā grīda. Iesaku lakot. Tur jau tā sāls ka neder!! Ieberzos konkrēti:((PS. pats vainīgs!! Būs remonts dēlš malkā un flīzes,protams uz grīdas plāksnēm. 20-30 eiro par tadu sikumu, plus slipmasinas ire, plus smilspapiru lentes. Tur meistaru nevajag, pietiek ar veci, kas to masinu var pieturet, lai ta slipe vienmerigi un neizkasa bedres;). ··· Grīda: Dēļu grīdas slīpēšana lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Radiatori vai apsildamas gridas? (15)
Man ir dilemma-apkurei jaunā mājā-radiatorus vai siltās grīdas. Diemzēl es nepazīstu nevienu, kuram būtu māja ar apsildāmām grīdām. Plusi un mīnusi, jūsu domas?
Man siltās grīdas ir jau diezgan ilgi.Nu jau būs kādi 15 gadi. Grīdas, man šķiet, ir ekonomiskāks variants, jo temperatūra ir zemāka kā radiatoriem. Un nekas tur īpaši nevar notikt. Viennozīmīgi siltās grīdas.Jāskatās cik lieli kvadrātmetri un katla jauda.Dažreiz ir jākombinē siltās grīdas ar radiātoriem,bet to vajag konkrēti runāt ar speciālistu.Derētu padomāt par Saules kolektora pieslēgšanu,kas piesildīs karsto ūdeni sistēmā apmēram par 30 %. bet cik kolosāli ir ar basām kājām tipšināt pa grīdu, kam vajadzētu būt aukstai, bet tā ir tik patīkami un mīlīgi silta, ka gribas kā kaķim izlaisties garšļaukus uz tās!
No praktiskās puses jau vieglāk ar radiatoriem, jā...bet es tik komfortabli jūtos, kad zem pēdām silta pamatne! (+ ir arī iespēja kurināt kamīnu, krāsni un malkas plīti, ja nu kas)
Gribi problēmas ar kāju vēnām vecumdienās, liec siltās grīdas.

Ja tā ir privātmāja, es personīgi liktu kamīnu, krāsni ar siltuma akumulatoru. Tomēr mājīgāk, veselīgāk un var droši atstāt arī bez pieskatīšanas kādu laiciņu nebaidoties no sekām. Bet kas attiecas uz radiatoriem, tad tikai sistēma ar brīvu siltuma nesēja cirkulāciju. Kāpēc? Esmu pieredzējis ziemas laikā elektrības neesamību vairāk nekā uz nedēļu. "Modernajām" sistēmām ar cirkulācijas sūkni šādos gadījumos iestājas kopec. Vari salt nost. Siltā grīda, zemes siltuma sūknis šādā gadījumā atpūšas, jo nestrādā pēc definīcijas, bet saimnieks pērk buržujku un domā kā to instalēt kopējā ainavā :D

Gaumes jautājums, te jau katrs ar savām domām, par un pret.
Radiatori, jo tos vieglāk demontēt, remontēt vai mainīt. Ja tev ar to grīdu kaut kas notiks, tad tikt tur klāt ir baigā jezga. Un vēnām nav labi siltas grīdas. Man tikai vannas istabā elektriskā grīda ir, bet tas kā papildus variants, jo tur ir arī radiatori. ··· Grīda: Radiatori vai apsildamas gridas? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Dēļu grīdas atjaunošana (25)
Tad lūk. Nepagāja ne 10 dienas pēc savas iepriekšējās tēmas, kad jautāju par slīpmašīnu īri, es to izdarīju. Es izīrēju un savām maigajām rociņām noslīpēju grīdu savā skaistajā lielajā istabā. Secinājumi.` Slīpmašīnu īre maksā plus...
Nu, malacis, man arī būs jāmēģina, tikai smagākais darbs iir izvākt visas mēbeles no istabas, ieskaitot lielo skapi, kas nav pārvietojams, jo var izjukt. super! a špahtelēt???? un vēl slīpēt??/ Nu glauni! woow - Tu mani iedvesmoji :)) :)) ··· Grīda: Dēļu grīdas atjaunošana lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Varbūt ir prasts risinājums,to jāredz! Jā pierītu.Jāpārliek.Nu izžuvis vienkārši. Jāpārlīmē pa jaunu ··· Grīda: Kā novērst veca parketa... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Jauna grīda uz vecās, kā lētāk? (8)
Vajadzīgs padoms. Jāatjauno grīda apmēram 10m2 vasaras mājas virtuvē. Šobrīd tur ir padomju laiku krāsota preskartona grīda (preskartons uzlāts uz dēļiem (dēļi reti) Preskartonu dažās vietās esmu norāvusi, jo tamdēļ, ka vienā vietā bija...
Preskartons ir sazāģētās loksnēs.. salidzini.lv 122x144cm loksnes cenu rāda no 3.80Eur - nav tik traki, būvmateriālu veikalos vajadzētu būt. Pašai uz vietas jāskatās, cik lielu ielāpu/s vajag.. ar asu linoleja nazi gar lineālu grīdas caurumiem var piešķirt taisnstūra formu, lai vieglāk izgatavot ielāpus. Ar nazi, bet labāk ar kādu zāģīti izzāģēt ielāpus. Ielāpus piestiprināsi ar mazajām nagliņām - 2-3cm, bet vecās ar stangām derētu izvilkt, vai iedzīt pamatnes dēlī pilnīgi. Ja nav autiņa un ielāpi nelieli, tad ielāpu sagataves ar nelielu rezervi var piezāģēt jau Rīgā. Jau deformējušos preskartonu izlīdzināt neizdosies. Ja aizlāpīšana vien ir nepietiekama, tad iespējams, ka pareizāk būtu caurumos vienkārši ielikt sliktākas kvalitātes preskartona gabalus, atgriezumus, un uzsist veselu klājienu kartona pa virsu vecajai preskartona grīdai. Neredzot konkrēto situāciju grūti izvērtēt, tomēr nekādas raķešzinātnes tajā nav. Nu, jā.. vēl, ja gribās, lai tā grīda ir izturīgāka pret mitrumu un izdilšanu, tad der nokrāsot. Pakonsultējieties arī ar pārdevēju, kad pirksiet kartonu! Redzi ēka neapkurināta, grīda -uz grunts- presētais kartons ir jūtīgs pret mitrumu, tāpēc deformējas, pelē.Šajā variantā pagrīdei jābūt vēdināmai.Ja uzliksi gaisu necaulaidīgu materiālu-apakšējais klājs sapūs.Ja neesi īpašniece uzliec tādu pašu kartonu, pirms tam piesūcinot ar oksolu vai ko līdzīgu. Aizbrauc uz Depo un nopérc. noplees veco, uzliimee daargaa gala laminex. Vispirms gan noliidzini deellus mazliet. No otras puses, ja maaja laukos, taads klaajums ilgi neizturees slodzi. Varbuut vienkaarssi uzsit jaunu presspapi, un nokraaso 3 kaartas labu griidas kraasu. ··· Grīda: Jauna grīda uz vecās, kā lētāk? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
a)nopirkt ausu aizbāžņus
b)ņemt nost laminātu un labot grīdu (pirms tam pārliecinoties ka zemlamināta segums vispār ir bijis ieklāts)
Uzliec paklaaju pa vissu istabu.Nav ne vainas, tikai labu putekllu suuceeju ( ar mazgaassanas funkciju ) jaaiegaadaajas komplektaa. Ja nee, jaapleess viss nost ..liidz betonam, vai kam tur apakssaa. Pēc pieredzes piekrītu ka jaņem nost lamināts. un jālabo vecā grīda.
Vai tas ir istabas vidū vai malā?
tad jau labs lamināts, ja ir kam čīkstēt, izslēdz gaismu un viesiem stāsti, ka tev ir parketa grīdas piekrītu Jankam!! :)) ··· Grīda: Zem lamināta čīkst grīda, ko... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Grīdas materiāla izvēle un mitrumizolācija 1. stāvā (9)
Veca koka nama pirmajā stāva virtuvē izņēmām satrunējušu grīdu - apakšā dzeltena smilts, pa vidu pagraba velve (~1/3 telpas platuma). Šobrīd ir funktieris par melnās grīdas ieklāšanu, un tad lamināts. Vai ir vajadzība pēc kaut kādām...
Dikti sarezhgjiiti! Man shkjiet, ka pirmajaa staavaa griidas apakshai jaabuut ar ventilaaciju. Paprasi radio 2, darbdienu peecpusdienaas tur dikti izsmeljoshas konsultaacijas, ja vareesi sazvaniit. Nezinot kā uzvedas pagrabs- es paliktu pie tās pašas vecās kombinacijas...smilti mok der papildināt...kokmaterialus impregneet ...un nafig laminātu, nafig pleves- tas viss vēlāk būs puvēkļi..!
Vēl der zināt, kas notiek ar pagraba ventileešanu- prātnieki aizštopē ventilacijas lūkas, cerot uz siltuma saglabāšanu bet rezutātā iegūst slapu, puvēkļiem pilnu pagrabu...
Ieteikums daļu dzeltenās smilts aizstāt ar keramzītu. Vēlams lielāka diametra frakcija. Es šādā gadījumā vispirms uzklātu celtniecības plēvi mitrumizolācijai,bet vēl zem melnās grīdas derētu kāds siltumizolācijas materiāls,jo citādi ziemā grīda būs ļoti auksta. Profesionāļi varbūt ieteiks ko labāku. Kas te dzeests? ··· Grīda: Grīdas materiāla izvēle un... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai uz eļļotas grīdas var likt vasku? (2)
Gribeju lakot lapeglu delu gridu, bet man neieteica to darit, jo grida varot staigat un sabojat laku. Vai labak butu ellot virsu liekot vasku, lai butu izturigaks, jeb tikai vaskot, varot iegut izturigaku efektu.
vislabāk eļļot, bet vidējiem prātiem jau patīk, ka spīd un smird pēc lakas....
Ir jau labas beices un vaski--veikalā vajag aptauju taisīt ne te.
http://painteco.eu/products/vasks/
http://painteco.eu/products/gridas-ella/
··· Grīda: Vai uz eļļotas grīdas var likt... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kas var būt labāks par jaunu dēļu grīdu izņemot parketu? Noslīpē, nolako un dzīvo laimīgi... un pēc tam vēl laminātam pa virsu linoleumu.Vispār tikai brīvdienās varēs staigāt,jo dārgi. :D
Joks protams,bet toč,kam tās zamoročkas uz jauna grīdas vēl ko klāt.Nu ja nu sieva ieteica tikai!
Kādēļ ne, ja grīda ir patiešām taisna. Neaizmirstam amortizējošo pārklājumu zem lamināta. Ar to arī vairākās kārtās var aizpildīt nelīdzenumus zem lamināta. Kāpēc tāds draņķis jāklāj uz jaunas dēļu grīdas ?
Tev jau ieteica - Noslīpē, nolako un dzīvo laimīgi...
Var, bet vai vajag uz veselīgas grīdas klāt saķīmikotus putekļus? ··· Grīda: Vai laminātu var klāt uz jaunas... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Koka grīdas spundes - kā aiztaisīt? (13)
Atjaunoju veco koka grīdu, ko esmu noslīpējis bet tagad atlicis aizstaisīt ciet spundes. Bet vietām spundes dziļums ir līdz pat 1cm un platums 0,5 cm. Pamēģināju Penosil parketa tapi iespiest iekšā, ko ieteica veikalā,bet necietē. Ir kādi...
---> VECA_PIEPE Gribi risināt nebeidzamas problēmas, ieklāj sev dēļu grīdu. Pie mums Latvijā vismaz kvalitatīvi izžāvēti dēļi nav nopērkami, varbūt kaut kur ir, bet cena būs kosmosā. Tas nozīmē, ka pēc gada, un, visticamāk, vēl pēc gada arīdzan, dabūsi savu grīdu pārlikt, kas nav dēļiem draudzīgs process. Vai arī prātot - kādu gan herņu saziest tajās šķirbās iekšā. Kvalitatīvi izžāvēti dēļi šķirbas neveido. Dēļu grīda ir aizvēsturiska tehnoloģija, tādus dēļus GADIEM žāvēja klētsaugšā dabīgos apstākļos, kurš mūsdienās ko tādu var atļauties?! Būs Tev silikona tepes grīda ar dēļu pildījumu :) Ja gribi dabīgu koka grīdu, izvēlies parketu, tas pieejams arī diezgan prāvu masīvkoka dēļu veidā. Risinājums: ar rokas frēzi un skaidru galvu izfrēzē dēļu šķirbas skaisti vienāda platuma(ap 0,5-1,0 cm, vai pēc fakta ) un dziļuma(1,0-2,0 cm). Nopērk vai izgatavo attiecīga izmēra līstītes. Ielīmē. Noslīpē. Lako vai eļļo. Var ietonēt citā krāsā nekā dēļi, būs smukums. Uz priekšu. Jautājumā aprakstītā situācija liek domāt, ka šī grīda jau no sākta gala bijusi nekvalitatīva; varbūt paredzēta kā apakšklājs preskartonam (izsaku minējumu). Izteikti lielās spraugas nebūs aizdarināmas tā, lai tas vizuāli būtu neuzkrītoši. Var atrast, ar ko aizķopelēt, bet ja grīdu paredzēts lakot, tad visi ķopsējumi būs redzami arī tad, ja izmantos koksnei pieskaņotu špakteli jeb maisīs slīpputekļus ar laku. Ja ir vēlme saglabāt redzamu koksnes struktūru, tad vienkārši nolakot, šķirbas neaiztiekot (šādas grīdas kopšana gan varētu būt murgs).
Lai acis priecētu normāla dēļu grīda, tai būtu jābūt no ozola vai oša dēļiem, cita koksne ir mīksta un pat krēsla kājas veido iespiedumus. Pareizi ieklātai spundēto dēļu grīdai varētu būt šur tur nelielas spraudziņas 0,5-1mm platumā, bet tikai šur tur. Ar 3x lakošanu tās aizlakojas ciet bez īpašas špaktelēšanas.
Varianti, kur kāds mēģina "kosīt pod starinu" un izveido klājumu 10 cm dēlis/1 cm ķepējums, ir tādi diezgan nožēlojami. Bezgaumība, es teiktu, tāpat kā plastmasas šķīvis uz galda. Sorry.
Neesmu galdnieks un arī celtnieks ar piecu klašu izglītību, bet grīdas dēļi pēc kvalitātesgluži nav mēbele, tie noteikti nedaudz nostaigās. Lai sasniegtu labus rezultātus, jāņem kaltēti četrpusīgās ēveles dēļus un pāris mēnešus jānotur telpā ar tādu pat mitrumu, kurā tos paredzēts likt. Izskatās jau glīti ja skrūvē spundē, laku sajauc ar kādu gaišu toni un pārklāj tā, lai koka struktūra paliek redzama, bet egle tomēr ir pārāk mīksta un apavi (tā šoreiz sauksim sievietes ar augstpapēdenēm) to sabojās.
Kas attiecas uz šķirbām, iespējams ir labāki risinājumi, bet divkomponentu autošpaktele, sajaukta ar koka putekļiem, vai bez, ātri cietēs un atšķirībā no tepes arī neveidos salīdzinoši mīkstu kārtu, kas biezā slānī varētu pat svīst un atgrūst laku.
Koks, kaļķa java akmens, māls, tiešām ir vēsturiski materiāli, toties tie veido cilvēkam labvēlīgu vidi un par tiem nekad žurnālos nerakstīs, pētījumi pierādīja, tie esot bijuši kaitīgi. Nekā personīga, katram pašam jāizvēlas kā dzīvot, iespējams kādam patīk riģipša kaste, sausā pārtika un gumijas sieviete:)
No šīs problemas neaizmukt .lai cik koks būtu sauss tas vasarā briest un ziemā apkures laikā žūst un viss kas tajās šķirbās plaisā .no sausiem dēļiem un kvalitatīvi iestrādātiem problemas var būt rudens pusē ,jo tad būs uzbrieduši dēļi un var pat pacelties un palikt viļnaina grida .jo briestot liekajam kautkur japaliek .vienīgi gar sienām atstāt lielākas šķirbas un deļus nepiestiprināt pie lāgām . ··· Grīda: Koka grīdas spundes - kā... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu