Grīda

grīda foto attēls

Grīda - jautājumi un diskusijas

Varbūt ir prasts risinājums,to jāredz! Jā pierītu.Jāpārliek.Nu izžuvis vienkārši. Jāpārlīmē pa jaunu ··· Grīda: Kā novērst veca parketa... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Jauna grīda uz vecās, kā lētāk? (8)
Vajadzīgs padoms. Jāatjauno grīda apmēram 10m2 vasaras mājas virtuvē. Šobrīd tur ir padomju laiku krāsota preskartona grīda (preskartons uzlāts uz dēļiem (dēļi reti) Preskartonu dažās vietās esmu norāvusi, jo tamdēļ, ka vienā vietā bija...
Preskartons ir sazāģētās loksnēs.. salidzini.lv 122x144cm loksnes cenu rāda no 3.80Eur - nav tik traki, būvmateriālu veikalos vajadzētu būt. Pašai uz vietas jāskatās, cik lielu ielāpu/s vajag.. ar asu linoleja nazi gar lineālu grīdas caurumiem var piešķirt taisnstūra formu, lai vieglāk izgatavot ielāpus. Ar nazi, bet labāk ar kādu zāģīti izzāģēt ielāpus. Ielāpus piestiprināsi ar mazajām nagliņām - 2-3cm, bet vecās ar stangām derētu izvilkt, vai iedzīt pamatnes dēlī pilnīgi. Ja nav autiņa un ielāpi nelieli, tad ielāpu sagataves ar nelielu rezervi var piezāģēt jau Rīgā. Redzi ēka neapkurināta, grīda -uz grunts- presētais kartons ir jūtīgs pret mitrumu, tāpēc deformējas, pelē.Šajā variantā pagrīdei jābūt vēdināmai.Ja uzliksi gaisu necaulaidīgu materiālu-apakšējais klājs sapūs.Ja neesi īpašniece uzliec tādu pašu kartonu, pirms tam piesūcinot ar oksolu vai ko līdzīgu. Aizbrauc uz Depo un nopérc. Jau deformējušos preskartonu izlīdzināt neizdosies. Ja aizlāpīšana vien ir nepietiekama, tad iespējams, ka pareizāk būtu caurumos vienkārši ielikt sliktākas kvalitātes preskartona gabalus, atgriezumus, un uzsist veselu klājienu kartona pa virsu vecajai preskartona grīdai. Neredzot konkrēto situāciju grūti izvērtēt, tomēr nekādas raķešzinātnes tajā nav. Nu, jā.. vēl, ja gribās, lai tā grīda ir izturīgāka pret mitrumu un izdilšanu, tad der nokrāsot. Pakonsultējieties arī ar pārdevēju, kad pirksiet kartonu! noplees veco, uzliimee daargaa gala laminex. Vispirms gan noliidzini deellus mazliet. No otras puses, ja maaja laukos, taads klaajums ilgi neizturees slodzi. Varbuut vienkaarssi uzsit jaunu presspapi, un nokraaso 3 kaartas labu griidas kraasu. ··· Grīda: Jauna grīda uz vecās, kā lētāk? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
a)nopirkt ausu aizbāžņus
b)ņemt nost laminātu un labot grīdu (pirms tam pārliecinoties ka zemlamināta segums vispār ir bijis ieklāts)
Uzliec paklaaju pa vissu istabu.Nav ne vainas, tikai labu putekllu suuceeju ( ar mazgaassanas funkciju ) jaaiegaadaajas komplektaa. Ja nee, jaapleess viss nost ..liidz betonam, vai kam tur apakssaa. Pēc pieredzes piekrītu ka jaņem nost lamināts. un jālabo vecā grīda.
Vai tas ir istabas vidū vai malā?
tad jau labs lamināts, ja ir kam čīkstēt, izslēdz gaismu un viesiem stāsti, ka tev ir parketa grīdas piekrītu Jankam!! :)) ··· Grīda: Zem lamināta čīkst grīda, ko... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Grīdas materiāla izvēle un mitrumizolācija 1. stāvā (9)
Veca koka nama pirmajā stāva virtuvē izņēmām satrunējušu grīdu - apakšā dzeltena smilts, pa vidu pagraba velve (~1/3 telpas platuma). Šobrīd ir funktieris par melnās grīdas ieklāšanu, un tad lamināts. Vai ir vajadzība pēc kaut kādām...
Dikti sarezhgjiiti! Man shkjiet, ka pirmajaa staavaa griidas apakshai jaabuut ar ventilaaciju. Paprasi radio 2, darbdienu peecpusdienaas tur dikti izsmeljoshas konsultaacijas, ja vareesi sazvaniit. Nezinot kā uzvedas pagrabs- es paliktu pie tās pašas vecās kombinacijas...smilti mok der papildināt...kokmaterialus impregneet ...un nafig laminātu, nafig pleves- tas viss vēlāk būs puvēkļi..!
Vēl der zināt, kas notiek ar pagraba ventileešanu- prātnieki aizštopē ventilacijas lūkas, cerot uz siltuma saglabāšanu bet rezutātā iegūst slapu, puvēkļiem pilnu pagrabu...
Ieteikums daļu dzeltenās smilts aizstāt ar keramzītu. Vēlams lielāka diametra frakcija. Es šādā gadījumā vispirms uzklātu celtniecības plēvi mitrumizolācijai,bet vēl zem melnās grīdas derētu kāds siltumizolācijas materiāls,jo citādi ziemā grīda būs ļoti auksta. Profesionāļi varbūt ieteiks ko labāku. Kas te dzeests? ··· Grīda: Grīdas materiāla izvēle un... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai uz eļļotas grīdas var likt vasku? (2)
Gribeju lakot lapeglu delu gridu, bet man neieteica to darit, jo grida varot staigat un sabojat laku. Vai labak butu ellot virsu liekot vasku, lai butu izturigaks, jeb tikai vaskot, varot iegut izturigaku efektu.
vislabāk eļļot, bet vidējiem prātiem jau patīk, ka spīd un smird pēc lakas....
Ir jau labas beices un vaski--veikalā vajag aptauju taisīt ne te.
http://painteco.eu/products/vasks/
http://painteco.eu/products/gridas-ella/
··· Grīda: Vai uz eļļotas grīdas var likt... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kas var būt labāks par jaunu dēļu grīdu izņemot parketu? Noslīpē, nolako un dzīvo laimīgi... un pēc tam vēl laminātam pa virsu linoleumu.Vispār tikai brīvdienās varēs staigāt,jo dārgi. :D
Joks protams,bet toč,kam tās zamoročkas uz jauna grīdas vēl ko klāt.Nu ja nu sieva ieteica tikai!
Kādēļ ne, ja grīda ir patiešām taisna. Neaizmirstam amortizējošo pārklājumu zem lamināta. Ar to arī vairākās kārtās var aizpildīt nelīdzenumus zem lamināta. Kāpēc tāds draņķis jāklāj uz jaunas dēļu grīdas ?
Tev jau ieteica - Noslīpē, nolako un dzīvo laimīgi...
Var, bet vai vajag uz veselīgas grīdas klāt saķīmikotus putekļus? ··· Grīda: Vai laminātu var klāt uz jaunas... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Koka grīdas spundes - kā aiztaisīt? (13)
Atjaunoju veco koka grīdu, ko esmu noslīpējis bet tagad atlicis aizstaisīt ciet spundes. Bet vietām spundes dziļums ir līdz pat 1cm un platums 0,5 cm. Pamēģināju Penosil parketa tapi iespiest iekšā, ko ieteica veikalā,bet necietē. Ir kādi...
Jautājumā aprakstītā situācija liek domāt, ka šī grīda jau no sākta gala bijusi nekvalitatīva; varbūt paredzēta kā apakšklājs preskartonam (izsaku minējumu). Izteikti lielās spraugas nebūs aizdarināmas tā, lai tas vizuāli būtu neuzkrītoši. Var atrast, ar ko aizķopelēt, bet ja grīdu paredzēts lakot, tad visi ķopsējumi būs redzami arī tad, ja izmantos koksnei pieskaņotu špakteli jeb maisīs slīpputekļus ar laku. Ja ir vēlme saglabāt redzamu koksnes struktūru, tad vienkārši nolakot, šķirbas neaiztiekot (šādas grīdas kopšana gan varētu būt murgs).
Lai acis priecētu normāla dēļu grīda, tai būtu jābūt no ozola vai oša dēļiem, cita koksne ir mīksta un pat krēsla kājas veido iespiedumus. Pareizi ieklātai spundēto dēļu grīdai varētu būt šur tur nelielas spraudziņas 0,5-1mm platumā, bet tikai šur tur. Ar 3x lakošanu tās aizlakojas ciet bez īpašas špaktelēšanas.
Varianti, kur kāds mēģina "kosīt pod starinu" un izveido klājumu 10 cm dēlis/1 cm ķepējums, ir tādi diezgan nožēlojami. Bezgaumība, es teiktu, tāpat kā plastmasas šķīvis uz galda. Sorry.
Risinājums: ar rokas frēzi un skaidru galvu izfrēzē dēļu šķirbas skaisti vienāda platuma(ap 0,5-1,0 cm, vai pēc fakta ) un dziļuma(1,0-2,0 cm). Nopērk vai izgatavo attiecīga izmēra līstītes. Ielīmē. Noslīpē. Lako vai eļļo. Var ietonēt citā krāsā nekā dēļi, būs smukums. Uz priekšu. ---> VECA_PIEPE Gribi risināt nebeidzamas problēmas, ieklāj sev dēļu grīdu. Pie mums Latvijā vismaz kvalitatīvi izžāvēti dēļi nav nopērkami, varbūt kaut kur ir, bet cena būs kosmosā. Tas nozīmē, ka pēc gada, un, visticamāk, vēl pēc gada arīdzan, dabūsi savu grīdu pārlikt, kas nav dēļiem draudzīgs process. Vai arī prātot - kādu gan herņu saziest tajās šķirbās iekšā. Kvalitatīvi izžāvēti dēļi šķirbas neveido. Dēļu grīda ir aizvēsturiska tehnoloģija, tādus dēļus GADIEM žāvēja klētsaugšā dabīgos apstākļos, kurš mūsdienās ko tādu var atļauties?! Būs Tev silikona tepes grīda ar dēļu pildījumu :) Ja gribi dabīgu koka grīdu, izvēlies parketu, tas pieejams arī diezgan prāvu masīvkoka dēļu veidā. Neesmu galdnieks un arī celtnieks ar piecu klašu izglītību, bet grīdas dēļi pēc kvalitātesgluži nav mēbele, tie noteikti nedaudz nostaigās. Lai sasniegtu labus rezultātus, jāņem kaltēti četrpusīgās ēveles dēļus un pāris mēnešus jānotur telpā ar tādu pat mitrumu, kurā tos paredzēts likt. Izskatās jau glīti ja skrūvē spundē, laku sajauc ar kādu gaišu toni un pārklāj tā, lai koka struktūra paliek redzama, bet egle tomēr ir pārāk mīksta un apavi (tā šoreiz sauksim sievietes ar augstpapēdenēm) to sabojās.
Kas attiecas uz šķirbām, iespējams ir labāki risinājumi, bet divkomponentu autošpaktele, sajaukta ar koka putekļiem, vai bez, ātri cietēs un atšķirībā no tepes arī neveidos salīdzinoši mīkstu kārtu, kas biezā slānī varētu pat svīst un atgrūst laku.
Koks, kaļķa java akmens, māls, tiešām ir vēsturiski materiāli, toties tie veido cilvēkam labvēlīgu vidi un par tiem nekad žurnālos nerakstīs, pētījumi pierādīja, tie esot bijuši kaitīgi. Nekā personīga, katram pašam jāizvēlas kā dzīvot, iespējams kādam patīk riģipša kaste, sausā pārtika un gumijas sieviete:)
No šīs problemas neaizmukt .lai cik koks būtu sauss tas vasarā briest un ziemā apkures laikā žūst un viss kas tajās šķirbās plaisā .no sausiem dēļiem un kvalitatīvi iestrādātiem problemas var būt rudens pusē ,jo tad būs uzbrieduši dēļi un var pat pacelties un palikt viļnaina grida .jo briestot liekajam kautkur japaliek .vienīgi gar sienām atstāt lielākas šķirbas un deļus nepiestiprināt pie lāgām . ··· Grīda: Koka grīdas spundes - kā... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dēļu grīdas remonts (7)
Ko darīt ja grīdas dēļi viļņaini, plāni? Interesē pēc iespējas lētakais variants.
esmu licis laminaatu uz galiigi skkiiba, greiza parketa. Pavairaak kautkaadas celtnieciibas limes apakssaa liimenniem , sanaaca pat baigi ok. Protams, ka lielos kalnus nenovaaksi taadaa veidaa, bet rezuultaats ir 3x labaaks, ka tas debiilais parkets bija.Nekas vairs necciikst, izmazgaat eerti. Nemaz nerunaajot par vizuaalo.Lamainaats pieeejams 100+ dazzaados rakstos, tonnos.
Dellus nosliipeet liimenii? Nu, nu.....
Ja savaa maajaa to jaadara, es 100% esmu par to, ka vissu jaunu, un labu , un pareizi. Vai nedariit vispaar neko. Uzmestu superiigu paklaaju visrrssu, un miers.
Kautkur, pa ausu galam, esmu dzirdeejis par kauktaadu izlejamo epoksiidu liimi, liimenim ideaalam. Cik ekaloggiski, nezinu, bet ir variants. Taapet muuzdienu modernize celtnieciibas matreaali lielaakoties ir drannkki lieli , un iedziivotaaju muuzzu garumu nepaildzina :(
var izmantot specialas pildvielas,celt.veik. pieejamas uz dazadam bazem,gan bet.polimera,
gan citas pasizlidzinosas masas,ja gridas izmeri nav lieli ar maisu pietiks nolilidzinat (20 eur),ieprieks gridu nogrunte,tapat izlidzinato virsmu grunte-atgezijas paaugstinasanai un stingribai

domaju tas bus letak neka likt saplaksnus-,jo to biezumam jabut pietiekosam ,lai neliektos (nelidzenumos) pie slodzes
tad klaj,lime ko velies-,parketu,laminatu,linoleju,paklaju
100% atjaunot veco dēļu grīdu, noslīpēt un nolakot, ja nav paaugstinātas slodzes telpa. Nekādus linolejus vai laminātus. Pilnigi piekritu Diana_2015 Pats lētākais ir betons, bet, ja nopietni, tad jāizšķiras vai var šo segumu padarīt līdzenu un varēs pa to staigāt vai nē.
Ja nē, tad nahrenizē visu un ieliec citu segumu.
Ja jā, tad izlīdzini (slīpējot, liekot preskartonu, da jeb ko ) un pa virsu lamināts vai linolejs.
··· Grīda: Dēļu grīdas remonts lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Putuplasts grīdā virs cementa (14)
Grauzēju dēļ grasos likt jaunā grīdā siltinājumu virs betona, nevis apakšā, lai tur nedzīvo tie nezvēri. Vai tā var darīt?
Grauzēji noteikti priecāsies, jo šamiem principā vienalga, kur dzīvot - virs vai zem betona... Būs krietni īsāks ceļš līdz ēdamajam un dzeramajam. Protams...Ielej betonu līmenī, uzmet puķiku (cieto - grīdām domāto, protams) un tad pa virsu kādu plātņu materiālu. Visus putuplastus labāk tomēr noslēpt betonā. VAjag paņemt cieto flīžu līni, plastmasas sietu un pa virsu putuplastam uzvilkt kārtu ar flīžu līmē iestrādātu sietu. Protams, ka var, taču jāapbēdina-grauzēji labprāt dzīvo putaplastā. Ja galvenā problēma ir cīņa ar grauzējiem, tad nav būtiski vai būs zem vai virs izlīdzinošās betona kārtas. ··· Grīda: Putuplasts grīdā virs cementa lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Flīzes vai lamināts virtuvē? (32)
Kuru grīdas segumu virtuvei labāk izvēlēties - flīzes vai laminātu?
Manā virtuvē lamināts kalpo jau 10 gadu un ir saglabājies ideāli ar visu to, ka to mazgāju. Tiesa - laminātu pirku no dārgā gala, ne no lētākajiem.
Flīzes jau remonta pirmsākumā neizskatīju kā variantu grīdas segumam virtuvē. Nepatīk. Manā skatījumā virtuvi tās padara aukstu un nemājīgu. Tas, protams, ir tīri mans vizuālais skatījums, jo sajūtu ziņā zināms, ka grīdu var siltināt.
Jā, vannasistabā - tur ir ok.
tagad ir lieliska griidas fliizhu izveele...linolejs peec buutiibas ir aarpraats! Atbrauc pie manis apskaties ka laminats smuki stav un nekada vaina , sen uzliku , smuks skaits koka imitacija , feini man patik, nekas tur necelas augsa un nav mitruma , nezinu kam tur visu laiku gazas no rokam ara udens :)))) Man jau 15 gadus lamināts virtuvē! Nekas neplaisā, neko neuzsūc un neuzbriest. Silti, skaisti un mājīgi. Viegli kopjams, jo nav jāberž flīžu šuves. Un trauki tik traki neplīst, ja kas nokrīt! ;) Manā virtuvē arī ir lamināts , ne no lētākā gala . Ļoti labi izskatās , viegli kopjams , viss OK.Pa vasaru nosmērēju ar spec suslu, kas tādu kā aizsargslānīti veido. Tā vajagot . Negāžam tak ūdeni uz grīdas , nekas tur ikdienā nav slapjšs . ··· Grīda: Flīzes vai lamināts virtuvē? lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu