Elektroinstalācija

Elektroinstalācija - jautājumi un diskusijas

Elektrības zudumi. (18)
Kur lai atrod labu elektriķi, kas varētu atšifrēt, kur ir rodas lieli elektrības zudumi privātmājai?
dīvaina tēma
veikalos ir nopērkami rozetē iespraužami skaitītāji, var tādus salikt un sarēķināt cik katra ierīce patērē
hmm
jā ,
man arī tāda problēma,kopš izvietoja skaitītājus ārpus mājas,pie kam,katram savu,un zagt NAV iespējams,kad visu sārēķina-milzu summas,kaut dzīvoklī ir tikai 2 leduskapji un vasarā paretam tējkanna/labi-ir radio,TV vēlos vakaros/,bet,kad sarēķina-nu tomēr daudz/.
Leduskapji pārbaudīti,nesen releji nomainīti,salaboti/jaunas detaļas/.
Ir sauktas pārbaudes no Latvenergo.
Katrs ,kas majās iemitinās-brēc,ka visur citur zemēki uz pusi ir skaitītāji-pie esošām ierīcēm
Arī pašai,kur ir super vecš leduskapis-nelabots,laiž pat garām-ir TV,ir radio/nav kafijaskannas/,bet ir veļas automāts/tiea uz 30 grādiem/,bet el.daudz mazāka.kāpēc vienā vietā el.burtiski APRIJ , bet otrā-ne?
Tas ir laboratoriski jāpēta uz vietas, jaizdara dažādi mērijumi. Atslēdz visus patērētājus un paskaties vai skaitītājs griežas, ja griežas tātad vaina vados, ja negriežas, tad iepērc pāris rozetē spraužamo skaitītāju, kā tev jau ieteica citi komentētāji... hmm
kā reāli sauc tās spraižamās rozetes/un aptuvenā cena/,lūdzu?un nopirkt tos var elektonodalā/piem depo, K-rautā?/?
··· Elektroinstalācija: Elektrības zudumi. lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Pieslēguma jauda elektriskajām plītīm. (25)
Sveiki! Nesen atteicos no gāzes pieslēguma dzīvokļu blokmājās. Gribu iztikt tikai ar elektrisko plīti (elektriskos riņķus un elektrisko cepešplīti kopā) . Doma man dikti patīk. Bet nesen dzirdēju viedokli, ka man var ...
Keramiskā plīts tērē uz pusi mazāk elektrības par parasto,bet indukcijas plīts uz pusi mazāk par keramisko. Varbūt tas var dot papildus drošību. Ja visus patērētājus nesaslēdz vienlaicīgi un ēst negatavo uz visiem riņķiem reizē - pietiek ar standarta pieslēgumu.
Nu un tad, ja reizēm izsit drošinātāju? Grūti izslēgt kādu patērētāju, bez kura tajā brīdī var iztikt drošinātāju ieslēgt atpakaļ? Jau N-tos gadus tā lietoju elektrisko plīti, veļas mašīnu, elektrisko veļas žāvētāju un visu citu.
Bet ieteicams pakonsultēties ar elektriķi, kā teica : derenvja10".
Vienīgais ko piebilst, aizstaigā uz namu pārvaldi. Dabū rokās elektriķi, kas apkalpo Jūsu mājas. Izstāsti savas vēlmes. Šim ir jābūt lietas kursā, ko kur drīkst vai nedrīkst. Ar elektrību joki mazi, deg diez gan ātri. Ha ha var redzēt, ka nav mājā vīrieša :D
Pašlaik izklausās pēc aplauziena, kas izmaksās vairāk par tiem 140€ :D Latvenergo ar pa brīvu 3 fāzes nedod, cik paziņas taisījuši tad izmaksas no 200€ (150ls) līdz pavisam nesen 1000€ par pieslēgumu :D
Nekādas indukcijas, keramiskās plītis neglābs, ja dzīvoklim ir viena fāze 20a :D
Protams saplānojot kad ceps, kad vārīs un kad mazgās veļu var iekļauties, bet kas tā par dzīvi.
Ievads no skaitītāja līdz el.plītij jāvelk jauns. Tas tāpēc, lai uz tās pašas līnijas neslēgtos klāt nekas cits un būtu zemējums. Dzīvokļos vecie ievadi ir paredzēti līdz 10A uz dzīvokli. Tur kur jau uzstādīti jaunie sadales skapji ar skaitītājiem ir 16-20A uz dzīvokli. Jauda pilnīgi pietiekoša, lai pieslēgtu el.plīti. ··· Elektroinstalācija: Pieslēguma jauda ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Elektroinstalāciju nomaiņa vidējā divistabu dzīvoklī (4)
Cik aptuveni varētu izmaksāt elektroinstalāciju nomaiņa vidējā 2-istabu dzīvoklī. Domāju, tieši vadus un rozetes. ..
Nu, viss atakriigs no taa, cik eiropeiski remontu veelies :) Ja vadus kaļ iekšā esošās sienās un rozetes liek jaunās vietās, aptuveni 120 Ls es savaa 2-istabu dzivoklii visu elektroinstalaaciju nomainiiju par kaadiem 150 LVL (darbs + materiaali) Materiāls (vadi, automāti, sadalnes, utt. apm 150 EUR) + rozetes un slēdži (no kādas kolekcijas izvēlies). Darbs - tas jārunā atsevišķi, te jau ir daudz nianses - vadu iekalšana sienā, špaktelēšana, slīpēšana, utt... ··· Elektroinstalācija: Elektroinstalāciju nomaiņa ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ar ko savienot alumīnija vadus (kabeļus)? (4)
Ar ko drīkst savienot alumīnija vadu ja ienākošais vads ir alumīnija-māja veca kara laika būve un patreiz nomainīt šo aluminija vadu nevaram. vai ir tādas sadales kārbas kur var pievienot cita materiāla vadus pēc vajadzības?
Cik saprotu tad doma ir mājā nomainīt elektroinstalāciju, bet ievad mainīt nav plānots. Manuprāt to var darīt tikai savienojums kurā tiks savienoti alumīnija un vara vadi ir vajadzīgs ar tērauda pāreju. Savienojuma princips vienkāršs gan alumīnija gan vara vads tiek savienots ar tērauda savienojumu, bet šie vadi savā starpā nesaskaras. Piekrītu iepriekšējiem - Tikai ar tērauda klemmēm !
"Pa taisno" - nekādā gadījumā netīt kopā, sāksies visādas elektroķīmiskās reakcijas, kā rezultātā kontakts pēc laika sāks karst.
Ar klemmēm. Profiņi lodē alumīnija vadus, savienojums ir mūžīgs ··· Elektroinstalācija: Ar ko savienot alumīnija vadus ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Atsevišķi elektrības skaitītāji saimniecībai (6)
kādas izmaksas varētu būt uzstādot divus elektrības skaitītājus vienai privātmājai? Latvenergo skaitītāju aiztikt neplānojam, vajadzīgi pašu lietošanai, jo māja viena, bet mājsaimniecības divas. Pieņemu,ka būs arī ...
Ja uz katru saimniecību ir atsevišķi automāti ("drošinātāji") tad visērtāk to izdarīt mājas sadales kastē, tur arī vadu vilkšana būs minimāla un kastes iekšienē. Ir elektronerģijas skaitītāji kas montējas uz tās pašas sliedes kur automāti un arī pēc formas ir tādi paši.
Izmaksas atkarīgas no tā, vai nepieciešami vienas vai vairāku fāzu skaitītāji, vienfāzu maksā ap 20 eiro, trīzfāzu - no 50 eiro (Tev vajadzēs divus jebkurā gadījumā) + darbs...
Cipars var sākties no cenas tikai par kontrolskaitītājiem un vadiem ( ap 40 latiem, bija vismat tajos laikos), līdz ... ! Jo iesprauzt Latvenergo rozetē vadu ar kontrolskaitītāju, nav liela māksla !!! kādreiz par to bija jāmaksā ap 70Ls, vadi nebija jāpārvelk jo tika uzstādīts (tā mēs vismaz nodefinējām), kā kontroles skaitītāju atsevišķām telpām (saimniecības telpas ir uz atsevišķiem korķiem, dzīvojamā uz citiem). Jā, es biju domājis,ka tos skaitītājus varētu uzstādīt pie sadales skapja. Liela daļa telpu ir uz viena drošinātāja vienai pusei, un uz otra -otrai, tomēr ir pāris telpas, kurām ir citi drošinātāji. Noteikti var vadus no vairākiem drošinātājiem izlaist caur vienu skaitītāju, ne? Cik daudz naudas elektriķi prasa mūsdienās par darbu? Skaitītāju jau nolūkoju pa 30 eirikiem gabalā. varbūt ir kāda elektrobāze, kur varētu vadus pa lētākām cenā iepirkt? Kāds ir tā darījis caur Latvenergo? Es viņiem jau aizsūtīju savu jautājumu, bet viņi vai nu negrib saprast, vai vienkārši stulbi, bet šie jau grib atsevišķu pieslēgumu taisīt, bet tas noteikti izmaksās krietni dārgāk kā šitas projekts. Latvenergo tev ari neko neatbildes, tev jagriezas Sadales tikla, tie ar sitam lietam nodarbojas. Bet divi skaititaji maja atmaksajas - lidz sim gadam maja vareja uzgriezt 2400 kwh par starta tarifu, bet tagad var vienu skaititaju laist pa ekonomisko, otru pa birzu, jeb vispar uz cita piegadataja uzsedinat (gadijuma, ja saimniecibas atkal apvienojas;)))! ··· Elektroinstalācija: Atsevišķi elektrības ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pārurbu elektrības vadu. Kā savienot? (14)
Urbu sienā caurumu un pārurbu elektrības vadu (ar zemējumu; pieslēgta veļas mašīna, ledusskapis). Elektrības vads bija zem apmetuma. Attīrīju apmetumu, tagad elektrības vads ir brīvs, varu darboties. Kā labāk savienot? ...
Kam tēvs iemācījis būt vīrietim praktiskajam, tas kaut ko zin, ko mamma vien aprūpējusi, tam jājautā. Labāk taču, kad cilvēks jautā, ne uz savu galvu muļķības dara. Un šito jautā vīrietis- skumji.
Vara vadu salodēt un uzmaukt virsū termocaurulīti. Katram vadam, ja tas nav skaidrs.
Salodēt un uzmaukt termocaurulīti - tādā gadījumā varētu arī špaktelēt ciet. Visos citos - tikai ar zemapmetuma savienojuma kārbu. Tik tavai un tavas ģimenes drošībai. Klemes nekdā gadijum ja var, salodee ar jaudiigu lodaamuru. Ja alumiinija, tad klemmes ar skruuviiteem vislabaakais. Jo ja tikai satiisi kopaa, ar laiku var pazaudeet kontaktu tomeer pie slodzeem. ··· Elektroinstalācija: Pārurbu elektrības vadu. Kā ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Nedeg halogēnas spuldzītes (20)
Viirtuvē vairs nedeg divas halogēnas spuldzītes . Tās ir iemontētas piekārto skapīšu apakšā, lai apgaismotu darba virsmu. Savienotas ir vienā mazā verķītī/neatceros kā to sauc/ . Varbūt tas ir beigts? Vai ir vērts to ...
Droši vien ka trafs beidzies. bet vajag pārbaudīt vai pie viņa pienāk strāva, citādi var sanākt nopirkt lieku mantiņu. Korķis izsists, trafs beigts, lampiņas izdegušas - uzaicini ciemos kādu ar testeri, lai nomēra... Testeris ir tāds aparāts kas rāda spriegumu voltos, pie tam jāmēra ir gan pirms gan pēc trafa, tas skruvgreiznis rāda tik maiņstrāvas komponenti pie salīdzinoši lieliek spriegumiem.
Halogēniem vairākas izdegušas spuldzītes nav retums
Brauks - radi, draugi un meistars par naudu :D
selnij, Tev veci vajag... ar galvu uz pleciem. šitas bij nopietni, es nifiga nesapratu, par ko te džeki runā, tātad ir arī zinoši tehniskās lietās, ne tā kās es - tikai kūkas cept! (iedomājos - a ja man mājās kas ar elektrību, a manējais kaut kur mačos apmēram kaut kādā Portugālē...) Ieliec lampinju kura deg, taas vietaa kura nedeg. Ja deg, tad peerc spuldziites un taas nomaini. ··· Elektroinstalācija: Nedeg halogēnas spuldzītes lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Pārslēdža savienojuma shēma (6)
Kur atrast el. shēmu, kā saslēgt el. ķēdi tā, lai koridora vienā galā ieslēdzot lampu, otrā var to izlēgt.Un otrādi,neatkarīgi vienu no otra... :(
te buus sheema ;)
http://foto.inbox.lv/eedgarss/06-09-2006/savienojums.jpg
tas ir elementaars logjikas uzdevums. vajag 3 vadus un viss buus ok. Shēma nav jāmeklē, tā ir jāuzzīmē! :))) Elementāri - vajadzīgi 2 pārslēdzēji un trīsvadu kabelis :) elektrnamaa pie j. gertrudes pagrabaa taalaak paardeveejs jaanis ar uusaam daudz visu ko zina. te ir ta sema ··· Elektroinstalācija: Pārslēdža savienojuma shēma lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā noteikt vai dzīvoklī ir elektrības sazemējums? (5)
Patreiz namu pārvalde jau ciet, bet kā lai uz sitienu uzzinu vai man dzīvoklī ir elektrības sazemējums. dzīvoju zolitude daudzstavu majaa.
Kaadaa 6 vai 7 klasee maaca, ka ar V apziimee Voltus un ar Hz Hercus. Un piemin, ka Eiropaa 50 Hz tiiklaa, bet Aamerikaa 60. Cepeshpliite iipasha tikai ar to, ka sameeraa jaudiiga, var eest visus 10 A un vairaak. Dazjas tik jaudiigas, ka paredzetas pie 3-faazu elektriibas piesleegt, ne taadeelj, ka tajaas buutu 3=faazu motors cepeshu groziishanai, bet slodzes vienmeeriigaakai sadaliishanai pa faazeem. Taada gadiijumaa jaauzmanas, ka kaads duriks neizdara kaa pie Janaj laukos - ka nepiesleedz 380 V tur, kur 220 V pienaakas. Ja Tu nevari noteikt, vai ir zemējums, vai pietiks jaudas, kā Tu iedomājies pieslēgt to cepeškrāsni??
P.S. vēl ir tāda interesanta lietiņa kā elektrības vadu/kabeļu šķērsgriezums.....
Ja rozetee no saaniem taadi metaala sudukinji un pie tiem arii kaads vads pienaak, var cereet, ka ir. Ja kontrollampinjas vienu vadu piesprauzjot pie taa sudukinja rozetes saanos un otru pamiishus tais 2 caurumos, vienaa iesprauzjot deg, tad jau droshi. ··· Elektroinstalācija: Kā noteikt vai dzīvoklī ir ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Audi B3 lūzt vadi (8)
Sveiki! Es pieņemu, ka ikviens B3 un, laikam, B4 īpašnieks ir saskāries ar to, ka lūzt vadi, kas iet uz bagāžnieka vāku (pakaļgaitas guņi, numura apgaismojums u.tt). Varbūt kāds ir izdomājis kko ģeniālu, lai to novērstu? ...
bitch, es tak neteicu, ka braucu ar Audi vai citu vācieti :) es vienk. esmu autoelektriķis :))) manā uztverē Audi, BMW un Mercedes ir nepamatoti dārgas mašīnas - nav viņas tik labas cik viņas maksā :) diemžēl tāda ir realitāte :( vēl jau vajag atrast sakarīgus vadus ko nomainīt - viņiem jābūt cietā, bet lokanā izolācijā ( lai palielinātu locījuma vietas radiusu. Nopērciet normālu mašīnu!
Kur paliek vācu kvalitāte, vācu zīmolu ideālums?
Braucu ar japoškām un nezinu problēmu....
Nu viss jau pateikts pirmajaa komentaa, paareejais - gaumes lieta! Man jau nu dikti patiik BMW, un esmu apmierinaats, ka peec visumaa labaam gan japoshku, gan franchu, gan zviedru mashiiniiteem atkal varu pabraukt ar BMW, ir veerts nedaudz piemaksaat!:)) Teflona izolacijas vadi!:DDD ··· Elektroinstalācija: Audi B3 lūzt vadi lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu