Kanalizācija

kanalizācija foto attēls

Kanalizācija - jautājumi un diskusijas

Kā savienot izlietnes caurules (8)
Labdien, varbūt zināt, kur meklēt atbildes - kā savienot izlietnes caurules [kā salodēt] kādas pārejas, kā tās savienot [elektriski, vai smēre] ar kopējo 110mm kanalizācijas cauruli. Domāju lauku mājā ierīkot biotualeti tikpat ērtu kā...
Bez variantiem ir vajadzīgs septiķis uz kuru tecēs ūdi un kurus tālāk apēdīs baktērijas.Un ja tu nezini kā pat caurules savieno, tad labāk tādam darbam neķeries klāt. Nav jau asv, kur kanalizācijas trubas vairumā līmē ar kaut kādu ātri žūstošu divkomponentu līmi. (gan jau, ka Latvijā ar kur pieejams)
Standartā, Latvijā izplatītas kanalizācijas trubas ar gumijas blīvējumu, savienošana notiek ar dažādu pāreju starpniecību, neko līmēt, lodēt kanalizācijas trubām nevajag.
Zinot kanalizācijas caurules diametru dodies uz tuvāko santehnikas veikalu. Vēl noskaidro cik tālu vajag ko savienot. Tur visu vajadzīgo palīdzēs sameklēt atsaucīgi un zinoši veikala darbinieki. (Man tuvākajos veikalos visu zināja, lai arī pati zināju kas man vajadzīgs) Ja nezini pat kā savienot, tad labāk neķeries klāt un samaksā meistariem veikalaa viss ir. Visaadas tur kanalizaacijas trubas var savienot ar visaadam tur gumijas paarejaam pat , ja ne bienkaarssi trubu trubaa. Tiessaam, bodee viss ir. ··· Kanalizācija: Kā savienot izlietnes caurules lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kanalizācijas ierīkošana privātmajā (5)
ir izbetonēta bedre, kura pārdalīta uz pusēm, lai tecētu no vienas bedres otrā, kā būtu prātīgāk rīkoties tālāk?
Jāsāk bija ar pilsoņa Joena priekšlikuma otro daļu, tad tikai kaut kas jābetonē. Par šo jautājumu pagājušā gadsimta 80 gados zurnālā Māja Dzīvoklis autotrs uzvārdā Sīpols ir diezgan izsmeļoši izstāstījis. tātad pareizi ir : projekts ( vismaz pašam domās un uz papīra uzskicēts), tad rokam betonējam , būvējam Ideja pareizā virzienā, tālāk sameklēt kādu projektētāju vai septika projektu vai attīrīšanas ietaišu projektu un realizēt. Atkarībā no īpašuma atrašanās vietas ir divi varianti: 1) pieslēgties pilsētas / pagasta kanalizācijas tīkliem; 2) infiltrēt, proti pieslēgt kanalizācijas akai drenāžu vai novadīt kādā grāvī.. Dārgie kungi,jums neienāk prātā, ka betonēja nevis autors, bet gan kāds priekšgājējs? nu tad tas kas iet otrajaa,jaadabuu taalaak.
taalaak no savas uudensnemshanas vietas:)
un taa lai iet prom nevis atpakal.
··· Kanalizācija: Kanalizācijas ierīkošana... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
kanalizācijas ierīkošana lauku mājā (5)
Sveiki, interese ir pareizu , bet nedārgu kanalizāciju ierīkot lauku mājā, respektīvi tāda jau ir, bet bez tualetes, pašlaik ir projektā ierīkot tualeti, bet uz esošo es toč nelaidīšu, nevienošu klāt, jātaisa jauna. Vai vispār ir prātīgi...
Ja Tu būvēsi tāpat kā raksti, tad diez vai kas prātīgs tur sanāks. Bet tā, darīšanas vaina un nedaudz finansējuma (jo vairāk varēsi atvēlēt, jo prātīgāka sistēma sanāks). ja jau gribi,kā pilsētā ar ūdeni,tad pirmais jāizrok bedre,jāizbetonē un tālāk jāvelk ūdensvads un parējie pribambasi.. es tā precīzi protams nepateikšu,jo šos darbsus parasti mūsu ģim.veic vīrieši. Bet aprakstīt esošo situāciju, lai arī citi var saprast, nesanāk? Iesaku piebūvi. Šāds risinājums kā piemērotākais savulaik tika atzīsts arī Maskačkas vecajām koka mājām....... Esmu redzējusi, ka šādu risinājumu izvēlas arī pirmās brīvvalsts mājām. Nevis renovē esošo kanalizācijas sistēmu. Kad piebūve uzcelta, māja nokrāsota - šķiet, ka tā bijis no pirmsākumiem.......... Bet tad bez arhitekta un būvinženiera palīdzības neiztikt. Toties rezultās pārsniedz cerēto. Savukārt bijušajā tualetē caurumus ciet un - palīgtelpa, vai ko vēlas..... Ja negribi tualeti laist jau esošajā kanalizācijas sistēmā, tad ieroc pāris grodus, piebetonē dibenu, atbilstoši prasībām un savieno tualeti ar grodiem , izmantojot plastmasas cauruli ne tievāku kā 110mm diametrā. Kad grodi būs pilni, atsauksi astenizācijas mašīnu, lai izsūknē.
Šādas tādas problēmiņas darba procesā var rasties, bet tās ir pārvarāmas.
··· Kanalizācija: kanalizācijas ierīkošana lauku... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Atkariba no ta kada aka ta ir,grodu vai paneļu! Ja grodu tad jasenize ara un jaskatas kas pa vainu,iespejams ka grodi ir nobidijušies. priecājies, sausāks pagrabs un pagalms.
-ja tā ir kontrolaka, tad ieliec resnāku aizvadu, lai pavasara slapjumā kakas nepeld pa pagalmu.
- ja tā ir krājaka, tad ap viņu ierīko aizvadošo drenāžu gruntsūdeņiem
Ja mēģināsi realizēt ohujistu labos padomus par slēgtu plastmasas konteineru, tad pavasarī redzēsi jokus - uzpeldēs no gruntsūdeņiem tavs pustukšais konteiners ar visiem sūdiem no ieraktā 2 metru dziļuma (ja netici, pamēģini upē noslīcināt tukšu 200 litru mucu , bet konteineram ir vismaz 1000 litru)
jaauztaisa tada aka kas ir hermeetiski nosleegta. veco jaalikvidee, jaailiek jauna no plastmasas, citaadaak nekas neliidzees. Pie patreiz pieejamajām kanalizācijas fīčām ieteiktu sekot stanga_88 ieteikumam un likt plastmasas septiķi, sev nepieciešamajā lielumā un aizmirst problēmu (tik vajag kārtīgi noenkurot un mudīgi pieliet ar balastu, lai neizspiež virszemē). Vingrot ap vecajiem grodiem, hermetizējot tos, protams, arī var... Skaties kāds resurss Tev ir mazāk sāpīgs - laiks vai nauda. un vēl priecājies, ka ar ūdiem pieķēzi gruntsūdeņus. Protams ka pārbūvē, ja maks atļauj, ja nē dzīvo kā ir . Neko tur aizlipināt nevar, tas viss ir tikai uz laiku. ··· Kanalizācija: Kanalizācijas akā nāk iekšā... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
2mm uz tekošo metru. max 5mm uz metru. 5cm uz metru- tātad 25m garā posmā tas uztaisa 1,25m līmeņa starpību.
Ja piemājas gabalā kanalizācijas caurules gulda ap metru dziļumā, tad ko- sākuma gals ir 25 cm virs zemes?! Varbūt derētu druscīt piedomāt, a?
diametrs norma minimums

50 0,035 0,025 Mēra grādos nevis cm.
100 0,020 0,012
150 0,010 0,007
200 0,008 0,005
2 cm uz metru. Ja nemaldos, kanalizācijas caurules kritums nedrīkst būt lielāks par 10mm uz 2metriem.
Ja būs lielāks, tad ūdens aizskries ātrāk par sūdu! :)
··· Kanalizācija: Kādam jābūt slīpumam rokot... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kanalizacijas pieslēgums veļas mašīnai - ūdens neiet prom! (25)
Virtuve velasmasina pieslekta pie izlietnes gan pienakosais udens gan netirais. Kapec kad laiz ara udeni no velenes udens neiet prom bet nak augsa izlietne ta udens iet prom kad palaiz no krana?
Zem izlietnes iztīri sifonu, atskrūvē skrūvītes, skrūves nosmēre rociņas un lieta darīta.
Uz nakti nopērc un ielej KURMI.
hm, var būt caurules nepareizi pievienotas?labāk atrodi normālu santehniķi Caurules jātīra, noteikti, ka ir aizdambējums. Pagaidām vēl ne pavisam trubas ciet, tāpēc vienkārši no krāna strūklu "norij", bet, kad jāiztukšo veļasmašīna, spļaudās. Ir divi varianti - "Kurmis" vai trose tīrīšanai. Neskrūvē neko nost /vaļā kā saka vikentijs. Nav garantijas, ka mācēsi atpakaļ kopā salikt. Labāk nopērc TIRET pudeli/var lielo,. ja rocība ļauj/ , ielej visu saturu , aizspraud ciet un atstāj uz nakti. Nākamajā dienā ielej pilnu izlietni, tad izlaid visu ārā un tā 3-4 reizes. Ja tad nekas nelīdz, tad vaina jāmeklē dziļāk, sauc meistaru. Selnijai kātīga babuļa loģika - lai nav jāmazgājās uzlej vairāk odieri
ja māšina pievienota virs sifona, tad vai nu tīri sifonu, vai pievieno zem sifona ... labāk jau izdari abus divus, darbs ta 10 minūtēm
··· Kanalizācija: Kanalizacijas pieslēgums veļas... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Atkritumu smalcinātājs izlietnē (16)
Kāda ir jūsu pieredze ar virtuves izlietnes atkritumu smalcinātājiem, nu tiem kuros amerikāņu šausmenēs parasti visu ko ierauj? :) Latvijā tādi, šķiet, nav diez ko populāri, kāpēc?
Pirms gadiem pieciem sev tādu uzstādīju izlietnē. Vispār jau ir ok - no visādām nepatīkamām substancēm var tikt vaļā ātri un bez pēdām. Lēts nav, manējais modelis laikam toreiz maksāja 360 Ls. Ar visu esmu apmierināts, tikai salūza vadības poga, a tā dikti viltīga - pneimatiskā - attiecīgi nevaru nomainīt, bet firma, kas "treknajos gados" šos smalcinātājus importēja Latvijā, šķiet ir nobeigusies. Būs jāmeklē poga caur e-baju :( -> JurisK Šo jautājumu parasti atrisina vienkāršāk- izvads uz kanalizāciju. Šie smalcinātāji ir dažādu ražotāju un katram ražotājam ir dažāda "nopakojuma" līmeņu tie aparāti, tai skaitā arī ar dažādiem skaļuma līmeņiem. Tik nekādā gadījumā šos smalcinātājus nelieciet metāla izlietnēm- tad patiešām būs skaļš pasākums.

Ja vajadzīga ražotāja InSinkErator poga(šo agregātu līderis pasaules mērogā, gan kvalitātes gan apjomu ziņā) tad meklē firmu "Urban M", tie kādu laiku atpakaļ ar šo smalcinātāju un detaļu vairumtirdzniecību nodarbojās .
Peec taas ieliktaas bildes skatoties, nepiecishama pavisam cita sisteema - nevis netiirie uudenji tikai, bet arii atsevishkja savaaceej caurule sasmalcinaataajaam eedienu paliekaam, taatad arii kaut kaada savaakshana notiek. Ja saliks visos dziivokljos kaut kaadaa Riigas devinjstaavenee, dimbaa buus ar visu smalko aparaatu! REDS - Liels paldies ! :) Tā pati firma arī ir ! Meklēšu to rokā, citādi man šobrīd "eratora" ieslēgšana notiek no visa spēka iepūšot caurulītē :D ··· Kanalizācija: Atkritumu smalcinātājs izlietnē lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Cauruļu tīrīšanas līdzekļi (23)
ko darīt ja aizsērējusi caurule, ūdens prom neiet, bet nav ar ko pabakstīt? man ļoti nepatīk visādas ķīmijas, bet laikam rīt jāpērk kaut ko.... vai kāds var padalīties ar padomu - kuru labāk iegādāties?
Ir tāds gumijas piesūceknis uz koka kāta - ielaiž ūdeni, iespiež gumiju un aizspiež visas problēmas tālāk. Palīdz izlietnēm un podiem. TIRET un tikai TIRET. Lej veselu pudeli , aizbāz ciet un atstāj uz nakti. Pēc tam nākamajā dienā noskalo ar lielu daudzumu karsta ūdens. man tētis iedeva tādas granulas, kas jāieber pāris karotes notekās izlietnē/dušā/vannā un jāuzlej karsts ūdens - aiziet viss tā, ka čurkst! ja tā ir izlietne tad 2L coca cola būs pašā laikā, bet matus tomēr tā inde tik labi nesaēd, tāpēc vannai un dušai tomēr labāk kādas granulas, tikai neosti rezultātu sērskābe, koncentrēta ··· Kanalizācija: Cauruļu tīrīšanas līdzekļi lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
kā ierīkot kanalizāciju lauku mājā? (9)
Kā lētāk pašu spēkiem ierīkot kanalizāciju vecā lauku māja?
Viss..., viss...., lētākais....., izroc bedri daarzaa, paarliec divus deeljus tai bedrei paari un kakaa...... cik vien tiik...., liidz bedre pilna!;))) Cik ir lētāk? Piečuks, simtnieks, pieci simti?

Nopērk caur sludinājumu (variants - atrod kādos krūmos) 2-4 lietotus dzb riņķus, izrok bedri, kurā tos ielkt, veikalā nopērk plastamasas caurules, izrok tranšeju utt. Attālums no kanalizācijas līdz akai ne mazāk par 20 m, bet par daudz nebūs nekad. Pašā mājā jāizbūvē būcenīti, kur vajag podu, ūdensvadu un lampiņu pie griestiem. Tai pašai caurulei no poda pievieno no virtuves izlietnes.
nosēdakas. precīzs «-is. par lielu kritums, ātri aizpeld ūdens un kakši krājas. par maz kritums - netek prom. frends tās nosēakas savā lielummānijā uztaisīja tik lielas, ka par 20 gadiem grūti būtu pieķēzīt! Tas nu vienkāršāks par vienkāršu,paņem lāpstu un uz priekšu!Samūrēt nosēd aku arī nekādam dižam specam nav jābūt.Nu attiecīgas caurules gan jāiegādājas un tranšejas dziļumam jābūt lai ziemā neaizsalst.`protams nosēd aku nav ieteicams rakt tuvāk par desmit metriem no dzeramā ūdens akas. Informāciju var atrast( viens variants): žurnāla Māja Dzīvoklis 1993gada 1. nummurā un un 1994 gada 2. nummurā. Autors. A. Sīpols.. Žurnālus var atrast zinātniskās bibliotēkās. ··· Kanalizācija: kā ierīkot kanalizāciju lauku... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kanalizācijas caurules kritums (16)
Vai kāds no šeit esošiem būvniekiem var pateikt, kādam slīpumam/kritumam ir jābūt kanalizācijas caurulei, lai nerastos problēmas kanalizācijas notekūdenu novadīšanā pa horizontālu virsmu ~15m garumā. Caurules diametrs 110mm
labāk liec ar mazāku kritumu, tad kaka peldēs prom,
ja ieliksi ar lielāku kritumu, ūdens aizskries, kaka pielips
uz 15 metrim Tev pietiks ar 4-6 cm kritumu visā garumā
dullie !
vajag 2-5 mm uz metru !
promiles ir 1/1000
grādi ir 1/100
būvējis neesmu, tak ziņo, ka 1-2 grādi. minimalais 1cm/1t.m. max 3cm/1.t.m.
njestoit blogodarnostji!
Ja atmiņa neviļ tad min.2cm uz vienu tek.m. ··· Kanalizācija: Kanalizācijas caurules kritums lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu