Kanalizācija

kanalizācija foto attēls

Kanalizācija - jautājumi un diskusijas

Atkritumu smalcinātājs izlietnē (16)
Kāda ir jūsu pieredze ar virtuves izlietnes atkritumu smalcinātājiem, nu tiem kuros amerikāņu šausmenēs parasti visu ko ierauj? :) Latvijā tādi, šķiet, nav diez ko populāri, kāpēc?
Pirms gadiem pieciem sev tādu uzstādīju izlietnē. Vispār jau ir ok - no visādām nepatīkamām substancēm var tikt vaļā ātri un bez pēdām. Lēts nav, manējais modelis laikam toreiz maksāja 360 Ls. Ar visu esmu apmierināts, tikai salūza vadības poga, a tā dikti viltīga - pneimatiskā - attiecīgi nevaru nomainīt, bet firma, kas "treknajos gados" šos smalcinātājus importēja Latvijā, šķiet ir nobeigusies. Būs jāmeklē poga caur e-baju :( -> JurisK Šo jautājumu parasti atrisina vienkāršāk- izvads uz kanalizāciju. Šie smalcinātāji ir dažādu ražotāju un katram ražotājam ir dažāda "nopakojuma" līmeņu tie aparāti, tai skaitā arī ar dažādiem skaļuma līmeņiem. Tik nekādā gadījumā šos smalcinātājus nelieciet metāla izlietnēm- tad patiešām būs skaļš pasākums.

Ja vajadzīga ražotāja InSinkErator poga(šo agregātu līderis pasaules mērogā, gan kvalitātes gan apjomu ziņā) tad meklē firmu "Urban M", tie kādu laiku atpakaļ ar šo smalcinātāju un detaļu vairumtirdzniecību nodarbojās .
Peec taas ieliktaas bildes skatoties, nepiecishama pavisam cita sisteema - nevis netiirie uudenji tikai, bet arii atsevishkja savaaceej caurule sasmalcinaataajaam eedienu paliekaam, taatad arii kaut kaada savaakshana notiek. Ja saliks visos dziivokljos kaut kaadaa Riigas devinjstaavenee, dimbaa buus ar visu smalko aparaatu! REDS - Liels paldies ! :) Tā pati firma arī ir ! Meklēšu to rokā, citādi man šobrīd "eratora" ieslēgšana notiek no visa spēka iepūšot caurulītē :D ··· Kanalizācija: Atkritumu smalcinātājs izlietnē lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Cauruļu tīrīšanas līdzekļi (23)
ko darīt ja aizsērējusi caurule, ūdens prom neiet, bet nav ar ko pabakstīt? man ļoti nepatīk visādas ķīmijas, bet laikam rīt jāpērk kaut ko.... vai kāds var padalīties ar padomu - kuru labāk iegādāties?
sērskābe, koncentrēta Man nepalīdzēja ne Tiret ne Kurmis.
Labākais ir Maximā nopērkamais Optima līnija tīrāmais zilā pudelē.
Un kāpēc tik nepraktiski viss jāsarežģī? Vienkāršāk tak izjaukt un iztīrīt, bez liekām gudrībām. Ir tāds gumijas piesūceknis uz koka kāta - ielaiž ūdeni, iespiež gumiju un aizspiež visas problēmas tālāk. Palīdz izlietnēm un podiem. man tētis iedeva tādas granulas, kas jāieber pāris karotes notekās izlietnē/dušā/vannā un jāuzlej karsts ūdens - aiziet viss tā, ka čurkst! ··· Kanalizācija: Cauruļu tīrīšanas līdzekļi lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
kā ierīkot kanalizāciju lauku mājā? (9)
Kā lētāk pašu spēkiem ierīkot kanalizāciju vecā lauku māja?
Viss..., viss...., lētākais....., izroc bedri daarzaa, paarliec divus deeljus tai bedrei paari un kakaa...... cik vien tiik...., liidz bedre pilna!;))) nosēdakas. precīzs «-is. par lielu kritums, ātri aizpeld ūdens un kakši krājas. par maz kritums - netek prom. frends tās nosēakas savā lielummānijā uztaisīja tik lielas, ka par 20 gadiem grūti būtu pieķēzīt! Cik ir lētāk? Piečuks, simtnieks, pieci simti?

Nopērk caur sludinājumu (variants - atrod kādos krūmos) 2-4 lietotus dzb riņķus, izrok bedri, kurā tos ielkt, veikalā nopērk plastamasas caurules, izrok tranšeju utt. Attālums no kanalizācijas līdz akai ne mazāk par 20 m, bet par daudz nebūs nekad. Pašā mājā jāizbūvē būcenīti, kur vajag podu, ūdensvadu un lampiņu pie griestiem. Tai pašai caurulei no poda pievieno no virtuves izlietnes.
Tas nu vienkāršāks par vienkāršu,paņem lāpstu un uz priekšu!Samūrēt nosēd aku arī nekādam dižam specam nav jābūt.Nu attiecīgas caurules gan jāiegādājas un tranšejas dziļumam jābūt lai ziemā neaizsalst.`protams nosēd aku nav ieteicams rakt tuvāk par desmit metriem no dzeramā ūdens akas. Informāciju var atrast( viens variants): žurnāla Māja Dzīvoklis 1993gada 1. nummurā un un 1994 gada 2. nummurā. Autors. A. Sīpols.. Žurnālus var atrast zinātniskās bibliotēkās. ··· Kanalizācija: kā ierīkot kanalizāciju lauku... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kanalizācijas caurules kritums (16)
Vai kāds no šeit esošiem būvniekiem var pateikt, kādam slīpumam/kritumam ir jābūt kanalizācijas caurulei, lai nerastos problēmas kanalizācijas notekūdenu novadīšanā pa horizontālu virsmu ~15m garumā. Caurules diametrs 110mm
dullie !
vajag 2-5 mm uz metru !
promiles ir 1/1000
grādi ir 1/100
labāk liec ar mazāku kritumu, tad kaka peldēs prom,
ja ieliksi ar lielāku kritumu, ūdens aizskries, kaka pielips
uz 15 metrim Tev pietiks ar 4-6 cm kritumu visā garumā
būvējis neesmu, tak ziņo, ka 1-2 grādi. skat buuvnormatiivs LBN 221 tur ir 2cm uz metru ar pieziimi ne vairaak par 15cm uz metru.padomju normas bija 1,2min 2opt 15max minimalais 1cm/1t.m. max 3cm/1.t.m.
njestoit blogodarnostji!
··· Kanalizācija: Kanalizācijas caurules kritums lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Smaka no kanalizācijas caurulēm (7)
Kāds varētu ko ieteikt, lai pēc tikko pabeigta remonta vanasistabā pa caurulēm nenāktu riebīga smaka no kanalizācijas, lieta tāda , ka poda vietā mēs izveidojām (pārbūvējot), dušas kabīni. Un no viņas arī smaka nāk.
Edmundam taisnība, lieku līkumu- sifonu smakas aizturēšanai. Un kārtīgu santehniķi, kas pārzin savu lietu. Vai ir izveidota kanalizācijas vēdināšanas izvada caurule uz jumtu? Tādai arī jābūt. :DDDDDDDD

Laikam jau gribēji "labi un lēti".

Problēma jau no citiem aprakstīta, sauc santehniķi [īstu nevis tādu, kas tā saucās] un sāc remontu no jauna.
kas ta taa par dushas kabiini bez normaala sifona vajadzeeja iedomaaties ielikt "uudens liikumu" kursh darbojas kaa korkjis un nelaizj smaku iekshaa....:)) Nu nesabīsties tik traki! Var darīt arī tā, ka tajās vietās, kuras Tev paredzētas ūdens aiztecēšanai, ieliec sifonu jeb vienkārši S burta veidā salocītu gofrētu trubu tā lai tajā līkumā visu laiku stāvēt ūdens, tad arī smirdonis nenāks uz augšu. Ja nesanāk vietas, vannīti zem duškabīnes nāksies pacelt augstāk. Vispār tām vannītēm tie sifoni nāk līdzi, pameklē, kur izmeti! ··· Kanalizācija: Smaka no kanalizācijas caurulēm lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kāpēc aizsērē kanalizācija (12)
Kāds varētu būt iemesls tam, ka nepilnus 2 mēnešus ekspluatētai vannas istabai, kanalizācija aiziet ciet, pēc dušas vanna tukšojas turpat diennakti, laižot ūdeni izlietnē, tas nonāk nevis kanalizācijā, bet vannā, nesen taisīt remonts, it...
1)purini tos, kas remontēja; 2)varbūt der vienkārši iztīrīt caurule, kaut kādu speciālu šķidrumu ielejot (tādus var kaut vai "Drogās" nopirkt. Kaut gan, visdrīzāk, ka meistari kaut ko salaiduši grīstē. Izlietnes ūdens vannā var iet tikai tad, ja aizsērējusi vannas un izlietes kop-satek-caurule! Ielej Tiret, to pašu, kas Drogās, tas izšķīdinās visus matus un drazu. Un, ja tad vēl nebūs labi, tad gan meistarus!
:)
A mati?;))
Ar pumpi sapinušies mati, kuriem pilipis viss pārējais, augšā nenāk!
/noskurinās/
Nu ja reiz ir garantija, tad lai nāk un skatās!
:)
mati mati...... tie tev gari? labaak iesaakuma ielej kaadu no tiiriisanas liidzekljiem un ja probleema atrisinaas tad aizmirsti :))
bet ja patiik tiesaaties tad uz priekshu, tikai ir veerts patureet praataa ka miers audzee un nemiers posta. kaa arii to ka godiigi taisniigi likumiigi ir dazaadi jeedzieni..........
··· Kanalizācija: Kāpēc aizsērē kanalizācija lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Virtuves sifons gārdz (5)
Aizgriežot virtuves krānu un ūdenim notekot, caur sifonu tiek rauts gaiss un pa izlietnes caurumu nāk atpakaļ gārdzieni... Sifons normālā stāvoklī, ir likti cita tipa sifoni. Aiz sifona veidojas vakums un tas sūc atlikušo ūdeni??...
Elementāra šaise! Ar sifonu te nav nekāda sakara. Vaina ir kanalizācijas caurulē, pareizāk sakot, tās nespējā norīt to ūdeni, jo tā ir daļēļi aizaugusi ar figņu.
Uzburot ainiņu- apmēram tas pats, kā dzert no pudeles laižot gaisa burbuļus atpakaļ pudelē.
Risinaajums gaisa vaarsts. Visdriizaak kanalizaacijas staavads nav savienots ar atmosfeeru ar to pashu gaisa vaarstu. Ūdens ieskrienoties piepilda cauruli un veido tādu kā virzuli. Tūlīt aiz sifona var likt gaisa vārstu,var iekārtot lielāka diametra noteci un var vienkārši samazināt noteces plūsmu-lai nepiepilda cauruli. Senāk ierīkoja gaisa līdzsvarošanas līnijas. Privātmāja, 1 vai 2 stāvs, daudzstāvu....katrā gadijumā sava vaina Manliekas, ka bedre par pilna
Paņem izsmel dažus spaiņus
··· Kanalizācija: Virtuves sifons gārdz lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Multi, tā diena droši vien nākamajā gadu simtenī. Vismaz Rīgā, vismaz Berģos.
Juglas ezera krasts apbūvēts cik tik iespējams tuvu, centralizētās kanalizācijas šinī galvaspilsētas mikrorajonā nav un nemaz netiek plānota, nekādi papildnoteikumi projektos netiek pieprasīti, čurājiet tik Juglas ezerā droši. Kuram sirdsapziņa, tas par tūkstošiem liek cisternas, rok nosēdakas, kuras gan ātri pārstāj funkcionēt un ik nedēļu jāsauc "zelta vedējmašīna´´, kurš taupīgāks, tas ierok trubiņu un pa to klusu grāvītī, kuru lai neredz, apstāda ar krūmiņiem.
Tā ka, ja tā ūdenstilpne nav aka, tad vienalga cik tuvu.
Tās lietas jādara legāli , tad nevajadzēs pa kaktiem jautāt!Ir divi varianti- hermētisks krājrezervuārs ko izved, un bioloģiskās attīrīšanas iekārtas..un katrai ūdens tilpnei ir tauvas josla kur neko nevar būvēt. Katrai tilpnei ir sava aizsargjosla. Būvvaldē tas būtu noskaidrojams konkrēti.
Bet,kā parasti-jo tālāk jo labāk... Arī līmeņu starpībai ir nozīme.
ja domā no akas, tad jo tālāk, jo labāk :) sev ieraku metrus 30 attālumā :) Ja nedzivo laukos, tad ieteiktu paintereseties pasvaldiba par piesleguma iespejam kanalizacijai. Agri vai velu pienals ta diena, kad bus jaievies ES prasibas. Un varesi to bedri bert ciet. Ne jau pa velti ES dod naudu trubu raksanai. ··· Kanalizācija: Kādam attālumam jābūt... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kanalizācija pa gaisu - sololifts,kā to salīmēt,ja korpuss plīsis? (10)
kanalizācija pa gaisu-sololifts,kā to salīmēt,ja plastmasas korpuss plīsis?Ziemā sasalis palikušais ūdens,kaut bija ieliet antifrīzs. un,kā ,kur varētu pārbaudīt vai motors iet? cik tas varētu maksāt? cik tagad maksā jauns vai lietots...
Nesaprotu - kaada jeega tur liet antifriizu? Taa ir parasta plastmasas kaste ar filtru un suukni kanalizaacijas uudenju pumpeeshanai. Pumpis, visdriizaak, ir vesels, jebkursh elektrikjis ar minimaalaam atsleedznieka iemanjaam noteiks. Saliimee kasti un uz priekshu! Stikla audums un epoksiida svekji - reaalaakais variants amatierim:) Mūsdienās katrai plastmasai ir sava līme, tas ir ražotāja triks, lai tu nevarētu saremontēt.
Līmēt tā ir laimes spēle.
Šeit neko nevar pateikt, jāņem agregāts nost, pilnībā jāizjauc un tad var skatīties vai ir jēga remontēt.
Lai veicas.
Agrāk šādos negadījumos izmantoja arbuzijatribumboliniju un atgaisoju klirensu, bet nav iespējami ieteikumi kā pārvarēt nepārvaramo. Neko nevar salimet! Jauns maksaa 350 Eur,uzstadishana 50 Eur Saliimeet var visu ko! Nesaprotu - kaapeec tas shtrunts tik daargs - taa tak parasta tvertne ar suukniiti un liimenja deveeju, supervienkaarsha automaatika. Lauku amatnieks tev taadu, ne tik gliitu, uztaisiitu dienas laikaa no savulaik kolhozu fermaas savaaktaa!:) http://www.youtube.com/watch?v=OKUCGCdu24w - re kur vari apskatiities, kas laaciitim veederaa. ··· Kanalizācija: Kanalizācija pa gaisu -... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Smaka no dušas notekas (6)
vannasistabā no dušas notekas nāk smaka, vakaros stiprāk. Tikko izflīzēja. Agrāk nenāca. Ko darīt
Tā notiek ja nav sifona. Tajā jāatrodas ūdenim kurš neļauj kanalizācijai smakot. Nevajag darbus uzticēt nepazīstamiem meistariem. Kur tad ņemt tos pazīstamos? Kas ir dušas noteka? Kāds sakars ar flīzēšanu? Varbūt nesamaksāji un meistari ielika olu, lai labi smaržo un atgādina par parādu?
Ja no kanalizācijas caurules, tad jāskalo ar lielāku ūdens daudzumu, var uz nakti ieliet kanalizāciju tīrošo gelu.
Ja grīdā,tad tur ir jābūt spec . trapam kas strādā kā sifons. Ja dušu nelieto regulāri, tad ūdens izžūst un nāk smaka.Ja mainot flīzes traps ir sabojātas, vai vispār naff ielikts ,tad jākaļ vaļā un jāsataisa kā pienākās. Ieliec bildi,tad arī varēs ko vairāk pateikt. Savādāk kā zīlēt kafijas biezumos. Kārtējā kļūda ir iebūvēt mājā trafu, smaka būs mūžīgi un iztīrīt nav iespējams. Daudzīvokļu mājā kaimiņam apakšā vienmēr būs dzeltens plankums griestos. ··· Kanalizācija: Smaka no dušas notekas lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu