Apkure

apkure foto attēls

Apkure - jautājumi un diskusijas

Radiatori vai apsildamas gridas? (15)
Man ir dilemma-apkurei jaunā mājā-radiatorus vai siltās grīdas. Diemzēl es nepazīstu nevienu, kuram būtu māja ar apsildāmām grīdām. Plusi un mīnusi, jūsu domas?
Man siltās grīdas ir jau diezgan ilgi.Nu jau būs kādi 15 gadi. Grīdas, man šķiet, ir ekonomiskāks variants, jo temperatūra ir zemāka kā radiatoriem. Un nekas tur īpaši nevar notikt. Viennozīmīgi siltās grīdas.Jāskatās cik lieli kvadrātmetri un katla jauda.Dažreiz ir jākombinē siltās grīdas ar radiātoriem,bet to vajag konkrēti runāt ar speciālistu.Derētu padomāt par Saules kolektora pieslēgšanu,kas piesildīs karsto ūdeni sistēmā apmēram par 30 %. bet cik kolosāli ir ar basām kājām tipšināt pa grīdu, kam vajadzētu būt aukstai, bet tā ir tik patīkami un mīlīgi silta, ka gribas kā kaķim izlaisties garšļaukus uz tās!
No praktiskās puses jau vieglāk ar radiatoriem, jā...bet es tik komfortabli jūtos, kad zem pēdām silta pamatne! (+ ir arī iespēja kurināt kamīnu, krāsni un malkas plīti, ja nu kas)
Radiatori, jo tos vieglāk demontēt, remontēt vai mainīt. Ja tev ar to grīdu kaut kas notiks, tad tikt tur klāt ir baigā jezga. Un vēnām nav labi siltas grīdas. Man tikai vannas istabā elektriskā grīda ir, bet tas kā papildus variants, jo tur ir arī radiatori. Gribi problēmas ar kāju vēnām vecumdienās, liec siltās grīdas.

Ja tā ir privātmāja, es personīgi liktu kamīnu, krāsni ar siltuma akumulatoru. Tomēr mājīgāk, veselīgāk un var droši atstāt arī bez pieskatīšanas kādu laiciņu nebaidoties no sekām. Bet kas attiecas uz radiatoriem, tad tikai sistēma ar brīvu siltuma nesēja cirkulāciju. Kāpēc? Esmu pieredzējis ziemas laikā elektrības neesamību vairāk nekā uz nedēļu. "Modernajām" sistēmām ar cirkulācijas sūkni šādos gadījumos iestājas kopec. Vari salt nost. Siltā grīda, zemes siltuma sūknis šādā gadījumā atpūšas, jo nestrādā pēc definīcijas, bet saimnieks pērk buržujku un domā kā to instalēt kopējā ainavā :D

Gaumes jautājums, te jau katrs ar savām domām, par un pret.
··· Apkure: Radiatori vai apsildamas gridas? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kāds iemesls tam, ka no ilgdegšanas katla pelnu nodalījuma tek pašķidra darva ? (9)
Ja vajag konkrēti katla nosaukumu-Strupova. Kurināmais deg no augšas. Kurina gan ar malku, gan briketēm.
Te jau pricipā atbildēja, vēl vajag akumulatoru, lai dedzinātu nevis ekonomiskā režīmā , bet iespējami intensīvi un vienlaicīgi uzsildītu ūdeni akumulatorā. Jasiltina dūmu atvads.Tā vīrs saka, Ja kurina tikai ar briketēm, tad darvai nevajadzētu tecēt. Darva var tecēt, ka krāsns kurināta tiek ar malku, kura tomēr jebkurā gadījumā satur vairāk mitruma, nekā briketēs, un ja vēl tā ir bērza, oša vai ozola malka, kas ir pati par sevi ar lielu darvas saturu, tad, pie mazas vilkmes, darva var arī tecēt. Protams, skursteņa siltināšanai arī ir nozīme, bet tas gan vairāk attiecas uz vilkmes nodrošināšanu, taču pie mīnus grādiem ir labāk, ja skurstenis ir ar siltuma izolāciju, vismaz tajā daļā, kura ir ārpus apsildāmajām telpām, mazāk iespēju, ka skurstenī varētu sākties degšana. Pieļauju, ka katlam nav mazais loks izveidots un tu viņu sutini zem 60 grādiem. Un vispār kāpēc tādi katli ir jāpērk un jāliek tās ir vienas problēmas. nepareiza malka, slapja malka, nav vilkme, skuurtenis sviist. ··· Apkure: Kāds iemesls tam, ka no... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Trokšņo apkures katls (12)
Malkas plītī ir iebūvēts apkures katls, kādu laiku atpakaļ tīrot pelnus vienā stūrī tie bija nedaudz mitri tagad jau lielākā platībā pelni ir mitri. kurinot ir jocīga skaņa tāda kā burbuļojoša vai klukstoša. par ko tas varētu liecināt? ka...
Nu kur vēl stulbākus komentārus izlasīt... Tvertne, kurā tiek karsēts ūdens ir caura, tādēļ arī pelni slapji. Kurinot nenotiek pietiekama ūdens cirkulācija un tas tvertnē sāk vārīties, vai kā labāk patīk, trokšņot, burbuļot, plēst tvertni un visu to čudo sistēmu.
Ko darīt? Steidzīgi iztukšot sistēmu no ūdens un mainīt tvertni. Ir kāda spiediena tvertne, vai pārspiediena vārsts?
Neko jau neesi tuvāk pateicis par savu apkuri. Tiesa spriežot pēc apraksta tev ir vaļēja sistēma, pieļauju ka pat uz pašcirkulāciju. Ja būtu slēgta, tad pa to sūci nāktu ar spiedienu un skaņa būtu vairāk kā šņākšana un sīkšana. Burbuļo parasti ja rodas tvaika burbuļi kādā vietā un neiet lāgā prom. Izdedzis būs tavs brīnums jo visdrīzāk tajā vietā kur sūce materials ir palicis plāns, radusies plaisa. Gaidi niagāras ūdenskritumu plītī, līdz tam visdrīzāk vairs nav tālu. Plānajā vietā temperatūra ir augstāka, ūdens tur karstāks, straujāk tvaiko un arī atlikušais materiāls nolietojas ātrāk. Ja tas tev paštaisīts katls tad visdrīzāk taisītājs nav visu labi līdz galam izdarījis. Ja pirkts veikalā rūpnieciskais katls, tad varbūt problēma ar līmeni. Izaardi katlu un vainu atradiisi!Mana diagnoze-SUUCE!!! Ja katls darbojas uz pašteci, tad trokšņi liecina par to, ka ir aizvārījies (aizkaļķojies) katls vai caurules - apgrūtināta ūdens cirkulācija.

Tas varētu būt pat bīstami, jo veidojas liels spiediens.
Ieteiktu veikt rūpīgu pārbaudi, pirms lietot tālāk! ;)
iztiirit duumvadu un pieejosho gaisa vadu, ja burbulj...nemet vairs pagales ··· Apkure: Trokšņo apkures katls lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kādas atsauksmes par Termofor Sibīrijas katliem? (8)
Lūgums izteikt savu pieredzi un ieteikumus par gaisa apkures katliem. Skatos Bulerjan , jo ir gaisa vadi uz otro stāvu un iepriekšējais nolietojās. KUrā firmā pirkt tagad. VAriants Termofor Docents, nav sīkākas informācijas cik ilgi kurās?
Ļoti laba lieta cehiem, noliktavām, garāžām.
Diez vai laba izvēle dzīvojamajām telpām.
Savai darbnīcai izgatavojusi pats,līdzīgu Bulerjan. Ļoti laba siltumatdeve. Degšanas ilgums ļoti atšķirīgs,atkarībā no gaisa padeves un malkas diametra. Ar resnu malku var izvilkt līdz rītam. Gaisa apkures katliem, cik saprotu nav inerces, siltums netiek akumulēts. Tas nozīmē, ka kamēr katls kurās, siltums ir, ja nekuras, māja sāk atdzist. Noteikti neatzīstu kā apkures iekārtu dzīvojamai ēkai. Sanāk, ka normāli kurinot katlu tas ātri izdeg, bet čūkstinot rodas kreolīts, kas bojā gan krāsni, gan skursteni.
No praktiski jebkura cita apkures katla, vai krāsns, kas akumulē siltumu un atdod to diennakts gaitā, izejošo dūmgāzes siltumu arī var ievadīt siltuma kanālos, tas būtu daudz prātīgāk.
Laba lieta, ja ir ilgi degoša- rupja malka, un ļoti laba lieta, ja arī karstie dūmi no tās netiek izlaisti pa taisno skurstenī, bet tie sasilda~kubikmetru ūdens tvertni ap skursteņa cauruli, vai vēl labāk(bet dārgāk)- ap vairākām karto dūmu caurulēm! Zināšanai- kad tvaika lokomatīvēm vienu lielu cauruli(pa kuru izplūda karstās liesmas un dūmi)caur sildāmo ūdens tvertni- aizvietoja ar vairākām mazākām caurulēm, kuras(katra no tām) saskārās ar sildāmo ūdeni tvertnē- lietderības koeficients trīskāršojās!;) Katliem jāmak apieties pareizi lietojot mūžs ir ilgs ··· Apkure: Kādas atsauksmes par Termofor... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Apkures veida izvēle (15)
Tā nu ir sanācis ka vecais katls ir sācis sulot. šobrīd ir parastā malkas plīts ar iebūvētu paštaisītu katlu. Tā“pēc rodas jautājums ko likt vietā, granulu katlu, plīti ar centrālapkures katlu vai krāsni. Intresē pieredze ar + un-.
Veco labot nav prātīgi...!
Malkas katlam - bieži jāielādē malka... Nevar aizbraukt uz nedēļu.. māja izsals.. + lētākais apkures veids- čakarē malku glabāt zhāvēt nest iekšā. Var pievienot siltuma akumulācijas tvertni.
Granulu katls.- dārgāks-skaljāks -lielāks jo vajag granulu tvertni. + Pelni jagrabj reizi 3-5dienās.. japapildinangranulas reizi nedēļā vai retāk. +Kurās automātiski.. naktī nav jāceļas malku piemest... Ar akumulācijas tvertni ideāls siltajām grīdām.
Kopējā kvadratūra?Dzīvoklis vai privātmāja?
Es būtu par centrālapkures katlu, jo ir iespēja kurināt ar jebko, kas pas iekšā.Un cena ir pieticīgāka.
Pārāk vispārīgs jautājums, uz kuru nevar atbildēt. Kur ir paredzētais budžets? Ja tevi apmierina vecā sistēma , tad salabo un dzīvo tālāk. Ja nē, tad stum iekšā katlu. granulnieks trokšņos vēlama atsevišķa kurtuves telpa. Katlu nevar caur sildmūri. Tām plītiņām ir zems lietderības koeficients ap 70 % Tev vajag vismaz 10 kW jaudu pat labāk 15 un arī jāskatās kādas prasības ir par skursteni . Es neliktu plītiņu labāk katlu , vai kā teicu remontē veco. ··· Apkure: Apkures veida izvēle lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Krāsniņa standarta 3 istabu dzīvoklī laukos (18)
Jautājums vienkāršs- Labākā krāsniņa par zemāko cenu 3 ist. dzīvoklī!? Skatos te internetā ir tādas MINI sākot no 120-150 eiro(laikam poļu). Vai tāda derēs!? Varbūt kādam ir pieredze. Kā viņas uzvedās, vai laba vilkme, ekonomija un tt.!?...
-,ka 3 istabas izvietotas un vai no tas,kur staves krasnina siltais gais pietiekosi nonaks lidz parejam divam? Ar šādam krāsniņām ir tā, kamēr kuras, silda, kā ne, tā momentā atdziest. Ja istabas 3, tad jautājums, kā panāksi krāsns siltuma pieplūdi atlikušajās 3 telpās/ 2 istabas, virtuve, varbūt pat vannas istaba?/ man virtuvē ir maza čuguna krāsniņa(divistabu dzīvoklī),bet ,ja arī istabā nebūtu kamīnkrāsns,nedomāju,ka viss dzīvoklis būtu pietiekami silts Neapkurināmajā istabā kakti pelēs. Vai nebūtu labāk piemeklēt 2 istabu, ja te istaba lieka. Vilkme nav atkarīga no krāsniņas, bet gan no skursteņa diametra, augstuma, pieslēguma.
Eļļas radiatori- vai nav traki dārgi ar elektrību apsildīt.Varbūt efektīgāk mūrēt krāsnis, tās siltumu tur ilgi un gadiem ilgi kalpos.
Un kāda dzīvoklī tad ir pašreizējā apkure, ja pašam jāliek krāsns?
Un vai normāls skurstenis tajā dzīvoklī arī ir, lai to krāsni varētu pieslēgt?
··· Apkure: Krāsniņa standarta 3 istabu... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Thermo Vulkan krāsniņa (1)
Vai kāds varētu ko pastāstīt par centrālapkures krāsniņu Thermo Vulkan? Serbijas krāsniņa ko izplata Kamīniplus
Tā būtu nopērkama par~1050eur. Viadrus U22 =~700eur- it depends of your money- like everything..;) ··· Apkure: Thermo Vulkan krāsniņa lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kādu apkures sistēmu ieteiktu? (33)
Gāze, granulas, siltumsūknis... malka, ect. Paldies! ~ 100 kv.m., viss nosiltināts, ar apsildāmām grīdām.
Malkas apkure labi siltinātā mājā 100kvadrātmetriem + karstais ūdens vannasistanbai un virtuvei 5-8 kubikmetri bērza malkas sezonā!Cenas reģionos atšķirīgas ,tā ka rēķiniet paši cik sanāk:)Tas pēc pieredzes! Mani kaimiņi viens pēc otra no gāzes atsakās, jo dārgi. Projekts vien 4000 maksājot.
Ja kāds domā, ka malka ir lēti, tad maldās. Apskatieties, cik maksā 1 krava un parēķiniet cik katlam tādu vajag, ja katls nav tur kaut kāds uberkrutais, bet gan parastais, kuram visu laiku faktiski jākuras, kaut pārdevēji centīsies iegalvot, ka ar 1 klēpi pietiks 24 stundām.Muļķības. Lēti malka sanāk, ja krāsns apkure, bet kur tad tagad ar krāsnīm apkurina.
Apkure ir fantastiski dārga, grozi kā gribi.
Arī iesaku gāzi - pašai ir, nekādu problēmu. Lēti naff nekas, bet gāze būs komforts un tīrība. Un protams atkarība no Krievijas:) Gāze. Ja labi siltināta māja (nav domāts apkurināt kosmosu), tad patēriņš relatīvi niecīgs, attiecīgi izmaksas. Gāzes apgādes projekts maksā salīdzinoši kapeikas, cita lieta pieslēgums un ievada būvdarbi, bet arī te, lai salasītos 4k kā augstāk minēts, jābūt ne tiem labvēlīgākajiem apstākļiem (pieslēguma vieta ne tieši pretī mājai, iela ar 6 joslām un pieslēgums ielas pretējā pusē utml.). Interesēties konkrēti tuvākajā Latvijas Gāzes kantorī.

Granulas. Pērk katlu, granulas, uzstāda un sildās. Vajag vietu granulu glabāšanai, kaut ne daudz, bet tomēr.

Kurināmā degviela. No ekspluatācijas viedokļa gandrīz tas pats, kas gāze, izņemot sprādzienbīstamību. Valsts nodokļu politikas dēļ izdevīgāk pirkt citā EU valstī (kur akcīzes nav vispār), no zināma apjoma (ne visai liela) loģistika atmaksājas ar uzviju.

Labi siltinātai mājai un nelielām platībā Jotul-veidīgā krāsniņa ir lielisks apkures variants.
··· Apkure: Kādu apkures sistēmu ieteiktu? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Ko darit ar apkuri ? Restauret krasnis vai taisit siltas gridas , siltumsuknis utt. (33)
Omas maja. Celta 1980 gada. Sienas - koks, betons -30 cm, aplikts ar balto kiegieli apkart. Krasns apkure. 80 m2 - pirmais stavs.Otra stava 50 m2, apkures nekadas. Dabuju to maju mantojuma. Taisos remontet. Pirmkart logi un tad apkure....
Labot zobus pa telefonu nav īpaši produktīva nodarbošanās.

Iesākuma informācija liek apšaubīt minēto gadskaitli, drīzāk tad varēja notikt apmūrēšana, tomēr gala spriedumam trūkst informācijas.

Maka saturs ir ļoti būtisks (nav stāsts par sīknaudām pārmaksām), lai šādu māju savestu normāli kārtībā, izskatās, vismaz 300€/m2 vajadzētu rēķināties un es varētu būtu optimists. Jo mazāk varēs atvēlēt, jo mazāk nepieciešamo darbu varēs izdarīt.
Ja maks ļauj, tad kāda runa.Protams ka siltās grīdas un siltumsūkni.Krāsnis, vismaz 1-2 arī der atrestaurēt, ja nu makam kas piemetas, varēs ekonomiski pārziemot. No prakses-apskaties tuvumaa firmu,kas to dara,specukus.tik un taa kaadam tas buus jaadara,uzaicini meistaru,lai atbrauc,noveertee,sastaada taami.tad vareesi izlemt,ko dariit.ja taa maaja tik silta,tad kaapeec neatstaat kraasns apkuri kaa papildus variantu x stundai?es nost nejauktu. Ja labas podiņu krāsnis,ilgi tura siltumu. Pat katru dienu nebūs jākurina. Tikai siltums izplatās nevienmērīgi. Pie ārsienām un logiem būs auksts. Centrālā ar malku vai oglēm,ziemā jākurina gandrīz bez pārtraukuma,tātad kādam pastāvīgi jābūt mājās. Automātika ar granulām varētu būt labs risinājums,ja vien nekad nepazūd elektrība,piemēram vētras laikā. Lētāk par malku nekā nav( tikai darbs= fitness un laiks jāiegulda, lai process notiktu), ja elektrības pieslēgums ir pietiekošs, maks biezs, un nav bieži avāriju, tad izvēlies elektrisko apsildi( tikai,ne siltumsūkni).
Pārējā automātika prasīga pret materiālu, ko dedzinās( granulas, gāze, pārstrādātās eļļas u.c.), un piedevām būs meistari jāmeklē, kas veiks apkopes.
Nekā labāka par parketu vai koka grīdu neesmu piedzīvojis, veikalā glaudīju korķa laminātu-patika, bet neizlikās izturīgs, ja sīkie pa grīdu rāpos, tad palīdzēs paklāji, vai citi mīkstie segumi, ar nosacījumu, ja nav bērnam alerģijas. Vienīgi elektriskās grīdas neiesaka ar koka grīdu segumiem pielietot.
Ja radiatori, tad cirkulācijas sūkni vajaga, un tas prasa patstāvīgu strāvas pieslēgumu.
Ja logus mainīsiet, tad veiciet uzmanīgi šo darbu, jo skaidbetons bieži drūpp, un neaizmirstiet ventilāciju iestrādātu logos.
Otro stāvu nosiltiniet un atstājiet ciemiņiem, kādu jottulu var ielikt- siltumam, tad keramiskos skursteņus iesaku, ātrāk uzstādīt,viegli kopt , izturīgi pret agresīvajiem sadegšanas blakusproduktiem, mazāk vietas aizņem, cena.
··· Apkure: Ko darit ar apkuri ? Restauret... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu