Apkure

apkure foto attēls

Apkure - jautājumi un diskusijas

Ko darit ar apkuri ? Restauret krasnis vai taisit siltas gridas , siltumsuknis utt. (33)
Omas maja. Celta 1980 gada. Sienas - koks, betons -30 cm, aplikts ar balto kiegieli apkart. Krasns apkure. 80 m2 - pirmais stavs.Otra stava 50 m2, apkures nekadas. Dabuju to maju mantojuma. Taisos remontet. Pirmkart logi un tad apkure....
Labot zobus pa telefonu nav īpaši produktīva nodarbošanās.

Iesākuma informācija liek apšaubīt minēto gadskaitli, drīzāk tad varēja notikt apmūrēšana, tomēr gala spriedumam trūkst informācijas.

Maka saturs ir ļoti būtisks (nav stāsts par sīknaudām pārmaksām), lai šādu māju savestu normāli kārtībā, izskatās, vismaz 300€/m2 vajadzētu rēķināties un es varētu būtu optimists. Jo mazāk varēs atvēlēt, jo mazāk nepieciešamo darbu varēs izdarīt.
Ja maks ļauj, tad kāda runa.Protams ka siltās grīdas un siltumsūkni.Krāsnis, vismaz 1-2 arī der atrestaurēt, ja nu makam kas piemetas, varēs ekonomiski pārziemot. No prakses-apskaties tuvumaa firmu,kas to dara,specukus.tik un taa kaadam tas buus jaadara,uzaicini meistaru,lai atbrauc,noveertee,sastaada taami.tad vareesi izlemt,ko dariit.ja taa maaja tik silta,tad kaapeec neatstaat kraasns apkuri kaa papildus variantu x stundai?es nost nejauktu. Ja labas podiņu krāsnis,ilgi tura siltumu. Pat katru dienu nebūs jākurina. Tikai siltums izplatās nevienmērīgi. Pie ārsienām un logiem būs auksts. Centrālā ar malku vai oglēm,ziemā jākurina gandrīz bez pārtraukuma,tātad kādam pastāvīgi jābūt mājās. Automātika ar granulām varētu būt labs risinājums,ja vien nekad nepazūd elektrība,piemēram vētras laikā. Lētāk par malku nekā nav( tikai darbs= fitness un laiks jāiegulda, lai process notiktu), ja elektrības pieslēgums ir pietiekošs, maks biezs, un nav bieži avāriju, tad izvēlies elektrisko apsildi( tikai,ne siltumsūkni).
Pārējā automātika prasīga pret materiālu, ko dedzinās( granulas, gāze, pārstrādātās eļļas u.c.), un piedevām būs meistari jāmeklē, kas veiks apkopes.
Nekā labāka par parketu vai koka grīdu neesmu piedzīvojis, veikalā glaudīju korķa laminātu-patika, bet neizlikās izturīgs, ja sīkie pa grīdu rāpos, tad palīdzēs paklāji, vai citi mīkstie segumi, ar nosacījumu, ja nav bērnam alerģijas. Vienīgi elektriskās grīdas neiesaka ar koka grīdu segumiem pielietot.
Ja radiatori, tad cirkulācijas sūkni vajaga, un tas prasa patstāvīgu strāvas pieslēgumu.
Ja logus mainīsiet, tad veiciet uzmanīgi šo darbu, jo skaidbetons bieži drūpp, un neaizmirstiet ventilāciju iestrādātu logos.
Otro stāvu nosiltiniet un atstājiet ciemiņiem, kādu jottulu var ielikt- siltumam, tad keramiskos skursteņus iesaku, ātrāk uzstādīt,viegli kopt , izturīgi pret agresīvajiem sadegšanas blakusproduktiem, mazāk vietas aizņem, cena.
··· Apkure: Ko darit ar apkuri ? Restauret... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Māja ar centrālo apkuri vai dzīvoklis diennakts maiņu strādājošiem? (15)
Ko ieteiktu izvēlēties? Saprotams, ka izvēloties māju, vairāk jāiegulda pašu darbs un līdzekļi, tomēr mājās pats sev esi saimnieks, mazāk ietekmē kaimiņi utt. Dzīvoklī komforts, ziemas periodā nav jālauza galvu par kurināšanu. Varbūt var...
Ja ir sacēlies šāds jautājums, tad izvēlies vien dzīvokli, jo māju uzturēt nespēsi.... Var arī uzlikt lielu akkumulatoru, kādus 2m3 vismaz, tas ir , ja tomēr gribas kurināt malku. Savādi gan no vīrieša lasīt/dzirdēt, ka malka ir čakars ;)
Te jau arī galvenais, kas jāņem vēra - vai mājas darbi patīk vai tie vairāk ir apgrūtinājums.
Sliiiiimest, te tikai min, vai pirks. Otrkārt, varbūt iedod vismaz aptuvenus aprēķinus, cik izmaksā zemessūkņa un vis pārējā ierīkošana, cik izmaksā saules baterijas un tā vis pārējā aparatūra, kas pagrabā jāuzstāda. Varbūt tādu naudu cilvēki pat sapnī nav redzējuši, kur nu vēl savā makā.
Dabiski, ka dn strādājošajiem vislabāk ir dzīvoklis, pilnīgi nekādu problēmu. Ja gribas vasarā "ielaist pirkstus zemē", var lēti nopirkt vai īrēt kādu dārziņu kooperatīva zemes pleķīti un paniekoties, ja laiks sanāks.
Tie ir dažādi dzīvesveidi...Māja paņem daudz brīvā laika ,kompensējot ar citiem labumiem.. ··· Apkure: Māja ar centrālo apkuri vai... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Mājas apkure 100 m2. (19)
... ir ierīkoti radiatori, it kā ir arī Junker katls apkurei ar gāzi, bet...tā nobruka, tā arī nesākusies. Kādi ieteikumi, lai pa fikso un nedārgi varētu izvilkt ziemu ciešami siltās telpās.... paldies jau iepriekš!
kas nobruka, maja?? vai apkures katls??? kādi apkures katli interesē?! raksti konkrētāk! ar kādu kurināmo?! Kā parasti, viss ir atkarīgs no maciņa biezuma. Vajag izvērtēt, kāds enerģijas avots izņemot dabasgāzi ir pieejams gan piegādes gan samaksas ziņā. Var ielikt elektrisko katlu, bet elektrība dārgi maksā. Var ielikt katlu uz dīzeļdegvielas, bet tepat ir gan augstas izmaksas, gan nepieciešama vieta tvertnei kur glabāt degvielu. Malkas vai ogļu katls ir nepārtraukti jākurina lai sistēmā uzturēt pietiekamu temperatūru, taču nopirkt malku un ogles ir lētāk, nekā divus iepriekšminētos kurināmos. Ir redzēts, ka 50 kv.m. platuma dzīvokli kurināja ar šitādu mošķīti http://kamin-pech.com/bull1.php . Saimnieks slavēja. Mož ka, ja negrib pirkt citu katlu, var padomāt par šādas krāsniņas ielikšanu dzīvojamās telpās. Kaut ko tu te muldies.Tas ir,kā nesākot sildīt nobruka,ja katls jauns,tad viņam ir garantija,ja kas cits,visu parējo uzstāda gāzes kantoris.
ĒRTS,LABS kurināmais veids,bez bēdu,tikai man par sausu gaiss prieks manis.
Tātad katls tev jau ir? Ja vari nopirkt pa lēto degvielu - tipa kurināmo vai soļarku, tad ieteiktu parunāt ar speciālistu, vai ir iespējams tai junkerā ielikt šķidrās degvielas degli. Un viss darbosies - ij labāk nevar vēlēties!:) ··· Apkure: Mājas apkure 100 m2. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Apkures katlā kondensāts ! (29)
Uzstādīts pavisam jauns malkas apkures katls 100 kW. Šķiet, ka ir ļoti efektīvs, jo vecajam skurstenis bija ļoti karsts, šim dūmi nāk ārā praktiski auksti. Tomēr vai nu šī, vai cita iemesla dēļ parādījusies problēma - kurināšanas procesā...
Kurināšanas temperatūra par zemu/vilkme par mazu un malka par slapju.Sadegšanas procesā vienmēr rodas ūdens, ja dedzina slapju, tad vairāk.
Ar zemu temperatūru, mazu gaisa piekļuvi senie latvieši no malkas tecināja darvu. Varbūt, ka tev īstenībā ir vajadzīga darva, jūs, lauku proletārieši, reizēm paši nezināt, ko jums vajag.:)
ja viss cits kārtībā, tad var piekrist, ka kurināšanas t par zemu. Katlā vajadzētu ūdenim sakarst ne mazāk kā 60 grādi - tad arī vilkme uzlabosies. Ja grib dabūt labu siltuma un degšanas režīmu , bet katlā ūdens ir ap 40grādu, tad tas būs reāli darvas katls ar aukstiem dūmiem, mazu vilkmi un aizķepušu skursteni Ir tāda lieta kā rasas punkts. Sadegot jebkuram organiskajam kurināmajam, ideāli pāri paliek CO2 un H2O - tas tad arī ir tas kondensāts. Atgāzēm jābūt pietiekoši siltām, lai kaut kur skurstenī vai pat uz katla sieniņam nerastos kondensāts. Vai nu intensīvāk jākurina, vai, ja kondensāts veidojās skurstenī - tas ļoti rūpīgi jāizolē, lai visas atgāzes pagūtu siltas tikt ārā. Principā pateicu to pašu, ko adamsone:) Un ko tu te gribi dzirdēt , KĀdu padomu??? Kur sūknis iemontēts ? Nu un atbilde ka ir paredzami apkurināt 840m2 neiztur nekādu kritiku , tad kad būs pilna jauda ,tad arī viss normalizēsies , pie nosacijuma ,ka apsaiste ir pareiza un skurstens arī atbilst prasībām.Labi ka 200 kw neiestūmi ,nu tā ar perspektīvu. Nu no kurienes tad vēl Tev tur rastos mitrums, kam kondensēties? No tvaicētas mitrās malkas tak arī dūmi nebūs tik karsti, lai veidotu rasas pilītes. Un apkures sistēmā tak arī nav ledains ūdens, lai būtu tāda temp.starpība. ··· Apkure: Apkures katlā kondensāts ! lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Vai apkures sistēmas tilpums ietekmē kurināmā patēriņu? (4)
Bieži vien ir dzirdēts apgalvojums, ka nomainot vecos čuguna radiatorus uz jaunajiem, samazinās kurināmā patēriņš, jo sistēmā cirkulējošā ūdens (ko jāuzsilda) apjoms paliek daudz mazāks. Vai tā tiešām ir un kā tas ir fizikāli pamatojams?...
Tu pats visu pareizi pateici. Čuguna radiātori ir mūžigi, atškirībā no metāla konvektoriem. Iespējamā ekonomija , manuprāt , ir saistīta ar konvektoru spēju ātrāk reaģet uz apkārtējās vides izmaiņām, tas kombinācijā ar katla automātiku varētu dot kādu rezultātu. Individuālai mājai efekts,manuprāt ir minimāls cuguns paliek cuguns ,no visaam taa izrietosham sekaam!!! Pareizi. čuguna radiatori darbojas kā akkumulators. kādas tad būtu čuguna izrietošās sekas? ··· Apkure: Vai apkures sistēmas tilpums... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pretaizsalšanas šķidrums gāzes katlu apkurē (5)
Man dārza mājiņā ir gāzes apkures katls. Ziemas periodā katls tiek izslēgts un šķidrums apkures sistēmā sasalst. Ar ko un kā piepildīt apkures sistēmu, lai ziemā nesasaltu?
Ir speciāls šķidrums apkures sistēmām, pajautā apkures sistēmu veikalā, savulaik maksāla ap 1 Ls litrā. Nopērc glikola koncentrātu un iešķaidi tā, lai sanāktu šķīdums ar -30 grādu sasalšanas izturību un iepildi sistēmē. Tosols Šķidrumu pirku SB siltumtehnikā , Maskavas ielā 444. Lētāk nekur neatradu. Izdevīg´´ak pirkt ar -40 aizsalšanas tr. , tad atšķaidīt. Man jau nu skiet, ka vieglak un drosak ir udeni no sistemas vnk izlaist... ··· Apkure: Pretaizsalšanas šķidrums gāzes... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Pieredze ar granulu kamīnu. (5)
Ir trīsistabu dzīvoklis, kas tiek apkurināts ar 2 krāsnīm. Gribu apkuri mazliet "automatizēt", jo strādāju un mājās esmu tikai vakaros, attiecīgi sanāk atgriezties aukstā un nemīlīgā dzīvoklī+ kamēr krāsns iesilst un atdod siltumu, pašai...
Nav īsti saprotams, cik liela tvertne, un cik ātri tukšojas.. Vispār dīvains verķis. Nav man taada - ielaadeeju instrukciju - ljoti interesanta mantinja! Domaaju - tieshi tas, kas tev vajadziigs. Tikai - kaadas garantijas dod tirgotaajs? Vai nodroshina peecpaardoshanas servisu, jo iekaarta sameeraa speeciigi elektronizeeta, ar programmeejamu darbiibu - shis tas var nojukt. Tiiuriishana sarezhgjiitaaka kaa kraasnij, bet nekas iipashs. Interesanti - kaada cena? Par bunkura tilpumu - domaaju, ka diennaktij pietiekoshi liels - tipa - no riita ieber un viss. Vēl ir variants - lokalizēta centrālā apkure ar šķidro siltummaini un siltuma akumulatoru (lielu bačoku ar ūdeni, pa piemēru - 1 kubs +/-). Siltums no lēnajām cietā kurināmā krāsnīm. Kaut kā tā...Tik izdevumi...radiatori, trubas, sūknis, bačoks, pati krāsns, automātika, darbs... :)- Vai tik lētāk (daudzu gadu ilgumā!) nebūs grozošais 2KW siltumventilators+pagarinātājs-kontakts ar ieslēgšanās taimeri- uzliec katru dienu stundu pirms atnākšanas, lai ieslēdzas, un pusstundu pēc kamīna iekuršanas izslēdz;) Neesmu spec, bet man liekas dīvaini 3-istabu dzīvokli apkurināt ar granulu katlu, tas vairāk iederās privātmājai. ··· Apkure: Pieredze ar granulu kamīnu. lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Sūce čuguna katlam (6)
Tek čuguna katls, ko darīt?
Nodot metālos....
Neko tur nevar izdarīt...
izmantot kā puķu podu, skaisti, stilīgi Ja tek, tad visticamāk jau izdedzis un savu nokalpojis.

Diagnoze - pirkt jaunu !
Nomainīt bojāto sekciju. kartupallu katls, vai apkures? ··· Apkure: Sūce čuguna katlam lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Apkures sistēmā pazūd ūdens/spiediens, kā atrast noplūdi? (10)
Ir 2 stāvu dz.ēka, ar centralizētu apkuri uz abiem stāviem. Uztaisījām atzarus uz abiem stāviem un noslēdzām vispirms vienu, tad otru stāvu. Otrajā stāvā viss ok. Spiedienu tur, radiatori karsti. Otro nogriež un atstāj pirmo-spiens-ūdens...
..ar to jārēķinās, kas saslēpj trubas zem siltinājumiem un rigipsiem. Kad visas vates piemirks- redzēsi kā sevi spogulī.... Varbūt katls tek, tikai par cik tur temperatūra augsta, viss izgaro skurstenī. Ganjau boilers caurs. Nu cik tas ir...manami? No cik,lidz cik nokritas? Sāc ar to, ka apskaties, vai pašiem radiatoriem krāni netek - pašauj apakšā kādu krūzīti.
Citādi - diezgan neapskaužami, jo, ja kaut kas tek, tad tek uz leju - jāskatās pagrabā, vai uz griestiem kaut kur kāda sūce neveidojas.
··· Apkure: Apkures sistēmā pazūd... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Gāzes apkures izmaksas (5)
ar kādām izmaksām un apmēriem būtu jarēķinās, ja privātmājai kurai ir malkas katls ar apkures sistēmu un cirkulācijas sūkni gribētu uzstādīt gāzes apkures katlu. gāzes pievads nav, ir iespēja uzlikt teritorijā gāzes cisternu kā virszemes...
Parēķini projektu-apm. 3 tākstoši, tad 5 gadus cisternas nomu, kādreiz bija 36 Ls mēnesī, tad pāris tonnas gāzes, tas ir nereāli apmaksāt. Tad tomēr labāk granulu katlu. Vispirms aprēķini kaut vai mēneša izmaksu, jo cisternu gāze sanāk dārgāk.
Neiesaku.
Ar lielām! Ar nelielām!- Iztīri perfekti krāsni, saliec kurtuvē trīs kārtas dzelžu ´pagales´ krustu krustām, virsū šamota ķieģeļus- lai karstums dzelžos turas lielāks un mazāk karstuma uzreiz pa taisno aizskrien skurstenī, un ieliec mazo gāzu divriņķīti(no ´ikmēneša´ lielā gāzes balona) degt pelnu nodalījumā- dzelži nokarsīs līdz ~300grādiem un atdos siltumu galvenokārt starojuma veidā(jo t>>100*) kurtuves sienām un sistēmas ūdenim, bet CO2, H20, piejauktais smirdeklis un daļa siltuma aizies skurstenī- no tā izbēgt var tikai sildoties ar elektrību. daimond (2015-04-13 23:31) viedokli
:))))))))) Kur dzelžus jāliek, ap gāzes cisternu, vai katlu, kurš izskatās kā pie sienas piekārts neliels balts skapītis? Jeb jāāpkrāmē radiatori, lai ilgāk siltumu tur. Oj, ņemogūuuu
:)bonacure! No kura locekļa tu izzīd savus secinājumus!? GĀZES CISTERNA VĒL torntonam NAV UZSTĀDĪTA(un nebija arī manā tekstā pieminēta!!!)- TĀTAD VĒL NEVAR SALIKT DZELŽUS AP TO! GĀZES DEGŠANAS ´SKAPĪTIS´ ARĪ VEL torntonam NAV- AP TO ARĪ VĒL NEVAR SALIKT DZELŽUS, pat ja TEV TO ĻOTI GRIBĒTOS! Radiatori ir gan man dzīvoklī, gan torntonam mājā, bet manā tekstā tie nebija pieminēti- tātad savu siltum-akumulatora izveidi NO RADIATORIEM UN DZELŽIEM TU LAIKAM izdomāji izlasot manis pieminētos dzelžus!(?) Lētākais(bet ne labākais) variants, kā pāriet uz gāzes apkuri, ja ir jau dzelzs kurtuve malkas dedzināšanai- Jāsaliek E S O Š A J Ā K U R T U V Ē (trīs kārtas dzelžu “pagales“ krustu krustām, virsū šamota ķieģeļus- lai karstums dzelžos turas lielāks un mazāk karstuma uzreiz pa taisno aizskrien skurstenī, jāieliek mazo gāzu divriņķīti (kam gāzi padod no ~KATRU MĒNESI MAINĀMĀ lielā sarkanā gāzes balona) degt- apakšējā- pelnu nodalījumā- dzelži caur kurtuves grīdu nokarsīs līdz ~300grādiem un atdos siltumu galvenokārt starojuma veidā(jo t>>100*) kurtuves sienām un sistēmas ūdenim, bet CO2, H20, piejauktais smirdeklis un daļa siltuma aizies skurstenī- no tā izbēgt var tikai- sildoties ar elektrību.) B E T V A R JAU A R Ī P A DĀRGO- projektam- apm. daži tūkstoši, nopirkt Gāzes apkures krāsni, tad 5gadu cisternas nomu 50 eiro mēnesī, gāzes vadu līdz krāsnim izveidot, tad pāris tonnas gāzes...- bagāts var darīt kā grib, bet taupīgs- kā lētāk;) ··· Apkure: Gāzes apkures izmaksas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu