Apkure

apkure foto attēls

Apkure - jautājumi un diskusijas

Kādas atsauksmes par Termofor Sibīrijas katliem? (8)
Lūgums izteikt savu pieredzi un ieteikumus par gaisa apkures katliem. Skatos Bulerjan , jo ir gaisa vadi uz otro stāvu un iepriekšējais nolietojās. KUrā firmā pirkt tagad. VAriants Termofor Docents, nav sīkākas informācijas cik ilgi kurās?
Ļoti laba lieta cehiem, noliktavām, garāžām.
Diez vai laba izvēle dzīvojamajām telpām.
Savai darbnīcai izgatavojusi pats,līdzīgu Bulerjan. Ļoti laba siltumatdeve. Degšanas ilgums ļoti atšķirīgs,atkarībā no gaisa padeves un malkas diametra. Ar resnu malku var izvilkt līdz rītam. Gaisa apkures katliem, cik saprotu nav inerces, siltums netiek akumulēts. Tas nozīmē, ka kamēr katls kurās, siltums ir, ja nekuras, māja sāk atdzist. Noteikti neatzīstu kā apkures iekārtu dzīvojamai ēkai. Sanāk, ka normāli kurinot katlu tas ātri izdeg, bet čūkstinot rodas kreolīts, kas bojā gan krāsni, gan skursteni.
No praktiski jebkura cita apkures katla, vai krāsns, kas akumulē siltumu un atdod to diennakts gaitā, izejošo dūmgāzes siltumu arī var ievadīt siltuma kanālos, tas būtu daudz prātīgāk.
Laba lieta, ja ir ilgi degoša- rupja malka, un ļoti laba lieta, ja arī karstie dūmi no tās netiek izlaisti pa taisno skurstenī, bet tie sasilda~kubikmetru ūdens tvertni ap skursteņa cauruli, vai vēl labāk(bet dārgāk)- ap vairākām karto dūmu caurulēm! Zināšanai- kad tvaika lokomatīvēm vienu lielu cauruli(pa kuru izplūda karstās liesmas un dūmi)caur sildāmo ūdens tvertni- aizvietoja ar vairākām mazākām caurulēm, kuras(katra no tām) saskārās ar sildāmo ūdeni tvertnē- lietderības koeficients trīskāršojās!;) Katliem jāmak apieties pareizi lietojot mūžs ir ilgs ··· Apkure: Kādas atsauksmes par Termofor... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Apkures veida izvēle (15)
Tā nu ir sanācis ka vecais katls ir sācis sulot. šobrīd ir parastā malkas plīts ar iebūvētu paštaisītu katlu. Tā“pēc rodas jautājums ko likt vietā, granulu katlu, plīti ar centrālapkures katlu vai krāsni. Intresē pieredze ar + un-.
Veco labot nav prātīgi...!
Malkas katlam - bieži jāielādē malka... Nevar aizbraukt uz nedēļu.. māja izsals.. + lētākais apkures veids- čakarē malku glabāt zhāvēt nest iekšā. Var pievienot siltuma akumulācijas tvertni.
Granulu katls.- dārgāks-skaljāks -lielāks jo vajag granulu tvertni. + Pelni jagrabj reizi 3-5dienās.. japapildinangranulas reizi nedēļā vai retāk. +Kurās automātiski.. naktī nav jāceļas malku piemest... Ar akumulācijas tvertni ideāls siltajām grīdām.
Kopējā kvadratūra?Dzīvoklis vai privātmāja?
Es būtu par centrālapkures katlu, jo ir iespēja kurināt ar jebko, kas pas iekšā.Un cena ir pieticīgāka.
Pārāk vispārīgs jautājums, uz kuru nevar atbildēt. Kur ir paredzētais budžets? Ja tevi apmierina vecā sistēma , tad salabo un dzīvo tālāk. Ja nē, tad stum iekšā katlu. granulnieks trokšņos vēlama atsevišķa kurtuves telpa. Katlu nevar caur sildmūri. Tām plītiņām ir zems lietderības koeficients ap 70 % Tev vajag vismaz 10 kW jaudu pat labāk 15 un arī jāskatās kādas prasības ir par skursteni . Es neliktu plītiņu labāk katlu , vai kā teicu remontē veco. ··· Apkure: Apkures veida izvēle lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
man tāda ir virtuvē,bet pievienots siltummūrim,tad ir ok Kur atrodas esošā krāsniņa ? Cik tālu no otras istabas ? Kur ir ievads skurstenī ? Kāds tas ir ? Krāsniņas līmenī skurstenī uzreiz vai no krāsniņas metāla caurule uz augšu kādu gabalu ( cik garš tas gabals ) un tuvāk griestiem skurstenī ? Tad būs skaidrāks , ko var darīt . Citādi jautājums nekāds . Jautātājs onanīms, tādēļ tuvāk paskaidrot nevarēs. Būs vien jāmin. divu telpu apsildi noteiks
1.griestu linija ,kur uzcelas siltais gaiss ,savienojums ar istabam(taisni,pagriezieni utl.),respektivi durju augsejas linijas( sasildita gaisa kabata 1telpa.m3)
2.auksta un sasildita gaissa attieciba temp.(kura ari nosaka gaisa dinamiku-kustibupa rinki-,sasilsana augsup ,atdzisana un krisana uz leju)
3.kamina izvietojums ,kas nosaka auksta gaisa vilkmi-,zemaka linija , auksta gaisa kustiba telpa
4.sienu maksimalais atdzisanas koificensts(arsienas,ieksienes),ko butu jaattiecina pret kamina jaudu kw,telpu m3
utt.,utt.
Pieej tehniski,tad sapratisi vai ir pietiekosa dabiga silt.gais.cirkulacija,vai nepieciesama papildus silt.gaisa dzisana(sukni,ventilatori,rekup.sist.)
ieliec feenu durviis. Es taa...dzeseeju 2 istabas ar vienu kondiciooniere.....tiessi ssobriid.Klusuma noluukos :) ··· Apkure: Kā apsildīt divas telpas ar... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Krāsniņa standarta 3 istabu dzīvoklī laukos (18)
Jautājums vienkāršs- Labākā krāsniņa par zemāko cenu 3 ist. dzīvoklī!? Skatos te internetā ir tādas MINI sākot no 120-150 eiro(laikam poļu). Vai tāda derēs!? Varbūt kādam ir pieredze. Kā viņas uzvedās, vai laba vilkme, ekonomija un tt.!?...
-,ka 3 istabas izvietotas un vai no tas,kur staves krasnina siltais gais pietiekosi nonaks lidz parejam divam? Ar šādam krāsniņām ir tā, kamēr kuras, silda, kā ne, tā momentā atdziest. Ja istabas 3, tad jautājums, kā panāksi krāsns siltuma pieplūdi atlikušajās 3 telpās/ 2 istabas, virtuve, varbūt pat vannas istaba?/ man virtuvē ir maza čuguna krāsniņa(divistabu dzīvoklī),bet ,ja arī istabā nebūtu kamīnkrāsns,nedomāju,ka viss dzīvoklis būtu pietiekami silts Un kāda dzīvoklī tad ir pašreizējā apkure, ja pašam jāliek krāsns?
Un vai normāls skurstenis tajā dzīvoklī arī ir, lai to krāsni varētu pieslēgt?
un kurs no ekspertiem ir dzivojis ar malcinu kurinata dzivokli? ··· Apkure: Krāsniņa standarta 3 istabu... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Thermo Vulkan krāsniņa (1)
Vai kāds varētu ko pastāstīt par centrālapkures krāsniņu Thermo Vulkan? Serbijas krāsniņa ko izplata Kamīniplus
Tā būtu nopērkama par~1050eur. Viadrus U22 =~700eur- it depends of your money- like everything..;) ··· Apkure: Thermo Vulkan krāsniņa lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kādu apkures sistēmu ieteiktu? (33)
Gāze, granulas, siltumsūknis... malka, ect. Paldies! ~ 100 kv.m., viss nosiltināts, ar apsildāmām grīdām.
Malkas apkure labi siltinātā mājā 100kvadrātmetriem + karstais ūdens vannasistanbai un virtuvei 5-8 kubikmetri bērza malkas sezonā!Cenas reģionos atšķirīgas ,tā ka rēķiniet paši cik sanāk:)Tas pēc pieredzes! Mani kaimiņi viens pēc otra no gāzes atsakās, jo dārgi. Projekts vien 4000 maksājot.
Ja kāds domā, ka malka ir lēti, tad maldās. Apskatieties, cik maksā 1 krava un parēķiniet cik katlam tādu vajag, ja katls nav tur kaut kāds uberkrutais, bet gan parastais, kuram visu laiku faktiski jākuras, kaut pārdevēji centīsies iegalvot, ka ar 1 klēpi pietiks 24 stundām.Muļķības. Lēti malka sanāk, ja krāsns apkure, bet kur tad tagad ar krāsnīm apkurina.
Apkure ir fantastiski dārga, grozi kā gribi.
Arī iesaku gāzi - pašai ir, nekādu problēmu. Lēti naff nekas, bet gāze būs komforts un tīrība. Un protams atkarība no Krievijas:) Gāze. Ja labi siltināta māja (nav domāts apkurināt kosmosu), tad patēriņš relatīvi niecīgs, attiecīgi izmaksas. Gāzes apgādes projekts maksā salīdzinoši kapeikas, cita lieta pieslēgums un ievada būvdarbi, bet arī te, lai salasītos 4k kā augstāk minēts, jābūt ne tiem labvēlīgākajiem apstākļiem (pieslēguma vieta ne tieši pretī mājai, iela ar 6 joslām un pieslēgums ielas pretējā pusē utml.). Interesēties konkrēti tuvākajā Latvijas Gāzes kantorī.

Granulas. Pērk katlu, granulas, uzstāda un sildās. Vajag vietu granulu glabāšanai, kaut ne daudz, bet tomēr.

Kurināmā degviela. No ekspluatācijas viedokļa gandrīz tas pats, kas gāze, izņemot sprādzienbīstamību. Valsts nodokļu politikas dēļ izdevīgāk pirkt citā EU valstī (kur akcīzes nav vispār), no zināma apjoma (ne visai liela) loģistika atmaksājas ar uzviju.

Labi siltinātai mājai un nelielām platībā Jotul-veidīgā krāsniņa ir lielisks apkures variants.
··· Apkure: Kādu apkures sistēmu ieteiktu? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Ko darit ar apkuri ? Restauret krasnis vai taisit siltas gridas , siltumsuknis utt. (33)
Omas maja. Celta 1980 gada. Sienas - koks, betons -30 cm, aplikts ar balto kiegieli apkart. Krasns apkure. 80 m2 - pirmais stavs.Otra stava 50 m2, apkures nekadas. Dabuju to maju mantojuma. Taisos remontet. Pirmkart logi un tad apkure....
Labot zobus pa telefonu nav īpaši produktīva nodarbošanās.

Iesākuma informācija liek apšaubīt minēto gadskaitli, drīzāk tad varēja notikt apmūrēšana, tomēr gala spriedumam trūkst informācijas.

Maka saturs ir ļoti būtisks (nav stāsts par sīknaudām pārmaksām), lai šādu māju savestu normāli kārtībā, izskatās, vismaz 300€/m2 vajadzētu rēķināties un es varētu būtu optimists. Jo mazāk varēs atvēlēt, jo mazāk nepieciešamo darbu varēs izdarīt.
Ja maks ļauj, tad kāda runa.Protams ka siltās grīdas un siltumsūkni.Krāsnis, vismaz 1-2 arī der atrestaurēt, ja nu makam kas piemetas, varēs ekonomiski pārziemot. No prakses-apskaties tuvumaa firmu,kas to dara,specukus.tik un taa kaadam tas buus jaadara,uzaicini meistaru,lai atbrauc,noveertee,sastaada taami.tad vareesi izlemt,ko dariit.ja taa maaja tik silta,tad kaapeec neatstaat kraasns apkuri kaa papildus variantu x stundai?es nost nejauktu. Ja labas podiņu krāsnis,ilgi tura siltumu. Pat katru dienu nebūs jākurina. Tikai siltums izplatās nevienmērīgi. Pie ārsienām un logiem būs auksts. Centrālā ar malku vai oglēm,ziemā jākurina gandrīz bez pārtraukuma,tātad kādam pastāvīgi jābūt mājās. Automātika ar granulām varētu būt labs risinājums,ja vien nekad nepazūd elektrība,piemēram vētras laikā. Lētāk par malku nekā nav( tikai darbs= fitness un laiks jāiegulda, lai process notiktu), ja elektrības pieslēgums ir pietiekošs, maks biezs, un nav bieži avāriju, tad izvēlies elektrisko apsildi( tikai,ne siltumsūkni).
Pārējā automātika prasīga pret materiālu, ko dedzinās( granulas, gāze, pārstrādātās eļļas u.c.), un piedevām būs meistari jāmeklē, kas veiks apkopes.
Nekā labāka par parketu vai koka grīdu neesmu piedzīvojis, veikalā glaudīju korķa laminātu-patika, bet neizlikās izturīgs, ja sīkie pa grīdu rāpos, tad palīdzēs paklāji, vai citi mīkstie segumi, ar nosacījumu, ja nav bērnam alerģijas. Vienīgi elektriskās grīdas neiesaka ar koka grīdu segumiem pielietot.
Ja radiatori, tad cirkulācijas sūkni vajaga, un tas prasa patstāvīgu strāvas pieslēgumu.
Ja logus mainīsiet, tad veiciet uzmanīgi šo darbu, jo skaidbetons bieži drūpp, un neaizmirstiet ventilāciju iestrādātu logos.
Otro stāvu nosiltiniet un atstājiet ciemiņiem, kādu jottulu var ielikt- siltumam, tad keramiskos skursteņus iesaku, ātrāk uzstādīt,viegli kopt , izturīgi pret agresīvajiem sadegšanas blakusproduktiem, mazāk vietas aizņem, cena.
··· Apkure: Ko darit ar apkuri ? Restauret... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Māja ar centrālo apkuri vai dzīvoklis diennakts maiņu strādājošiem? (15)
Ko ieteiktu izvēlēties? Saprotams, ka izvēloties māju, vairāk jāiegulda pašu darbs un līdzekļi, tomēr mājās pats sev esi saimnieks, mazāk ietekmē kaimiņi utt. Dzīvoklī komforts, ziemas periodā nav jālauza galvu par kurināšanu. Varbūt var...
Ja ir sacēlies šāds jautājums, tad izvēlies vien dzīvokli, jo māju uzturēt nespēsi.... Var arī uzlikt lielu akkumulatoru, kādus 2m3 vismaz, tas ir , ja tomēr gribas kurināt malku. Savādi gan no vīrieša lasīt/dzirdēt, ka malka ir čakars ;)
Te jau arī galvenais, kas jāņem vēra - vai mājas darbi patīk vai tie vairāk ir apgrūtinājums.
Sliiiiimest, te tikai min, vai pirks. Otrkārt, varbūt iedod vismaz aptuvenus aprēķinus, cik izmaksā zemessūkņa un vis pārējā ierīkošana, cik izmaksā saules baterijas un tā vis pārējā aparatūra, kas pagrabā jāuzstāda. Varbūt tādu naudu cilvēki pat sapnī nav redzējuši, kur nu vēl savā makā.
Dabiski, ka dn strādājošajiem vislabāk ir dzīvoklis, pilnīgi nekādu problēmu. Ja gribas vasarā "ielaist pirkstus zemē", var lēti nopirkt vai īrēt kādu dārziņu kooperatīva zemes pleķīti un paniekoties, ja laiks sanāks.
Tie ir dažādi dzīvesveidi...Māja paņem daudz brīvā laika ,kompensējot ar citiem labumiem.. ··· Apkure: Māja ar centrālo apkuri vai... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Mājas apkure 100 m2. (19)
... ir ierīkoti radiatori, it kā ir arī Junker katls apkurei ar gāzi, bet...tā nobruka, tā arī nesākusies. Kādi ieteikumi, lai pa fikso un nedārgi varētu izvilkt ziemu ciešami siltās telpās.... paldies jau iepriekš!
kas nobruka, maja?? vai apkures katls??? kādi apkures katli interesē?! raksti konkrētāk! ar kādu kurināmo?! Kā parasti, viss ir atkarīgs no maciņa biezuma. Vajag izvērtēt, kāds enerģijas avots izņemot dabasgāzi ir pieejams gan piegādes gan samaksas ziņā. Var ielikt elektrisko katlu, bet elektrība dārgi maksā. Var ielikt katlu uz dīzeļdegvielas, bet tepat ir gan augstas izmaksas, gan nepieciešama vieta tvertnei kur glabāt degvielu. Malkas vai ogļu katls ir nepārtraukti jākurina lai sistēmā uzturēt pietiekamu temperatūru, taču nopirkt malku un ogles ir lētāk, nekā divus iepriekšminētos kurināmos. Ir redzēts, ka 50 kv.m. platuma dzīvokli kurināja ar šitādu mošķīti http://kamin-pech.com/bull1.php . Saimnieks slavēja. Mož ka, ja negrib pirkt citu katlu, var padomāt par šādas krāsniņas ielikšanu dzīvojamās telpās. Kaut ko tu te muldies.Tas ir,kā nesākot sildīt nobruka,ja katls jauns,tad viņam ir garantija,ja kas cits,visu parējo uzstāda gāzes kantoris.
ĒRTS,LABS kurināmais veids,bez bēdu,tikai man par sausu gaiss prieks manis.
Tātad katls tev jau ir? Ja vari nopirkt pa lēto degvielu - tipa kurināmo vai soļarku, tad ieteiktu parunāt ar speciālistu, vai ir iespējams tai junkerā ielikt šķidrās degvielas degli. Un viss darbosies - ij labāk nevar vēlēties!:) ··· Apkure: Mājas apkure 100 m2. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Apkures katlā kondensāts ! (29)
Uzstādīts pavisam jauns malkas apkures katls 100 kW. Šķiet, ka ir ļoti efektīvs, jo vecajam skurstenis bija ļoti karsts, šim dūmi nāk ārā praktiski auksti. Tomēr vai nu šī, vai cita iemesla dēļ parādījusies problēma - kurināšanas procesā...
Kurināšanas temperatūra par zemu/vilkme par mazu un malka par slapju.Sadegšanas procesā vienmēr rodas ūdens, ja dedzina slapju, tad vairāk.
Ar zemu temperatūru, mazu gaisa piekļuvi senie latvieši no malkas tecināja darvu. Varbūt, ka tev īstenībā ir vajadzīga darva, jūs, lauku proletārieši, reizēm paši nezināt, ko jums vajag.:)
ja viss cits kārtībā, tad var piekrist, ka kurināšanas t par zemu. Katlā vajadzētu ūdenim sakarst ne mazāk kā 60 grādi - tad arī vilkme uzlabosies. Ja grib dabūt labu siltuma un degšanas režīmu , bet katlā ūdens ir ap 40grādu, tad tas būs reāli darvas katls ar aukstiem dūmiem, mazu vilkmi un aizķepušu skursteni Ir tāda lieta kā rasas punkts. Sadegot jebkuram organiskajam kurināmajam, ideāli pāri paliek CO2 un H2O - tas tad arī ir tas kondensāts. Atgāzēm jābūt pietiekoši siltām, lai kaut kur skurstenī vai pat uz katla sieniņam nerastos kondensāts. Vai nu intensīvāk jākurina, vai, ja kondensāts veidojās skurstenī - tas ļoti rūpīgi jāizolē, lai visas atgāzes pagūtu siltas tikt ārā. Principā pateicu to pašu, ko adamsone:) Un ko tu te gribi dzirdēt , KĀdu padomu??? Kur sūknis iemontēts ? Nu un atbilde ka ir paredzami apkurināt 840m2 neiztur nekādu kritiku , tad kad būs pilna jauda ,tad arī viss normalizēsies , pie nosacijuma ,ka apsaiste ir pareiza un skurstens arī atbilst prasībām.Labi ka 200 kw neiestūmi ,nu tā ar perspektīvu. Nu no kurienes tad vēl Tev tur rastos mitrums, kam kondensēties? No tvaicētas mitrās malkas tak arī dūmi nebūs tik karsti, lai veidotu rasas pilītes. Un apkures sistēmā tak arī nav ledains ūdens, lai būtu tāda temp.starpība. ··· Apkure: Apkures katlā kondensāts ! lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu