Kāds iemesls tam, ka no ilgdegšanas katla pelnu nodalījuma tek pašķidra darva ?

Ja vajag konkrēti katla nosaukumu-Strupova. Kurināmais deg no augšas.
Kurina gan ar malku, gan briketēm.

ksenija123      Jasiltina dūmu atvads.Tā vīrs saka,

makskernieks      Ja kurina tikai ar briketēm, tad darvai nevajadzētu tecēt. Darva var tecēt, ka krāsns kurināta tiek ar malku, kura tomēr jebkurā gadījumā satur vairāk mitruma, nekā briketēs, un ja vēl tā ir bērza, oša vai ozola malka, kas ir pati par sevi ar lielu darvas saturu, tad, pie mazas vilkmes, darva var arī tecēt. Protams, skursteņa siltināšanai arī ir nozīme, bet tas gan vairāk attiecas uz vilkmes nodrošināšanu, taču pie mīnus grādiem ir labāk, ja skurstenis ir ar siltuma izolāciju, vismaz tajā daļā, kura ir ārpus apsildāmajām telpām, mazāk iespēju, ka skurstenī varētu sākties degšana.

vilks28      Pieļauju, ka katlam nav mazais loks izveidots un tu viņu sutini zem 60 grādiem. Un vispār kāpēc tādi katli ir jāpērk un jāliek tās ir vienas problēmas.

av2      nepareiza malka, slapja malka, nav vilkme, skuurtenis sviist.

Viliendi    1 Te jau pricipā atbildēja, vēl vajag akumulatoru, lai dedzinātu nevis ekonomiskā režīmā , bet iespējami intensīvi un vienlaicīgi uzsildītu ūdeni akumulatorā.

Viliendi    1 Tur jau tā lieta ka lēni kuroties malka nevis deg bet gruzt- faktiski tiek žāvēta jeb dzīts ārā mitrums kas veido darvu..:)Ražotāji uzsver labās īpašibas , bet trūkumus noklusē.

kvarts      Man ir tāds pats katls un viss ir OK.
Problēma varētu būt iekš to ka katls nav pareizi saregulēts. Katlā iekšējo temperatūru vajadzētu +60 un vairāk, bet uz apkuri lai iet ne mazāk par +50. Pārāk slapja malka..., jāsiltina ne tikai dūmenis , bet ari izeja uz dūmeni,... pārāk jaudīgs katls var būt....

JurisK      Problēma noteikti ir skurstenī. Tam jabūt ar siltumizolāciju visā garumā. Tīrā ķīmija - sadegot jebkuram organiskam kurināmajam, ideālā gadījumā paliek pāri un aiziet skurstenī CO2(gāze) un H2O(ūdens). Vispār vajadzētu konsulteties pie tās krāsns tirgotājiem. Moderniem katliem atgāžu temperatūra ir zem 60 grādiem, tātad rasa(līdz ar to arī darva, jo sadegšana nekad nav ideāla) radīsies vienmēr.

Līdzīgi jautājumi
Tek skurstenis (10 atbildes)Vai kadam ir saskare ar granulu-malkas apkures katlu STROPUVA? (1 atbildes)Troksno apkures katls (12 atbildes)Suce cuguna katlam (6 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu