Apkure

apkure foto attēls

Apkure - jautājumi un diskusijas

Gaiss - udens apkure un PurmoAir radiatori. (5)
Mani interesee divas lietas .1) gaiss -udens siltumsuukni.padalieties ar pieredzi un cik izmaksaa saada apkurinaasana teiksim 170 kv.m. lielai maajai . 2) PurmoAir radiatori,kaadas atsauksmes?
Dārgi, pāri 10 ooo var salasīties. Šim verķim tikai un vienīgi siltās grīdas. Pati padomā , ko tu piesildīsi ar 45 grādiem konvektoros? Viniem ir jābūt 2 ja ne 3reizes lielākiem nekā uz parasto apkuri kur dod 75 grādi padevē. Arī akumulācijas tvertnei vieta jāparedz. Un pasakas par 60 grādiem sistēmā aizmirsti .Tas darbojas ,bet aparāta mūžs paliek īss. cik esmu dzirdeejis, vissa ssitaas paargudraas "air to water" utt ir ....nekaada ekanomija tur neeesot, lai ko teiktu. Normalaa apkure ar katlinnu, un normaaliem radiaatoriem ir vissizdeviigaakaa. pamatizmaksas nosaka siltuma avots, cik grādus var paņemt no zemes, gaisa, baseina, dīķa...katrā šķidruma rotācijas ciklā, jo mazāk paņems, jo intensīvāk strādās sistēma - tērēs elektrību
sūknis, caurules un ierīkošanas darbs visos gadijumos maksā aptuveni vienādi
Siltumsuuknis ir elektriskaa apkure ziemelvalstiis to daleeji finansee valsts tad varbuut ir izdeviigi LV noteikti ne, vienkaarsi zemee ierakta nauda...Purmo ir igaunu radiatori lai gan somu firma.... Ja elektriibas piesleegums ir labs es vispaar liktu tiiri elektrisko apkuri ar labiem radiatoriem ne tev trubas ne kas var aizsalt, kur nevajag nogriez uz minimumu... ··· Apkure: Gaiss - udens apkure un... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Apkure 60 kvadrātmetru dzīvoklim (19)
Veco starpistabu krāsni demontējam, tagad domājām ar ko lābāk un ekonomiskāk apsildīt dzīvokli...
Jā, Edgar. Es sākumā arī tā domāju. 1 nesertificētais kādus 3 mēnešus solīja ka atbrauks, beigās pat telefonu atslēdza. Atradu citu. Visu zina un prot. Sapirku materiālus, ko viņš pasūtīja. Nebūt ne lēti. Kad viss bija, atbrauca, uzgrieza skaļu mūziku, stādā. Pēc dažam stundām, eju skatīties. meistars galīgā ķēmā un mūrējums, pat bez līmeņrāža redzams, ka par kādiem 5 cm jau aizgājis šķībi. Nākamajam speciālistam, dabiski, ka sapirktie materiāli galīgi nederēja. Jāpērk citi. Tie, kuri iesaka plīti, aizmirst piebilst, ka tiklīdz plītī malka sadeg/ 2-3 pagalītes/, tā radiatori būs auksti. Tas nozīmē, ka plīti kurināt būs jāceļas arī naktī. Krāsni izkurina reizi dienā un miers, no rīta vēl silti. Tikai jāskatās, vai ir malkas šķūnis, jeb ir vieta kur to uzcelt. Un laikus jāpērk malku. Tai jāžūst minimums 2 gadi. Es arī neatteiktos no krāsns.
Ja par meistariem, tad "Latvijā krāšņu podniekus sertificē Latvijas amatniecības kameras Krāšņu podnieku un kamīnu licēju brālība, kas piešķir zeļļa, meistara vai pašu augstāko – meistara eksperta – kvalifikāciju". Painteresējaties tur.Tikai jārēķinās, ka var likt gaidī pus gadu, gadu.
Tikai pēc manas pieredzes, sarunas vedīs sertificētais, bet atnāks pavisam cits, kuram, ja klāt nestāvēsi, ne pelnu niša būs, ne lūciņas tīrīšanai. Metāla trubu no krāsns uz skursteni ieliks reģipša sienā pa tiešo. Īsāk sakot, sajūta, ka cilvēks pirmo reizi šo darbu veic, un tas ar sertifikātu nemaz nepainteresējas, kā objektā iet. Tādēļ, studējiet literatūru un kontrolējiet procesu.
Iespējams, ka ar gāzes katlu nemaz dārgi nebūtu. Sākumā gan lieli izdevumi, projekts, saskaņošanas, katls. Toties pēc tam nekādu klapatu.
Ar krāšņu meistariem-kā ar ūdens spiču VEČIEM-Viņi iet mazumā. un kas tad krāsnij bija noticis, ka izārdijāt ? Mūrējiet jaunu,labāku. Ar bullerjāni var garažu sildīt. ··· Apkure: Apkure 60 kvadrātmetru dzīvoklim lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Nenormāls karstums dzīvoklī! (17)
Kāpēc ir tā, ka jo ārā aukstāk, jo iekšā karstāk? Man tagad cwpina nenormāli, visi logi vaļā, bet tāpat +26 grādi. Nav ko elpot, viss izkaltis kā tuksnesī. Rīgas siltums saka, ka viņiem līgums beidzas ar Rīgas namu pārvaldnieku, bet RNP...
Siikums. Kad sanjemsi apkures reekjinu, tad gan saaksi sviist. Es saprotu Leopardīni. Man tieši tā pati problēma, logus turu vaļā. Es zvanīju pārvaldniekam, viņi nereaģē. Acīmredzot tas apsaimniekotājam ir izdevīgi!? Labāk , lai karsts, nekā , ja jāsalst . Tā tas ir. Vieni cepas, citi salst. Reizēm pat vienā un tajā pašā mājā. Vieniem stūra dzīvoklis ar 2 ārsienām, un ja vēl pēdējā stāvā... Savukārt citam caur caurēm mājas vidū. Un ej nu tādu māju noregulē tā, lai visiem labi. OHO , kā Tautas balss vai Degpunkts , noteikti palīdzēs! ··· Apkure: Nenormāls karstums dzīvoklī! lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Sūce metāla centrālapkures katlam. Vai iespējams metināt? (13)
Katlam 8 gadi.Sūce pelnu restīšu līmenī no mugurpuses.Katls Termomax 10 kw. Vai ir iespējams labot, kādi ieteikumi?
Kas tie tagad par katliem? Manam leišu čugunniekam nākamgad apaļa 60 gadu jubileja.😀 savulaik bija vietejo meistaru pastaisits apkures katls.saka sulot tiesi suves vieta,,,
puikas nonema nost no sistemas,sametinaja suvi un vel pargaja pari aizdomigam vietam,iemetinaja kautkadu vel plati ieksa ,lai liesma nav tik liela.
katls vel ilgi kalpotu,bet velejos vizuali skaistaku, tapec pec kadiem paris gadiem nomainiju pret viadrusu. veco atdevu kaiminu kundzei,ta vel ilgi bija prieciga un pateiciga.
ja var atrast istus viriesus,nevis tuksu salmu kulejus un bagatnieku telotajus-es metinatu.
Man katlam sūce bija radusies metālā poras veidā. Izurbu caurumu, iegriezu vītni un ieskrūvēju skrūvi ar šaibu uz kuras uzliku blīvējošu šaibu. Viss Ok! Aivars N - nesaki hop ;) mūsmājās 60-to gadu leišu katls pirms pāris gadiem kādā ļaunumu nesološā ziemas vakarā padeva sīcošu skaņu, kurai netika pievērsta pienācīga uzmanība. Apm pēc 10 min atskanēja sprādziens. viena iekšējā sekcija atgāja vaļā. Krāsnij apm 55 gadu darba mūžs.. iedomājies uz pilnu klapi kuroša krāsns, kurā no iekšpuses sāk plūst viss ūdens no sistēmas, pelni, tvaiki - tas bija iespaidīgi :D
negribu būt nelaimes piesaucēja, vnk pieredze. esi uzmanīgs ar lielīšanos, bet kas svarīgāks - esi uzmanīgs ja sadzirdi aizdomīgus trokšņus. Plīsuma priekšvēstnesis bija apm 10 minūtes sīcošs troksnis, kad, acīmredzot, sūce bija pavisam neliela un iespējams labojama.
ja var tikt klaat tai vietai, nav izruseejis baigi, kur jaametina , protams, ka var metinaat. ··· Apkure: Sūce metāla centrālapkures... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Apkure ir, bet jāsalst (11)
Kā risināma situācija, ja dzīvoklī (Rīga) visu rudeni nav siltāks par +16..+17 grādiem? Alternatīva - elektriskais sildītājs - smuki audzē rēķinu. Tas karstā ūdens stāvvads, kas iet uz virtuvi, vannasistabu, ir karsts, viss kā nākas. Bet...
Ja stāvvadā temperatūra ir ok, tad, visticamāk, tiešām ir jāatgaiso. zvani apsaimniekotājam un Rīgas siltumam sistemu vjag atgaisot un bus siltums Reizēm radiatori aizsērē uz līkumiem, līdz ar to ūdens necirkulē kā nākas, varbūt vajag izskalot? Ūdens sildīšana un apkure ir dažādas/neatkarīgas lietas. Apkures loku regulē ņemot vērā vidējos rādītājus, izmaksas... Kaimiņu "nedarbi" arī var būtiski iespaidot. Ja mājā vidēji stāvoklis līdzīgs,pārregulēt nav problēmu. Bet ja izkliede jūtama-vienīgā izeja uzticēt apsaimniekotājam sistēmas inventarizāciju... Ja ēka nav siltināta, izpaužas sociālisma paliekas-jūs kaut ko maksājat,kaut kāds siltums nāk... ··· Apkure: Apkure ir, bet jāsalst lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Iesakiet čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW (17)
Sveiki, Tā nu ir sanācis.. Likteņa ironija. Uz jauno gadu salūza apkures katls, nokalpoja tikai 7. gadus. Kas varētu ieteikt normālu čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW? ( interesēkatla nosaukums un kur var nopirkt) ? Paldies!
:)Eh, boņuk- Tev augstākā izglītība, bet nesaproti tik elementāru lietu, ka malku Viadrusā pa augšu vajag likt tikai pirms iekurināšanas apakšā- ar vienu saliktu kursmu krāsnī- visas telpas jau siltas, apkures sistēmas ūdens 70 grādu karsts, dražice 120 litru caurplūdes boilera ūdens arī jau uzsilis, un pēc tam tik pa pāris rupjām pagalēm pa apakšējām durtiņām jāiebāž ik pēc stundas, vai trīs rupjās pagales ik pa 90min . (es vēl 5min. pēc iekuršanas ieslēdzu 220V 14W ventilatoriņu karsto dūmu uzsildītās dzelzs caurules siltuma lietderīgai izmantošanai- tas dod apmēram 1-2KW- atkarībā no pagaļu smalkuma, sausuma, daudzuma, un gaisa pieplūdes šķirbas platuma.;) Labakais specialists saja jomaa-Ilgvars Stiprais! Un šāda jautājuma dēļ jātaisa jaunu anketu! Ak tu kungs un tētīt, cik kautrīgi visi.
Man ir lietuviešu Strupova, pirms tam bija čehu Viadrus, nokalpoja gadus 15, un tagadējam saimniekam cerams ka vēl tikpat nokalpos.
Abi domāju ka labi.
Un iesaistās sievietes-malacītes!
Rīt būs aukstums-izlaid sistēmu un funktierē fiksāk.
Ja pats nenosalsi-tad vismaz akvāriju ar zivtiņām apsedz...
Vispār neapskaužu-izvēlies,ko vēlies pēc apstķļiem-lai veicas.
Itāļu katls SIME malkas,granulu sistēmu var pielikt pērkot atsevišķi ,varbūt ir jau komplektā .Katls 25kw.Nopirkt noteikti var kādā sant.veikalā. ··· Apkure: Iesakiet čuguna malkas -... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Vai kādam ir saskare ar granulu-malkas apkures katlu STROPUVA? (1)
Gribu mājās uzstādīt centrālapkures katlu, laikam jau labāk granulu-malkas, lai 2-3 dienas katls silda māju bez manas klātbūtnes, bet nezinu kādu!?! Atradu STROPUVAs ražōjumu. Arī cena pieņemama. Vai kāds var izteikt kādu ieteikumu vai...
Tukumā ražo tāda veida katlus,Eksporta 28 Māris 20378098,kā arī forsunkas un degļus automātiskajai kurināšanai ar granulām Raits 29141352,kopējā summa katlam ar 25 kw jaudu,1860 ,
sortimentā dažādu jaudu katli,esmu sev nopircis viss strādā.
··· Apkure: Vai kādam ir saskare ar... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Svīst katls (6)
Situācija ir āda ka tika iegādāts apkures katls,iemēģināts kurināt,viss itkā labi forši.taču pēc pāris dienām atverot durtinas visas sienas ir norasojušas,kad sākām kurināt atvērām arī aukšējās durtiņas kur ir plāksnes liesmu dzēšanai,arī...
Paaicināt normālu santehniķi, kurs pareizi pieslēgs katlu. Un viss. Simts reizes te jau tas ir pārmalts. Un jākurina NE zemāk par 60 grādiem. Nekādi 50-45. nav mazais loks apkurei uzveidots, jeb katls uzreiz mēģina visu sistēmu uzsildīt, pareizi ir tad, kad uzsilda pats sevi sākumā, un tad pakāpeniski pārējo ūdeni, krc santehniķis sūdīgs trāpijies. Ja svist, tad katla, udens temperatura ir par zemu. Noraso aukstas virsmas siltas telpas. Katliem nepatik iekurinasanas un izdegsanas posms. Jabut isajam ktla lokam un temperatura jarur 40 -50 gradu robezas. ja katlā spīd gaismiņa, tas nenozīmē, ka esi katlu kurinājis...katlam jāstrādā normālā termo režīmā, lai ūdens sistēmā ir līdz 66 grādiem (virs 67 veidojas/izgulsnējas katlakmens), bet paša katla temperatūra atkarīga no izmantotā kurināmā veida Pilsonis vilks pareizi aizrāda. mazliet pakurināsi apaugs bišku ar sodrējiem tad vairs to nemanīsi. Vasaras kurināšanā kad kurina siltam ūdenim , vienmēr iznāk no auksta katla sākt. . katls pats pacels temperatūru līdz 90 grādiem un kondensātu izžāvēs, tad automātika ar gaisa padeves regulāciju cenšas uzturēt tempertūru,kamēr ir malka katlā. ··· Apkure: Svīst katls lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Bulerjan tipa apkures krasniņa (8)
Kadi ir plusi i minusi bulerjan tipa apkures krasniņam?
Man tāda ir darbnīcā,tiesa gan paštaisīta. Dēļ lielās sildvirsmas un straujās gaisa cirkulācijas pa tām caurulēm,telpa ļoti ātri piesilst. Siltumu viegli novadīt caur sienu uz blakus telpām. Otrais stāvs,ja tāds ir,daudz maz jau iesils pats,siltajam gaisam ceļoties uz augšu. Tā konstrukcija ir kanādiešu izgudrojums un ja viņu bargajās ziemās mājas pietiekami silda,tad kāpēc gan neder Latvijā? Tai krāsnij ir vēl otrā degšanas kamera,kur papildus tiek padots gaiss,lai dūmgāzes pilnīgāk sadegtu,tādējādi paaugstinot lietderības koeficientu un pasargājot skursteni no aizkvēpšanas. Par cik tā ir lēni degošā krāsns,tad skurstenim gan ir jābūt labi izolētam,lai nerastos kondensāts un nekrātos sodrēji. Vispār tas varētu būt labākais gaisa apkures variants. Putekļus,kurus rada gaisa cirkulācija,var atfiltrēt,piemēram noliekot zem krāsns lēzenu trauku ar ūdeni,tā lai gaiss pirms ieplūšanas caurulēs,pret to atsistos. Princips kā traktora Belarus gaisa filtram. Piekrītu, darbnīcām labs risinājums, varbūt vēl vasarnīcai, uz kuru ziemā atbrauc jauno gadu sagaidīt. Dzīvojamajās telpās es tādu neliktu. Nav ekonomiskas. Nekas labs nav dzirdēts un vispār nesaprotu, kāpēc izvēle krīt uz Bullerjan. Es arī domāju tādu ielikt savā fabriķī - ar cieto kurināmo tikai! Domāju, ka viens no vienkāršākajiem risinājumiem apkurei telpās, kuras nav īsti dzīvojamās. Un vēl - svarīga noteikti ir vietas izvele, jo tās silda, cik zinu, tikai pateicoties gaisa cirkulācijai caur krāsns caurulēm. Arī labprāt dzirdētu uz pieredzi balstītas atsauksmes. ··· Apkure: Bulerjan tipa apkures krasniņa lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Radiatori vai apsildamas gridas? (15)
Man ir dilemma-apkurei jaunā mājā-radiatorus vai siltās grīdas. Diemzēl es nepazīstu nevienu, kuram būtu māja ar apsildāmām grīdām. Plusi un mīnusi, jūsu domas?
Man siltās grīdas ir jau diezgan ilgi.Nu jau būs kādi 15 gadi. Grīdas, man šķiet, ir ekonomiskāks variants, jo temperatūra ir zemāka kā radiatoriem. Un nekas tur īpaši nevar notikt. Viennozīmīgi siltās grīdas.Jāskatās cik lieli kvadrātmetri un katla jauda.Dažreiz ir jākombinē siltās grīdas ar radiātoriem,bet to vajag konkrēti runāt ar speciālistu.Derētu padomāt par Saules kolektora pieslēgšanu,kas piesildīs karsto ūdeni sistēmā apmēram par 30 %. bet cik kolosāli ir ar basām kājām tipšināt pa grīdu, kam vajadzētu būt aukstai, bet tā ir tik patīkami un mīlīgi silta, ka gribas kā kaķim izlaisties garšļaukus uz tās!
No praktiskās puses jau vieglāk ar radiatoriem, jā...bet es tik komfortabli jūtos, kad zem pēdām silta pamatne! (+ ir arī iespēja kurināt kamīnu, krāsni un malkas plīti, ja nu kas)
Gribi problēmas ar kāju vēnām vecumdienās, liec siltās grīdas.

Ja tā ir privātmāja, es personīgi liktu kamīnu, krāsni ar siltuma akumulatoru. Tomēr mājīgāk, veselīgāk un var droši atstāt arī bez pieskatīšanas kādu laiciņu nebaidoties no sekām. Bet kas attiecas uz radiatoriem, tad tikai sistēma ar brīvu siltuma nesēja cirkulāciju. Kāpēc? Esmu pieredzējis ziemas laikā elektrības neesamību vairāk nekā uz nedēļu. "Modernajām" sistēmām ar cirkulācijas sūkni šādos gadījumos iestājas kopec. Vari salt nost. Siltā grīda, zemes siltuma sūknis šādā gadījumā atpūšas, jo nestrādā pēc definīcijas, bet saimnieks pērk buržujku un domā kā to instalēt kopējā ainavā :D

Gaumes jautājums, te jau katrs ar savām domām, par un pret.
Radiatori, jo tos vieglāk demontēt, remontēt vai mainīt. Ja tev ar to grīdu kaut kas notiks, tad tikt tur klāt ir baigā jezga. Un vēnām nav labi siltas grīdas. Man tikai vannas istabā elektriskā grīda ir, bet tas kā papildus variants, jo tur ir arī radiatori. ··· Apkure: Radiatori vai apsildamas gridas? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu