Apkure

apkure foto attēls

Apkure - jautājumi un diskusijas

Centrometal centro plus kombinētais apkures katls (2)
Noskatījos Centrometal centro plus 25 kw. kombinēto apkures katlu. Malka/granulas. Apsildāmi 150 kv. Kādas lietotāju atsauksmes?
Sveiki! Centrometal kombinēto apkures katlu jau lietoju. Super. Pats kurinu ar malku. Kad dodos reisā, sametu malku, kad temperatūra krītas, automātiski pārslēdzas uz granulām. Sievietei nav jāiet kurināt. Vis notiek automātiski. Varu mierīgi nedēļu būt prom. Pirku katlu SB siltumtehnika. Atveda, pieslēdza, iekurināja,ieprogrammēja. Meistars vienmēr sasniedzams. Pirms pirkt apkures katlu, jānoskaidro, cik km attālumā atrodas jēdzīgs apkopes meistars, kurš nav cimperlīgs un sajēdz vismaz kaut cik no apkopes. Iespējams, ka tādu varēs atrast kādā no kaimiņzemēm, kā tas piemēram ir ar Strupovas katliem. Meistars ir tikai Lietuvā, kurs dabiski ka 400 km nebrauks lai apskatītos, kādēļ katls svilpo, dūmo, nevelk.
Katla apkope jāveic minimums reizi gadā, ja kurina ar nekvalitatīvu malku, vairākas reizes gadā.
··· Apkure: Centrometal centro plus... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Tērauda apkures katli var nokalpot pat ilgāk par čuguna,jo nebaidās no straujām temperatūras svārstībām. Tāpat lietderības koeficients parasti ir augstāks,kas ļauj ietaupīt uz kurināmā daudzumu. Ja grib ilgāku kalpošanas laiku,vismaz 20 gadus un ilgāk,tad jāskatās, lai iekšējā virsma,kura ir saskarē ar uguni, būtu no 6mm bieza katlu tērauda. Tad varēs droši kurināt arī ar akmeņoglēm. Latvijas tirgū ir plašs piedāvājumu klāsts. Vienīgi Holmova tipa ilgās degšanas katlus nemana. Tie jāpasūta kādam meistaram. Pat ar malku viena uzlāde deg diennakti,bet ar oglēm jau vairākas dienas nebūs jāiet klāt. Vēl viens speciālists :D
Tikai jautāts par KONKRĒTU katlu !
Kas jums ir, problēmas uztvert rakstīto? :D
Normāls katls , pērc un kurini . 10-15 Ja viss normāli sataisīts ap katlu. Var arī ātri nosautēt. Gaumes lieta, pēc cenām viņu mājas lapā nekādu ekonomiju neredzu, par to cenu sanāk tikpat labi poļu čuguna katls. Ja kurina ar oglēm vismaz 80 % no visa kurināmā, tad protams ,ka jāņem čuguna , bet tikai ne Poļu . ··· Apkure: Cik gadus kalpo Grobiņas... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Autonomā apkure 140 kvm dzīvoklim (22)
Kādu izvēlēties, kura ir visekonomiskākā un ar iespēju sildīt ūdeni. Ir gāze un iespējams palielināt elektrības jaudu. Interesē PIEREDZE. Malkas apkuri nepiedāvājiet :)
saules kolektors siltajam udenim un siltumsuknis apkurei paraleli ar gazes apkuri rezerveesanai ja nav saules vai aaraa lieli miinusi. Ja dzīvoklim, tad jau edmunda ieteiktais neder laikam. Droši vien, ka paliek gāze. +1 par gāzi. Nu jā,neesmu vīrietis,bet siltumsūknis nemaz nav lēta uzparikte.Ja gāzi salīdzina ar elektrību,tad lētāka ir gāze.Dzīvokli cik iespējams jānosiltina.Vēlreiz atvainojos,ka padoms ne no vīrieša. naf vidokļa, bet ir gadījums iz dzīves, 90-to sākumā. "gefa latvija" pārvaldnieka dēls nopirka standarta sērijveida dzīvokli, izrāva radiatorus(tā laika siltuma cenas), iebāza katrā istabā pa el. pūtējam, un sarēķināja ka ziemā ekonomē uz siltuma. ··· Apkure: Autonomā apkure 140 kvm... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
man tāda ir virtuvē,bet pievienots siltummūrim,tad ir ok Kur atrodas esošā krāsniņa ? Cik tālu no otras istabas ? Kur ir ievads skurstenī ? Kāds tas ir ? Krāsniņas līmenī skurstenī uzreiz vai no krāsniņas metāla caurule uz augšu kādu gabalu ( cik garš tas gabals ) un tuvāk griestiem skurstenī ? Tad būs skaidrāks , ko var darīt . Citādi jautājums nekāds . Jautātājs onanīms, tādēļ tuvāk paskaidrot nevarēs. Būs vien jāmin. divu telpu apsildi noteiks
1.griestu linija ,kur uzcelas siltais gaiss ,savienojums ar istabam(taisni,pagriezieni utl.),respektivi durju augsejas linijas( sasildita gaisa kabata 1telpa.m3)
2.auksta un sasildita gaissa attieciba temp.(kura ari nosaka gaisa dinamiku-kustibupa rinki-,sasilsana augsup ,atdzisana un krisana uz leju)
3.kamina izvietojums ,kas nosaka auksta gaisa vilkmi-,zemaka linija , auksta gaisa kustiba telpa
4.sienu maksimalais atdzisanas koificensts(arsienas,ieksienes),ko butu jaattiecina pret kamina jaudu kw,telpu m3
utt.,utt.
Pieej tehniski,tad sapratisi vai ir pietiekosa dabiga silt.gais.cirkulacija,vai nepieciesama papildus silt.gaisa dzisana(sukni,ventilatori,rekup.sist.)
ieliec feenu durviis. Es taa...dzeseeju 2 istabas ar vienu kondiciooniere.....tiessi ssobriid.Klusuma noluukos :) ··· Apkure: Kā apsildīt divas telpas ar... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Gaiss - udens apkure un PurmoAir radiatori. (5)
Mani interesee divas lietas .1) gaiss -udens siltumsuukni.padalieties ar pieredzi un cik izmaksaa saada apkurinaasana teiksim 170 kv.m. lielai maajai . 2) PurmoAir radiatori,kaadas atsauksmes?
Dārgi, pāri 10 ooo var salasīties. Šim verķim tikai un vienīgi siltās grīdas. Pati padomā , ko tu piesildīsi ar 45 grādiem konvektoros? Viniem ir jābūt 2 ja ne 3reizes lielākiem nekā uz parasto apkuri kur dod 75 grādi padevē. Arī akumulācijas tvertnei vieta jāparedz. Un pasakas par 60 grādiem sistēmā aizmirsti .Tas darbojas ,bet aparāta mūžs paliek īss. cik esmu dzirdeejis, vissa ssitaas paargudraas "air to water" utt ir ....nekaada ekanomija tur neeesot, lai ko teiktu. Normalaa apkure ar katlinnu, un normaaliem radiaatoriem ir vissizdeviigaakaa. pamatizmaksas nosaka siltuma avots, cik grādus var paņemt no zemes, gaisa, baseina, dīķa...katrā šķidruma rotācijas ciklā, jo mazāk paņems, jo intensīvāk strādās sistēma - tērēs elektrību
sūknis, caurules un ierīkošanas darbs visos gadijumos maksā aptuveni vienādi
Siltumsuuknis ir elektriskaa apkure ziemelvalstiis to daleeji finansee valsts tad varbuut ir izdeviigi LV noteikti ne, vienkaarsi zemee ierakta nauda...Purmo ir igaunu radiatori lai gan somu firma.... Ja elektriibas piesleegums ir labs es vispaar liktu tiiri elektrisko apkuri ar labiem radiatoriem ne tev trubas ne kas var aizsalt, kur nevajag nogriez uz minimumu... ··· Apkure: Gaiss - udens apkure un... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Apkure 60 kvadrātmetru dzīvoklim (19)
Veco starpistabu krāsni demontējam, tagad domājām ar ko lābāk un ekonomiskāk apsildīt dzīvokli...
Jā, Edgar. Es sākumā arī tā domāju. 1 nesertificētais kādus 3 mēnešus solīja ka atbrauks, beigās pat telefonu atslēdza. Atradu citu. Visu zina un prot. Sapirku materiālus, ko viņš pasūtīja. Nebūt ne lēti. Kad viss bija, atbrauca, uzgrieza skaļu mūziku, stādā. Pēc dažam stundām, eju skatīties. meistars galīgā ķēmā un mūrējums, pat bez līmeņrāža redzams, ka par kādiem 5 cm jau aizgājis šķībi. Nākamajam speciālistam, dabiski, ka sapirktie materiāli galīgi nederēja. Jāpērk citi. Tie, kuri iesaka plīti, aizmirst piebilst, ka tiklīdz plītī malka sadeg/ 2-3 pagalītes/, tā radiatori būs auksti. Tas nozīmē, ka plīti kurināt būs jāceļas arī naktī. Krāsni izkurina reizi dienā un miers, no rīta vēl silti. Tikai jāskatās, vai ir malkas šķūnis, jeb ir vieta kur to uzcelt. Un laikus jāpērk malku. Tai jāžūst minimums 2 gadi. Es arī neatteiktos no krāsns.
Ja par meistariem, tad "Latvijā krāšņu podniekus sertificē Latvijas amatniecības kameras Krāšņu podnieku un kamīnu licēju brālība, kas piešķir zeļļa, meistara vai pašu augstāko – meistara eksperta – kvalifikāciju". Painteresējaties tur.Tikai jārēķinās, ka var likt gaidī pus gadu, gadu.
Tikai pēc manas pieredzes, sarunas vedīs sertificētais, bet atnāks pavisam cits, kuram, ja klāt nestāvēsi, ne pelnu niša būs, ne lūciņas tīrīšanai. Metāla trubu no krāsns uz skursteni ieliks reģipša sienā pa tiešo. Īsāk sakot, sajūta, ka cilvēks pirmo reizi šo darbu veic, un tas ar sertifikātu nemaz nepainteresējas, kā objektā iet. Tādēļ, studējiet literatūru un kontrolējiet procesu.
Iespējams, ka ar gāzes katlu nemaz dārgi nebūtu. Sākumā gan lieli izdevumi, projekts, saskaņošanas, katls. Toties pēc tam nekādu klapatu.
Ar krāšņu meistariem-kā ar ūdens spiču VEČIEM-Viņi iet mazumā. un kas tad krāsnij bija noticis, ka izārdijāt ? Mūrējiet jaunu,labāku. Ar bullerjāni var garažu sildīt. ··· Apkure: Apkure 60 kvadrātmetru dzīvoklim lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Nenormāls karstums dzīvoklī! (17)
Kāpēc ir tā, ka jo ārā aukstāk, jo iekšā karstāk? Man tagad cwpina nenormāli, visi logi vaļā, bet tāpat +26 grādi. Nav ko elpot, viss izkaltis kā tuksnesī. Rīgas siltums saka, ka viņiem līgums beidzas ar Rīgas namu pārvaldnieku, bet RNP...
Siikums. Kad sanjemsi apkures reekjinu, tad gan saaksi sviist. Es saprotu Leopardīni. Man tieši tā pati problēma, logus turu vaļā. Es zvanīju pārvaldniekam, viņi nereaģē. Acīmredzot tas apsaimniekotājam ir izdevīgi!? Labāk , lai karsts, nekā , ja jāsalst . Tā tas ir. Vieni cepas, citi salst. Reizēm pat vienā un tajā pašā mājā. Vieniem stūra dzīvoklis ar 2 ārsienām, un ja vēl pēdējā stāvā... Savukārt citam caur caurēm mājas vidū. Un ej nu tādu māju noregulē tā, lai visiem labi. OHO , kā Tautas balss vai Degpunkts , noteikti palīdzēs! ··· Apkure: Nenormāls karstums dzīvoklī! lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Sūce metāla centrālapkures katlam. Vai iespējams metināt? (13)
Katlam 8 gadi.Sūce pelnu restīšu līmenī no mugurpuses.Katls Termomax 10 kw. Vai ir iespējams labot, kādi ieteikumi?
Kas tie tagad par katliem? Manam leišu čugunniekam nākamgad apaļa 60 gadu jubileja.😀 savulaik bija vietejo meistaru pastaisits apkures katls.saka sulot tiesi suves vieta,,,
puikas nonema nost no sistemas,sametinaja suvi un vel pargaja pari aizdomigam vietam,iemetinaja kautkadu vel plati ieksa ,lai liesma nav tik liela.
katls vel ilgi kalpotu,bet velejos vizuali skaistaku, tapec pec kadiem paris gadiem nomainiju pret viadrusu. veco atdevu kaiminu kundzei,ta vel ilgi bija prieciga un pateiciga.
ja var atrast istus viriesus,nevis tuksu salmu kulejus un bagatnieku telotajus-es metinatu.
Man katlam sūce bija radusies metālā poras veidā. Izurbu caurumu, iegriezu vītni un ieskrūvēju skrūvi ar šaibu uz kuras uzliku blīvējošu šaibu. Viss Ok! sametini defektu un piemetini metala plaksni no arpuses tur kur ir defekts... Aivars N - nesaki hop ;) mūsmājās 60-to gadu leišu katls pirms pāris gadiem kādā ļaunumu nesološā ziemas vakarā padeva sīcošu skaņu, kurai netika pievērsta pienācīga uzmanība. Apm pēc 10 min atskanēja sprādziens. viena iekšējā sekcija atgāja vaļā. Krāsnij apm 55 gadu darba mūžs.. iedomājies uz pilnu klapi kuroša krāsns, kurā no iekšpuses sāk plūst viss ūdens no sistēmas, pelni, tvaiki - tas bija iespaidīgi :D
negribu būt nelaimes piesaucēja, vnk pieredze. esi uzmanīgs ar lielīšanos, bet kas svarīgāks - esi uzmanīgs ja sadzirdi aizdomīgus trokšņus. Plīsuma priekšvēstnesis bija apm 10 minūtes sīcošs troksnis, kad, acīmredzot, sūce bija pavisam neliela un iespējams labojama.
··· Apkure: Sūce metāla centrālapkures... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Apkure ir, bet jāsalst (11)
Kā risināma situācija, ja dzīvoklī (Rīga) visu rudeni nav siltāks par +16..+17 grādiem? Alternatīva - elektriskais sildītājs - smuki audzē rēķinu. Tas karstā ūdens stāvvads, kas iet uz virtuvi, vannasistabu, ir karsts, viss kā nākas. Bet...
Ja stāvvadā temperatūra ir ok, tad, visticamāk, tiešām ir jāatgaiso. zvani apsaimniekotājam un Rīgas siltumam sistemu vjag atgaisot un bus siltums Reizēm radiatori aizsērē uz līkumiem, līdz ar to ūdens necirkulē kā nākas, varbūt vajag izskalot? Ūdens sildīšana un apkure ir dažādas/neatkarīgas lietas. Apkures loku regulē ņemot vērā vidējos rādītājus, izmaksas... Kaimiņu "nedarbi" arī var būtiski iespaidot. Ja mājā vidēji stāvoklis līdzīgs,pārregulēt nav problēmu. Bet ja izkliede jūtama-vienīgā izeja uzticēt apsaimniekotājam sistēmas inventarizāciju... Ja ēka nav siltināta, izpaužas sociālisma paliekas-jūs kaut ko maksājat,kaut kāds siltums nāk... ··· Apkure: Apkure ir, bet jāsalst lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Iesakiet čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW (17)
Sveiki, Tā nu ir sanācis.. Likteņa ironija. Uz jauno gadu salūza apkures katls, nokalpoja tikai 7. gadus. Kas varētu ieteikt normālu čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW? ( interesēkatla nosaukums un kur var nopirkt) ? Paldies!
:)Eh, boņuk- Tev augstākā izglītība, bet nesaproti tik elementāru lietu, ka malku Viadrusā pa augšu vajag likt tikai pirms iekurināšanas apakšā- ar vienu saliktu kursmu krāsnī- visas telpas jau siltas, apkures sistēmas ūdens 70 grādu karsts, dražice 120 litru caurplūdes boilera ūdens arī jau uzsilis, un pēc tam tik pa pāris rupjām pagalēm pa apakšējām durtiņām jāiebāž ik pēc stundas, vai trīs rupjās pagales ik pa 90min . (es vēl 5min. pēc iekuršanas ieslēdzu 220V 14W ventilatoriņu karsto dūmu uzsildītās dzelzs caurules siltuma lietderīgai izmantošanai- tas dod apmēram 1-2KW- atkarībā no pagaļu smalkuma, sausuma, daudzuma, un gaisa pieplūdes šķirbas platuma.;) Labakais specialists saja jomaa-Ilgvars Stiprais! Un šāda jautājuma dēļ jātaisa jaunu anketu! Ak tu kungs un tētīt, cik kautrīgi visi.
Man ir lietuviešu Strupova, pirms tam bija čehu Viadrus, nokalpoja gadus 15, un tagadējam saimniekam cerams ka vēl tikpat nokalpos.
Abi domāju ka labi.
Un iesaistās sievietes-malacītes!
Rīt būs aukstums-izlaid sistēmu un funktierē fiksāk.
Ja pats nenosalsi-tad vismaz akvāriju ar zivtiņām apsedz...
Vispār neapskaužu-izvēlies,ko vēlies pēc apstķļiem-lai veicas.
Itāļu katls SIME malkas,granulu sistēmu var pielikt pērkot atsevišķi ,varbūt ir jau komplektā .Katls 25kw.Nopirkt noteikti var kādā sant.veikalā. ··· Apkure: Iesakiet čuguna malkas -... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu