Ko darīt lai nedūmotu plīts?

Uzmūrēta jauna plīts it kā viss ir kā vajag.Mēs to nekurinām visu laiku (katru dienu),gadās starplaiki nedēļu un ilgāki,kad netiek kurināts. iekurināt pēc šādām brīvdienām ir ļoti grūts process. Jāpiebilst,ka skurstenis neiet no plīts pa taisno uz aušu,bet gan iet no sākuma uz augšu,tad kādu gabaliņu pa kreisi (horizontāli) un tikai tad pagriežas uz skursteni. Liekam degošu papīru horizontālajā juškā,un kurinām pa druskai sākumā,bet pēc tam aiziet un otrā dienā iet bez problēmām. Ar veco plīti bija tāpat.

Kurmitis  1 3 Es skursteni iekustinu,vvilkmi,ar celt.fenu pa plits durtinjam!

Jurijs55  1 2 A no kurienes viņam ņēmt gaisu degšanai ja logi laikam plastikāta, gandrīz hermetiskie ?

anis    1 Pamēģiniet iekustināt vilkmi ar uguni skursteņa kājā! Silts skurstenis izvilks no visām šķirbām...

nazis    3 Nāks rudentiņis, būs barga ziema, un tā plīts sāks vilkt bez problēmām. Tas parasti ir siltā laikā, kad skurstenis ir aukstāks par āra gaisu. Var iekustināt vilkmi ar fēnu, ventilatoru un citādi. pareizi būtu skursteņa kājā ierīkot durtiņas - veramu lūku, un pirms kurināšanas skursteni caur to "iedarbināt" ar degošu avīzi, lai radītu skurstenī vilkmi.
Ja skurstenis ilgi stāv bez darba, viņš sāk slinkot.

shining    2 Tas tā ir ne vien jums. Tiesa par neiesildīto gaisu skurstenī - nav kam celties augšup, tādēļ nav vilkmes. Nakamajā dienā skurstenis no dūmgāzēm vēl joprojām silts, tāpēc velk labi. Avīzes kumšķis lūkā, btw ir visai laba metode, arī profilaktiski - nodedzina sodrējus dūmvadā, mazāka iespējamība dabūt darvu.

Kurmitis      Pirms iekurinasanas ,kalorifera ventelatorins gan nederes! Celt.fens apmeram 10 er.un ieteikums plits durtinjas un apaksa pelnu cuka to vajadzetu uz laiku aiztaisit ciet lai gaisa vilkme tikai pa lielajam durtinjam pietam pievertam!

rihtigais    1 Teorija - siltais gaiss nekur neceļas -aukstais silto izspiež. Ar fēnu sanāks labs elektrības rēķins, klasiski, visos laikos avīzi skurstenī un aiziet.

zum      Kad ar avīzi skurstenī palaizas vilkme, vēlams izžāvēt sodrējus ar pāris karotēm Flamifera( vara vitriola maisījums) K-senukai

usinjsh      Jā, visas iepriekš minētais ir ok. Pamēģini vienkāršāk. Kamēr skurstenis nav iesilis, uztaisi caurvēju. Tas ir attaisi kādu logu, durvis.

av2    2 a malka ta laba, sausa? Iekuram vajag skalus , labu malku, kura uzreiz dod karstumu, nevis duumus tikai. Un pareizi te saka par, ka vajag svaigu gaisu telpaa, jaattaisa logs , durvis.
Katreiz tak nebaaziisi aviizes cukaas.

Cemodans      Visu nojaukt, uzbūvēt skursteni ar keramisko čaulu un uzlikt normālu metāla centrālapkures plīti.

rihtigais  1 1 Čemodān, nav slikti, bet Tu esi ideālists, tas arī nav slikti, BET tad Latvijā jānojauc praktiski visas iepriekšējos laikos mūrētās plītis, sildmūrīši un arī krāsnis. Jaunie cilvēki nezina agrāko laiku kurināšanas manieres un tas arī ir nesapratnes cēlonis. Pats dzīvoju un ar kurināšanu nodarbojos 100 gadīgā muižiņā. Arī dūmo, ja nav katru dienu kurināts, bet zinot vecu vecos tautas paņēmienus nav nekāda problēma iekurināt. Tē jau minēja cukā, vai skursteņa kājā degošu avīzi, pie iekurināšanas sausa, smalka malka un skujkoku sausi skaliņi, kas ārti aizdegas un ar smalko malku dod lielu temperatūru. Un vēl kas - vasarā iekurināt plīti bez problēmām var tikai agri no rīta (vecos laikos lauku cilvēki agri cēlās). Tikko saulītē sasilst skursteņa gals velkmes nebūs, dažkārt arī avīzes skursteņa kājā nepalīdzēs. Visā ir praktiskas, jau aizlaistas nebūtībā tautas gudrības.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu