Kā pareizi notīrīt un ar kādu krāsu nokrāsot senas podiņu krāsns rotājumus?

Dzīvoklī ir skaistsa podiņu krāsnis labā stāvoklī,tikai rotājumus nepieciešams uzprišināt.Kā to pareizi darīt,ar kādu krāsu krāsot?

meduza65    1 glazetos baltos podinus nekraso.Krasa neturesies.Augsejo dalu un vidus rotajumu janotira ar fenu. Krasas nonemeju lietot nav velams.Pec tam jauna krasa lobisies nost,jo reakciju nevares apturet. Ir protams ari citi restavratoru panemieni. Pec tam var krasot ar akrila krasam.

derevnja10  1 1 Kurš idiots to ir nokrāsojis. Vai ar fēnu nebūs kreņķis? Glancei var nepatikt tik liels karstums. Podiņi ir seni, var būt plaisas, kas pēc siltuma iedarbības no nepareizās puses var izlīst ārā. Meklē padomu pie restaurātoriem. Tā mantu sabojāt būtu grēks.

Felde    1 Ja keramikas,kas krasoti ar spidumu-to var notirit,(bet izskatas,ka podini ir originali-spidigi) tie ir glancetie podini,krasot nedrikst,un nevajag. Runa ir par dekoriem,tos gribas atsvaidzinat,nezinu,cik var patirit,varbut ar vieglu-smalku smilspapiru nomatet,un krasot var ar udens emulsiju,vienalga-matetu,pusmatetu vai ar spidumu,zinu,ka turesies! Pasai ir podinu krasns,ar keramikas podiniem,originala tie ir mateti mala.Reizem nokurinu,ka roku nevar pielikt,ber emulsija turas.... Pietem,te dekori-bus labi! Ja velies,raksti privati,varu pat bildi aizsutit.... Ir iespeja telpas dizainam pieskanoties,emulsiju ietonet,es ari ta daru,.

rokons  2 2 Parasti rotājums ir ģipša lējums. Ar fenu uzmanīgi, var ātri saplaišat, krāsas noņēmējs ir ar skābu reakciju, ja lieto, tūlīt ar sārmainu vielu, piem. pelnu šķidumu, jāapstrādā. Var arī ar kaļku putru

rokons  4 1 Ja rotājums ir noņemams, labākā ir smilšustrūkla

puuuka    1 varbūt pamēģini iesākumam nomazgāt ar siltu ziepūdeni(pieliec klāt Sano) un birstīti(lai tiek visās rieviņās),ne vienmēr vajag krāsot reizēm pietiek arī ar nomazgāšanu.

AivarsN  1 1 Pēc bildes grūti saprast,taču nedomāju ka toreiz haltūrēja.Podiņi ar glazūru ir apdedzināti vismaz 1200 grādu temperatūrā. Jaunu glazūru vairs neuzliksi. Jāmēģina notīrīt,cik tas iespējams. Vai tik nebūsi iegādājusies kādu senu pili?

puuuka    4 ....palasīju komentus,un padomāju,cik tomēr neuzmanīgi ir cilvēki....jautājuma autore nevienā vietā neminēja,ka krāsniņa ir krāsota,pajautāja tikai KĀ UZPRIŠINĀT DEKORUS(ar kādu krāsu tos krāsot)...!?!...
P.S...nu protams,es ne par visiem,tikai par tiem,kas nelasa,bet tikai bliež iekšā komentu.

Aquarius    1 Tie kas te runā par pašu glancēto podiņu krāsošanu nav sapratuši vai iedziļinājušies vienkāršajā jautājumā par dekoru atsvaidzināšanu. Piekrītu Puukai....sāc ar vienkāršāko, pamēģini ar siltu ziepūdeni/feirī uzmanīgi pamazgāt, bet tikai, ja ģipša lējums nesāk mazgāties nost un iepsējams ar to arī pietiks un nevajadzēs krāsot. Dažkārt lietas izskatās labāk nekrāsotas.

meduza65    2 Diletantu bars. Tas ir Bema fabrika gatavots krasns kronis. Tani laika produkcija tika attiecigi braketa. Labas detalas tika glazetas un maksaja dargi. Ar brakiem tika pardotas neglazetas. Gudriniekam varu pateikt, ka pie temperaturas 1200 gradi mals,no ka izgatavoti podini jau tek kaa udens,tik tumsi bruna krasa. Apdedzinasanas temperatura parasti neparsniedza 960 gradus,jo citadi saka veidoties geometriskas deformacijas. Udens emulsiju nelieto nekada gadijuma. Sen ir civilizetaki lidzekli. Akrilu ieteicu,jo tas ir uz udens bazes. Mals ir hidroskopisks. Emulsija veidos plevi. Krasns kronis ir tikkai dekorativs elements,kas nosedz krasns"cuku" augsejo parklajumu. Parasti viena karta jumta karninu un divas kartas kiegelu seguma.Tur temperatura neparsniedz 69 gradus. Piekritu,ka atsedzot krasu var atklaties defekti,del kuriem prieksmets brakets. Tos pavisam vienkarsi labo ar visparastako celtniecibas spahteli.

AivarsN      Pirmajā apdedzināšanas reizē māla izstrādājumus tiešām apdedzina temperatūrā,kura nepārsniedz 960 grādus. Taču otrajā apdedzināšanā jau pēc glazēšanas,temperatūra ir nepieciešama lielāka par 1000 grādiem. Tikai virs 1200 grādiem sāk kust māls.

Cemodans  2   Ar otu un ziepjudeni nomazgā ar fēnu nožāve, salīmē krāsotāju lentas apkārt un ar to pašu otu un smuku zilu akrila krāsu nokrāso.

Felde    1 14.29 iespejams ar akrilu ari ir oki,nezinu,bet emulsija loti labi izskatas,erti,leti,kvalitativi,viegli parkrasojama-atsvaidzinasanai,nedrup,toniiti-jebkadu....kvalitate laba! Es,personigi,gadiem ilgi to esmu darijusi,nelobas,labi izskatas,un pati-ar savam rokam varu izdarit! Tapec ari ieteicu,un neredzu iemeslu noliegumam.... Ja kads velas izlikties,vai tiesam ir gudraks par citiem-iesakiet,bet nolikt citu ieteikumus nevajag,nav smuki... :)

joens      Parasti šie rotājumi pēdējo 100 gadu laikā pārkrāsoti ašpadsmit reižu, ja oriģinālā bijuši glazēti, tad reižu skaits mazāks. Oriģināli tiem būtu jābūt no keramikas, par ģipsi karstās vietās nemācēšu pateikt, vien pieredze, ka ģipša vai stucco rotājumi telpās gadu gaitā ir vairāk vai mazāk cietuši (sīkais iemet ar bumbu un kāda trauslāka detaļa tiek nolauzta). Šajā miglubildē vainags neizskatās smagi cietis.

Līdzīgi jautājumi
Podinu krasns - cik maksa? (21 atbildes)Podinu krasns remonta meistars? (10 atbildes)Krasns murnieks - kur meklet? (5 atbildes)podinu krasns un pusama krasa (15 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu