Podiņu krāsnis

podiņu krāsnis foto attēls

Podiņu krāsnis - jautājumi un diskusijas

Kā pareizi notīrīt un ar kādu krāsu nokrāsot senas podiņu krāsns rotājumus? (17)
Dzīvoklī ir skaistsa podiņu krāsnis labā stāvoklī,tikai rotājumus nepieciešams uzprišināt.Kā to pareizi darīt,ar kādu krāsu krāsot?
....palasīju komentus,un padomāju,cik tomēr neuzmanīgi ir cilvēki....jautājuma autore nevienā vietā neminēja,ka krāsniņa ir krāsota,pajautāja tikai KĀ UZPRIŠINĀT DEKORUS(ar kādu krāsu tos krāsot)...!?!...
P.S...nu protams,es ne par visiem,tikai par tiem,kas nelasa,bet tikai bliež iekšā komentu.
Parasti rotājums ir ģipša lējums. Ar fenu uzmanīgi, var ātri saplaišat, krāsas noņēmējs ir ar skābu reakciju, ja lieto, tūlīt ar sārmainu vielu, piem. pelnu šķidumu, jāapstrādā. Var arī ar kaļku putru glazetos baltos podinus nekraso.Krasa neturesies.Augsejo dalu un vidus rotajumu janotira ar fenu. Krasas nonemeju lietot nav velams.Pec tam jauna krasa lobisies nost,jo reakciju nevares apturet. Ir protams ari citi restavratoru panemieni. Pec tam var krasot ar akrila krasam. Ja keramikas,kas krasoti ar spidumu-to var notirit,(bet izskatas,ka podini ir originali-spidigi) tie ir glancetie podini,krasot nedrikst,un nevajag. Runa ir par dekoriem,tos gribas atsvaidzinat,nezinu,cik var patirit,varbut ar vieglu-smalku smilspapiru nomatet,un krasot var ar udens emulsiju,vienalga-matetu,pusmatetu vai ar spidumu,zinu,ka turesies! Pasai ir podinu krasns,ar keramikas podiniem,originala tie ir mateti mala.Reizem nokurinu,ka roku nevar pielikt,ber emulsija turas.... Pietem,te dekori-bus labi! Ja velies,raksti privati,varu pat bildi aizsutit.... Ir iespeja telpas dizainam pieskanoties,emulsiju ietonet,es ari ta daru,. varbūt pamēģini iesākumam nomazgāt ar siltu ziepūdeni(pieliec klāt Sano) un birstīti(lai tiek visās rieviņās),ne vienmēr vajag krāsot reizēm pietiek arī ar nomazgāšanu. ··· Podiņu krāsnis: Kā pareizi notīrīt un ar kādu... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Podiņu krāsns remonta meistars? (10)
Meklēju meistaru, kas reāli var novērtēt podiņu krāsni, kāpēc nevelk, vai tikai skurstenis jāiztīra vai visa jāpārmūrē. Varbūt pazīstat kādu no amatniecības kameras ar pozitīvām vai negatīvām atsauksmēm, vai kādu meistaru, kas jums ir...
Vai tad Tu skursteni 2 x gadā/ vai vismaz 1 x/ netīri, ka aizdomas uz skursteni?
Šie amatnieki ir dikti iedomīgi. Man kad vajadzēja uzmūrēt nelielu krāsniņu, aš pa 5000€ te meistaru piedāvāja/visas saimn. ēkas vērtībā:)/. Atradu pa 800, tas pirmajā dienā piedzērās un jau pirmos 40 cm uzmūrēja šķībi. Atradu nākamo, sarunājām, beigās pazuda, necēla klausuli, tad vēl 1. Tas pats. Tad vēl 1, tas nevarot, iedeva kolēģa numuru. Ok, pa 400€, protams, iepriekš sapirktie materiāli viņam nederēja un vēl visādi brīnumi. Grāmatu var uzrakstīt par šo tēmu. Nu gaidām rudeni, vilkt velk labi, bet kā siltumu turēs, skatīsimies. Ja kas, ar viņa sertifikāta kopiju iešu uz attiecīgo iestādi.
mans ieteikums, lai lauku radi pameklē.Ar vietejo rekomendācijām . Jo tuvāk Rīgai, jo sūdīgāki un dārgāki. Protams, gatavo transportu, polšu, vakariņas un naktsmājas. A kā citādi? Bet tāpat atmaksāsies. Un stāvi klat, kad mūrē, nekautrējies uzdot jautājumus.
Virs šībera ir jābūt tīrāmai vietai. Tas var būt no ķieģeļa noskaldīts gabals,vai no skārda,taisnstūra veidā uztaisīta kārbiņa. Izknubini viņu ārā,ieliec papīru un aizdedzini. Ja velk tad vaina krāsnī,ja ne, par ko esmu gandrīz pārliecināts,ciet ir cukas daļa,kas savieno krāsni ar skursteni. Vēl var būt,ka vārnas skurstenī ligzdu uztaisījušas:D,katrā gadījumā pirmais ir jāsauc skursteņslauķis. skurstenis jātīra jebkura gadījumā, ja reiz nevelk.
ko autore sauc par podiņu krāsni - pavardu, mūrīti, vai pavardu ar mūrīti? pēdējā variantā - nevelk, ne vasaras, ne ziemas šīberi? Parasti lielākais grēciņš būvējot krāsni ir cuku trūkums, kad izveidojas nepieejamas kabatas. Ja ir skaidrs funktieris, kā izlocīts dūmvads, tad var nepārbūvēt, bet gan izkalt cukas neiztīrāmajās vietās - to gan meistaram. Līdz tam var mēģināt nokonsultēties ar skursteņslauķiem - tikko bija tēma par tiem.
Pašrocīgi: Nr. 1.: jāizbirstē, jāizskrāpē, jāizsmeļ visas esošās cukas. Nr. 2.: ja pārliecība, ka skurstenis ir daudz maz tīrs, likt iztīrītajās cukās saburzītu avīzi un aizdedzināt, aizvērt cuku - izdegs neizskrāpētie sodrēji virzienā uz skursteni - vilkme aizraus degošo kamolu uz priekšu.. ja, skurstenis sen netīrīts, tad bīstami, jo var aizdegties sodrēji tur, un tad var sanākt aiaiai..
:) Vilkmi pārbauda ar Sveci...! Ja sveces liesma pie krāsns durvīm ir taisni vai mazak par 45. grādiem, krāsns nevelk tā jātīra un skurstenis, ja sveces liesma 90.grādu leņķī, tad velk par traku... jāpiever shiiberi... ;)
Bet pirms meklē meistaru pārbūvēt krāsni... pārbaudi vai ir vilkme skurstenī... ;)
-Mana pieredze rāda, ka vienkārši ir krāsni iztīrīt un viss ir OK... Jo tiešām nevar iedomāties tādu meistau kurš kādreiz būtu uzmūrējis Podiņu krāsni kura nevelk un vislaik dūmo... :)
Arī es strādaju mūrnieki,gan luksa viesnīca,gan autopiekabe,gan telts,gan naktsmājas,gan auto uz māju un atpakaļ to prasa benzīnu. ··· Podiņu krāsnis: Podiņu krāsns remonta meistars? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Krāsns mūrnieks - kur meklēt? (5)
ir dzīvokls,kā bijusi podinu krāsns,pirms izsolesnojauks pilnīgi viss/izdemolēts/. vajag atjaunot krāsni /bet ne jotulu,jo to neļauj būvnormatīvi/. vvai kamīnveidīgs variants,bet uz vecā skursteņa iespējām. jo blakus dzīvokļos ir gan...
Par būvnormatīviem un Jotul varētu palūgt sīkāk, kāpēc šie konfliktē? Lai uzmūrētu krāsni ir jazin divas gudrības.Pati galvenā,māli.
Lai apsildītu tādu telpu,vajag lielo,pieccuku krāsni. Oderējumā un vidū,ieteicams izmantot zilo akmeni.Tas nesprāgst un labi tur siltumu.Kaut kā tā.
··· Podiņu krāsnis: Krāsns mūrnieks - kur meklēt? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Briketes (10)
Vai taisnība, ka podiņu krāsi nedrīkt kurināt ar skaidu briketēm, jo tās bojājot kaut kādu "siltumuzturošo slāni"?
liec iekuram un kurini ar malku. malku var nopirkt arii maisos,sausu. nav ieteicams gan! Vienīgi varbūt dzeltenās bet jebkurā gadījumā malka rada ar liesmu vilkmi un neļauj tik ātri aizaugt krāsnij ar sodrējiem!
Dzeltenās nedod tik lielu karstumu bet rada sodrējus bet brūnās PĀRĀK LIELU karstumu! ;( Un no tā var tiešām tikt bojāta iekšējā krāsns daļa...
Tākā vislabākā būs malka (ne atgriezumi un krāsoti dēļi (pasarg Dievs)).
Un noteikti krāsni vajaga tīrīt! Kautvai pirms sezonas . Ar ugunsdrošību noteikumu dēļ!
TAS NOPIETNI! ;) lAI VEICAS!
Jā taisnība...! tās ir pārāk blīvas krāsnij... efekts būs līdzīgs kā kurinot ar ozola malku... krāsns ātri sadegs un dabūsi to pārmūret... :( bruunaas ,var leenaa garaa ar citu malku kopaa.ja ieliksi kaadas 10,kraasns sabruks uz iekshu tajaa pashaa vakaraa.
kaadas 3-4 var. 1 bruunaa sver ap 2kg,var pareekinaat.
Tak nevajag bērt ar kaudzi, nekas slikts nenotiks. ··· Podiņu krāsnis: Briketes lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu