Koka ēkas siltināšana

Koka ēkas siltināšanaPadalamies ar savu pieredzi un ieteikumiem, saistībā ar pirmskara koka mājas fasādes siltināšanu un apdari (bilde failā)......Kādus materiālus paši labāk izmantotu un kāpēc !?! Jau iepriekš paldies!

leopardine      Te nesen sakarā ar vienu tēmu iegooglēju par fibrolītu. Linku palasot jau liekas piemērots koka mājām. Par apdari nezinu, lai speciālisti komentē.
http://www.building.lv/37-komercinformacija/90223-fibrolits-%E2%80%93-efektivs-siltinasanas-material
s

ruugumpods      sit virsū karkasu, apšuj ar dēļiem un starpu piepūš ar ekovati.

abols23      Šo māju var siltināt no iekšpuses un ārpuses.Par siltinājumu izmanto akmens vati,minerālvati vai eko vati.No ārpuses uz siltumizolāciju iesaku izmantot pretvēja plāksni Izoplaat loksni,tad ir gaisa atstarpe un apdares dēļi.

Nenotveramais  2 3 No pieredzes... ēka ir grausts...!!! Starpstaavu, zemgriidas un bēninju siltinajums droshvien izdedzhi... :( sienas koka staavbuve no 10.cm brusam ar shkjirbam pirksta platumaa... ieksha kalkja apmetums... :(
Rentablāk.. sho māju nojaukt...!!! Lētāk, ērtāk... veselīgāk...!!
Bet ja patīk dzīvot, kā vecā koka skapī.. un elpot tos radiaktīvos izdedzhus...
Tad ieteiktu siltināt... no ārpuses vibrolīts-siets-dekoratīvais apmetums....
No iekshpuses mikstā kokshkjiedras plāksne-siets-apmetums...
Tas ir vienkarshakais un letakais veids..

Turklāt ēka turpinās elpot, kas ir vitāli svarigi koka ēkām... un dieva dēlj neliec nekadas plēves un akmens vates...

Esmu tādu eku vedis kartibā... beigas secināju... ka esmu veco ēku izmetis pa logu un uzbuvejisvjaunu... tā kā iesaku Neatkarto manu kljudu...!!! Vispirms nojauc.. un tad cel jaunu!!! Jo shai ekai arii siltinaatai un renoveetai vertiba buus tik tavās acīs...!!! Bankas to uzskatis par graustu un domajoshi pirceji ar... sho ēku siltināt ir kā ieguldit naudu sarusejusha vecā automashināa...!

Nenotveramais  1 1 Neredzi plaisas... :) drīz redzēsi... :D kā uzkarsi tai ēkai siltinājumu tā sāks staigāt, jo mainīsies mitrums un ēkas kopejais svars...Protams nostāvēs vēl simts gadus... Kā siltināts grausts... :D un kāds tajā ēkā būs gais...!? Panjem nost kur apmetumu un paosti kā tas koks tur smird... Tā tas smirdēs vēl 50 gadus un tie kas tur dzīvos to elpos...!
Kas skar fasadi.. nav problemu ja ir 100% iedzīvotāju piekrišana un projekts saskanjots būvvaldē.

estepat    1 Ir tikai viens ideāls- dabīgas izcelsmes, ar poliuretānu vai citu saistvielu ražots siltināšnas materiāls, kas ideāli norobežo siltu telpu no apkārtējā aukstuma, ir pietiekoši gaisu caurlaidīgs, un būtiski nekad nesamirkst. Kurš zin, kas tas par materiālu?:) Tas pārsvarā nopērkams 2mm, 3, 4, 5mm...´biezumā´, bet maksā attiecīgi ap20, 30, 40, 50eur 1mx10mx2-5mm rullī;)

annija005    2 palasi labāk šo.....
KOKA MĀJAS RESTAURĀCIJA ĶĪPSALĀ http://abc.lv/?article=maja_ogluiela_konkurss

estepat    3 https://prof.lv/lv/buvmateriali/apdares-materiali/gridas-segumi/apaksklaji/p-161649-amorim_cork4u_ko
rka_apaksklajs_5mm_1x10m - cena kvadrātmetrā- kā vislētākajam linolejam, siltumnoturība kā visbiezākajai koka brusai, ´elpo´kā ekovate, nepiemirkst kā ekstrudēts putoplasts... Kā tas iespējams!? Elementāri- tas ko radījuši izcilākie zinātnieki, ir tikai bērna šļupsti salīdzinot ar to materiālu, ko radījis Dievs!;)

estepat      Grīdai pietiek ar 2mm korķa apakšklāju zem linoleja, kas nebaidās no izlieta ūdens, sienām iekšpusē pietiek ar 3mm, bet ārpusē pietiek ar antisepticēta, mākslīgi žāvēta plānā dēļa piesistu 5mm korķa klāju- uz antisepticētu koka sienu- viss pārējais ir tikai koka sienu pūdēšana ar putoplastu, vai ekovates siltinātāja samirkšanas gaidīšana, kuras laikā tās siltumizolācija nokrītas ļooti ievērojami.

estepat      Nu jau Tu piesienies pie terminiem- MŪSU VEIKALOS KĀ ´ LINOLEJU ´ pārdod ar PU aizsargkārtiņu pārklātu PVC RUĻĻ-MATERIĀLU bez, vai ar plānu stiklšķiedras kārtiņu iekšā. Lai nu te būtu tā, kā Tu gribi- lai ar terminu ´linolejs ´ ARĪ LATVIJĀ ASOCIĒTU TIKAI TO PRODUKTU, kādu te reņģēdāji-vienkāršie pat nekad dzīvē nav redzējuši. Korķi zem PU+PVC ´linolejeļa´, protams, jāliek tikai aukstajā-pirmajā stāvā, lai pietiekami norobežotos no aukstās koka grīdas, neliekot štrunta putu polietilēna lēto 3mm plēvi(43c/m2)- https://baustock.lv/index.php?route=product/product&product_id=13391 , kas, lai gan izlīdzina, siltina un ´klusina´, bet arī taisa ´linolejelim´ peldošo efektu(ar spic-papēdenēm pa to staigājot- tad tam būs ´kirdik´) Protams, ka pirmajā stāvā ideāls materiāls būtu uzreiz- DĀRGĀ korķa grīda- http://buvniecibas-abc.lv/prece/gridas-segumi/laminetie-un-dabigie-parketi/korka-gridas/korka-grida-
lico-p40-915x305x10-5mm-1-95m2-pak/ Otrajā stāvā nekas siltumu aizturošs uz grīdas papildus nav jāliek, ja no pirmā stāvā nāk siltums. PAR TO ŪDENI- Tu nesaprati- ne jau korķis zem PU+PVC´linolejeļa´ jālej ar ūdeni, bet- ja virs tā korķa būs ´laminelis´, kurš nedrīkst samirkt, tad applūšanas gadījumā būs jāmaina ´laminelis´, bet korķis ´izdzīvos´. Te būs speciālāks siltināšanas izstrādājums- https://www.ksenukai.lv/p/korka-apd-segums-cr-45lw-1200x900x6mm/2v5m ! Akmensvates dārgā siltināšana atmaksājas tikai ar 50% Eirofinansējuma atbalstu, un arī tik daudzu daudzu gadu laikā..;)

estepat    4 :)- Izraisīja smaidu- ´Bet nu tā tīri praktiski un procentuāli ar statistikas datiem......cik..´- padomā pats- cik uz planētas ZEME ir cilvēku, kuri saprot, ka Dievs ir, bet saprot arī to, ka Viņš nav tāds psihopātisks slepkavnieks, kurš liek saviem faniem nogalināt tos, kuri par Viņu nefano- kā to liek darīt bībeles&korāna ´dievs´. Tādus ´cilvēkus-saprātīgos´- uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt..! Tad kāpēc lai daudzi spētu saprast, ar ko siltināt koka ēkas, un kāpēc nedrīkst siltināt tā, ka pietiek tikai ar iemītnieku izelpoto silto-mitro dvašu, lai nebūtu jākurina vispār..;)

ramazoti    2 Es personīgi no ārpuses tikai bagātīgi ´no-pinoteksētu´- karstā laikā- to ēkas ārpuses koka virsmu, ja visi būtu sametuši naudiņu tam:(ja ne- tad tik savu fasādes ārpuses sienas daļu:)... No iekšpuses savas ārējās sienas nosiltinātu ar 5mm materiālu no korķa apakšklāja ruļļa, un tad kurinātu jau daudz daudz mazāk vēsā laikā. Siltums visvairāk pazūd caur griestiem(ar to var sekmīgi cīnīties tikai pielīmējot visbiezāko&visgaisīgāko ´puķiku´ pie griestiem), aukstumu visvairāk iepūš no švaki ´ap-makrofleksētiem´ logiem (tagad jau par pietiekoši labu logu ziemeļ-zemju klimatam- var saukt tik kvalitatīvi ieliktu trīs-stikl-nieku ar selektīvo stikla pārklājumu). Par grīdu jau viss uzrakstīts- atkarīgs- vai 1.-aukstais stāvs, vai kāds nākošais stāvs- virs apkurināmām telpām...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu