Koka ēkas (mājas) siltināšana

Koka ēkas (mājas) siltināšana - jautājumi un diskusijas

Koka mājas siltināšana un logu maiņa (12)
Pirmais par koka mājas siltināšanu. Kuru materiālu izvēlēties-koka dēlīšu apšuvumu vai apmetumu? Plusi un mīnusi? Var piedāvāt arī citus Variantus. Otrais mainot logus - jauno PVC logu likt jau esošajā kārbā vai ņemt ārā veco logu ar visu...
Koka mājai likt PVC logus ir tas pats kas aut sandales pie uzvalka, jāliek koka logi.
Māju ieteiktu siltināt ar fasādes akmens vati un apšut ar dēlīšiem(obligāti jākrāso no abām pusēm)
Koka mājai, ja liek apšuvuma dēlīšus, nekāda plēve nav vajadzīga. Neviena plēve netur ilgāk par 20-30 gadiem, dēlīši - vismaz 100 gadus, ja tos regulāri pārkrāso (vieglāk, nekā nomainīt). Plēvei tāpat tur jēgas nav. Siltināt var tikai ar minerālvati, ja ir vēlēšanās siltināt. Vispār koka mājām nekāds siltinājums nebūtu vajadzīgs, ja ir lietus notekas, ap pamatiem 50-80 cm zeme ir nosegta ar betonu vai citu materiālu, lai mitrums nesūcas pamatos, tad sienu biezums (guļbūvei) ir pietiekams. Siltināšana visur ir siltumizolācijas materiālu ražotāju reklāmas pasākums. Fasādes apdare var/drīkst būt jebkāda, ne tikai 2 nosauktie varianti. Konstruktīvie risinājumi atšķiras.

Siltināt var/drīkst kā ar cieto, tā mīksto vati. Konstruktīvie risinājumi atšķiras.

Ja maina logus, tad maina, nekādas esošās kārbas nepaliek, viss jauns. PVC logus parasti neliek aiz labas dzīves (attiecīgi liek pašus lētākos, ko spēj atrast). Nav labākais variants neatkarīgi no kvalitātes, jebkuri koka vai koka/alumīnija logi labāki.
1) Ar tām koka mājām tā ir kā ir.. Variantu daudz, iespēju daudz! Atkarīgs no maciņa biezuma. Siltināt viennozīmīgi no ārpuses, atstājot gaisa spraugu starp sienu un vati, tad var veidot dekoratīvo apmetumu, nokrāsot un viss!
Lai apšūtu ar dēlīšiem, arī neredzu problēmu, siltinām tāpat, speciālo plēvi virsū un pie viena taisām karkasu dēlīšu stiprināšanai!

2) Zinu, ka vieglāk būtu ielikt jauno PVC vecajā rāmī, taču neiesaku. Nesen paziņa tā izdarīja un tagad lieki izdevumi papildus aiļu izveidei un siltināšanai. Taču tas vairāk tīri individuāli attiecīgajā situācijā! Nepareizi tas nav, taču neiesaka tā darīt!
Dēlīšus jāimprignē.Un nevis vagonku bet parastos neēvelētos,kurus naglo ar pārlaidumu.Vislabākais ja izmanto tā saukto zviedru krāsu,kuras sastāvā jau ir vara vai dzelzs vitriols. ··· Koka ēkas (mājas) siltināšana: Koka mājas siltināšana un logu... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Koka ēkas siltināšana (19)
Padalamies ar savu pieredzi un ieteikumiem, saistībā ar pirmskara koka mājas fasādes siltināšanu un apdari (bilde failā)......Kādus materiālus paši labāk izmantotu un kāpēc !?! Jau iepriekš paldies!
:)- Izraisīja smaidu- ´Bet nu tā tīri praktiski un procentuāli ar statistikas datiem......cik..´- padomā pats- cik uz planētas ZEME ir cilvēku, kuri saprot, ka Dievs ir, bet saprot arī to, ka Viņš nav tāds psihopātisks slepkavnieks, kurš liek saviem faniem nogalināt tos, kuri par Viņu nefano- kā to liek darīt bībeles&korāna ´dievs´. Tādus ´cilvēkus-saprātīgos´- uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt..! Tad kāpēc lai daudzi spētu saprast, ar ko siltināt koka ēkas, un kāpēc nedrīkst siltināt tā, ka pietiek tikai ar iemītnieku izelpoto silto-mitro dvašu, lai nebūtu jākurina vispār..;) https://prof.lv/lv/buvmateriali/apdares-materiali/gridas-segumi/apaksklaji/p-161649-amorim_cork4u_ko
rka_apaksklajs_5mm_1x10m - cena kvadrātmetrā- kā vislētākajam linolejam, siltumnoturība kā visbiezākajai koka brusai, ´elpo´kā ekovate, nepiemirkst kā ekstrudēts putoplasts... Kā tas iespējams!? Elementāri- tas ko radījuši izcilākie zinātnieki, ir tikai bērna šļupsti salīdzinot ar to materiālu, ko radījis Dievs!;)
palasi labāk šo.....
KOKA MĀJAS RESTAURĀCIJA ĶĪPSALĀ http://abc.lv/?article=maja_ogluiela_konkurss
Es personīgi no ārpuses tikai bagātīgi ´no-pinoteksētu´- karstā laikā- to ēkas ārpuses koka virsmu, ja visi būtu sametuši naudiņu tam:(ja ne- tad tik savu fasādes ārpuses sienas daļu:)... No iekšpuses savas ārējās sienas nosiltinātu ar 5mm materiālu no korķa apakšklāja ruļļa, un tad kurinātu jau daudz daudz mazāk vēsā laikā. Siltums visvairāk pazūd caur griestiem(ar to var sekmīgi cīnīties tikai pielīmējot visbiezāko&visgaisīgāko ´puķiku´ pie griestiem), aukstumu visvairāk iepūš no švaki ´ap-makrofleksētiem´ logiem (tagad jau par pietiekoši labu logu ziemeļ-zemju klimatam- var saukt tik kvalitatīvi ieliktu trīs-stikl-nieku ar selektīvo stikla pārklājumu). Par grīdu jau viss uzrakstīts- atkarīgs- vai 1.-aukstais stāvs, vai kāds nākošais stāvs- virs apkurināmām telpām... No pieredzes... ēka ir grausts...!!! Starpstaavu, zemgriidas un bēninju siltinajums droshvien izdedzhi... :( sienas koka staavbuve no 10.cm brusam ar shkjirbam pirksta platumaa... ieksha kalkja apmetums... :(
Rentablāk.. sho māju nojaukt...!!! Lētāk, ērtāk... veselīgāk...!!
Bet ja patīk dzīvot, kā vecā koka skapī.. un elpot tos radiaktīvos izdedzhus...
Tad ieteiktu siltināt... no ārpuses vibrolīts-siets-dekoratīvais apmetums....
No iekshpuses mikstā kokshkjiedras plāksne-siets-apmetums...
Tas ir vienkarshakais un letakais veids..

Turklāt ēka turpinās elpot, kas ir vitāli svarigi koka ēkām... un dieva dēlj neliec nekadas plēves un akmens vates...

Esmu tādu eku vedis kartibā... beigas secināju... ka esmu veco ēku izmetis pa logu un uzbuvejisvjaunu... tā kā iesaku Neatkarto manu kljudu...!!! Vispirms nojauc.. un tad cel jaunu!!! Jo shai ekai arii siltinaatai un renoveetai vertiba buus tik tavās acīs...!!! Bankas to uzskatis par graustu un domajoshi pirceji ar... sho ēku siltināt ir kā ieguldit naudu sarusejusha vecā automashināa...!
··· Koka ēkas (mājas) siltināšana: Koka ēkas siltināšana lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu