Apkures katlā kondensāts !

Uzstādīts pavisam jauns malkas apkures katls 100 kW.
Šķiet, ka ir ļoti efektīvs, jo vecajam skurstenis bija ļoti karsts, šim dūmi nāk ārā praktiski auksti. Tomēr vai nu šī, vai cita iemesla dēļ parādījusies problēma - kurināšanas procesā katlā uzrodas liels ūdens daudzums. Noplūde no sistēmas tā nav, jo spiediens turās konstants. Vienīgais izskaidrojums - malka sadeg nepareizā režīmā, faktiski laikam nevis deg, bet tiek "tvaicēta", jo reizē ar ūdens izdalīšanos katls ļoti ātri apaug ar darvu no iekšpuses. Arī vilkme nav diez ko labā.
Kur varētu būt problēma ?

nickie  2 1 Malkai tak jābūt sausai..

Bellatrixa      Neņemos gudri spriest, bet tāda problēma mums parādījās, kad bija jātīra skurstenis, pēc tam atkal viss bija kārtībā.

nickie    1 Nu no kurienes tad vēl Tev tur rastos mitrums, kam kondensēties? No tvaicētas mitrās malkas tak arī dūmi nebūs tik karsti, lai veidotu rasas pilītes. Un apkures sistēmā tak arī nav ledains ūdens, lai būtu tāda temp.starpība.

adamsone    8 Kurināšanas temperatūra par zemu/vilkme par mazu un malka par slapju.Sadegšanas procesā vienmēr rodas ūdens, ja dedzina slapju, tad vairāk.
Ar zemu temperatūru, mazu gaisa piekļuvi senie latvieši no malkas tecināja darvu. Varbūt, ka tev īstenībā ir vajadzīga darva, jūs, lauku proletārieši, reizēm paši nezināt, ko jums vajag.:)

miers2    4 ja viss cits kārtībā, tad var piekrist, ka kurināšanas t par zemu. Katlā vajadzētu ūdenim sakarst ne mazāk kā 60 grādi - tad arī vilkme uzlabosies. Ja grib dabūt labu siltuma un degšanas režīmu , bet katlā ūdens ir ap 40grādu, tad tas būs reāli darvas katls ar aukstiem dūmiem, mazu vilkmi un aizķepušu skursteni

janisb  2   Kurināšanas procesā kātlā nevar uzrasties papildus ūdens, tas ir tik pat reāli cik sildot pannu, uz tās uzrodas desiņas...
Darva liecina, ka kurināmais nav pietiekami labi izžāvēts...

miers2      Ja runa tikai par kondensātu, tad skurstenim tiešām vajadzētu būt siltinātam - bet tas attiecas vien uz gadījumiem, ja plika dzelzs truba skursteņa vietā.....Reiz viens "racionalizators" šādi izdomāja apkures skurstenī ievietot ūdens "čūsku", lai karstie dūmi papildus uzsilda ūdeni nevis izkūp zudumos..Iesākumā viss notika, kā plānots, bet pēc maza laiciņa jaunā "čūska" pārvērtās par dūmu dzesētāju un skurstenis ātri pieauga ar darvu, kuras tīrīšana radīja nejaukas problēmas, jo darva skurstenī aizdegās un liesma kā no lodlampas rūkdama šāvās debesīs - šim paveicās, jo skurstenis izturēja :) Man pašam reiz sanāca līdzīgi, kad vasarā kurināju ar mitrām skaidām, ar mazu vilkmi un mazu siltuma atdevi - tikai uz karstā ūdens boileri

JurisK    4 Ir tāda lieta kā rasas punkts. Sadegot jebkuram organiskajam kurināmajam, ideāli pāri paliek CO2 un H2O - tas tad arī ir tas kondensāts. Atgāzēm jābūt pietiekoši siltām, lai kaut kur skurstenī vai pat uz katla sieniņam nerastos kondensāts. Vai nu intensīvāk jākurina, vai, ja kondensāts veidojās skurstenī - tas ļoti rūpīgi jāizolē, lai visas atgāzes pagūtu siltas tikt ārā. Principā pateicu to pašu, ko adamsone:)

fokapirmais      1 katls ar lielu jaudu, vai ir atbilstoša izmēra skurstenis(cukas izmēri un augstums skurstenim), teorētiski katla tehniskajos noteikumos tas ir pateikts.
2. Malkai ir jābūt sausai.
3.Katla darba temperatūra ir 70 grādi to nodrošina sistēmas pareiza izbūve un katla automātika.
4. Skurstenim jābūt siltinātam ,ja zema dūmgāzu temperatūra un skursteņa sienas no materiāla kas nelaiž cauri mitrumu , ķīmieski izturīgam.
5 Katla jaudai jābūt samērigai ar nepieciešamo siltuma patēriņu, tas ir par 20-3 lielākai ,kā vajadzība , bet ne vairāk.

illbeback    1 Katlam zema temperatūra. Darva parasti veidojās zem 55 C.
Šis klatls varbūt ir reģenerācijas.

fokapirmais      20-30% jabūt lielākai kā vajadzība.

WYWH      Ir atpakaļgaitas vārsti (precīzs nosaukums varbūt savādāk) kam jāuztur pareizo optimālo temperatūru katlā ap 60-70. ja vārsts nestrādā vai nepareizas temperaturas, tad katls darvojas. it kā pat neliela atšķirība diezgan iespaido. Bija termostats uz 70 un reāli darvojās. Nomainīja uz 60 un reāli izmainījās

vilks28      Vai ir katlam mazais loks ? Un nevajag viņu šmorēt uz mazām temeratūtām .Uz cik kvadrātiem tu tādu katlu iestūmi ... ´?

vilks28    2 Un ko tu te gribi dzirdēt , KĀdu padomu??? Kur sūknis iemontēts ? Nu un atbilde ka ir paredzami apkurināt 840m2 neiztur nekādu kritiku , tad kad būs pilna jauda ,tad arī viss normalizēsies , pie nosacijuma ,ka apsaiste ir pareiza un skurstens arī atbilst prasībām.Labi ka 200 kw neiestūmi ,nu tā ar perspektīvu.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu