Vai iespējams cīnīties ar pelēt sākušām sienām.

AiksLV  1 1 Iespējams, bet darbietilpīgi. Lai dotu kādu padomu, jāzin sīkāk tava situācija

AiksLV  1   Ir veiksmīgi piemēri, bet tad praktiski pusmāja japārbūvē. Ātri un lēti tikt no pelējuma vaļā nevar. Var likt mitruma nosūcējus, bet tādi no kuriem būs jēga, maksā pietiekoši dārgi. Ja mitrums telpā būs ap 30-40% tad pelējums daudz mazāk veidosies.

joens  3 5 Ja īpašniekam rokas šķības, tad noteikti vainīgi īrnieki :(

Ja reiz taisīji remontu, tad nevajadzēja tikai tapetes pārlīmēt, bet arī ventilāciju ierīkot. Lai efektu panāktu tikai caur logiem, tie tagad pastāvīgi jātur vaļā.

Kamēr nebūs ierīkota ventilācija un novērsta sienu caursalšana, pelējums "ziedēs un smaržos".

sakuri  2 1 nomaini logus,no plastmasas pret koka..:) ,noplēs tapetes un nomazgā sienas ar pretpelējuma šķidrumu ..domāju būs jāmazgā vismaz divreiz ..tad ,tur ,kur vairāk pelē ..nelīmē tapetes ,bet nokrāso sienu ar krāsu tāpat ..vajadzētu būt o.k.

_erucanob_  1 3 Jā, nomaini logus, cik tad tas maksā, kādus 3--4 tūkstošus tikai.
Man liekas ka labāk īrniekus nomainīt.
Es kaut kur lasīju, ka varot plastmasas logos ielikt ventilēšanai ko tur. Nezinu gan, vai šis pakalpojums pieejams LV.

joens  1 3 Risinājumam vajag vairāk informācijas - sienu materiāls, kad veikts remonts (logu nomaiņa), kad sāka pelēt? Ja pēc logu nomaiņas 10 gadus nepelēja, bet pie šiem īrniekiem sāka pelēt, kas tāds būtisks mainījies apdzīvošanas paradumos (nekurina un telpās ierīkota veļas mazgātava?)? Visu šo vispirms sev uz papīra lapas, ne forumam.

KasG_6520  1   Pēc bildēm izskatās ka mitrums nāk caur fasādi iekšā, fasāde jātaisa un ja pelējušo sienu gabalus nav veēlmes mainīt tad jāmazgā ar ķīmiju, taču ja taisa sienas vaļā un ir pakojums tad vate aizmugurē būs sapelējusi krietni vairāk par to kas redzams uz redzamo sienas daļu! Respektīvi tas ka īrnieki pie kaut kā vainīgi saliekot mantas nebūs īsti situācijas izraisītāji!!! Ja nav pirti tur ierīkojuši!!!

ALCORA  1   2015-05-31 17:08) viedoklis
Kur tur var būt pakojums? Skaidbetona pusmetrīga siena, profīli un reģipsis.
Vaina ir tur, ka nevēdina, ka nav gaisa cirkulācijas. Varbūt saimniekiem jābrauc katru dienu pa pusstundai un jātaisa logus vaļā, ja negrib apgrūtināt īrniekus.
Ej uz veikalu un prasi līdzekļus, īrniekus ārā un taisi remontu pilnīgi visās telpās.

JurisK  1   Pa manam - reģipsis nepareizi ielikts, droši vien vate arī ielikta. Skaidbetona sienas nesildās no iekšpuses - caursalušas, iekšpusē mitrs, vate ar jau samitrusi, nu sāk sienas pelēt. Jauc nost to eiroremontu! Bet neesmu prof. būvnieks, tāds jādabū uz to māju, lai izpēta kārtīgi.

bruce  2   Ja nav noslēpums? ēka Latvijā? Kurā pilsētā?
viss ir ārkārtīgi vienkārši. un lūdzu negānīt plastmasa logus, ja īrnieki ir cūkas.

Nate  1   Bruce, bet re ka te meistari apgalvo, ka īrnieki ņipri čom, ka vaina sienās, kuras pēkšņi sākušas mirrotočitj, kā ikonas:) Un kāda starpība, kurā pilsētā, ar ko atšķiras māja Dobelē no mājas Limbāžos? Domāju ka ne ar ko.
Bet īrnieki Latvijā ir kaut kas neaprakstāms, viņi uzskata, ka īrēšanai jābūt par velti, ka viņiem tikai tiesības, bet saimniekam tikai pienākumi. Kad sapratīs, ka izīrējot ir jāpelna, ne tikai jāriskē ar savu privātīpašumu-nezinu.
Liec lai saved kartībā un tad ar kāju pa pakaļu. Meklē jēdzīgus, kuriem līgumā ieraksti neaizdirst, kopt, vēdināt.

Luusila  1 1 Bildēs redzams, ka pelējums ir jau diezgan pamatīgs. Tā sporas būs krietni dziļi reģipsī iekšā. Ja žāvēsi un virspusei lietosi ķīmiju, tad tas būs tāds risinājums uz laiku. Ja līdzekļi atļautu, tad varētu riģipsi nomainīt, pirms tam krietni sapūšot esošo ar pretpelējuma līdzekļiem.(To dara tāpēc, ka pelējuma sporas, aiztiekot šo veco reģipsi, ies pa gaisu un ieperināsies citā telpas vietā.) Kad reģipsis noņemts, tad telpas krietni izžāvēt.(fiksi un efektīvi ar infrasarkano staru sildītāju.)
Principā tas ož pēc krietniem naudas ieguldījumiem un paliela darba.

jonitis  1   Ir parbaudits tads lidzeklis ka ACE tas ir vienigais man zinamais lidzeklis pec kura pelejums vairs nemetas.

joens      Ielūkoju beidzot albūmus, galvenais secinājums, ka mikroklimats telpās šobrīd nekādi neatbilst saprātīgai to ekspluatācijai. Kamēr to neizmainīs, pelējums turpinās zelt.

Kādi ir īrnieki, ne man spriest, pašlaik varu tikai secināt, ka viņiem nav savu mēbeļu (skapju, plauktu) un saimnieks arī to nepiedāvā. Un īrnieki, iespējams, tur tikai pārlaiž nakti. Un ir ar minimāliem ienākumiem. Un vispār bez augstām prasībām pret sadzīvi.

Aigo    1 Mikroklimats neatbilst normām. Tika mainīti veca tipa koka logi pret jauniem PVC (hermētiskiem), tāpēc arī gaisa mitrums ir palielināts, dēļ tā arī pelējums rodas.
www.air-box.lv ir video, tur skaidri viss ir izstāstīts.
2015-10-20

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu