Malkas apkures katls

malkas apkures katls foto attēls

Malkas apkures katls - jautājumi un diskusijas

Tērauda apkures katli var nokalpot pat ilgāk par čuguna,jo nebaidās no straujām temperatūras svārstībām. Tāpat lietderības koeficients parasti ir augstāks,kas ļauj ietaupīt uz kurināmā daudzumu. Ja grib ilgāku kalpošanas laiku,vismaz 20 gadus un ilgāk,tad jāskatās, lai iekšējā virsma,kura ir saskarē ar uguni, būtu no 6mm bieza katlu tērauda. Tad varēs droši kurināt arī ar akmeņoglēm. Latvijas tirgū ir plašs piedāvājumu klāsts. Vienīgi Holmova tipa ilgās degšanas katlus nemana. Tie jāpasūta kādam meistaram. Pat ar malku viena uzlāde deg diennakti,bet ar oglēm jau vairākas dienas nebūs jāiet klāt. Vēl viens speciālists :D
Tikai jautāts par KONKRĒTU katlu !
Kas jums ir, problēmas uztvert rakstīto? :D
Normāls katls , pērc un kurini . 10-15 Ja viss normāli sataisīts ap katlu. Var arī ātri nosautēt. Gaumes lieta, pēc cenām viņu mājas lapā nekādu ekonomiju neredzu, par to cenu sanāk tikpat labi poļu čuguna katls. Ja kurina ar oglēm vismaz 80 % no visa kurināmā, tad protams ,ka jāņem čuguna , bet tikai ne Poļu . ··· Malkas apkures katls: Cik gadus kalpo Grobiņas ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Iesakiet čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW (17)
Sveiki, Tā nu ir sanācis.. Likteņa ironija. Uz jauno gadu salūza apkures katls, nokalpoja tikai 7. gadus. Kas varētu ieteikt normālu čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW? ( interesēkatla nosaukums un kur var nopirkt) ? Paldies!
:)Eh, boņuk- Tev augstākā izglītība, bet nesaproti tik elementāru lietu, ka malku Viadrusā pa augšu vajag likt tikai pirms iekurināšanas apakšā- ar vienu saliktu kursmu krāsnī- visas telpas jau siltas, apkures sistēmas ūdens 70 grādu karsts, dražice 120 litru caurplūdes boilera ūdens arī jau uzsilis, un pēc tam tik pa pāris rupjām pagalēm pa apakšējām durtiņām jāiebāž ik pēc stundas, vai trīs rupjās pagales ik pa 90min . (es vēl 5min. pēc iekuršanas ieslēdzu 220V 14W ventilatoriņu karsto dūmu uzsildītās dzelzs caurules siltuma lietderīgai izmantošanai- tas dod apmēram 1-2KW- atkarībā no pagaļu smalkuma, sausuma, daudzuma, un gaisa pieplūdes šķirbas platuma.;) Labakais specialists saja jomaa-Ilgvars Stiprais! Un šāda jautājuma dēļ jātaisa jaunu anketu! Ak tu kungs un tētīt, cik kautrīgi visi.
Man ir lietuviešu Strupova, pirms tam bija čehu Viadrus, nokalpoja gadus 15, un tagadējam saimniekam cerams ka vēl tikpat nokalpos.
Abi domāju ka labi.
Un iesaistās sievietes-malacītes!
Rīt būs aukstums-izlaid sistēmu un funktierē fiksāk.
Ja pats nenosalsi-tad vismaz akvāriju ar zivtiņām apsedz...
Vispār neapskaužu-izvēlies,ko vēlies pēc apstķļiem-lai veicas.
Itāļu katls SIME malkas,granulu sistēmu var pielikt pērkot atsevišķi ,varbūt ir jau komplektā .Katls 25kw.Nopirkt noteikti var kādā sant.veikalā. ··· Malkas apkures katls: Iesakiet čuguna malkas - ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Vai kādam ir saskare ar granulu-malkas apkures katlu STROPUVA? (1)
Gribu mājās uzstādīt centrālapkures katlu, laikam jau labāk granulu-malkas, lai 2-3 dienas katls silda māju bez manas klātbūtnes, bet nezinu kādu!?! Atradu STROPUVAs ražōjumu. Arī cena pieņemama. Vai kāds var izteikt kādu ieteikumu vai ...
Tukumā ražo tāda veida katlus,Eksporta 28 Māris 20378098,kā arī forsunkas un degļus automātiskajai kurināšanai ar granulām Raits 29141352,kopējā summa katlam ar 25 kw jaudu,1860 ,
sortimentā dažādu jaudu katli,esmu sev nopircis viss strādā.
··· Malkas apkures katls: Vai kādam ir saskare ar ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Trokšņo apkures katls (12)
Malkas plītī ir iebūvēts apkures katls, kādu laiku atpakaļ tīrot pelnus vienā stūrī tie bija nedaudz mitri tagad jau lielākā platībā pelni ir mitri. kurinot ir jocīga skaņa tāda kā burbuļojoša vai klukstoša. par ko tas varētu liecināt? ka ...
Nu kur vēl stulbākus komentārus izlasīt... Tvertne, kurā tiek karsēts ūdens ir caura, tādēļ arī pelni slapji. Kurinot nenotiek pietiekama ūdens cirkulācija un tas tvertnē sāk vārīties, vai kā labāk patīk, trokšņot, burbuļot, plēst tvertni un visu to čudo sistēmu.
Ko darīt? Steidzīgi iztukšot sistēmu no ūdens un mainīt tvertni. Ir kāda spiediena tvertne, vai pārspiediena vārsts?
Neko jau neesi tuvāk pateicis par savu apkuri. Tiesa spriežot pēc apraksta tev ir vaļēja sistēma, pieļauju ka pat uz pašcirkulāciju. Ja būtu slēgta, tad pa to sūci nāktu ar spiedienu un skaņa būtu vairāk kā šņākšana un sīkšana. Burbuļo parasti ja rodas tvaika burbuļi kādā vietā un neiet lāgā prom. Izdedzis būs tavs brīnums jo visdrīzāk tajā vietā kur sūce materials ir palicis plāns, radusies plaisa. Gaidi niagāras ūdenskritumu plītī, līdz tam visdrīzāk vairs nav tālu. Plānajā vietā temperatūra ir augstāka, ūdens tur karstāks, straujāk tvaiko un arī atlikušais materiāls nolietojas ātrāk. Ja tas tev paštaisīts katls tad visdrīzāk taisītājs nav visu labi līdz galam izdarījis. Ja pirkts veikalā rūpnieciskais katls, tad varbūt problēma ar līmeni. Ja katls darbojas uz pašteci, tad trokšņi liecina par to, ka ir aizvārījies (aizkaļķojies) katls vai caurules - apgrūtināta ūdens cirkulācija.

Tas varētu būt pat bīstami, jo veidojas liels spiediens.
Ieteiktu veikt rūpīgu pārbaudi, pirms lietot tālāk! ;)
Labdien! Pēc aprakstītās situācijas var spriest, ka troksnis rodas vietā, kur apkures caurulei ir plaisa krāsnī. Plaisas vietā karstumā kurināšanas laikā tiek "iespiests" gaiss, kurš kopā ar ūdeni veido tvaiku. Par cik tvaikam un ūdenim ir dažāda molekulārā struktūra tie "kaujas" radot troksni-borbuļošanu, sīkšanu, dažkārt kompresijas klaudzieni. Tēraudam ar laiku karsējot izdeg ogleklis un tas palier trausls līdzīgi kā stikls. Apkurse katls jāremontē/jāmaina! Izaardi katlu un vainu atradiisi!Mana diagnoze-SUUCE!!! ··· Malkas apkures katls: Trokšņo apkures katls lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kādas atsauksmes par Termofor Sibīrijas katliem? (8)
Lūgums izteikt savu pieredzi un ieteikumus par gaisa apkures katliem. Skatos Bulerjan , jo ir gaisa vadi uz otro stāvu un iepriekšējais nolietojās. KUrā firmā pirkt tagad. VAriants Termofor Docents, nav sīkākas informācijas cik ilgi kurās?
Ļoti laba lieta cehiem, noliktavām, garāžām.
Diez vai laba izvēle dzīvojamajām telpām.
Savai darbnīcai izgatavojusi pats,līdzīgu Bulerjan. Ļoti laba siltumatdeve. Degšanas ilgums ļoti atšķirīgs,atkarībā no gaisa padeves un malkas diametra. Ar resnu malku var izvilkt līdz rītam. Gaisa apkures katliem, cik saprotu nav inerces, siltums netiek akumulēts. Tas nozīmē, ka kamēr katls kurās, siltums ir, ja nekuras, māja sāk atdzist. Noteikti neatzīstu kā apkures iekārtu dzīvojamai ēkai. Sanāk, ka normāli kurinot katlu tas ātri izdeg, bet čūkstinot rodas kreolīts, kas bojā gan krāsni, gan skursteni.
No praktiski jebkura cita apkures katla, vai krāsns, kas akumulē siltumu un atdod to diennakts gaitā, izejošo dūmgāzes siltumu arī var ievadīt siltuma kanālos, tas būtu daudz prātīgāk.
Laba lieta, ja ir ilgi degoša- rupja malka, un ļoti laba lieta, ja arī karstie dūmi no tās netiek izlaisti pa taisno skurstenī, bet tie sasilda~kubikmetru ūdens tvertni ap skursteņa cauruli, vai vēl labāk(bet dārgāk)- ap vairākām karto dūmu caurulēm! Zināšanai- kad tvaika lokomatīvēm vienu lielu cauruli(pa kuru izplūda karstās liesmas un dūmi)caur sildāmo ūdens tvertni- aizvietoja ar vairākām mazākām caurulēm, kuras(katra no tām) saskārās ar sildāmo ūdeni tvertnē- lietderības koeficients trīskāršojās!;) Katliem jāmak apieties pareizi lietojot mūžs ir ilgs ··· Malkas apkures katls: Kādas atsauksmes par Termofor ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kā kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā? (13)
Kur var atrast instrukciju kā pareizi kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā? Vēlos uzzināt - kā jākurina centrālapkures katls ar malku? Vai jāčūkstina , lai radiatori knapi silti vai pareizāk uzdzīt siltumu un tad to uzturēt?
Katlam vislabāk darboties ar nominālo jaudu, pie temperatūras 80-85 grādi. Tālāk jālieto akkumulators un 3 gaitas vārsts. ilglēndegšana ir DEMAGOĢIJA -joens. Kāds katls? Visus ne zemāk par 60 vēlams. Iekurinot, saliek smalkāku malku, bet kad 60 grādi sasniegti katlā un 20 grādi istabā, tad piemet rupjākas pagales, vai saliek blīvāk rupjākās pieejamās, lai ilgāk deg un uztur temperatūru! Ir labi, ja ir tāds liels 120-150 litru ūdensboileris, kam cauri iet ūdeni sildoša apkures caurule, un/vai speciāla papildus sildāma ~pustonnīga tvertne apkures sistēmā, lai visu nakti siltums ziemā, sala laikā turas, ja uzsilda tvertni līdz 70 grādiem, un sūknis turpina cirkulāciju sistēmā līdz pusnakts/pusrīta paču-raitim, vai pat kaut līdz rītam. Gruzdināt gan nevajag- tad nenooksidēta CO gāze iziet (pa dumjo-muļķīgi) pa skursteni un bezjēgā piesārņo gaisu. Vajag aizvirināmajai durtiņai būt ne līdz galam aizvērtai- ar mazu spraudziņu, lai neliels gaisa daudzums- kā ar turbopūti- no priekšas apakšas- lielā ātrumā tiktu iesūkts ar dūmeņa dūmu, pacelšanās rezultātā, radušos vilkmi! Bet nevajag arī turēt aizviru 100% vaļā, jo tad dūmenī aizplūst ne tikai dūmi, kuriem pa skursteni jāpaceļas, lai radītu vilkmi, un neizbēgamais siltuma zudums, kurš dūmeni uztur sausu, bet arī tas siltums, ko varētu noturēt krāsnī! Lai maximāls siltums, no minimāla kurināmā patēriņa :(lietderības koeficients ir tuvāks 100%, ja dzesētāja temperatūra ir ļoti zema, bet ja telpā vajag 22grādus, tad dzesētāja- ūdens- temperatūra reti kad būs zem 44grādiem... es pārsvarā kurinu ar bezmaksas ´satriektiem´/zāģētiem betonformu-finieriem, šaurākos no kuriem var saskaldīt- karatē variantā- ar poļu garo tēšamcirvi, bet platākiem vajag pobedīta ripas, kuras kaut ko maksā+ transports maksā= ļoti lēti, bet ekoloģiski ne tik tīri, kā ar apses´cara´ malku- bez sodrējiem... ··· Malkas apkures katls: Kā kurināt centrālapkures katlu ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Malkas apkures katli (4)
Vai kāds lūdzu varētu nokonsultēt par apkures katliem ar cieto kurināmo (malku). Cenas, uzstādīšana,ekspluatācija.
Katla cena atkarīga no jaudas, no brenda, no aprīkojuma - cik automatizēts tas ir.
Apkure ar malku ir ļoti lēta, nekādas kurinātāja gudrības nav vajadzīgas. Kad atradīsi meistaru, noteikti paprasi, lai parāda, kur viņa uzstādītie katli darbojas.
Ja nevar - meklē nākošo. Ja vajag informāciju - jautā droši - esmu skolots:)Lai veeicas
A cik lielu vajag ? Teorētiski ņemot, 1 kW nodrošina 10 m2 "normālu" telpu, bet labāk jau ņemt ar rezervi, jo labu malku jau nekad iekšā neber.

Es uzstādīju 100 kW, pirms 4 gadiem maksāja 1400 Ls (pa draugam no rūpnīcas) + vēl uzstādīšana izmaksāja kādus 600 Ls (neskaitot radiatorus un tīklus)

Tagad tie cipari varētu būt 1,5-2 x lielāki.
Mani ari interesē, bet es ļoti labi zinu, ka veikalā man izstāstīs, vienkārši problēma nav tik akūta, lai dotos uz veikalu. Līdz šim tā apmēram sapratu, ka vidusmēra privātmājai uzstādīšana ar radiatoriem, katlu, traukiem un darbu ir 1500 - 2500 LVL. Ekspluatācija ir lēta kā malka, manuprāt. Neiesaku čehu Viadrus,mēsls... ··· Malkas apkures katls: Malkas apkures katli lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu