Ventilācija - svīst (raso) logi

Tēma par logiem atgādināja par problēmu, ar kuru saskaros gada aukstajā laikā: apraso logi.
Zinu, ka ir dažādas ventilācijas uzpariktes, kuras var uzstādīt plastmasas logiem. Pavirši parakājoties internetā, saprotu, ka pašam normālu kaut ko atrast būs liels laika patēriņš. Tad nu jautājums: varbūt kāds ir saskāries ar šo jautājumu risināšanu un var padalīties pieredzē? Kur, ko un kā skatīties? Uz ko jāvērš pastiprināta uzmanība utt utml.

DKW (2011-10-13 18:36)      Jāprecizē kāda rakstura miteklī šie logi ir uzstādīti un kāda ir eksistējošā dzīvesvietas ventilācija. Ja tā ir dzīvoklis ar mazu cilvēku skaitu, tad, lai lielki nezaudētu siltumu, iespējams, pietiek ar sadzīves gaisa sausinātāja uzstādīšanu. Ja māja, tad tas jau ir krietni kompleksāks risinājums.

crossing (2011-10-13 18:45)      sakarīgs risinājums maksā labu naudu. Viss cits ir pekstiņi.
workaround iespējas protams ir, tiesa protams ne tik izsmalcinātas.
rasošana.. paaugstināts gaisa mitrums telpā un zema virsmas temperatūra uz loga stikla, rāmja, sienas. Problēma sākās ap ~ 10 grādu Celsija.
1) nešmorē kāpostus, vēdini telpu atverot logu uz 5 min. plaši.
2) zem loga jābūt radiatoram, lai gaiss gar stiklu cirkulē. Palodze nevar pārāk liela būt.
beigu beigā logus jāmaina uz jauniem, efektīviem, lai uz stikla, rāmja iekšējās virsmas nav zema t.

crossing (2011-10-13 18:55)      skops bet ļoti sala izturīgs? :)) apkures nav, bet turēsi logus pavērtus, lai aizskari plīvo.. :))
skopais maksā 2x :)) 2X!!!! :D

cilveex (2011-10-13 19:24)      divas lietas - slikti uzmontēc, vai slikti logi. domāju, ka otrais. laiž cauri. tas zini ir kā cīnīties ar caureju - viņa "laiž" cauri un padarīt ko tur var maz. logs ir slikts. nevarēs neko izdarīt, vismaz "mierīgiem līdzekļiem".

edmunds (2011-10-13 23:22)      risnajums ir ventilaacija ar siltuma atgusanu vai arii gaisa mitruma nonjeemeejs - nav daargs un elektriibu daudz neteeree, pie reizes arii tk cik teeree tik silda gaisu.

Lucy (2011-10-14 08:31)      Mums nekas neraso,bet paziņai Ziepniekalnā 2ivus gadus atpakaļ ielika,tieši tāda pati problēma.Zinātāja pasaka,ka nepareizi izgatavoti logi.
Ar firmu pilnīgi bezspēkā cīnīties diemžēl.Kaut kādu naudu viņa dabūja atpakaļ,bet...

joens (2011-10-14 11:52)      Ar logiem visticamāk viss pilnīgā kārtībā. Toties ar to ielikšanu gan ticamība, ka ielikti ar izcili līkām rokām, krietni lielāka.

Normāls risinājums ir tikai ventilācijas ierīkošana un loga pārmontēšana ailā arī noderētu, tagad novēršot aukstuma tiltus. Visi tie augstāk ieteiktie sausinātāji ir kā zobu sāpes dakterēt ar pretsāpju tabletēm, bet neiet pie zobārsta.

DKW (2011-10-14 12:54)      Protams, ka tas ir komplekss risinājums un jāizvēlas labākais, samērojot ar ieguldījuma samērīgumu. Pakešlogu svīšana dzīvokļu mājās ir nebeidzamais stāsts, jo tiek likvidēta "dabīgā" gaisa apmaiņa caur veco koka logu šķirbām. Ja NEVENTILĒTĀ dzīvoklī ir pietiekoši daudz mitruma avotu: virtuve ar saviem tvaikiem, cilvēki ar izelpu, tad svīdīs pat viskvalitatīvāk uzstādītā pakete (ja vien tas nav trīskāršais stiklojums, kurš ievērojami samazina rasas punkta iestāšanās varbūtību). Var uzstādīt ventilācijas kasetes logos, vai ņemt profilus ar ventilāciju, bet tā, savā būtībā, būs atgriešanās pie šķirbainajiem logiem. Normālākais risinājums ir noorganizēt telpas ventilāciju ar pieplūstošā gaisa uzsildīšanu (rekuperācija vai vienkārši ar elektrisko tenu), taču dzīve ir dzīve un reti kurš to atļausies. Tāpēc elektriskais sausinātājs, kurš atdala gaisa mitrumu ir, kaut arī plāksterveida, bet lētākais un ātrākais risinājums.

tas (2014-05-02 13:26)      Pie jaunu logu izgatavoshanas un var arii jau esoshajos peec tam iemonteet penaaliiti-aerovent--Liek videejos logos,lai netraucee aile loga pilniigai atveershanai.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu