Ventilācija

ventilācija foto attēls

Ventilācija - jautājumi un diskusijas

Pelējums telpās pēc plastikāta logu ielikšanas (13)
Vai kādam ir gadījies tā, ka ieliekot plastikāta logus telpas saak pelēt? interesē koka mājās dziivojosjo pieredze, bet var arī citās mājās dzivojosjo! :)
Kādēļ dzīvoklī jāizmanto rūpniecības vai biroju ēku logu sistēmas? jaizveido maja laba ventilacija.
Vajag vedināt. Iztīrit ventilācijas restes un kanālus un iemontēt www.air-box.lv gaisa vārstu.
Pelējums veidojas no paaugstināta mitruma telpās (virtuve, vannas istabā). Bet mitrums rodas kad nevedina telpas.
... ja pelee, tad dziivoklii visdriizaak ir slikta ventilaacija! Mitrums uzkraajas un gala rezultaats ir redzams! Logiem nav pareiza ventilācija. ··· Ventilācija: Pelējums telpās pēc plastikāta... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ventilācija - svīst (raso) logi (10)
Tēma par logiem atgādināja par problēmu, ar kuru saskaros gada aukstajā laikā: apraso logi. Zinu, ka ir dažādas ventilācijas uzpariktes, kuras var uzstādīt plastmasas logiem. Pavirši parakājoties internetā, saprotu, ka pašam normālu kaut...
Jāprecizē kāda rakstura miteklī šie logi ir uzstādīti un kāda ir eksistējošā dzīvesvietas ventilācija. Ja tā ir dzīvoklis ar mazu cilvēku skaitu, tad, lai lielki nezaudētu siltumu, iespējams, pietiek ar sadzīves gaisa sausinātāja uzstādīšanu. Ja māja, tad tas jau ir krietni kompleksāks risinājums. sakarīgs risinājums maksā labu naudu. Viss cits ir pekstiņi.
workaround iespējas protams ir, tiesa protams ne tik izsmalcinātas.
rasošana.. paaugstināts gaisa mitrums telpā un zema virsmas temperatūra uz loga stikla, rāmja, sienas. Problēma sākās ap ~ 10 grādu Celsija.
1) nešmorē kāpostus, vēdini telpu atverot logu uz 5 min. plaši.
2) zem loga jābūt radiatoram, lai gaiss gar stiklu cirkulē. Palodze nevar pārāk liela būt.
beigu beigā logus jāmaina uz jauniem, efektīviem, lai uz stikla, rāmja iekšējās virsmas nav zema t.
skops bet ļoti sala izturīgs? :)) apkures nav, bet turēsi logus pavērtus, lai aizskari plīvo.. :))
skopais maksā 2x :)) 2X!!!! :D
divas lietas - slikti uzmontēc, vai slikti logi. domāju, ka otrais. laiž cauri. tas zini ir kā cīnīties ar caureju - viņa "laiž" cauri un padarīt ko tur var maz. logs ir slikts. nevarēs neko izdarīt, vismaz "mierīgiem līdzekļiem". risnajums ir ventilaacija ar siltuma atgusanu vai arii gaisa mitruma nonjeemeejs - nav daargs un elektriibu daudz neteeree, pie reizes arii tk cik teeree tik silda gaisu. ··· Ventilācija: Ventilācija - svīst (raso) logi lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Auto logu svīšana (26)
Kāds varētu būt izskaidrojums, kāpēc man mašīnai svīsts logi ciet? Salona filtram nav vaina, jo tāda vnk kā izrādās man nav :D Un dzeršana ar domāju šeit nav pie vainas! Kādi ieteikumi?
1. mitrs gaiss... slēdz pūtēju uz visu klapi, lai pūš
2. sūce dzesēšanas sistēmā. simptomi: svīst lietus laikā ( mitrā laikā) . vienīgais - jānovērš sūce ( tosols cerams ka tev sistēmā a ne ūdenes) :))
3. atslēdz ģaisa ņemšanu no salona ... svīst uzreiz... bet lai sūc gaisu no āras
pirmkart jautajums: vai tas notiek vienmēr, vai tikai pēdējā laikā? Ja pēdējā laikā tikai un svīšana ir loti intenssīva, tad ļoti iespējams, ka ir sūce apsildes radiatorā, jeb t.s. pečkā. ja caura pečka, tad sen jau bija jāpazūd tosolam no ventilācijas sistēmas un salonā smirdētu ne pa jokam.
cik daudz ikdienā braukā, ja mazus gabalus, tad salonā ir sakrājies mitrums un mašīnai uzsilstot viņš kondensējas uz logiem.
meģini ņemt gaisu no ārpuses, nevis salona iekšējo, lai izvēdinās.
Man auto logi sviist ciet, kad cieniijamie pasazhieri pienesu shi pilnas shaales sniega, kas izkuust... atliek vieniigi iesleegt ventilaaciju uz logiem un peec tam staavvietaa izliet izkauseeto sniegu... kameer salons sauss. Ja mašīnā ir kondicionieris, tad ieslēdz to un pagriez grādus(Tas ir kaite Opel Astra) ··· Ventilācija: Auto logu svīšana lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Svīst logi salonā (21)
Vai kāds varētu man apskaidrot, kas varētu būt pie vainas, ja mašīnā svīst ciet logi? Uzreiz teikšu, ka alkohols nav pie vainas. Auto servisā pateica, ka arī ar filtrs esot ok (kaut ko tur patīrīja, bet tas neko nedeva).
Tas ir normāli. Lietū un mitrā laikā t.sk. slapjdranķī visiem tie logi "svīst". Gaisa mitrums ir vienkārši lielāks un tas kondensējas uz aukstām virsmām t.sk. uz logiem. Pret logu svīšanu modernajos auto ir tāda lieta kā kondicionieris. Tā funkcija nav tikai gaisa dzesēšana karstā vasarā, bet arī mitruma aizvākšana. Tāpēc droši slēdz to iekšā pat, ja Tev ir noregulēta apkure uz +25. Tas palīdz. Ja Tev ir liels auto salons, tad var gadīties, ka kārtīgā slapjdranķī tai tavai mašīnas sistēmai nepietiek jaudas tam, lai aizmugures logi neaizsvīstu. Parasti tādas problēmas ir busiem un dažu džipu markām. Salonā tiek ūdens. Var būt kaut kur kāds caurums un sit iekšā, a var būt vienkārši nevīžo sniegu nopurināt no kājām un viņša izkūst un sakrājas. Svīst logi tapēc ka ir paaugstināts gaisa mitrums salonā. Auto vadītāji bieži slikti pārzin sava auto iespējas un vispār aprīkojuma darbības principus. Par logu svīšanu, protams var būt defekts auto, bet....., esi droša, ka nav ieslēgts gaisa recirkulācijas režīms salonā? Un vēl viena lieta, pats saskaros ar to. Pēc darba eju dušā, pēc tam braucu ar auto mājās, tad lūk, logi svīst, jo pats esmu mitrs, kaut arī šķietami saus, ar to pietiek, lai logi svīstu ciet:) citam masinam ir sledzits tads kipa sildit tikai salona gaisu vai otra sledza pozicija gaisu nemt no ara ieksas gaisa sildisanas pozicijair tada bultina kipa apgriesties parsledz nemt no ara pāris minūtes palaid kondi no visa spēka uz logiem, kauns atcerēties, bet šo fizikas likumu pirms tam nezināju, man to reiz nepieredzējušam autovadītājam saspringtā situācijā "iemācīja" viens franču policists, tagad ikreiz to darot, atceros viņu ar labu prātu... ··· Ventilācija: Svīst logi salonā lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Auto ventilācija pūš vienā režīmā (9)
nezinu kā pareizi tas saucās bet tur kur pūš gaiu ārā, regulēja režīms, uz loga, vai pretīm utt kā pū“, sīkais parāva pēdzi tagad griez kā gribi, pūš tupa visur tikai ne uz logu, logi svīst ciet tā ka, no Rīgas līdz Liepājai aizgāja papīra...
gan salona filtrs ir netīrs,nomaini to. Skaisti uzrakstiits, bet triis reizes lasiiju, nekaa nesapratu. Vareetu luudzu latviski un lielaakiem burtiem? Ja tik briesmīgi svīst, es arī sāktu ar filtra nomaiņu! Lai arī ne tik ātri, jauns filtrs tāpat "izvilks". Slēdzi jau mēs te komentāros tāpat nesalabosim, nezināmai mašīnai. Ar tādām problēmām jāvēršas pie automehāniķa,tāpat jau pati tos filtrus nemainīsi. ja peec sledza parausanas taadas nelaimes tad visticamaak ka kaada vadiibas trosiite no gaisa regulatoriem nolekusi, jaauzliek atpakalj un buus ok. ··· Ventilācija: Auto ventilācija pūš vienā... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Logi salst no iekšpuses... (23)
Kādi būtu efektīvākie līdzekļi mitruma savākšanai salonā, jo rudenī svīst logi, bet ziemā salst ciet?
Ak dies... sievietes runā par auto... maisiņi palīdz cīnīties ar sekām, nevis cēloni! Ja esi resna, tad jāsporto un jāietur diēta, nevis jāvelk korsete! :)

Normāli auto logiem nav jāsvīst (vismaz tai nevajadzētu būt nopietnai problēmai), tātad kaut kas nav kārtībā ar auto.

Sākt vajag ar pašu vienkāršāko - uz automašīnas paneļa ir poga (vai slēdzis), uz kura parasti ir uzzīmēts auto siluets ar ar bultiņu uz tā. Šis slēdzis atļauj vai noslēdz gaisa pieeju salonā no āras. Ja šī poga jums kaut kādu iemeslu dēļ ir nospiesta (to mēdz izdarīt automagātavā), tad logi svīdīs vienmēr!!!

Ja mašīna tiek turēta garāžā, tad var pa nakti atstāt vaļā logu vai durvis, lai salons izžūst.

Ja mašīnā ir kondicionieris, tad var ieslēgt to (jā, pat ziemā!), jo tas sausina gaisu un svīdums noies momentā.

Tālāk... vajag aizbraukt pie meistara un pastāstīt par problēmu. Ja auto ir lietots, tad visticamāk nav mainīti salona filtri un tie ir pilnībā aizsērējuši. Meistars pateiks, vai tur ko var labot un cik tas maksā.
visefektīgāk esot nobērt mašīnas salonā smalkas ēveļskaidas. Vismaz 10 cm biezu slāni. Nu un vēl var klāt piejaukt kaļķi. Vēl labi palīdzot vārdotāja/s iedots zils papīrs, ko glabāk vajagot zem pasažiera sēdekļa. Citi, savukārt, iesaka turēt salonā kaķi un nedot tam dzert, tas visu mitrumu izlaizīšot. Nu bet ja tas nelīdz, tad gan esot gaisa filtri jāmaina. Bet tas esot pats galējais pasākums, un jādarot tad, kad visi citi jau izmēģināti. Reizēm palīdzot... Aizmirsu gan nosaukumu, bet saimniecības preču veikalos var pajautāt tādu mitruma apsorbētāju maisiņos. Pašai mašīna svīst ciet, šitā manta palīdz. Tie tādi cairspīdīgi maisiņi ar bezkrāsas lodītēm iekšā, kas sasūcot šķidrumu pārvēršas želejā. Vēl ziemas laikā ieteicams, kad ir jau aizbraukts galā un mašīna uzsilusi, attaisīt abās pusēs vaļā durvis, tad aukstais āra gaiss silto ar visu mitrumu izrauj ārā. es pati esmu ielikusi tādu mašīnā - maisiņš kopā ar kastīti, apmēram 20 X 20 cm, augstumā līdz 10 cm, zila ar baltu plastmasas kastīte. pirku Depo veikalā, var pajautāt pārdevējam, zinās - mitruma absorbētājs.
esmu uzlikusi uz aizmugurējā "poļika", kur visvairāk svīda.
tagad ir daudz labāk, arī mitrums izgarojot vairs specifiski neož ...
Ienāca prātā labs salīdzinājums:

Iedomājieties, ka jums ir jāizžāvē veļa ļoti mazā, noslēgtā telpā! Ko jūs darīsiet? Skriesiet uz depo pirkt mitruma maisiņus!?
··· Ventilācija: Logi salst no iekšpuses... lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Ventilatora (propellera) un gaisa plūsmas aprēķins (5)
Vai ir kāds speciālists par ventilatora aprēķiniem ? Nepieciešams nodrošināt gaisa plūsmu līdz 60 m3/sekundē, aksiālais ventilators, ar diametru 800 mm. Dzinējs pieļauj līdz 6000 rpm. Vai tas ir reāli ? Ja ne ar parastu ventilatoru -...
http://www.hudsonproducts.com/products/tuflite/flowfans.pdf Pieņemot, ka 80 cm kanāla šķērsgriezums ir ap 1kvm, tad gaisa plūsmas ātrumam jābūt 60 metri sekundē (vētra kokus gāž pie 32 metriem), par spiedienu uz sienu matriālu un gaisa plūsmas vibrācijām nemaz nerunāju.
Ja nu tiešām šajā caurulē jāiegūst 60 kubus, var mēģināt ar vairākiem ventilatoriem paraleli (apmēram kā kolektori ar kopīgu izplūdi)
Vairākpakāpju kompresori ir komplicēti uzbūvē un paredzēti spiedienam, nevis ražīgumam.
Kadiem merkiem ir domats? ··· Ventilācija: Ventilatora (propellera) un... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Smird vannas istaba (13)
Ko varu darīt , ja nepārtraukti smird vannas istaba pēc cigarešu dūmiem ? Nezinu vai tie nāk no lejas vai augšas stāviem , bet smird regulāri. Virtuves ventilācijas caurumā iebāzu dvieli , vannas istabas nevaru , jo reste priekšā ... Ko...
nomaini restītes pret ventilatoru! ventilatoru ar pretvaarstu. jo ventilaators jau ar nonstopaa nestraadaas Palūdz draudzīgi kaimiņiem, lai nesmēķē vannasistabā. aizliec to šahtu ciet ar akmensvati lejup no lūciņas. tev jau ventilācija strādās, jo dzīvoklis augstāks:) vēl, vari iebāzt regulāri putekļu sūcēja uzgali kanalizācijas ventilācijas atverē un izraut šiem sifonus no ūdeņa.
garantēti šiem pēc sūdiem odīs dzīvoklī:)
··· Ventilācija: Smird vannas istaba lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu