Apkures radiatoru nomaiņa (pieslēgšana)

Vai apkures radiatoru pieslēgšana (nomaiņa) ir kaut kas līdzīgs ūdensapgādes (santehnikas) trubu nomaiņai?
Skatos, ka apkures radiatoru trubas savienojuma vietās ir lodētas. Kas notiktu, ja trubas savienotu ar skrūvēm (nevis lodētu)? Viens santehniķis stāstīja par ūdens trubu savienošanu ar skrūvēm, ka tas esot pagājušais gadsimts un tagad neviens tā vairs nedara.... Bet svarīgi, lai tas savienojums nelaiž cauri ūdeni utt... Vai jāsaprot, ka lodēšana ir drošāka par skrūvēšanu?

typhoo (2011-04-27 19:23)      Lielaa meeraa viss ir atkariigs no esoshaas caurulju sisteemas. Ja ir 3/4 v ai 1/2 collu trubas tad pie taam taapat naaksies skruuveet uz paareju... Talak jau peec veelmem, plastmasas liimeejamaas, kauseejamaas, bimetaala preseejamaas, kapara lodejamaas.

vilks28 (2011-04-27 20:07)      Pasaki tam santehniķim,ka viņš pats ir no pagājušā gadsimta... typhoo: kas ir bimetāla presējamās ? štoto noviņkoje iz kosmosa...

typhoo (2011-04-27 20:25)      Ne paarak zinu vai taa pareizi vinjas sauc, pats liku jaunos radiatorus uz taadaam veco vietaa. Un tad vinjas bodee deeveeja par bimetaala, vai daudzslaanju. HVZ. Kaut kaadas laikam alumiinija ar plastikaata paarklaajumu, arii no iekshas, baltas. Viegli sameeraa locaas, stiprinaas uz fitingiem ieliekot tajos un ar rokas presi nopreseejot fitingu.. Rezultaata fitingaa esoshie gumijas gredzeni nopresejoties nobliivee savienojumu Taalaak fitings stiprinaas vienkaarshi pieskruuveejot pie radiatora, pie trubas.
Sisteema padarga, jo katram savienojumam ir savs fitings vajadziigs. toties nekas nav jaalodee, ja vajag visu viegli var izjaukt, paartaisiit, papildinaat... Dariiju to apmeeram 4 gadus atpakalj.
Nesmu speciaalists, taapeec terminologjijaa varu kljuudiities. Uudensvads dziivoklii bija uz liimeejamaam plastmasnieceem, Ideaali, darbojies kaa ar konstruktoru. Nomeeri, nozaagjee un saliimee.

Egils22 (2011-04-27 20:34)      ja lodēta plastmasa, tad 99,999%, ka nesulos, ja varš, tad mēdz gadīties, ka sāk sulot. skrūvējamos ja nu kas, tad var pārvilkt stingrāk...

Maverick (2011-04-27 20:52)      Tas, par ko rakstīja typhoo, saucās PEX-AL-PEX trubas. Iekšā ir alumīnija truba, kas no ārpuses apvilkta ar plastmasu. Es uz viņiem skatījos ar aizdomām, bet man mājā meistari vienā stāvā uz tādām visu uztaisīja un jua kādus 5 gadus viss kārtībā, nekas netek. Viņu plusi ir tādi, ka nav jāpi#$%^ ar vītņu griešanu, ir vajadzīgi tikai divi vienkārši un lēti instrumenti - nazis viņu apgriešanai un speciāls plastmasas puļķis iekšējā diametra kalibrēšanai pirms savienošanas. Fittingi gan tādi padārgi, bet uz kopējā fona ir ok. Radiatoriem šajā gadījumā parasti izmanto nevis galu, bet apakšējo pieslēgumu (jāpērk speciāli radiatori), bet man liekās, ka ir fittingi arī priekš parastajiem. Šīs sistēmas plusi - trubas var izlocīt ar rokām, bez jebkādām papildus ierīcēm un salikt reģipša sienās.
Vara trubas - nu mani baida tas lodēšanas process, tur tomēr vajag zināmas iemaņas, turklāt nezinu, kā ir ar viņu krāsošanu, bet daudzās vietās ir redzētas nekrāsotas un tas estētiski neizskatās diez ko labi.
Plastmasas - HVZ. It kā jau moderna tehnoloģija, bet man bail tādām trubām pieskarties, ka nepārrauj :) Visādā ziņā suni pie tādām nepiesiesi :)
Es personīgi tomēr laikam izvēlētos klasiskās cinkotās caurules, tikai fittingus ņemtu bronzas, ar tiem mazāk ķēpas. Pats savā saimniecībā lielāko daļu esmu tā uztaisījis. Un ja rokas neaug no pakaļas, tad normālam vīrietin nav problēmu viņas arī sazāģēt gabalos un uzgriezt vītni.

typhoo_2 (2011-04-27 21:18)      Ok, tagad zinaashu pareizo nosaukumu.
Par plastmasnieceem ir taa, ka gadus 16-17 atpakalj kad ievaacos dziivoklii, dziivoklja uudensvada trubas saliku sienaas un izmantoju plastmasas liimeejamaas, nosaukums bija kaut kaa ar Genova saistiits, it kaa anglju. Visadaa zinjaa pagaidaam un tas ir jau shos pacmit gadus, nekaadu probleemu ar taam nav bijis. Kaut kur peec kaadiem gadiem 5 kopsh uzstaadiishanas uzlaboju vannas istabu, tad atkalu sienaa valjaa nozeegjeeju piestikjeeju/pieliimeeju liikumus, pagarinaaju kaa vajadzeeja un fliizes pa virsu.
Taa kaa taam, vismaz aukstajam un karstajam udenim man ticiiba ir pietiekoshi augsta.

Spameris (2011-04-28 00:04)      typhoo un maverick aprakstītās, šķiet, santehniķu valodā tiek sauktas par henkām. Nez, manuprāt, fitingu dēļ viens no dārgākajiem pasākumiem. Salīdzinājumam - henkas līkums 2-3 Ls, plastmasas padsmit santīmu, vara līkums arī santīmi. Es reģipša sienās liktu plastmasas, ātri un lēti. Caurules pēc gadiem neaizaug un arī spiedienu tur labi - džeki savulaik 3/4 un 1/2 plastmasas apkures trubu sistēmā, pārbaudot spiedienu kļūdījās aprēķinos un iepumpēja 16 atmosfēras, kaut gan "pēc papīriem" tās iztur "tikai" 10 atmosfēras. Ij neko, visi savienojumi un līkumi veseli. :)

Spameris (2011-04-28 00:06)      Pluss plastmasai - ja gadās aizsaldēt, tad tās "neatveras" kā vara caurules, bet, tiesa, arī atkausēt grūtāk, bet ir iespējams.

Papele (2011-04-28 09:32)      Nu tagad jau ar PE (politelēniem) jaunajiem līmē savienojumus!! Ātri, ērti un galvenais tīri!!

vilks28 (2011-04-28 15:59)      karstajs ūdens un apkure ir divas dažādas lietas...k.ū.ir agresīva vide un ja nebūs pareizaijs kapars būs problēmas...labāk uz ūdeni likt plasmasu .kas pēc sanitārajām normām ,tam parēdzēta.Nelieciet caurules,kas ir paredzētas teh .ūdenim,viņas ir lētākas uz viņām citi apzīmējumi,viņām sastāvā ir daudz mēslu.No tādām caurulēm pat garša ūdenim mainās,kapars arī mēdz būt dažāds,katrs savam pielietojumam...

Kimko (2011-04-28 16:42)      Nevis henkas, bet henkel tās alumīnija ar pārklājumu saucās...

Egils22 (2011-04-28 22:12)      līmējamo plastmasu kā šķiru neiesaku jo: 1. čakars ar līmēšanu 2. ilgi jāgaida, kamēr žūst. 3. čakarīgas remonta iespējas. To vietā viennozīmīgi iesaku kausējamo plastmasu, ar to niansi, ka apkures variantam ir caurules vēl ar alumīnija slāni vidū. Lai vai kā, bet pilošu kausētās plastmasas savienojumu vēl neesmu redzējis, līmētās un visāda veida vara savienojumus gan...

vilks28 (2011-04-29 21:29)      Egīls22, tupaki viņas montē ,tātēc arī pil.Līmēšana un kausēšana ir viens un tas pats process tik viens notiek ķīmiski,bet otrs termiski. Yamaha ,domā ir labāka,par Hondu...?Pamācies un, tad spried...

Egils22 (2011-04-30 19:28)      vilks, tikai nesaki, ka pēc tā sauktās salīmēšanas var pēc 2 minūtēm laist sistēmā spiedienu... pieņemu, ka būvējot kaut ko no jauna tas nav sevišķi svarīgi, bet tad, kad viss jau darbojas un savajagas kaut ko papildus tur izveidot...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu