Radiatori centrālai apkurei

jāsāk ar steigu domāt par radiatoru iegādi un pievienošanu manai jaunai mājai.
Liels lūgums padalīties ar pieredzi- kādus radiātorus labāk pirkt (šajā gadījumā svarīga loma ir cenai - vēlētos lētus un labus).
īsumā par manas mājas apkuri- centrālā apkure (personīgā ar gāzi), ir izvadītas trubas- tikai jānopērk radiātori un regulētāji un tos jāpielodē (laikam ir vara caurules - sarnakīgs metāls).

Maverick (2010-08-23 08:32)  1   Būtībā jau nav daudz variantu - vai nu parastos, baltos, vai arī ļoti ekskluzīvus un dārgus alumīnija.
A tie baltie - būtībā visi vienādi, tikai pievērs uzmanību, kādu Tev vajag pieslēgumu - ja sistēmā jau izmantotas vara trubas, tad vajadzīgi atbilstoši pieslēgumi.

barans35 (2010-08-23 08:42)      Čehu ražotie radiātori bij samērā labi,viņiem no iekšpuses arī bij apstrādāts ar grunti. Pērkot gan jāievēro viens,gāzes apkurei,radiātori jāpērk nedaudz lielāki mekā vajadzīgs (radiātora lielumu aprēkjina pēc telpas kvadratūras). Augstums radiātoriem jāizrēkjina tā lai buutu atstarpe no griidas un palodzes centimetri piedspadsmit. Jebkuraa variantaa ieteiktu pirkt 22(dubultos),jo 11 ir krietni mazaaka siltuma atdeve. Kapara caurules apkurei ir labs risinaajums.

ROODY (2010-08-23 08:45)      Labaak NJEMT..INERCES tipa radiatorus [tautā tos sauc par čuguņņikiem].
..
Ja ir privaatmaaja, tad pat vairaakas stundas [ja izdzisis katls] čuguņņiki izdod siltumu un istabas siltas..

ja uzliksi SUPER- PUPER -GIGA- ULTRA- Modernos...[ naudaskāsēju alumīnija ražojumus]...jau pēc 5.min. kaa nekuras katls...sisteema ir auksta..
..
.nekas nav labāks kā SENAS un pārbaudītas vērtības!
Wot..

JurisK (2010-08-23 08:50)      Kaa to izskaidro, ka dubultam labaaka siltuma atdeve - divaam virsmaam no chetraam dikti maza saskare ar auksto istabas gaisu. Labaaka cirkulaacija gaisam izveidojaas? bet tad dikti jaapiedomaa pie izvietojuma.

Maverick (2010-08-23 08:50)      Ir jau labi tie čuguna radiatori, bet vai tādus vispār šodien vēl var kaut kur nopirkt ?
Un būtu jau labi, ja viņiem dizains arī būtu mazliet attīstījies, nevis tāpat, kā pirms 70 gadiem :)

barans35 (2010-08-23 09:04)      Korad ir labaakie no leetaa gala,veel radson... Chuguna radiaatoriem jau ar nav ne vainas,vieniigi tad ir kaartiigi jaapaardomaa visa apkures sisteema,tas ka vinjiem ir liela inerce buutu viens,bet vinji dod mazaaku gaisa cirkulaaciju. Taa ka gaazes apkurei inerce ir mazsvariiga,tad sho variantu var arii neizskatiit.

ROODY (2010-08-23 09:37)      Uzlieciet čugunniekiem vairogus [difuzorus]. Kaut vai izliekta preskartona plāksne un nolīmē ar textuuru [kadu velies]
Virs radiatora rodas dabīgā VILKME [pūš kā no ventilatora]
..
Kā teica Maverick, tad pie reizes novērš dizaina trūkumus.

ponytail (2010-08-23 10:26)      Laba kvalitāte - Purmo, Vogel&Noot. Radiatoru lielumu (neder zināt tikai centimetrus augstumā un platumā, jāņem vērā arī telpas kvadratūra) un pieslēgumu izvēli (labi ir Herz pieslēgumi un termogalvas) gan uztici speciālistam, tāpat silti iesaku izvēlēties LABU meistaru, jo kaimiņu Žoriks nezin vai mācēs kvalitatīvi lodēt kaparu.
Par čugunu - ir jau labi, tikai ļoti dārgi gan. Mani agrākie klienti vienmēr atteicās no tiem par labu konvektoriem, tieši ņemot vērā cenas.

_Martini_ (2010-08-23 11:10)      Mav - čuguņņikus jaunus var nopirkt, pārsvarā izmanto restaurējamos interjeros vai kad taisa "pod starinu". Vienīgi cena - līdzvērtīga dizaina objektiem.
Roddy - pamācies fiziku! Sistēmā apkures katls - trubas - radiatori siltuma nesējs ir ūdens. Radiators ir metāla. Siltumietilpība ūdenim ir kudiš lielāka, nekā metālam. Attiecīgi - čuguna radiatori atdziest lēnāk tikai tādēļ, ka tiem ir mazāka sildvirsma, nevis materiāla dēļ.
Ja grib, lai siltums turētos ilgāk, nekā kuras katls - nepieciešams siltuma akumulators (vecās ēkās - mūra sienas). Mūsdienās, koka karkas ēkā ar vates pildījumu - var izmantot ūdens tvertni, kas pieslēgta radiatoru sistēmai. Parasti jau neviens nav vēlējies projektā paredzēt 1% platības siltuma akumulatoram. tā ka - vai nu jāmēģina iekombinēt patrepē, vai jāiztiek bez un jākurina nepārtraukti. Ar gāzes katlu to par problēmu nenosauksi, bet ar malkas katlu - gan.

ponytail (2010-08-23 11:50)      Lētāki varētu būt Kermi radiatori, bet par Vogel var apjautāties veikalā 4 collas, Gaiļezera ielā 8, neticu, ka viņiem būs šausmīgas cenas, iespējams, ka vēl arī piespēlēs kādu atlaidi. Un uz 8 radiatoriem, ja pieņem, ka 4 no tiem ir lielumā 500x1200 vismaz, nemaz nav tik liela cena. Lietas maksā tik, cik tās maksā. Var mēģināt meklēt lētāk interneta bodēs, bet, kā jau teicu, vispirms obligāti 100% jāzina, kas vajadzīgs. Ja ir projekts, tad tajā visi lielumi būs uzrādīti, pēc tiem arī neta veikalos meklē, tikai pievērs uzmanību pieslēguma vietām, tev, acīmredzot, vajadzīgi ar sānu pieslēgumu.

divdabis (2010-09-02 20:57)      nesarežģījiet vienkāršas lietas:) tēraudnieki ,augstums 500 vai 600,bet 500 vizuāli izskatās labāk.aprēķins 100 w pie 70 grādiem un uz priekšu;))
Protams vajadzētu pamērīt attālumus starp izvadiem, no tā atkarīgs radiatoru augstums un iespējams garums :))))Jautājums vai tie domāti sānupieslēgumam vai apakšējam .pagaidām uzliec kas lētāks, tad jau nākotnē kad būs lielākas iespējas manīs:))

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu